Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 09:02

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 278 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Next
Author Message
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 27. 11. 2007. 13:39 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 02:58
Posts: 2165
Location: Mostar
Ali Fenriz je kralj


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 27. 11. 2007. 21:57 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ma, BM u sustini i je cirkus, samo sto to nekad moze imat i nekog smisla, al sto vise pokusavo biti true, cult i elitisticki, to je pateticniji, a da o komercijali koja moze proci ko nest ozbiljno jos samo kod djecurlije ne govorim, fenriz je car jer to kuzi i ne shvaca sam sebe preozbiljno, neka ga na sceni, glas zdravog razuma.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 27. 11. 2007. 22:00 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
pa da, jedan fenriz vrijedi za 10000 ovih bm corpsepaint klovnova..jednostavno covjek ima svoj stav, i boli ga kurac za sve..nema tu price :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 27. 11. 2007. 22:11 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
amen :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 27. 11. 2007. 22:22 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
cito sam njegov intervju u novom terorajzeru

poceo se i on malo prosipat po starom nacinu..."if you don't change, you're a mongoloid"...whatever Herr Nagell, sad su isti Iron Maiden i Motorhead koje kujes u zvjezde mongoloidi?

Mislim da se kapitalno razilazimo, prvenstveno u misljenjima o muzici ("Ravishing Grimness", "Another Perfect Day"...), a bogam i u onome stob DT trebo bit (vecina njegovih pjesama su u zadnje vrijeme (zadnjih des godina) decidno slabije od Kurtinih)....

No eto jebiga lik je maskota za ovu muziku i po mnogo cemu njegov status je zasluzan...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 27. 11. 2007. 22:35 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ma naravno da nije bog i da nekad melje sam zato sto ne zna sutit, al ima nas jos takih pa ono, ne shvacam sve sto on kaze ozbiljno, ali bas iz nekih njegovih inturvjua otkrih neke odlicne stvari za koje prije nisam znao ili mario, ne treba ga shvacat drugacije neg kao zajebanta koji nekad bogam i ubode. da ne pretjerujemo, prethodni smo album pravo hvalili, na ovom je i po meni utusio, al sta onda, nije meni zapravo DARKTHRONE nikad bio muzicki za rezat vene, patentiro je odlican stil i sound, neki su ga mozd odsvirali cak i bolje, sad ide dalje, trazi nest novo a staro, s cim je krenuo, ok. to je i nekak normalno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 27. 11. 2007. 22:44 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
jebiga, ja nemogu naci bend koji je bio bolji od njih muzicki....pogotovo ako se misli na UaFM...

mada nakon toga, skoro sve pjesme koje su ista valjale meni licno su Tedov rad. I on mi se cini kao daleko veci/iskreniji "muzicar" od Fenriza...al taj dualitet je valjda ono sto ih definise, al im rusi i kohezivnost...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 27. 11. 2007. 22:57 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
mada nije skroz isti stil, ali po zvuku slican, klasicno norveski raw BM koji si ja mnogo cesce pustim neg i UaFM je nattens madrigal, kad sam njega cuo shvatio sam koliko je ustvari majstorstvo i ultimativni biser taj sam pristup koji ipak dugujemo DARKTHRONE. usporedio bi ga samo s onim sto je u punku napravio DISORDER i u industrialu SPK, ako me ko kuzi. mada vjerujem da su oni imali vise srca, ULVER je davno snimio muzicki vrhunac te BM puritanske prljavstine i bez puno osvrtanja otiso dalje u neke meni ne toliko zanimljive vode. no, taj covjek je izgleda bas profesionalac, ja na DARKTHRONE ipak gledam ko na npr svaki pravi punk bend, garaza. to se naravno cijeni.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 27. 11. 2007. 23:14 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Neznam, tu se razilazimo, Nattens Madrigal mi je simpatican album, cesto i veoma drag, ali produkcijski sa UaFM-om nema veze. Ipak je UaFM bio rezultat jednog promisljenog procesa, jedan konstruisan i cjelovit uradak koji je produkcijski briljantan. NM je Metal Zone u miksetu i deri, bas barbarizam, i kao takav je bio prethodnik gomili "hau-ruck" smeca koje je kasnije ugusilo BM.

A i cak stavise neki momenti su krajnje ljigavi u kontekstu, previse nekakve romantike i preserevanja. Jedino Wolf & Man, Wolf & Fear i Wolf & The Night zaista briljiraju. Solidan, drag, ali da je monument crnila kao UaFM ne bih se slozio.

