Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 20:44

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 275 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Next
Author Message
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 19. 03. 2008. 20:15 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
hehehe, ajd sto ja kenjam nemoras i ti :mrgreen: salim se, ima u tom smislu, al da sad bas mjenja svijet, a ono, da je to tako lako nebi vojsci davali puske neg gitare ;-)
e da, je varg uveo u pricu poganstvo, to je valjd ta poveznica, al necu vise bit neugodan pa propitivat smisao i tog, hihi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 19. 03. 2008. 21:07 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 15:20
Posts: 505
Location: kraljevina Bosna
kktz wrote:
e da, je varg uveo u pricu poganstvo


da, samo sto mu je trebalo dugo da skonta cime ce se bavit :D
ex- komunista, ex-nacista, ex-satanista :mrgreen:

ja mislim (AKO SE NEVARAM) da je on jedan od zasluznih i za ubacivanje tematike iz Gospodara Prstenova u metal, zajedno sa nordijskom mitologijom, paganizmom, i sl...
tip je pravi LOTR freak i zaludjen je tom tematikom (mitologije, LOTR, stari obicaji, stare magije i sl.), nije dzaba toliko knjiga izdo na tu temu...
Zapravo, to je i trebala biti prava tema blacka, samo sto se to kasnije izvrnulo naopako, pa se blacku prikacio epitet "satanistickog".
Izvorni cilj blacka bio je vratiti i probuditi izgubljenu magiju davnih vremena, zivjeti sa prirodom i sl, sto je zapravo bila njegova (Vargova) vodilja!

Zbog toga, Varg je jedinstvena i neponovljiva pojava u svijetu kako metala i muzike, tako i svega ostalog :twisted:

A za mene, Burzum (rani albumi, do Dunkelheita, racunajuci i njega) je nepresusivi izvor inspiracije i stvarno to mugi reci najdrazi "bend"!
projekat koji zaista gotivim i volim, jer je muzicki perfektan i orginalan... kojeg mogu slusati da mi nedokurci!!

Eto...
imal kakvih novosti, hocel' Varg bit sad pusten iz zatvora??
Kao smanjena mu kazna zbog "finog ponasnja", ajos prosle godine, najavljeno je da bi mogo biti pusten u aprilu 2008. :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 19. 03. 2008. 21:30 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
men cak i njegova ambient / neo klasika / sint muzika ima nesto, za tu naturalnu mistiku, nemam nist protiv toga, mada sam mislim procito negdje bas kako on pise da je osnovna ideja vodilja ranog norveskog blacka bila originalnost, kao reakcija na ispraznost i predvidljivost tadasnjeg metala, svaki bend je imo neki svoj pristup, sto je kod nekih bio i nekakav sotonizam, on je zabrijo na poganstvo. to trazenje originalnosti i individualnosti u glazbi se cijeni, stvarno steta sto se sve poslje pretvorilo u kopiranje, pa i njega. neznam za pustanje van, nije li prije par godina bio pusten na dopust pa se nije vratio vec je pronadjen i uhapsen sa hrpom oruzja? nemam pojma, svasta se pise.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 19. 03. 2008. 21:40 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ovo za sjebanost si u pravu, moras bit malo lud da napravis nest novo a dobro ;)

s druge strane, neki kazu da je muzika sa sinta crnacka, hehe. u biti, rock i je nasto kad su bijelci poceli od crnaca krast glazbu, ali isti ti crnci (americki) su pravili glazbu pod utjecajem one bijelacke, te stroge podjele postoje samo na papiru, muzika je muzika, ona je ona prava mistika, previse ju svrstavat u neke racionalne podjele ubija tu magiju ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 20. 03. 2008. 19:59 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
kktz wrote:
muzika nikad nije nist drugo nego muzika. moze imat neke ideje i stav, al to samo po sebi ne mjenja nista.


