Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 19:18

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 278 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Next
Author Message
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 05. 05. 2008. 18:18 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Ma, kakvi hard feelings, nisu mi iz necega ispali (a i da jesu), nego zamjetih, znam se i ja tako, dobrano, zanijet :mrgreen: Nego, samo ti cackaj, kad mozes, i navaljuj nam linkova, to se trazi ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 05. 05. 2008. 18:30 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
yo :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 27. 05. 2008. 14:16 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
eo online rpg nekakav sa istim imenom :mrgreen:
http://www.darkthrone.com/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 27. 05. 2008. 14:30 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
evo 9 juna izlazi Frostland Tapes:
-sva 4 demo snimka
-live from denmark '90
-goatlord (rare instrumental version)
3 cd-a ukupno.

To coincide with the band's 21st anniversary, this is a fascinating trip into
the earliest years of the band and the first official release ever to contain
all 4 of Darkthrone’s demos in one place.

Frostland Tapes also includes a rare live recording from Denmark in 1990 (one
of only a handful of live appearances that Darkthrone has ever made) and,
perhaps most significantly, the previously unreleased version of the infamous
1991 Goatlord rehearsal session.

These songs were intended to feature on the proposed second album, before the
band changed direction and the tapes were confined to the vaults. Vocals were
subsequently added in the mid-nineties, but they are presented here as the
recording sounded in 1991.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 27. 05. 2008. 16:28 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
3 CD-a podrumskog i amaterskog Tech-Death Metala. Neznam hocul ovo kupovat, ako bude ispod tries zelenih naravno al inace tesko...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 14. 06. 2008. 01:25 
Offline

Joined: 19. 05. 2006. 01:38
Posts: 1177
Evo tek se sad uvatio preslusavanja Cult-a. Jao nereda bogtejebo :mrgreen: . Pravi krkanski roknrol \m/.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 18. 06. 2008. 18:16 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ja ne bih...
Divni rapidshare :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 10. 07. 2008. 12:01 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Novi album zavrsen, naziv je "Dark Thrones and Black Flags" (vec se znalo, ali, eto, zvanicno potvrdjeno)...

Evo sta Culto kaze: "This past weekend Darkthrone finished their 14th album "Dark Thrones and Black Flags". And please don't get carried away with the "darkthrone has gone punk" myth. Metal is heading your way in October I've been told. The album will contain 10 new rotten songs for you to digest. Fenriz and myself are very pleased with the result (just have to mix and add some bass and stuff for the last songs we just recorded) as usual. If we were not pleased with our work, we would have ended the band, we're not stupid (only slighly). More on this later."

Nesto imam osjecaj da ce Crne Zastave biti UHH!!! mocan album, nakon, za me, blagog razocarenja u olicju F.O.A.D.-a, odnosno mrlje koju je na njemu ostavio fantasticni prethodnik The Cult Is Alive... Jos samo da Frostland Tapes stignu na odrediste, YEAH, YEAH, YEAH...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 13. 07. 2008. 01:26 
Offline
User avatar

Joined: 03. 06. 2008. 14:06
Posts: 176
http://www.youtube.com/watch?v=Bh2-MeMuDuI

od 9:00 :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 14. 07. 2008. 17:35 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
mislim da im u stvari bolje lezi taj njihov pank nego klasicni metal, ako bude jos jedan prosjecan trad metal album necu ni skidat kad ima onih koji to rade bolje ;) no, mozda me iznenade.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 14. 07. 2008. 21:08 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
jesu, da. izmislili u biti taj norse core, postujem jer nisu to nastavili samo zato jer se dobro prodaje, boli ih kita, ok, mada mi se nemora svidjet sve sto sviraju.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 15. 07. 2008. 15:53 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
norsecore je Tsjuder, 1349 i ostali sabloneraj :P

Ne bih DT i NC nikad u istu stavio ;) Ni u bunilu. NC je derogatorna opaska koju je tr00 brigada izmislila krajem devedesetih.

Ako bude aluzija na "The Bars"...bice ludilo. najzad sam skonto Blek Fleg hehe...trebalo mi je podosta godina...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 15. 07. 2008. 17:50 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ok, malo sam pregrub za Darkthrone vjerovatno, ali to je BM, nema lizanja dupeta :mrgreen:
sta si poceo slusat Black Flag? fino.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 16. 07. 2008. 09:28 
Offline

Joined: 19. 05. 2006. 01:38
Posts: 1177
stari serator wrote:
najzad sam skonto Blek Fleg hehe...trebalo mi je podosta godina...


Haha zakon :mrgreen: .

@Burnt: pretpostavljam kao "skandinavski hardcore", znaci vjerojatno neki kao hardcore ali sa teznjom ka blacku/crustu ??


