Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 16:03

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
Author Message
 Post subject: Alcest
PostPosted: 26. 12. 2006. 06:21 
Offline
User avatar

Joined: 28. 10. 2006. 15:14
Posts: 553
Location: tamo...
za sve one koji kažu da black metal mora biti ružna i nepristupačna muzika, alcest sa svojim genijalnim EP-om Le Secret pokazuje suprotno...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 12. 2006. 12:08 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
jbg dobro su prosli sa tim ep-om,dosta pohvala dobili al nije to za mene......sto se tice new comer-a sa francuske scene suplicium mi je najbolje lego


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 03. 2007. 21:28 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
imam zasad sam Tristesse Hivernale, klasicni juznofrancuski melodicno sirovi raw BM, tipa CELESTIA / PESTE NOIR i sl, al i mene zanima taj EP, po onom sto cuh na njihovom myspace, zanimljivo. jel sluso ko AMESOEURS? jos jedan bend od ove ekipe, sa mislim i zenskim vokalom, i jos vise post punk atmosfere...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 03. 2007. 21:45 
Offline
User avatar

Joined: 28. 10. 2006. 15:14
Posts: 553
Location: tamo...
slušao sam amesouers - ruines humaines ep...dosta zanimljivo, sviđa mi se i ženski vokal na trećoj stvari, ali mi je alcest ipak bolji...uglavnom, ove godine oba benda izdaju full length albume...živi bili pa poslušali


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 03. 2007. 03:49 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ok, hvala na infu.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 03. 2007. 18:28 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
post-punk filing je za pohvalu, al se meni cini malo iznudjen...

to a propos Amoeseurs...

Alcest je iju iju ako se uporedi sa 99% konkurencije u stilu, ali jebiga, nema tu sile...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 03. 2007. 20:30 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
pa dobro, nema u tom nekog benda da je bas ono over the top, al pase mi onak neobavezno cut taj "ambient BM", il sta vec je... francuzi s juga imaju fine melodije, za romanticara u meni, heh. al mislim da najvise u toj strukturi melodija duguju starom MUTIILATION. to je ta skola, s tim da se sad polako odmicu od samog blacka, sto je men ok jer ne brijem nikakve trve spike, sam volim muziku.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 03. 2007. 22:22 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
je, slazem se sa tvojim misljenjem o LLN, vise kult u tim nekim ultra BM krugovima nego sto stvarno vrijedi, opet, rispekt, navukoh se preko njih na MUTIILATION, a i to je dost ;)
od PESTE NOIR poslusaj phalčnes et pestilence - salvatrice averse [demo], ostalo sto cuh me nije bas impresioniralo al zbog ovog ih volim, pravo uboli.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 03. 2007. 22:23 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
nisam jos cuo Amoeseurs, trazim :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 03. 2007. 21:40 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Napisah poduzi post, al me izbaci govno. Jebem, jebem, jebem, ti fakultetski server :P

@kktz: Jebiga jarane, nije ni meni mrsko poslusat nesto emotivnije, ali meni je licno najbolji BM, cist BM. Znaci operisan od bilokakvih vanjskih uleta.

Ja sam kao bleker srastao na De Mysteriis-u, Under a Funeral Moon-u, i The Return-u. I like my shit fuckin ugly ;) S time na umu, mogu vam reci da otkad sam cuo Katharsis-ov zadnji podrobnije (incidentno, od tada ga nisam prestao slusat), shvatio sam da je ova muzika efektivno na samrti. Tesko ce neko u slijedecoj deceniji to nadjebat. Ako cemo o idealnom BM-u, to je meni manje vise summa sumarum. Tacka na i. Grand Finale. Zadovoljava sve umjetnicke neophodnosti jednog BM remek djela, uz to ne uzimajuci ni 0.00001% folova van etabiliranog BM kanona. Atmosfera, sila, brzina, pogan, ruznoca, abrazivnost, mizantropija, podlost, ZLO, sve to, uz izvodjacku hipersurealnost koja odvaja jedan monumentalan podvig od standardnog scenskog govneta. Jebeni trip :)

A propos LLN-a, meni je ta ideja pokreta (kasnije je naletio i Blazebirth Hall kojem se to i moglo nekakp oprostit jer su ipak momci fasisti) vazda bila tragikomicna. BM je bar u minimalnoj dozi antisocijalna/mizantropicna umjetnost, te je sama ideja "unije" nekih umjetnika za oplakat. Al eto, pubertet cini cuda, pogotovo u odjelu za shvatanje elementarnih postulata. U ug-u ima sada mala bruka nekih debilnih scenskih govana koji su clanovi jos debilnijih pokreta na furku LLN-a. U LA-u (CA) je recimo, ta glupost na nivou metastaze. Ceremonije inicijacije i kurci, ma grrrroznooo.

