Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 23. 05. 2024. 23:26

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: sta mislite o ovome...
PostPosted: 28. 03. 2005. 00:43 
Offline

Joined: 26. 07. 2004. 12:54
Posts: 2790
Image

kolko ja poznajem situaciju, sagledavajuci je sa vise aspekata sto se tice benda i ljudi koji ga trenutno cine ovo mi se cini infantilnim... nedefinisano, paradoxalno, preambiciozno i nestabilno!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 03. 2005. 00:45 
Offline

Joined: 08. 08. 2003. 14:52
Posts: 2017
a kakva ja to slika


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 03. 2005. 00:52 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Prvi KRV promo flajer.

Sve stoji, ma koliko paradoksalno izgledalo...

Preambiciozno? Nikakvih ambicija tu nejma :D

Nestabilno? Sta tu ima bit nestabilno?

Infantilno? Zasto je infantilno rec da si ponosan s onim sto jesi i da te boli kurac sta cjeli ostatak svjeta misli?

KRV je iznad zbira svojih individualnih clanova.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: sta mislite o ovome...
PostPosted: 28. 03. 2005. 02:35 
Offline
User avatar

Joined: 11. 12. 2004. 19:57
Posts: 804
Location: Tuzla'ee
khasma wrote:
Image

tr00!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 03. 2005. 05:14 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2003. 22:36
Posts: 4012
Location: Saraj'vo
ovo je izravno i iskreno recheno... svaka chast KRViteljima na ovom tekstu!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 02:11 
Offline
User avatar

Joined: 01. 12. 2004. 17:41
Posts: 1246
Location: country that i love
KILL RAPE VIOLENT!!!!!! rules......neznam samo sta je to preambiciozno?...dobro lik kaze tu nema nista ambiciozno uopste....kad bi svi bili takva razmisljanja mozda bi i stigli donekle u ovoj jebnoj drzavi....sve u svemu oni su nas bend i trebamo podrzavati nase!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 11:29 
Offline

Joined: 26. 07. 2004. 12:54
Posts: 2790
huh, i hate to explain, but...

1. krv = krv

ok, na to nemam primjedaba...

2. krv je velebosanski bend, bosna iznad sviju i svega, brdjani ce vladati svijetom.

zaista, zar sam ja jedini koji ovdje vidi nesto, blago receno, preambiciozno a grubo receno, poruku kao rezultat mladalacke euforije i povrsnog razmisljanja nosenog uzbudom slusanja nekog ultragrimnekrotrue black metala, znas ono... moment of (un)clarity...

3. krv se bori za unistenje...

zar sam ja jedini koji vjeruje da 100% onih koji se spominju u trecoj stavki "deklaracije" nemaju pojma ko je krv nit ce najverovatnije ikad imat, odnosno, blago receno, boli ih kurac sta radi grupa nasminkanih krestavaca; kako se to bori, tako sto pjeva u visokom pred 100 ljudi o crnom jebenom metalu i tako sto se omladina otkida na to da bi nakon 5 godina 90% njih zaboravilo da su ikad slusali krv... dok bosna truhne u rukama svega laznog (i jebo te drzava, ne mozes vratit SVOJ stan ili kamion prije rata oduzet, neko ti sad dolazi s black metalom da se bori protiv korupcije), ovo je blago receno samo jedna fina utopija i nako da se cojk dobro osjeca kad se napije i prica o tom...

4. krv je antireligijski bend... eh ovdje dolazi paradoksalnost na scenu, prije svega, ako usvojimo stavku 2. automatski se nista ne smije rec protiv bosne srebrene i bosanskih franjevaca (koji su ucinili za bosnu vise nego sto cemo mi na forumu ikad), npr. -ljudi kojima je bosna stvarno iznad sviju i svega zemaljskog i sto se godinama potvrdjuje, da ne kazem da je religija u svojoj istinskoj formi prisutna u bosni stoljecima i da bez nje ona ne bi bila ovo sto jest; cinjenica da 90% ljudi siluje formalne poruke religijie ne daje za pravo da se onih 10% istinsik vjernika i ljudi koji vole ovu zemlju mozda vise nego ti i ja ovako "stavljaju pod giljotinu".... poenta, bez religije nema bosne i hercegovine, pa u sta god ti, ja i oni vjerovali il ne...