Bravo! Ko ovo ne konta ili ne zeli da skonta, kukala mu majka, krajnje nepotrebno pride :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 20. 03. 2008. 20:22 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
nachTar wrote:
kktz wrote:
e da, je varg uveo u pricu poganstvo


da, samo sto mu je trebalo dugo da skonta cime ce se bavit :D
ex- komunista, ex-nacista, ex-satanista :mrgreen:

ja mislim (AKO SE NEVARAM) da je on jedan od zasluznih i za ubacivanje tematike iz Gospodara Prstenova u metal, zajedno sa nordijskom mitologijom, paganizmom, i sl...
tip je pravi LOTR freak i zaludjen je tom tematikom (mitologije, LOTR, stari obicaji, stare magije i sl.), nije dzaba toliko knjiga izdo na tu temu...
Zapravo, to je i trebala biti prava tema blacka, samo sto se to kasnije izvrnulo naopako, pa se blacku prikacio epitet "satanistickog".
Izvorni cilj blacka bio je vratiti i probuditi izgubljenu magiju davnih vremena, zivjeti sa prirodom i sl, sto je zapravo bila njegova (Vargova) vodilja!

Zbog toga, Varg je jedinstvena i neponovljiva pojava u svijetu kako metala i muzike, tako i svega ostalog :twisted:

A za mene, Burzum (rani albumi, do Dunkelheita, racunajuci i njega) je nepresusivi izvor inspiracije i stvarno to mugi reci najdrazi "bend"!
projekat koji zaista gotivim i volim, jer je muzicki perfektan i orginalan... kojeg mogu slusati da mi nedokurci!!

Eto...
imal kakvih novosti, hocel' Varg bit sad pusten iz zatvora??
Kao smanjena mu kazna zbog "finog ponasnja", ajos prosle godine, najavljeno je da bi mogo biti pusten u aprilu 2008. :evil:


Tacno, Varg je prvi ubacio elemente Tolkienovog izmisljenog svijeta u black metal... Evo jednog teksta na tu temu prepostanog sa mog bloga, nemam pojma, rijec je o nekom akademskom preseravanju neke zagrebacke magistarke il' slicno...

Varg Vikernes i J. R. R. Tolkien

Potrebno je naglasiti važnost ontologije u slučaju bavljenja
magijskim mišljenjem i jezikom. Brojni su muzičari koketirali sa okultnim, što je vidljivo u imenima hard-rock i metal grupa: Black Sabbath, Judas Priest, AC/DC (Anti Christ/Devil’s Child), KISS (Kings in Satan’s Service)… Jedan tragičan događaj može poslužiti kao ilustracija opasnosti brkanja magije kao
antropološkog fenomena sa moći. Metal (i sve njegove podvrste) kao glazbeni pravac od početka koketira s magijom. Kao primjer može se uzeti ubistvo Oysteina Aarsetha, gitariste norveške grupe Mayhem, znanog kao Euronymous. Njegov ubica je Kristian Varg Vikernes, poznatiji kao Count
Grishnackh, vođa konkurentske black metal grupe Burzum. Vikernes, očiti psihotik, bio je uvjeren da je Norveška Odinovo tlo i, prema tvrdnjama policije, smjerao je minirati lokalnu crkvu tokom mise. Ironična je veza u tome što preuzima imena iz Tolkienovog opusa, vjerujući u njihovu moć, iako je riječ o djelu kojem je poznat autor i koje je fikcija, tzv. "hinjena istorija". "Grishnákh" je ime jednog od komandanata orka, dok "burzum" znači mrak, taman.


Samo, hej, ne bih se uopste slozila sa tvojom izjavom da je, citiram - Izvorni cilj blacka bio je vratiti i probuditi izgubljenu magiju davnih vremena, zivjeti sa prirodom i sl, sto je zapravo bila njegova (Vargova) vodilja!

Ako cemo traziti ta neka ideoloska izvorista blacka, upravo cemo ih, u prapocetku, naci u koketiranju sa satanizmom. Ja to ovako tumacim, a ko ima kakav prigovor, moze slobodno pucat kontraargumente... Jos je Ozzy aktivno zapoceo sa satanistickim koketiranjem pocetkom '70-ih (dobro, on je znao usrat u tekstovima tipa - odokativno navodim - Satan ovo, ono, pa onda poziva Boga da ga spasi :mrgreen: , sto ja, pravovjerna, i danas radim :mrgreen: ), da bi Venom cijelu tu pricu razradio, no i kod njih je to ostalo na nivou OCIGLEDNE ZAJEBANCIJE. Kasnije ta prica tece kako tece, to znamo jel'... Hocu reci, da ideoloski izvorni cilj blacka jeste bio koketiranje sa satanizmom, nebitno da li je to bilo nedosljedno ili radi zajebancije. Tek kasnije se pojavljuju ova ezotericna, magijska i naturalisticka strujanja u okviru blacka.