Sto se tice muzike, da muzika nije kurcu valjala, nebi to niko jebo ni sekunde. Da se razumijemo, VT, Mutiilation, Torgeist, su u svoj vakat bili poprilicna genijalnost. To sad ovim mladjim narastajima koji to tek danas spoznaju ce vecina tih izdanja biti "pra'o smjesna jarane", al krajem devedesetih dok su se Norvezani ofirali kako i gdje su stigli (sto i danas vecinom rade, nabijem ja na kurac i Enslaved, i Ihsahn-a, i sve ostale jaojao NO projekte za kojim se Metal zurnalisti u nesvjest bacaju, smece), taj podrum je bio jebeno osvjezenje.

Novi (i prvi) Peste Noire je pra'o jeben. Pa sad, kako vam po cejfu. Meni odma iza Antaeus-a kao najbolji iz FR prosle godine. Mozda i bolji, al ja sam parcijalan prema Antaeusu, daleko vise nego prema tim nekim "umjetnickim" folovima.

Za Amoeseurs, vrijedi poslusat, pogotovo ako vam post-punk nije mrzak. Urbanija muzika, ko sto oni sami rekose. Pravo tragicna. Jedino je vokal govno totalno, al to je samo moja alergija (ne znam sta mi je mrze, kopiranje Vikernesovog glasa koji mi je vazda isao na kurac ali sam njemu zbog nadnaravno genijalne muzike mogao oprostiti, ili ritam masine), tako da u svakom slucaju obratite paznju ako vam emotivniji/depresivniji motivi nisu mrski.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 03. 2007. 22:26 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
+Abigail+ wrote:
Da..znala sam da sam zaboravila nekoga..Torgeist. Zapravo taj trio koji si naveo i jeste najvise zasluzio paznju koju su na ustrp njih dobivali mnogi drugi bendovi koji bi samo nadrkali instrumente, sklepali tekstove, nabacili paint i ortodoksni anti everything stav, te snimili neke demo.e i lame splitove pod labelom LLN.a. Al hajd...jedan 'Remains...' ih vadi sve skupa, jest da je zapravo i najbolji bend Legija izbacen iz 'bratstva' al to je vec druga strana price.


Ne znam dal znas, al u biti LLN je bilo maks deset faca, Willy, dvojca iz VT, Noktu, dvojca iz Belketre-a, i ja mislim da nekog izostavljam...Al u biti sve one kasnije zajebancije su bile iste face. 90% toga je dark-ambient/ritual-ambient, i ima tu nelosih izdanja, ali osim cetvorke, jedino se mogu jos sjetiti da je onaj jedan Seviss (Et Pleure le Batard...) bio PREJEBEN. Moevot se izdvaja medju ambijentalnim sranjima.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 03. 2007. 22:51 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
dobro, ja nisam blacker, pa ni metalac, tak da nemam neki teski trip tu. u biti, dok sam se zesce furo na hc/punk/thrash/grind, onaj stari BM iz osamdesetih, od VENOM na dalje, mi uvijek bio simpa. devedesetih me uglavnom tuko crust. sad kad je 90% crusta postalo sterilno smece koje zvuci kao muzika za play station, okrenuo sam se muzicki underground metalu, bas zbog te prljavstine na koju sam se jednostavno naviko i u kojoj ful uzivam. men sirovi BM ide rame uz rame sa raw punkom, a posto mi se oduvijek svidjala pravo mracna glazba, to je to. otud valjd i uho za sto ti kazes "emotivniju" glazbu (postaje li BM novi emo? heh he), al men to vise ide uz extreme doom, sav taj ambient djir. tak da imam neki svoj ukus, al u biti neke pravo dobre bendove je uvijek lako razlikovat od onih koji se samo trude ispunit formu, bez nekog stvarnog sadrzaja...
btw, to sa LLN je dokaz da bas sve moze postat klasicni herd mentality, cak stovise, oni koji se najvise furaju na "elitizam" najocitiji su primjer toga, nejde ovo tolko na LLN racun, vec na cijeli taj cirkus oko njih i sl tr00 brija. kosto kazes, tragikomicno. za mene je true onaj tko sam sebe ne shvaca preozbiljno, tjst ne trudi se po svaku cijenu biti veci od zivota, vec istinski radi iz gusta i neke svoje unutarnje potrebe. ma, sve je to ipak rock'n'roll ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alcest
PostPosted: 05. 01. 2012. 17:39 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
http://letitbit.net/download/67519.661e ... g.rar.html
Novi album je tu


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alcest
PostPosted: 21. 01. 2012. 03:18 
Offline
User avatar

Joined: 05. 02. 2008. 14:54
Posts: 81
Location: Bihac
I za svaku je pohvalu, ljudi su prihvatili kao da su gladni toga :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alcest
PostPosted: 21. 01. 2012. 14:13 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Album je odličan, meni zasad najslušanije izdanje u 2012. uz Caliban novi


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group