5. krv=crni jebeni metal... nista protiv ovoga, nije lose rec cisto da se zna koji im je naum...

poenta svega ovoga je, stvara se nekakav kult a bend nema snimljen ni demo materijal... gitarista benda (amir) otvoreno kaze da ne slusa black metal, hata death metal samo i slusa... mislim, i sad citam ono gore, meni to ne ide u glavu...

p.s.
citam ovaj tvoj potis black_love, pa krv je i anti satanisticki bend ... al mozda to ne trebam ti govorit posto ne zvuci true enough.

p.p.s.
ovo je dobronamjerno upuceno krv-i, trebali bi znati da jest ...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 14:59 
Offline
User avatar

Joined: 11. 01. 2004. 20:12
Posts: 2360
Location: Vrhbosna
Nedo ba, opusti se...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 15:38 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 21:17
Posts: 991
Location: in the Wasteland...
ovo mi je zaljepljeno u sobi ! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 18:02 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
khasma wrote:
zaista, zar sam ja jedini koji ovdje vidi nesto, blago receno, preambiciozno a grubo receno, poruku kao rezultat mladalacke euforije i povrsnog razmisljanja nosenog uzbudom slusanja nekog ultragrimnekrotrue black metala, znas ono... moment of (un)clarity...


Samo ti izgleda imas kompleks nize vrijednosti. Ako je ponos=povrsnom razmisljanju...jebiga. Nazalost slabo se slusalo bilo sta "ultragrimnekrotrue" tada... tako da ti je konstatacija plitka, i puna predrasuda o stvarima o kojim neas pojma brate, ama bas ni sekunde. Ne znam ono moment of clarity...taj album mi je zesci kurac za kraj relativno receno, epske karijere jednog benda u muzici. I ne, Schuldiner, iako genijalan metalac, mi nikad nije bio ni govno od mislioca...

khasma wrote:
zar sam ja jedini koji vjeruje da 100% onih koji se spominju u trecoj stavki "deklaracije" nemaju pojma ko je krv nit ce najverovatnije ikad imat, odnosno, blago receno, boli ih kurac sta radi grupa nasminkanih krestavaca; kako se to bori, tako sto pjeva u visokom pred 100 ljudi o crnom jebenom metalu i tako sto se omladina otkida na to da bi nakon 5 godina 90% njih zaboravilo da su ikad slusali krv... dok bosna truhne u rukama svega laznog (i jebo te drzava, ne mozes vratit SVOJ stan ili kamion prije rata oduzet, neko ti sad dolazi s black metalom da se bori protiv korupcije), ovo je blago receno samo jedna fina utopija i nako da se cojk dobro osjeca kad se napije i prica o tom...


Paz sad vako. Ti ocito ne kontas elementarne stvari o pravu umjetnika. Elem, kad 6, a bome i vise ljudi, redovno na ovaj il onaj nacin, trate vrijeme, bacaju pare, i znoje se bez ikakvog povrata investicija, imaju pravo da vele, misle, a bome i seru, al bas sve sto im kurcu cejf. Ako je nekome nesto oci ubolo u odredjenom momentu, logicno je da se na neki nacin izrazi. Dal KRV svira pred 100 metalaca u Visokom il pred 10,000 kretena na nekom evropskom ljetnom festivalu je apsolutno nebitno. Publika tu nije bitna uopste, hocel oni to zaboravit il zapamtit. Ono sto sam ja vidio dosad, svaka im dala (publici). Zapamtice bend. Jos uz to, de mi sviju ti reci jel mozda bolje da pjevaju o crijevima, supcima, goblinima, uaaa smrti, emocionalnim sjebovima, metaforici iz pizde materne? Dal bi to bilo vise fer prema raji? Kolko ja znam, ovoj publici najvise smeta sminkeraj i savremena Bosanska glupost. KRV je glas onih koje je Bosansko drustvo izbacilo na poljane i parkove. Ne poprokera, ne mladih aktivista, ne sminke, ne jet-settera, nego svih onih cura i momaka sto im sto puta maloumni seljaci dobace "vid te kakva/kakav si"...To nisu pitanja "nekrogrimkulttrue"-nosti. To u Bosni jaro nepostoji. Postoji samo u glavama iskompleksiranih metalaca koji zbog ovog il onog razloga nemogu podnijet neke stvari o black metalu i onima koji tu muziku slusaju...

