Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 08:51

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 275 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Next
Author Message
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 12. 08. 2009. 00:36 
Offline
User avatar

Joined: 01. 08. 2009. 21:21
Posts: 117
Location: u Irfanovom skladišću vrljike
He lives in his farm in Telemark, Norway with his family. Planning to release a new Burzum album 8) and preparing to publish his new book.

few new pics:

Image
:D ja mislio on reče da je gitara beze insturment .. ma anyway.. ne smetaju mi njegove spike, želim new album da čujem.


Image
Image
Image
gle u lijevo na bradi od ožiljka još uvijek se vidi :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 19. 11. 2009. 00:04 
Offline
User avatar

Joined: 02. 07. 2007. 14:08
Posts: 641
Location: In the Cold Winds of Nowhere...
BURZUM To Release 'The White God' Album In The Spring - Nov. 18, 2009

Varg Vikernes (a.k.a. Count Grishnackh), the BURZUM mastermind who was convicted of murdering MAYHEM guitarist Oystein Aarseth (a.k.a. Euronymous) in August 1993 and setting fire to three churches, has issued the following update:

"As you might already know, my dear ladies and gentlemen, and others individuals too, I am no friend of the modern so-called black metal culture. It is a tasteless, low-brow parody of Norwegian so-called black metal anno 1991-1992, and if it was up to me, it would meet its dishonourable end as soon as possible. However, rather than abandon my own music, only because others have soiled its name by claiming to have something in common with it, I will stick to it. The 'black metallers' will probably continue to 'get loaded,' 'get high,' and in all other manners too behave like the stereotypical Negro; they will probably continue to get foreign tribal tattoos, dress, walk, talk, look and act like homosexuals, and so forth.

(***For the record: BLABBERMOUTH.NET does not agree with or support Varg Vikernes' racist views and neither does the vast majority of the metal scene.***)

"Some of the 'black metallers,' their fans and accomplices will probably even continue to pretend — and actually believe — they have something in common with BURZUM, but let me assure you; they don't! I play what can be described as some sort of metal music, all right, and they do too, but the similarities ends there. Freud wrote books. Tolkien wrote books. The similarities ends there.

"Why more of BURZUM? Well, I am what I am; a musician. Musicians produce music, when they can, and now I can; I am no longer imprisoned by the criminal anti-Norwegian regime in Norway. Will my music be any good? My guess is that if you like BURZUM you like BURZUM. If you don't, you don't. I do try to change all the time, but most of the time I fail, and many appreciate that. Others don't.

"The coming album is called 'Den Hvite Guden' (The White God) and is a musical and lyrical description of the the White God (alias Apollon, Baldr, Belenus, Belus, Bragi, Byelobog, Jarilo, et cetera) and the annual events of his life. I describe the stories of the myths like they could have been before they were myths, by presenting to you bits and pieces of the sorcery and religion of ancient Europe (more elaborately described in my unpublished book 'Trolldom og Religion i Oldtidens Skandinavia' [Sorcery and Religion in Ancient Scandinavia]). It is not intended for play the 'low-brow metal' style, but instead I imagine a listener willing to sit down, ideally in solitude, and think for a minute, about the White God and our forebears, whether they were Picto-British, Finnish, Gallic, Greek, Roman, Scandinavian, Scytho-Slavic, Daco-Thrakian or whatever, and about their magnificent, intelligent, positive, beautiful, healthy and strong culture. I try to help you create an image of this with the help of your own mind, by offering a few clues and guidelines. The album is political only in the way that it offers an alternative to the depravity offered to us by the intrusive popular culture and the commercial entertainment industry — and by modern so-called black metal, for that sake.

"The début album was intentionally anti-commercial and anti-death metal, the 'Det Som Engang Var' album was experimental, the 'Hvis Lyset Tar Oss' album was intentionally monotonous and ritual, the 'Filosofem' album was intentionally different from the others, 'Dauði Baldrs' was what I could do from a prison cell, and 'Hliðskjálf' too, but they were all music that I liked. 'Den Hvite Guden' will be no different in that respect, but I am older now, in fact twice as old as I was when I recorded the début album, and I am therefore different. The new album might differ from the old albums more than some might appreciate, but I hope not. Even if some of you might appreciate the old BURZUM, I must be allowed to evolve, just like everybody else. Maybe you will like the new BURZUM too. I will not do my best to copy and reproduce my old music, just to please somebody. I never did and I never will. If it sounds similar it is because it is made by the same person. If it sounds different it is because it is not the same music and because I have evolved.