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 16. 07. 2008. 10:07 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
U smislu "patenta" iskljucivo norveski core i to bas u smislu jezgra primitivnog bojenog vise crustom i pankustinom. Ne odgovara tu bas termin hardcore. Slazem se sa Libijom, DarkThrone, bez obzira na spike i tumacenja, ne ide u jednoj recenici s norsecoreom, prosto zato sto su uvijek, cak i na predominantno punk/crust albumima, zadrzali sarenilo i opseg bogatstva riffologije rock and rolla...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 16. 07. 2008. 17:40 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
mislim da norse core ide vise na to da su oni sebe vidjeli kao neku tvrdokornu i dosljednu jezgru norveskog black metala, sto je i znacenje rijeci (hard) core, ali u sustini jesu ti bendovi uglavnom genericni i nezanimljivi, ja prvom valu norveskog blacka dajem osnovnu karatkeristiku "originalnost". mada se moze reci da u muzickom smislu dobar dio tih BM bendova koji u potpunosti idu na predvidljivu formulu, jesu uistinu samo crni hardcore. nista lose u tom, samo meni bas kao formula taj zvuk ne lezi sam po sebi, vec tu i tamo naletim na nesto sto mi legne. jednostavno, mi vecina toga u stvari uopce ne zvuci mracno ili "zlo" vec prazno, dosadni hardcore, hehe. no to je stvar ukusa, kod old school black/thrash/death/war skole mi neoriginalnost puno cesce legne, vise mi to valjd vozi.


Last edited by kktz on 16. 07. 2008. 17:49, edited 4 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 16. 07. 2008. 17:41 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
nisam ovdje mislio na DARKTHRONE, ali cinjenica je da ih se kopira do besvjesti.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 16. 07. 2008. 22:00 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
to da, mada ja zapravo vise volim bendove koji pokusavaju biti na tragu Mayhem sa De Mysteriis Dom Sathanas, je da to rijetko ko uspjeva, uhvatit tu ludost, ali je ipak puno izazovnije i otvara i neko mjesto individualnosti. jedno vrijeme sam pratio bendove na tragu onog sto je radio Burzum, ali polako se zamorih od previse dosadnih, ali ima tu i onih koji su uspjeli ubacit i nest svog... za dobru Darkthrone kopiju treba puno vise od samo muzicke formule, ali ima ih koji i tu ubodu. samo previse je u svemu tome meni utusa a koji su izvikani ko neki odlican black, pa sve manje imam interesa za cijelu tu norvesku skolu... prvi dodir s tim je, vaauuuu, sta je to, al nakon nekog vremena skuzis kolko je to u velikoj vecini uzasno prazno, ko te samozvane elite. a od corpse paint mi se vec bljuje, gdjes vece umisljene sminkere od toga. kod death/thrash blekera barem jos ima nekog smisla za humor.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 17. 07. 2008. 18:49 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
Burnt iN Effigy wrote:
Recimo meni je cijeli Transilvanian Hunger morbidniji, mracniji od DMDS-a . . . Istina muzika na DMDS-u je neponovljiva, grubo receno progresivno mracna, sto je rijetko ko uspijevao, suprotnost Burzumovom minimalizmu . Ne okidam se ni ja previse na prvi val norveske skole, lezi mi samo Darkthrone, Burzum i Mayhem. Immortal, Gorgoroth, Satyricon, Emperor zaobilazim u sirokom luku . Ko sto ti kazes, inovativnost im se ne moze osporiti ali i meni vecina te "inovativnosti" zvuci prazno . . Jebiga, uvijek vise volim poslusati Beherit, Bathory, Blasphemy, kontas na sta mislim . Ne mogu sredine, neka bude previse aljkavo depresivno ili melodicno depresivno, a cesto upravo od te elite ne cujem ni jedan riff koji cini black metal onim sto bi trebao da bude u izvornoj formi.


svaka cast, to je to. samo ja si ipak radije pustim taj MAYHEM nego DARKTHRONE klasicnu fazu, stvar ukusa, MAYHEM mi mozda i vise pase jer je bas blizak toj nekoj skoli prije tog, BURZUM stari mi pase jer volim doom i rani spori crust mrak, pa nije cudo, a za DARKTHRONE, koji je u biti najpankerskiji, a ja odrastoh na panku, meni nikad nije sjeo onako da se najezim, nemam objasnjenja. ali bas taj BM na tragu DARKTHRONE prvo slusao dosta prije nego sam sasvim otkinuo na onaj black prije tog, bio dobra prelazna faza sa raw hc/crust/punk na pracenje underground metala, tako da je ipak odigro svoju ulogu ;) Immortal, Gorgoroth, Satyricon, Emperor, isto kao ti, cak neke i probo al nejde. ali volim neke nesto manje norveske bendove u nekim fazama, nisam iskljuciv, samo ne mogu se prisiliti da slusam nesto, sam taj zvuk po sebi mi nije tolko napet osim ako bend ili album nema bas nest sto mi legne. al eto, za DARKTHRONE stvarno mislim da bolje zvuce kad se drze nekog pank krljanja nego kad pokusavaju biti "pravi" metal bend. no, ok sto su poceli brijat na to, u nekom fenrizovom intervju procito preporuke na underground heavy metal i provjerio MANILLA ROAD i sl, i skuzio koliko je u pravu. tako da opet, sve pet.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 24. 07. 2008. 23:51 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
mislim da sam vidio da se to ovdje ceka, frostland tapes - http://blackmetalshare.blogspot.com/200 ... -2008.html


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 278 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group