Dal ce KRV svirat jos 5 godina...neznam ko je trazio gatanje...:D


khasma wrote:
4. krv je antireligijski bend... eh ovdje dolazi paradoksalnost na scenu, prije svega, ako usvojimo stavku 2. automatski se nista ne smije rec protiv bosne srebrene i bosanskih franjevaca (koji su ucinili za bosnu vise nego sto cemo mi na forumu ikad), npr. -ljudi kojima je bosna stvarno iznad sviju i svega zemaljskog i sto se godinama potvrdjuje, da ne kazem da je religija u svojoj istinskoj formi prisutna u bosni stoljecima i da bez nje ona ne bi bila ovo sto jest; cinjenica da 90% ljudi siluje formalne poruke religijie ne daje za pravo da se onih 10% istinsik vjernika i ljudi koji vole ovu zemlju mozda vise nego ti i ja ovako "stavljaju pod giljotinu".... poenta, bez religije nema bosne i hercegovine, pa u sta god ti, ja i oni vjerovali il ne...


Vecu glupost nisam u zivotu cuo. Ko jebe Franjevce? Boli me kurac za njih. Lopovi ko i ostatak "sistematizovanog" stanovnistva BiH. Zadnji njihov uspjeli podvig kojeg ja pamtim jest prodaja kipica Ante Pavelica blesavim Americkim turistima po Medjugorju. Neka vala, ko god na budali zaradi ima pozdrav od mene, a raspopi prvi.

Ispade da nije bilo ni Slavena, a kamoli Bosne i Bosanaca prije 2000 godina :P

Istinska forma religije kazes...koje ba religije...joj nemoj me sviju ti vuc za jezik.

khasma wrote:
poenta svega ovoga je, stvara se nekakav kult a bend nema snimljen ni demo materijal... gitarista benda (amir) otvoreno kaze da ne slusa black metal, hata death metal samo i slusa... mislim, i sad citam ono gore, meni to ne ide u glavu...


Demo materijal snimljen davnog proslog ljeta sans vokali. Tehnicki zajebi. Amir i Hata nek slusaju sta im kurcu cejf, ko i svako. Bitno je da kad rade ono sto rade, da znaju sta valja, a sta ne valja, gurat u sarmu. Sto cine uspjesno vec duze vrijeme.

khasma wrote:
p.s.
citam ovaj tvoj potis black_love, pa krv je i anti satanisticki bend ... al mozda to ne trebam ti govorit posto ne zvuci true enough.


Zavisi o kojoj formi Satanizma je spika.

P.S. Jarane ja fakat nesto u zadnje vrijeme kontam, zasto muzicari mrze medije. Evo zasto. Zato sto ti ko fanzinas si tolko vise ispran flajerima, marketingom i sranjima da vise zaista ne znas razlikovati marketing za pelene i promo flajer za jedan andergraund bend. Halo ba, nemeres te kategorije poredit. Sta neko metne na flajer je direktno, iskreno, iskazivanje namjera i poruka. Ne prodaje se nista, ne nudi se nista, samo se vecini stanovnistva planete zemlje indirektno jebe mater. Da je neko tu htio bit politicki korektan, validan, kurac palac... ne bavi se ovim niko za hljeb. Ovo je cejf. Cejf jebavanja majke.

Jesil ti siguran da zadnjih par godina slusas i kontas ekstremni metal generalno...