"I can add that just like on the other metal albums (with the exception of 'Hvis Lyset Tar Oss'), 'Den Hvite Guden' features some very old BURZUM tracks. 'Filosofem' featured the 'Burzum' track, from 1991, and 'Den Hvite Guden' will feature the 'Uruk-Hai' track, from 1988-1989, although the title and the lyrics have been changed to fit the new concept. It will also feature the original 'Dauði Baldrs' metal track, from 1993. In a sense this album too will not be 'new material,' but just a collection of previously unpublished tracks; some new, some old. If some think my composing skills have disappeared altogether, then at least there will be some gems for them too.

"You can expect to see 'The White God' around March-April (anno 2010), when he traditionally returns from the hidden world of shadows."

Although his parole application was denied four times — most recently in September 2008 — Vikernes received word in February that he would be released after serving almost 16 years in prison. He was finally allowed to leave this past spring.

Vikernes currently resides in Bø, a municipality in the county of Telemark, Norway. Varg purchased the farm sometime last year and lives on the property with his French wife (whom he met while he was incarcerated) and son.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 19. 11. 2009. 01:46 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
odron.
al opet, iako će novi album vjerovatno biti epski smor i tužan za slušat, ja ga čekam :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 21. 11. 2009. 20:41 
Offline
User avatar

Joined: 16. 09. 2007. 19:46
Posts: 1283
Location: Mount North
ja uopce ne sumnjam da ce ovo bit epsko jebanje majke
nakupilo se svasta u njegovoj glavi ja mislim...
jab' najsretniji bio da je hvis lyset meets dunkelheit:)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 22. 11. 2009. 01:11 
ne znam
kolko god on kreten bio
mislim da ce taj novi album biti pravo mocan

nema ba dalje od filosofema


Top
  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 22. 11. 2009. 01:18 
Offline
User avatar

Joined: 02. 07. 2007. 14:08
Posts: 641
Location: In the Cold Winds of Nowhere...
Nado sam se novom Gorgorothu, pa su sad pali kurcu za usi ko i ostali Norvezani.
Ajde jos je samo Burzum na redu da se izofira pa da mogu reci da je sva stara garda otisla u pm. :roll:
Za mene su cak i Daudi Baldrs i Hlidskjalf genijalni.
A ako novi nastavi sa tradicijom i ne bude mrtvo sranje onda jos uvijek ima nade :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 22. 11. 2009. 03:27 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
biafra wrote:
odron.
al opet, iako će novi album vjerovatno biti epski smor i tužan za slušat, ja ga čekam :D


Ti si lud.

Ovaj lik je bog!
Å to?
Iako je rasist i masu stvari koje mrzim (ima Chomyijeve političke ideje... pazi, radi se o jednom od najboljih mi prijatelja, al ipak po nekim stvarima se nikad neču složit s njim), fraer si je ostao vjeran i ostao je vjeran (black) metalu kroz sve ove godine. više true nego iko. rang libijca.
Druga stvar, lik je izašao nakon 16 godina iz zatvora, jedino što mu je život obilježilo je (black) metal, nigdje drugo prispio nije.

Lik je unatoč svemu um kakvih se malo rađa u postojanju čovječanstva. loš ili ne.

a glavno je, ostao je vjeran sebi/svom načinu življenja-tom zvuku. prije svega.metal.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 22. 11. 2009. 03:43 
Offline
User avatar

Joined: 02. 07. 2007. 14:08
Posts: 641
Location: In the Cold Winds of Nowhere...
Nameless wrote:
biafra wrote:
odron.
al opet, iako će novi album vjerovatno biti epski smor i tužan za slušat, ja ga čekam :D


Ti si lud.