A sto se tice Vargovog pustanja iz cuze... Da, bilo je najavljeno da ce biti pusten ove godine zbog primjernog vladanja :mrgreen: , ali, prema informacijama koje imam, u medjuvremenu je ponovo nesto zasrao, pa je pitanje da li ce komisija postupiti u skladu s najavljenim. Iskreno, ja bih voljela da ga ne puste, pa da onako isfrustriran i bijesan napravi jos kakvu UMJETNOST u tri tona :mrgreen: , po izlasku ce se sigurno izgubiti u svemu i svacemu i nista od mocne mjuze.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 20. 03. 2008. 20:47 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 15:20
Posts: 505
Location: kraljevina Bosna
~°~ wrote:
Samo, hej, ne bih se uopste slozila sa tvojom izjavom da je, citiram - Izvorni cilj blacka bio je vratiti i probuditi izgubljenu magiju davnih vremena, zivjeti sa prirodom i sl, sto je zapravo bila njegova (Vargova) vodilja!

Ako cemo traziti ta neka ideoloska izvorista blacka, upravo cemo ih, u prapocetku, naci u koketiranju sa satanizmom. Ja to ovako tumacim, a ko ima kakav prigovor, moze slobodno pucat kontraargumente... Jos je Ozzy aktivno zapoceo sa satanistickim koketiranjem pocetkom '70-ih (dobro, on je znao usrat u tekstovima tipa - odokativno navodim - Satan ovo, ono, pa onda poziva Boga da ga spasi :mrgreen: , sto ja, pravovjerna, i danas radim :mrgreen: ), da bi Venom cijelu tu pricu razradio, no i kod njih je to ostalo na nivou OCIGLEDNE ZAJEBANCIJE. Kasnije ta prica tece kako tece, to znamo jel'... Hocu reci, da ideoloski izvorni cilj blacka jeste bio koketiranje sa satanizmom, nebitno da li je to bilo nedosljedno ili radi zajebancije. Tek kasnije se pojavljuju ova ezotericna, magijska i naturalisticka strujanja u okviru blacka.


Da, sve to stoji, ali vecina black metal bendova, formiranih u Norveskoj pocetkom 1990.-tih, vecinom su zapravo gajili jednu ideju, onu koju sam gore pomenuo - ozivljavanje stare i izgubljene magije.
Samom tom logikom, trebalo se rijesiti krscanstva sa prostora Skandinavije, pa tako pocinje njihovo djelovanje paljenja crkvi i sl., sto je kasnije sam black (pa i te bendove) odvuklo u pogresnom smijeru - ka satanizmu. Kasnije, svi novi black metal bendovi (pa i ti stari sto su se ufurali) pocinju furati taj "tr00 satanic evil black metal" :D

I sam Varg je rekao (doduse sto se Burzuma tice): The idea with Burzum was not only to make original and personal music, but also to create something new - a "darkness" in a far too "light", safe and boring world.” (Varg Vikernes - A Burzum story)

Pomenucu neke od bendova (poznatijih), koji su zapravo krenuli sa tim ciljem: Immortal, Satyricon, Emperor, Darkthrone, Enslaved, tu i tamo Mayhem... (naravno, govorim o ovim bendovima u njihovoj ranoj fazi - 1992.-1993.)

Medjutim, sve ovo ne znaci da satanizam nije takodjer bio jedan od kljucnih stvari za black metal, cak sta vise, sve je to u svom razvoju islo tako blisko, da se ne moze povuci crta i reci "evo ga, ovi su furali satanizam, ovi izgubljenu magiju i sl.). Al ipak, mislim da satanizam, narocito u Norveskoj, nije bio u pocetku tako "in", jer jedna od karakteristika blacka jeste orginalnost - a ti su pomenuti bendovi imali kljucni utjecaj na Norvesku (BM) scenu, a o svjetskoj i da ne govorim (pa to su zapravo pioniri blacka)... Kasnije pak, smisao i ideja se gubi, izgubljena magija opet nestaje...
A pogledajmo i danas, vecina black metal bendova, pored klasicnog "tr00 satan evil" stila, fura i - zimu, sume, mitologiju, paganizam sl...