Ne bih rekao da su oni bas "garaza", ipak je jako puno tih riffova proizaslo iz sasvim suprotnih utjecaja i situacija...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 27. 11. 2007. 23:25 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ok, moze se gledat i sa te strane, stoji to sto kazes, ali ja uistinu volim taj harsh zvuk cak zbog njega samog, sto se njega tice tu je NM nenadmasan, ni po meni mu nisu trebali oni folk djelovi, industrial tu i tamo izmedju stvari je skroz ok, ali nacin na koji je on koristio harsh odnosno trash sound nisam jos cuo da je neko dostigo taj intenzitet u norveskoj skoli i klonovima, mnogi su ga zapravo ubili. al ovo pisem i ko muzicar, pa ne zamjeri, i ja kradem od majstora ;) da, napisao sam da su DT imali vise srca, nema na NM mraka, samo nedostizna agresija, slicno kosto to u war metalu npr radi REVENGE, jednostavno pravi omjer buke / kaosa i muzike / konstrukcije, s tim da ja tu imam jako dug staz slusanja krajnje buke, pa su mi usi vjerovatno malo mutirale, heh. nisam mislio rec da kod DT nema utjecaja razne glazbe, nekad dijametralno suprotne od one garazne, ali DT ocigledno nemaju namjeru sljedit IRON MAIDEN u pitanju produkcije i pristupa bendu, eto cak im se ni uzivo ne da svirat, to je garage cisti, za sebe i za svoj gust.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 27. 11. 2007. 23:45 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
jos jedan primjer sa cime bi usporedio NM je pneumatic slaughter 7'' od F.O.G., to je taj pristup, a sama njegova tehnika, direkt u mixetu, nije garancija, kod vecine zvuci taj sistem previse plasticno, to je to ubijanje intenziteta, kod NM zvucni zid REZE. usporedba sa DARKTHRONE je po pitanju raw blacka sa blast beat djelovima, razlika postoji, naravno, napiso sam to odmah, ali da nije DT krenuo putem koristenja buke ne bi bilo ni NM.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 27. 11. 2007. 23:52 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
a za pravi BM mrak, tu je bio BURZUM.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 28. 11. 2007. 22:25 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
kktz wrote:
a za pravi BM mrak, tu je bio BURZUM.

DT su definitivni kvlt BM minimalizma-to pogotovo mislim na njhovu kultnu trilogiju od 1991-1994,Burzum slično...no po meni je Filosofem totalno zlo i najjači Burzum album,iako je to već veliki odmak od klasičnog BM-a


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 28. 11. 2007. 23:07 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
sta je klasicni BM? onaj norveski? ortodoksni (duhovno/ideoloski)? meni su zapravo stvari u nesvetom metalu prije norveskog cirkusa i drazi black. uz BURZUM, koji je htio on to ili ne crnilo frustracije i propadanja, od norvezana jos samo kod De Mysteriis Dom Sathanas ja cujem istinski mrak. ne kazem da drugo ne valja ili da nije mracno, ali ne toliko da prosto hipnotizira svojom snagom kao DMDS i BURZUM. sam DARKTHRONE mi je muzicki vec druga liga, zanimljiv po toj spomenutoj trilogiji, pa i sad, ali ipak ne toliko bolestan.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 28. 11. 2007. 23:10 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ipak, norveskom prvom valu veliki rispekt sto su uveli bas originalnost i neku osobnost u BM, ali najsmjesnije od svega je da su ustvari stvorili i jedan od najnekreativnijih trendova ikad.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 28. 11. 2007. 23:13 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
kktz wrote:
sta je klasicni BM? onaj norveski? ortodoksni (duhovno/ideoloski)? meni su zapravo stvari u nesvetom metalu prije norveskog cirkusa i drazi black. uz BURZUM, koji je htio on to ili ne crnilo frustracije i propadanja, od norvezana jos samo kod De Mysteriis Dom Sathanas ja cujem istinski mrak. ne kazem da drugo ne valja ili da nije mracno, ali ne toliko da prosto hipnotizira svojom snagom kao DMDS i BURZUM. sam DARKTHRONE mi je muzicki vec druga liga, zanimljiv po toj spomenutoj trilogiji, pa i sad, ali ipak ne toliko bolestan.