Ovaj lik je bog!
Å to?
Iako je rasist i masu stvari koje mrzim (ima Chomyijeve političke ideje... pazi, radi se o jednom od najboljih mi prijatelja, al ipak po nekim stvarima se nikad neču složit s njim), fraer si je ostao vjeran i ostao je vjeran (black) metalu kroz sve ove godine. više true nego iko. rang libijca.
Druga stvar, lik je izašao nakon 16 godina iz zatvora, jedino što mu je život obilježilo je (black) metal, nigdje drugo prispio nije.

Lik je unatoč svemu um kakvih se malo rađa u postojanju čovječanstva. loš ili ne.

a glavno je, ostao je vjeran sebi/svom načinu življenja-tom zvuku. prije svega.metal.


To je to, tu se slazemo u potpunosti.
Ne mogu a da ne priznam da sam se uvijek divio takvim ljudima, takva dosljednost samom sebi bez obzira o cemu se radila je kod mene uvijek obiljezje karaktera.
Ista prica sa Nodtveidt-om, o svemu se tu da diskutovati ali imati MUDA da zivis onako i da zavrsis sa svojim zivotom tako kako je to on ucinio. Stvarno je zanimljivo, a takvi ljudi stvarno nisu "idioti i debili", takve suprotnosti u samom karakteru, toliko genijalnosti na jednoj strani a na drugoj tako tuzne zivotne price.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 22. 11. 2009. 03:58 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Rietas wrote:
Nameless wrote:
biafra wrote:
odron.
al opet, iako će novi album vjerovatno biti epski smor i tužan za slušat, ja ga čekam :D


Ti si lud.

Ovaj lik je bog!
Å to?
Iako je rasist i masu stvari koje mrzim (ima Chomyijeve političke ideje... pazi, radi se o jednom od najboljih mi prijatelja, al ipak po nekim stvarima se nikad neču složit s njim), fraer si je ostao vjeran i ostao je vjeran (black) metalu kroz sve ove godine. više true nego iko. rang libijca.
Druga stvar, lik je izašao nakon 16 godina iz zatvora, jedino što mu je život obilježilo je (black) metal, nigdje drugo prispio nije.

Lik je unatoč svemu um kakvih se malo rađa u postojanju čovječanstva. loš ili ne.

a glavno je, ostao je vjeran sebi/svom načinu življenja-tom zvuku. prije svega.metal.


To je to, tu se slazemo u potpunosti.
Ne mogu a da ne priznam da sam se uvijek divio takvim ljudima, takva dosljednost samom sebi bez obzira o cemu se radila je kod mene uvijek obiljezje karaktera.
Ista prica sa Nodtveidt-om, o svemu se tu da diskutovati ali imati MUDA da zivis onako i da zavrsis sa svojim zivotom tako kako je to on ucinio. Stvarno je zanimljivo, a takvi ljudi stvarno nisu "idioti i debili", takve suprotnosti u samom karakteru, toliko genijalnosti na jednoj strani a na drugoj tako tuzne zivotne price.


Sve si rekao. Plus 100! na svaku riječ :D


al brate malo će ko ovo shvatit.. čak i "metalci" s foruma neće...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 22. 11. 2009. 13:44 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
odron je jer je tužno kako ni on sam više ne zna šta bi mislio, ovo i jest neki album nebil kakvih para vidio jadan. ostati dosljedan samom sebi u njegovom slučaju znači ono - bio budala, osto budala.
lako je biti true kad nemaš šta drugo raditi u životu, može pisat kretenske naci knjige il drkati na sintisajzeru nebil mu naletio trenutak inspiracije pa se vratio u formu u kojoj je bio nekad. još sad udarila kriza srednjih godina u vugla...eee. sjećate se kako i sam reče kako mu je black metal karina i hir iz mladosti jednom prilikom, ja ne znam sta je tu true. osto frajer true tome sto je kreten, nema tu muda, isto ko kad neki bauštelac ima bend sa strane, sta on osim tog svog posla ima drugo da sjebe u životu? ne dižite ljude u nebesa niste mali.
koji period Burzuma se kome više sviđa je stvar ukusa, al morate priznati da mu je vrhunac bio u black metal danima i da sve poslije toga je na kredit jer je to BURZUM
i zato, novi album, kako i sam neofirno govori, će biti NAJVJEROVATNIJE odron ( sad nekima neće iz inata jer sam se ja unaprijed posro po njemu :mrgreen: ). čim on mora vaditi stare pjesme iz arhiva da sastavi novi album, jebi ti to