To bi bilo moje skromo misljenje, mozda i grijesim, jer niTko nije savrsen; ako grijesim, nije namjerno :mrgreen:

Mozda grijesm, a ako grijesim - ja se izvinjavam :mrgreen: :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 21. 03. 2008. 12:55 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
pa neznam, mislim da "ortodoksni black metal" bas i je norveski izum i takav je zbog tog sotonizma, kako su ga MAYHEM shvacali, koji su odbijali kako la veyov tako i crowleyev utjecaj, i brijali na u biti teisticki sotonizam, kao manje vise obrnuto krscanstvo, je bilo poganskih elementa, ali pojam "orthodox black metal" se u tom undergroundu, ukoliko je to vise uopce underground, shvaca ko sotonisticki, primjer su bili i LLN koji su ocigledno bili pod utjecajem toga. dotle da orthodox black metal labeli bas i ne vole taj "sumski" BM pod utjecajem BURZUM. ono sto se desilo je da su oni sotonizam shvatili "ozbiljno", za razliku od nihilistickog anti-religijskog kakav je dotad uglavnom bio, tipa SARCOFAGO ili IMPALED NAZARENE, iznimka okultni DM bendovi koji su vise pod utjecajem spomenutog la veya, crowley i sl (MYSTIFIER, ACHERON, BEHERIT, etc...). ma ima jos tu svega, war metal je opet prica za sebe (ne mislim tu na dosadne SATANIC WARMASTER i sl, vec BLASPHEMY, REVENGE, koji su razvili svoju "superion" varijantu), uglavnom, nebi se slozio da neopoganski BM je jedini "true" BM. ima i puno mjesanja svega toga, nisam ja ideoloski nest posebno nabrijan na nista od toga, men je jos najdrazi dobar stari duhoviti ali i simbolicki horror metal, kako su ga BLACK SABBATH i VENOM patentirali ;) sto se tice okultnog u rocku bilo je tog puno i prije metala, npr THE COVEN, pa i vudu utjecaji kod najranijeg rocka, crnackog, ma ima svega :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 21. 03. 2008. 13:31 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 15:20
Posts: 505
Location: kraljevina Bosna
ma nee, nisam ni spomeno da je neopaganski bm "true" (Nisam nista ni spominjao, da je za mene true :mrgreen: ), vec sam samo rekao da sekasnije uzelo sve vise furati sa tim "true satanic" black metal stil i sl.!!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 21. 03. 2008. 13:55 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ovo nisam pustio bar 3-4 godine :-) ne slusam sad black skoro nikako, par njih mi je jos uvijek u playeru, darkthrone, burzum.... al ovaj covjek je stvarno uradio nesto ogromno na bm sceni. respect. po meni jedno od najvecih imena u bm-u, s mayhem i darkthrone. pustio sebi malo sinoc pa potrazih temu :-D
a i vi se raspricali o tom sotonizmu, a ovaj amer lupa ko maxim po diviziji :lol:
sala mala ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 21. 03. 2008. 19:11 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Neozbiljno, djecaci, neozbiljno :mrgreen:

Nego, nachTar, kktz-ov odgovor je vrlo slican onome sto bih i sama rekla vezano za korijene ideoloskih motiva norveskog BM-a.