Uostalom kao sto vidim mnogi ljudi su se nasli u tom flajeru. Neki ga zaljepili na zid. Neki ga cuvaju ko relikviju jednog doba... Drago mi je da je bar nekom taj komad papira, koji je opet, neko rinto da bi odstampo i djelio dzabe, na kraju doso do onih kojima drzi neku vrijednost.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 18:36 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
Ova druga stavka zvuci isto Hitler und seine Jungen i ostali sljedbenici, a zna se kako je to zavrsilo.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 18:40 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
slavnije neg sto ce iko iz ove generacije


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 18:54 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
sreca moja pa ne tezim za slavom...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 19:25 
Offline

Joined: 26. 07. 2004. 12:54
Posts: 2790
koldvoid, have a nice day.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 19:35 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
jebiga, sori sto ti rusim iluzije da je to sve "iskonstruisano"...neki ljudi imaju "their money where their mouths are"...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 22:25 
Offline

Joined: 02. 03. 2005. 03:30
Posts: 219
Location: sarajevo
[
quote="khasma"]koldvoid, have a nice day.[/quote]

Stvarno nemam namjeru da ti poklapam zaključke i da ponavljam manje-više modificirane Koldove izjave...Moja najveća zamjerka momcima je što ne organizuju kakvog klavijaturistu,hahaha.A mogao bih i ja se aktivirat na tom planu...Nego,dragi moj prijatelju iz daljine,što si bre ljut. Da si kojim slučajem vratio stan i kamion,možda bi bio prisutan na koncertu Krvi u Maršalci,zajedno sa nekakvim jadnim norvežanima.E, a onda bi shvatio plakat.Slika i prilika.Sve sa plakata je bilo ispisano ali notama.Osim Kolda koji je sa vremena na vreme,u Krv upisao rusko-slavensko slovo "R".Ono naopako.

A Bosna i Hercegovina može opstati jedino kao država u kojoj će Vjerska administracija,a i vjerski lideri pod hitno biti prekvalificirani u Baba Hale. To su ti simpatični otimači 50 pfeninga za pišanje i cijele marke za seranje+papir,kakav takav.O nedostatku javnih vc-a ne želim ni da polemišem.E na to mjesto bih ja,onako istinski probosanski,postavio tvoje famozne fratre,popove a bogami i hodže...pa nek tamo sapiru svetom vodicom i kakvim finoupakovanimn zapisima grijehe svojih podanika.Mislim da vjerski objekti nisu adekvatna mjesta za njihov vid propagande.
Stoga,nema potrebe da ti dalje pričam o antireligioznoj komponenti Krvi. Miljama daleko,ali iz ove perspektive.Hail!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 22:37 
Offline
User avatar

Joined: 01. 12. 2004. 17:41
Posts: 1246
Location: country that i love
khasma jarane......koji ti je ba?????
ti il ne znas sta je bilo prije 10 godina?il se pravis pametan....pa zbog ove religije je najvecim dijelom po bosne pod zemljom al bukvalno!!!!!!!!!!!!!!jebo boga jebo religiju....sta se svi na to povlacite?????covjece black metal najvecim dijelom i govori o tome ne znam samo sta imas protiv toga????ccc ako ti se ne slusa nemoj i zdravo nemoj nas jebat u zdrav mozak........
krv ce mozda i uspjeti za par godina kao i mnogi bendovi koji su poceli od nicega.....to sto oni sviraju u visokom je cisto zato sto u sarajevu vise nemaju gdje........a tebi ako se svidja ovakava drzava idi u politicare a blackeri nek se bore kako znaju...........
bez ljutnje ljudi
al ko ne podrzava domace ne postuje nikog!!!!!!!!!!!!!!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 22:40 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
šta serete - lijepo piše: kome se ne sviđa, raus.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2005. 23:13 
Offline

Joined: 02. 03. 2005. 03:30
Posts: 219
Location: sarajevo
[quote="black"]šta serete - lijepo piše: kome se ne sviđa, raus.[/quote]


Mudro zbore izgleda svi sa epitetom;tj.atributom BLACK!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 04. 2005. 01:00 
Offline
User avatar

Joined: 01. 04. 2004. 00:44
Posts: 815
Location: on my throne in Minas Morgul
ma crni jebeni metal!!!!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group