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 22. 11. 2009. 15:51 
Offline
User avatar

Joined: 02. 07. 2007. 14:08
Posts: 641
Location: In the Cold Winds of Nowhere...
biafra wrote:
odron je jer je tužno kako ni on sam više ne zna šta bi mislio, ovo i jest neki album nebil kakvih para vidio jadan. ostati dosljedan samom sebi u njegovom slučaju znači ono - bio budala, osto budala.
lako je biti true kad nemaš šta drugo raditi u životu, može pisat kretenske naci knjige il drkati na sintisajzeru nebil mu naletio trenutak inspiracije pa se vratio u formu u kojoj je bio nekad. još sad udarila kriza srednjih godina u vugla...eee. sjećate se kako i sam reče kako mu je black metal karina i hir iz mladosti jednom prilikom, ja ne znam sta je tu true. osto frajer true tome sto je kreten, nema tu muda, isto ko kad neki bauštelac ima bend sa strane, sta on osim tog svog posla ima drugo da sjebe u životu? ne dižite ljude u nebesa niste mali.
koji period Burzuma se kome više sviđa je stvar ukusa, al morate priznati da mu je vrhunac bio u black metal danima i da sve poslije toga je na kredit jer je to BURZUM
i zato, novi album, kako i sam neofirno govori, će biti NAJVJEROVATNIJE odron ( sad nekima neće iz inata jer sam se ja unaprijed posro po njemu :mrgreen: ). čim on mora vaditi stare pjesme iz arhiva da sastavi novi album, jebi ti to


Brate, pogresno si shvatio i mene, a i Andreja. Daleko od toga da ja glorificiram Varga, on jeste za mene jako bitan muzicar i velika inspiracija ali i vise ne.
Vise me kod njega fasciniraju stvari koje je on cinio, kazes on nema sta da izgubi?Mozda je to i tacno sada, ali sta je sa onim momentima kada je tek krenuo sa Burzumom i kada su se desavala sva ona sranja gore?
Ja ne znam kako bi ti postupio u svemu tome ali sigurno znam da ja iskreno nemogu shvatit nekoga novopecenog blekera il kojeg kurca ozbiljno ko tog lika koji je palio crkve i lezo u zatvoru zbog toga?
Sad ces ti rec, bio je mlad, naivan debil.. Ali brate, toliko naivan da mislis da iz toga nece izaci seriozne konsekvence sigurno nije bio. Ako su takve stvari Tinejdzerski hir onda stvarno ne znam, i ostao sam posteden toga maksimalno.
A jedno se mora priznati sto se tice Varg-a, koliko god neko pricao ovo ili ono, on jeste u najmanju ruku jako inteligentan muzicar i individua.
Sto se tice muda to se vise odnosilo na Nodtveidta i njegovu zivotnu pricu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 22. 11. 2009. 18:13 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Rietas wrote:
A jedno se mora priznati sto se tice Varg-a, koliko god neko pricao ovo ili ono, on jeste u najmanju ruku jako inteligentan muzicar i individua.
Sto se tice muda to se vise odnosilo na Nodtveidta i njegovu zivotnu pricu.


Ove dvije rečenice, to je to.

Ne kujem ni ja lika u zvijezde, koji je s jedne strane veliki psihopat, al je s druge strane i genijalac i iskren, doslijedan, živi metal koliko god nekim od vas te neke stvari bile smiješne i "nešto što prerasteš"..

