Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 22:11

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Dissection
PostPosted: 19. 04. 2007. 01:11 
Offline
User avatar

Joined: 18. 04. 2007. 20:50
Posts: 4
Evo... ne znam jel bila tema mrsko mi bilo gledat... Hmm ne znam... Sta mislite o ovom bendu? Pogotovo o albumu Storm of the lights bane! Po meni je ovo jedan od najboljih i muzickih najnaprednijih albuma ne samo black metala nego inace. Od njih sam sluso jos i album Somberlain koji takodje nije los... eto toliko...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 04. 2007. 01:53 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
emire cini mi se da je bila tema!!!!!!!!!!!!!!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dissection
PostPosted: 09. 06. 2007. 14:13 
Offline
User avatar

Joined: 01. 12. 2004. 17:41
Posts: 1246
Location: country that i love
sto je bilo9 bilo je :(


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dissection
PostPosted: 09. 06. 2007. 17:19 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 02:58
Posts: 2165
Location: Mostar
Bilo davno isto kao i sam Dissection :(
R.I.P. Jon Notveidt(vidis avatar)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dissection
PostPosted: 29. 06. 2007. 20:28 
Offline
User avatar

Joined: 06. 10. 2006. 21:51
Posts: 302
Location: [43.966843, 17.930138‎][46.295019, 16.328087]
Hajd bas mi je drago da sam ih vidio uzivo prije pokopavanja :)!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dissection
PostPosted: 02. 07. 2007. 14:31 
Offline
User avatar

Joined: 02. 07. 2007. 14:08
Posts: 641
Location: In the Cold Winds of Nowhere...
Da, Dissection... jako fin band.. steta sto se moralo tako zavrsiti..

Storm of The Lights Bane je po mom misljenju najbolji album koji su izdali..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dissection
PostPosted: 11. 07. 2007. 23:49 
Offline
User avatar

Joined: 15. 07. 2005. 17:55
Posts: 709
Location: Tuzla
Nihil wrote:
Evo... ne znam jel bila tema mrsko mi bilo gledat... Hmm ne znam... Sta mislite o ovom bendu? Pogotovo o albumu Storm of the lights bane! Po meni je ovo jedan od najboljih i muzickih najnaprednijih albuma ne samo black metala nego inace. Od njih sam sluso jos i album Somberlain koji takodje nije los... eto toliko...


Precijenjeni su, pogotovo Storm Of The Light's Bane.

Doticni album je po mom mišljenju obični brzo odsviran power metal.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dissection
PostPosted: 12. 07. 2007. 13:25 
Offline
User avatar

Joined: 14. 11. 2006. 02:17
Posts: 337
Location: Tuzla
Quote:
Precijenjeni su, pogotovo Storm Of The Light's Bane.

Doticni album je po mom mišljenju obični brzo odsviran power metal.


Wow, nedostajale su mi tvoje prazne i debilne izjave, welcome back.

Idi slusaj st. anger.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dissection
PostPosted: 12. 07. 2007. 15:27 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
storm of the lights je po meni remek dijelo "tehničkog" black metala-Ono što je druga faza grupe Death za death metal-to je Dissection za black...i po tome su svakako unikat na sceni-iako daleko od toga da su mi naj black band...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dissection
PostPosted: 15. 07. 2007. 22:24 
Offline
User avatar

Joined: 30. 04. 2004. 16:28
Posts: 919
Location: Vaasa (FIN)
Bila je tema odavno al et super nek se malo ozivi ovaj bend (hehe, kontate? OZIVI! God im killing myself :) ) Dissection je bend koji je black doveo na novu razinu. Imam storm i Reinkaos u predobri u svakom slucaju...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dissection
PostPosted: 16. 07. 2007. 23:39 
Offline
User avatar