DMDS je kult,to je minimalizam-iako me podsjeća dosta na Bathory...mislim solaže,vokal ponajprije ,iako je Mayhem tu dosta brži...no meni osobno najjači black album je Return-npr Total Destruction...volim taj pank đir blek metal bez previše metal solaža.Zato su mi bili i ostali najjači bandovi u blacku Havohej,Ildjarn i veterani Sadistik Exekution koji postoje od 1986 i po meni su živi kaos od benda.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 28. 11. 2007. 23:14 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
sto, opet se vracamo na njega, fenriz savrseno kuzi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 28. 11. 2007. 23:23 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ovo moje prethodno se odnosilo na fenrizov odnos prema sceni koja je i nastala na njegovom radu, tjst kopiranjem istog. dobar je return, nezaobilazan, al mogo bi ja puno tog nabrojit prije norveske, a i poslje, sto je imalo muda, HAVOHEJ je nastavak te skole, malo brlja sa antisemitizmom sto mu bas i ne treba, i muzicki nije onaj duboki mrak koliko bolesni trash, ali isto volim. DMDS je zapravo uveo kompleksnost u BM, minimalizam ali i pricanje price sa pjesmom, ne samo ponavljanje osnovne rock sheme, izmedju ostalog s cime su experimentirali. prije toga uz BATHORY neki zaceci takvog razmisljanja su i HELLHAMMER na apocalyptic raids, mada mi je brazilski MYSTIFIER ako vec moramo koristit tu rijec bio the most true.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 30. 11. 2007. 07:00 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Black Metal, ili percepcija sta bi isti trebao biti, cesto zavrsava u prilicno apsurdnim polemikama. Black Metal je za mene licno idealno nekakva kombinacija haosa, crnila i prvenstveno ZLA. Mislim da asocijacije jednog muzickog djela sa odredjenim emocijama su stvar koju treba prepustiti svakom slusaocu da sam za sebe uspostavi, ali neke rezultante su univerzalne...

Under a Funeral Moon je po mom misljenju triumfalan u toj ZLO kategoriji, skoro svaka pjesma ima bar jedan prelaz gdje malicioznost jednostavno kipi iz aranzmana...u poredjenju, Burzum nikada nije imao takve momente, a i tesko mi je sjetiti se nekog prethodnika koji je imao takvih momenata ako ne dosegnemo bas za The Return... (prelaz iz Rite of Darkness u Reap of Evil je meni licno udzbenicki primjer tog tipa tenzije).

DMDS ima tu nekih specijalnih momenata (naslovna i Cursed in Eternity pogotovo), ali Burzum je kroz citavu karijeru bio cista depra, bez neke specijalne podlosti. Filosofem je mrtvi pop. Distorziran, izvrnut, izopacen, sa teskim aluzijama na neke post-punk folove.

Shvatam da DarkThrone nikad nisu posezali za tom epikom koju su i Burzum i Mayhem cesto koristili, pa se stoga cine manje monumentalnim, ali upravo u tome lezi kljucni dio slagalice po kojoj su DT bili bitno veci BM fenomen i od Burzuma i Mayhema. Emperor su kalemljenjem dva pristupa odveli epiku u BM-u ka logickom zavrsetku. DarkThrone su svoje patente toliko solidno zaokruzili da su svi pokusaji kopiranja istih ispali prilicno nepotrebni.

Meni licno, DT, Mayhem, Burzum, Immortal i Gorgoroth ostaju kao fenomenalni bendovi pokreta, svaki na svoj nacin. Od ostalih striktno Norveskih pojava jos bih spomenuo Dodheimsgard, Ildjarn, i rani Enslaved. Bilo je tu jos bruka albuma, bendova, ali sad ici u reviziju toga nit mi se da nit ima poente...

Havohej mi je vazda bio omanje sranje. Nije taj Von nihilizam za mene nikako. Von i nekako al oni (posebno zbog hiper-iritirajuceg vokala) jok. Sad.Ex. su meni DM...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: DARKTHRONE HOLY DARKTHRONE
PostPosted: 30. 11. 2007. 11:53 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ok, imamo malo drugaciji pristup, ono sto DARKTHRONE u najboljim momentima ima je neka OGORCENOST, to cijenim, mada ja valjd sto se tice muzike imam taj neki manicno-depresivni pristup istoj, tjst cesto padam na extremno agresivne i extremno depresivne koncepte. DARKTHRONE su mi negdje izmedju, pa me ne gaze u totalki. ali da imaju tu opresivnu atmosferu, imaju. HAVOHEJ je meni odlican trash, neznam koliko je njemu to cilj, ali ne mogu ga slusat i bez dobrog smisla za bolesni humor ;) nesto kao trash horori, heh. prava stvar su naravno bili crno bijeli horori, i meni su zato tu zapravo neke ranije death/doom/thrash/black stvari blize. to je i pravac koji DARKTHRONE sad istrazuje, mada je tesko ponovit klasike, kosto je tesko medju klonovima naci one koji su ponovili atmosferu modernih horora kako su ih DARKTHRONE patentirali, eh. sve u svemu, iako je kosto kazes poanta blacka dobit to neko zlo, mislim da to rijetko kome zapravo uspjeva, tjst vecinom je to neka teatralna imitacija zla, u najboljem slucaju freak show, zlo se ne dobiva po defaultu, za to treba biti ipak i "zao" ;))


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 278 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group