A Nodtveid isto tako genijalac/psihopat! Samo ne znam baš koliko muda, a koliko očaj/kukavičluk/pičkastost - biraj izraz


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 22. 11. 2009. 18:15 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
nije naivan minute, on je prije vođa nego što je follower
al buraz, neko ko počini ubistvo i organizuje seriju paljenja crkvi koje su više turistička atrakcija no religijska utvrda može biti samo manijak oliti luđak, nikako posvećen onome što voli, nema to veze s hirom ( ono je on rekao u vrijeme kad je tvrdio da je gitara crnački instrument ), da nije bio u BM bio bi skinhed ( a da... :mrgreen: ), da nije bio skinhead bio bi plaćenik ili bombaš samoubojica hahah. da je u bosni sad bi bio vehabija sto posto, dakle osoba koja ide iz ekstrema u ekstrem, neko koga treba odvest iza kuće i lopatom po glavi. snaga karaktera i ludilo se ponekad daju pobrkat :razz:
džaba mu inteligencija kad je tenkre, džaba mu talent kad se na isti posro, a ovo kasnije IMHO i nije baš slušljivo. bez daljnjeg da je legenda i veliki muz'ćar, al je i pop zvijezda čitavog pokreta ( ajmo tako blek metal nazvati ), s najviše medijske pažnje i za kojeg svaka šuša zna. u stvarnosti je precjenjen i da se nije desilo što se desilo, ne vjerujem da bi ikoga danas bolio kurac za njega. meni je Burzum jedan od dražih bendova, al u onom periodu kad je bio ono što je trebao da bude.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 22. 11. 2009. 18:19 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
Nameless wrote:
...i iskren, doslijedan, živi metal koliko god nekim od vas te neke stvari bile smiješne i "nešto što prerasteš"..


ima puno zdravijih, realnijih i primjera koji su prerasli takva sranja kakva dva spomenuta nisu uspjeli, a i danas stvaraju metal, mračniji i zajebaniji od Daudi Baldrs :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 24. 11. 2009. 13:44 
Jon je imo muda al ih vise nema :mrgreen:

to sto je Jon uradio je kretenizam, debilizam, kukavicluk i sve najgore, nema tu ni kese a kamoli muda...na stranu njegova genijalnost u pisanju muzike, treba bit glup pa se ubit u ime necega sto vjerovatno i ne postoji

usro je motku 8)


Top
  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 24. 11. 2009. 13:54 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
Ako se rokno zbog svojih uvjerenja,skidam kapu,ako ne

ISPO JE NAJVECA PICKA


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 25. 12. 2009. 01:03 
Cover , track lista i opis albuma koji izlazi 8. Marta :lol: :lol:

http://www.burzum.org/eng/discography/o ... elus.shtml

ovo crno na coveru haman u paintu zacas zamastio...old skul


Top
  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 31. 12. 2009. 17:52 
Offline
User avatar

Joined: 02. 07. 2007. 14:08
Posts: 641
Location: In the Cold Winds of Nowhere...
Ocekivanja su mi jako niska, ali sa druge strane znam da bi sigurno pozdravio i zelio muzicki povratak ovog velikana. Do sada nisam imao ni razloga da sumnjam u njegove muzicke sposobnosti, svaki album je genijalan na svoj nacin pa cak i zatvorski eksperimenti Dauði Baldrs i Hlidskjalf su slusljivi i definitivno imaju momenata koji podsjecaju na staru slavu.
Samo da ne bude ko sa onim novim Gorgoroth-om :roll:
Ali eto, vrijeme ce pokazati.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (ambiental black metal)
PostPosted: 23. 01. 2010. 16:18 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
biafra wrote:
osto frajer true tome sto je kreten, nema tu muda, isto ko kad neki bauštelac ima bend sa strane, sta on osim tog svog posla ima drugo da sjebe u životu? ne dižite ljude u nebesa niste mali.


haha, ja sam baustelac koji ima bend sa strane, mada ne toliko dobar ko Burzum, naravno, ali nadam se i ne toliko pateticne furke ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Burzum (NorveÅ¡ka)
PostPosted: 23. 01. 2010. 17:21 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
pa dobro, 'sjebe' jest pregruba riječ jer je to u afektu bilo, al istina je da taj posao znači manje obaveza i da se ne moraš nešto prilagođavati istom već možeš biti ono što jesi u svakom trenutku, a ne društveni kameleon jer moraš tako radi nekog standarda.
muzičari, tojes ljudi poput tebe su nešto drugo, ovdje se radi o levatu koji ispašta zbog svojih postupaka a ti si izabrao ono što želiš da radiš i to furaš, rajt?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 275 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group