Joined: 03. 07. 2007. 12:00
Posts: 66
ne volim ljude koji se ubijaju :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dissection
PostPosted: 05. 08. 2007. 17:01 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 02:58
Posts: 2165
Location: Mostar
Ma Dissection je vrh, postigao je što mnogi black metal bendovi nece moci nikad postići. Uvjek su bili ozbiljan bend koji je pravio fenomenalnu muziku što su drugi blackeri zaboravili kod kojih je bilo važno paliti crkve a zvuče ko "mačke u veljači" :lol:
A niti su ikad bili pozeri kakvih slučajeva imamo danas u black metalu i serem se na takve bendove.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dissection
PostPosted: 22. 08. 2007. 12:09 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
ma 90% danasnjih bm bendova nije im ni do koljena, vecinom teski pozeri sa karinom od muzike...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dissection
PostPosted: 21. 01. 2008. 00:14 
Offline
User avatar

Joined: 02. 07. 2007. 14:08
Posts: 641
Location: In the Cold Winds of Nowhere...
Ajj..Opet me uhvatio onaj stari Dissection feeling..

Ne znam za mene je Dissection definitivno VRH ne samo black metala nego muzike uopce mozda je to sada teska izjava..Ali je ipak subjektivna i ne znam svaka pjesma budi toliko razlicitih osjecanja to je perfekcija.

A pogotovo instrumentali..Crimson Towers..Chaosophia..Into Infinite Obscurity..Ah da..

I da ne znam kako se ovdje krecu misljenja.Ali ne razumijem ljude koji pljuju Reinkaos..Jest da su malo promjenili stil.Ali to je normalno i sasvim prirodno.Enivej 3 perfekta albuma po mom misljenju


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dissection
PostPosted: 21. 01. 2008. 11:33 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Dobar bend. Jedan od meni onako podosta slušljivih, ima neku atmosferu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dissection
PostPosted: 21. 01. 2008. 21:30 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Blashyrkh wrote:
I da ne znam kako se ovdje krecu misljenja.Ali ne razumijem ljude koji pljuju Reinkaos..Jest da su malo promjenili stil.Ali to je normalno i sasvim prirodno.Enivej 3 perfekta albuma po mom misljenju


Pa taman su dovoljno promjenili stil da se uklope u more dosadnih, bezlicnih i nadasve "djeni muda djeni redenika" Gothenburg metalaca...Reinkaos je soporifican disk. Vrijedi 3 dolara u pawn shop-u al ni cent vise...

1 dobar, 1 genijalan i 1 nebitan album je moje misljenje...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dissection
PostPosted: 21. 01. 2008. 22:58 
Offline
User avatar

Joined: 02. 07. 2007. 14:08
Posts: 641
Location: In the Cold Winds of Nowhere...
Hmm..postujem tvoje misljenje, ali ja na tom gledam malo drukcije.
Citiram "Pa taman su dovoljno promjenili stil da se uklope u more dosadnih, bezlicnih i nadasve "djeni muda djeni redenika" Gothenburg metalaca".
Mozda ja pogresno procjenjujem datu osobu, ili mozda to uopste nije bitno,ali pogotovo kad se radi o osobi kao sto je Jon bio , mislim da je njemu zadnji cilj u njegovoj muzici tj. nekim djelom njegovog "zivotnog djela" koje ce nositi njegovo ime i u generacijama koje dolaze da promjeni stil svoje umjetnosti tako da se svidi vecoj masi metalaca,jer mislim covjek je dokazao svoje seriouznost svojim djelima tako da nema smisla o tome razglabati.
Ja se slazem,Dissection jest promjenio stil i to vise ni za mene nije onaj stari Dissection.Ali ako je to ono sto je Jon planirao , i ako on na to gleda kao prirodni razvoj Dissection-a onda sam ja zadnji covjek na svijetu da pljujem njega i njegov bend sa nekim misljenjem kao tvojim da postane Bezlican i dosadan bend koji se zeli uklopit u neke Gothenburg fazone.Enivej,volim Reinkaos i kao sto sam rekao svaki od 3 albuma imaju nesto posebno koji ih u mojim ocima pravi necim posebnim.Ali na kraju to je samo misljenje koje je na kraju subjektivno kao i tvoje.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dissection
PostPosted: 21. 01. 2008. 23:46 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
jes ti znao Jona? Ja nisam. Nit mi je nesto posebno krivo pravo da ti kazem. Krivo mi je da je Forsberg otiso u grob prije neg sam imo priliku da mu u brk kazem "fala gospodine"...na kraju, jako puno muzike koju ja gotivim proizvode osobe koje bih ja lako okarakterizirao kao "idioti" al et...sto ti hocu reci, nije mi bitno ko je kakav i kakve ciljeve ima, bitna mi je muzika ;)