Al', htjela bih da se osvrnem na dio tvog posta, citiram - ... sto je kasnije sam black (pa i te bandove) odvuklo u pogresnom smijeru - ka satanizmu. Ono, pojam satanizma i sve sto on podrazumijeva je toliko relativan (zavisno od nivoa informisanosti) i toliko obiman da se ja nikad ne bih usudila suditi s pika da je pogresan. Otici cu toliko duboko pa reci da trenutno imas more prakticara (namjerno necu reci satanista) koji Vraga dozivljavaju opozitnim DIJELOM Boga, postuju ga i velicaju kao takvog, izvode razne vrste rituala i sl. Ono, Kabala stajl :mrgreen: U svakom slucaju, slazem se sa tvojom konstatacijom da je TAKVA predodzba satanizma pogresna jer je, prosto, vrlo skucena, povrsna, na koncu izmisljena od strane Rimske Katolicke Crkve za potrebe sirokih narodnih masa :lol: (dakle, ova predozba koju kktz odlicno nazva TEISTICKI satanizam). Stoga su debilizmi u prakticiranju takvog laznog i nakardnog "satanizma" i smijesni i tuzni i tragicni u isto vrijeme (dakle, u lepezi od zazivanja Vraga pod zastitom pentagrama :lol: :lol: :lol: do paljenja crkvi, ubistava, zlostavljanja i sl.), a ne hrani ih nista drugo do nedovljno kanalisana mrznja. I, evo, sad da dodam sto meni Vargovi ideoloski tragovi u muzici (citaj: ISKLJUCIVO njegovoj muzici) leze, mislim, zaista su mi dragi... Bijesa, ocaja i nezadovoljstva cuces po difoltu, ali MRZNJE neces nikad. To je Varg ostavio za privatnog zivota i ranijih pojedinih istupa u javnosti koji mene nikad nisu interesovali ni kada je rijec o njemu, ni kada je rijec o bilo kom drugom bandu ili licnosti. Mislim, ono, sve te metal face su mi bitne jedino zato sto su muzicari/kompozitori, a kakvi su privatno i sta zastupaju nikad me nije interesovalo. Dakle, bijesa u mjuzi - po difoltu sam ZA, mrznje u mjuzi - po difoltu sam - PROTIV. Al', ako ima meni dostatnog bjesa u mjuzi, zanemarim ja uvijek lyricse :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 21. 03. 2008. 19:49 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 15:20
Posts: 505
Location: kraljevina Bosna
hah, aj sve to, al najsmjesnije (il mozda najtuznije) je to sto neki furaju taj satan-stil, cak izvode te neke rituale (vecinom bez ikakvog reda, samo u cilju da se malo sexualno zabave i isfuraju), nose penagrame, oblace crno i sl. al zapravo ne znaju osnove toga sto "praktikuju", nit znaju odvojiti taj, "teisticki" od "ateistickog" satanizma (by la vey)...
[ti vecinom slusaju U JAVNOSTI dimmu borgir i cradle i kunu se u njih :mrgreen: ]
POZERI! FURATORI! PICKE!

da, to za Burzum je tacno, a vec sam i reko za varga i njegov nenadjebivi glas i tekstove!!!! :evil:

A vargov razlog za paljenje crkve, nije imao veze konkretno sa satanizmom, vec zbog tog "vracanja izgubljene magije, bla bla bla..", jer je po toj logici, kao sto rekoh, krscanstvo bila smetnja u Norveskoj za provodjenje tog cilja. Kasnije, novinari to obrcu kao satanisticko, te tako napuhana prica odjekne i onda umjesto te prvobitne ideje, satanizam postaje dominantan u blacku i sinonim za isti!
A more bit da he Varg u pocetku bio malo i neka vrsta "satanika" (mozda nije bio ni vjestan toga) :lol: :lol: :lol: ex-komunist, ex-nacist, ex-satanista :mrgreen: Mr.Nedefinisani

Ipak, na kraju, sve je otislo u pogresnom smjeru (BM)...
I dok mi ovdje raspravljamo, varg sjedi u zatvoru i konta kako da promjeni svu ovu pricu, te nam dokaze da nije zastupnik paganizma (nit bilo cega navedenog), vec... VEHABIZMA recimo :o :lol: :lol: :lol:

EDIT: ovo sam tek sad primjetio, a zaboravio predhodno da odgovorim; nisam govorio za satanizam da je otiso u pogresnom smjeru, vec za ideju black metala kao necega sto bi ozivjelo lost and forgotten wisdom, magic etc. :mrgreen:
(mada je i za mene taj teisticki satanizam glupost, zapravo, dobar je za provokaciju ovih vjernika kroz zajebanciju sa istim, ocam!!!) :lol:


Last edited by nachTar on 24. 03. 2008. 02:53, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 23. 03. 2008. 23:42 
Offline
User avatar

Joined: 23. 01. 2008. 16:53
Posts: 46
prvi black metal je bio sotonisticki,tek kasnije su se pojavile te romantičarske pagan brije


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 24. 03. 2008. 13:08 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
hehe, nije ni sav teisticki sotonizam isti, postoje mnoge i te kako slozene varijante, cak i gnosticki sotonizam, ili ozbiljni demon worshippers koji se doticu i poganstva, pa luciferijanstvo, sto nije isto sto i sotonizam, kako ga zastupa npr BLACK FUNERAL, nisu to bas tolike gluposti, niti toliko kontra krscanstvu koliko zaseban pogled na svijet. ima tu mnogo varijanti, nije ni ateisticki sotonizam uvijek narocito inteligentan, oko te la veyove varijante ima i inteligentnih ljudi i obicnih frustriranih frikova, kao i u npr neopoganstvu. sve je to individualno i relativno, ne moze se gledati u globalu. isfura i gluposti ima jednako u svemu. okultni BM nije samo neopoganski, ima mnogo varijanti, one povrsne, imidja radi, to se slazem da su na nivou intelektualnih ameba, ali tog osim npr i u poganstvu ima i u svim drugim religijama i idelogijama, samo po sebi, svi briju da su samo oni u pravu. osim magije kaosa :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 24. 03. 2008. 13:21 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ali BM je ipak muzika, za neke dublje poglede na to treba se maci od muzike i malo citati sta pisu i oni koji nisu metalci, meni to sve bilo zanimljivo onako sa distance, napisah prije, dobro za inspiraciju :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 24. 03. 2008. 13:43 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
...meni se mnogo svidja kako je na ovim 'zatvorskim albumima' odradio tu muziku i textove...mnogo fino je te pricice uklopio u muziku!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 24. 03. 2008. 22:09 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Burzum odavno nije band (u kratkom vremenskom periodu je to, zapravo, i uspio biti, hihihihihi), ono, one man projekat, al' nebitno to, jel' :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 24. 03. 2008. 23:05 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Hjoj sto se nasraste, vidim da vam nikako ne trebam :mrgreen:

Dobar je Burzum, odlican, za one totalno emo sive Sarajevske kise jesenje...uz debelo smotan cistak i neku dobru kvotu sa pogledom...definitivno ne patronizira slusaoca Bob Marleyevskim pustim obecanjima, kad slusas Burzum znas da ain't nothin' gonna be alright!

Al za odnosenje u drustvu nikako nije. Fali METALA. Zato takodjer slusam muziku koja bolje docarava rusenje, krsenje, bombardiranje, demoliranje...Crust, HC, Speed, Black, Death...

A Propos te vase rasprave o teistickom, ateistickom sotonizmu, luciferianizmu...meni je to sve New Age smece prve klase ko i onaj lezbijski uzas koji se zove Wicca. Nemam namjeru kenjati na tudje religije/ideologije/worldviewe/weltanschauunge, ljudima je to sve JAKO BITNO. Priznajem, zivot bi bio maksimalno dosadan bez takvih "instant rjesenja" i furke. Al meni je to nepotreban teret. Darkness over Dogma ;)

Varg se igrao D&D-a. To je meni dovoljno. Klinac, streber, cvikeras, zaludjenik....

Taj Lost & Forgotten Wisdom je ako se mene pita, asketizam. Iscupaj internet. Kupi kolibu na Bjelasnici. Baci mobitel. Spali dokumenta. Ispisi se iz maticnih knjiga rodjenih, jebanih...Posij kuruza, kupusa i kanabisa i zaboravi na potrosacku gamad i daj-daj robovanje. Al mi raspravljamo na nekakvom forumu...isto je bio i taj Inner Circle. Jebeni boys club. Nesto ko prerasli izvidjaci. I to neka muzika/pokret mizantropa i mrzitelja? Smjesno. Obozavam pokrete. Treba tacno 15 minuta prije nego sto socijalisticki ideali ravnopravnosti, bratstva i jedinstva nestanu niz wc solju pogurani hierarhijom i sistemskom organizacijom. Kome do toga, bujrum. Meni nije. Da jest uclanio bih se u Masonsku lozu, mozda bi me negdje i zaposlili...

Mrznja je barem meni, neophodna za dobru muziku. Kakve vrste je ta mrznja odlucuje kakvu ce publiku muzika imati. Nekom skinsu se nece svidjeti moja mrznja, ko ni meni njegova :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 16. 01. 2009. 14:04 
Offline

Joined: 16. 01. 2009. 13:56
Posts: 1
Prva knjiga Varga Vikernesa poznatog po projektu Burzum, Vargsmal, po prvi put za download na našem jeziku, u knjizi se raspravlja o anti-Judeo Kršćanstvu, NS-u, Nordijskoj mitologiji i paganizmu:
Image

Download - http://rapidshare.com/files/184217681/Vargsmal.pdf


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 25. 01. 2009. 03:55 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
E moj Varže, ni Vrag te neće. Tržište sivih ćelija je dobrano uznapredovalo još od prvog mezopotamijskog vrhovnog sveštenika što je utvrdio moć miješanja krvi. Ostaću u vječnoj zabludi da se sve vrijeme kvalitetno zajebavaš. Jebi ga, muzika emocionalno veže, pa uslijedi projektovanje ličnosti.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 275 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group