Ne pljujem ja nikog, to su cinjenice, bezvezan, nepotreban, neznam, ima dosta epiteta koji meni opisuju Reinkaos, i svaki je negativan. Stab sad trebao, da zbog prijasnjih podviga i cinjenice da je lik oduzeo sebi zivot prisilno izvuc iz sebe nekakvo kvazi-postovanje prema radu koji mislim da nije imao nikakve posebne supstance? Meni Jon Nodtveidt nije bio ni dajdza, ni amidza, ni nekakav bog. Samo jos jedan coek koji je napravio odoka 50 minuta nezaboravne muzike i jos nesto prije toga sto je bilo prilicno solidno, za ostalo me zaboli...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dissection
PostPosted: 22. 01. 2008. 00:17 
Offline
User avatar

Joined: 02. 07. 2007. 14:08
Posts: 641
Location: In the Cold Winds of Nowhere...
Niko nije rekao da ti trebas sada promjeniti svoje misljenje, o Jon-u , Reinkaos-u.Ja sam ti samo rekao svoje misljenje.Ne znam, ja covjeku nemogu sudit i taj njegov akt koji ga u tvojim ocima pa eto da kazemo i u mojim ocima pravi idiotom je cisto subjektivan.Hocu da ti kazem nikad ne znas kako je sa druge strane ako razumijes sta zelim rec.

Ali ne bitno, cisto sa muzicke strane se mi ne mozemo dogovorit i nac kompromis to je ocigledno samo mi jedna stvar smeta u tvom postu."Ne pljujem ja nikog, to su cinjenice, bezvezan, nepotreban, neznam, ima dosta epiteta koji meni opisuju Reinkaos, i svaki je negativan".Sta je cinjenica? Sada ako ti to kazes svako to dozivljava isto, to je cisto subjektivno , i ja postujem pristup tipa JA NE VOLIM REINKAOS.Ali ne kada neko ostatku svijeta prodaje svoje misljenje kao nesto objektivno i nesto sto za svakog vrijedi.

"Stab sad trebao, da zbog prijasnjih podviga i cinjenice da je lik oduzeo sebi zivot prisilno izvuc iz sebe nekakvo kvazi-postovanje prema radu koji mislim da nije imao nikakve posebne supstance"

Ne, nikako.Ako to tebi nista ne znaci neka i ostane tako.A supstanca je veoma diskutabilna od individue do individue.

Uglavnom.Ne zelim svadje,meni Bog tebi kurton , meni valja tebi ne valja svakom svoje zdravo zivio :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dissection
PostPosted: 22. 01. 2008. 00:27 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
normala ba momak, rasprava je o muzici, valjda se podrazumjeva da je subjektivno...eo procitaj opet, citirao si, "Ne pljujem ja nikog, to su cinjenice, bezvezan, nepotreban, neznam, ima dosta epiteta koji meni opisuju Reinkaos, i svaki je negativan" ;)

Nije meni Jon bio "idiot", niko meni nije idiot dok istog/istu ne upoznam licno, iskljucujuci bas zagrizene ekstremne liberale i ultra-fasiste...incidentno 99% muzike koju slusam dolazi iz bilo kojeg od ta dva kampa...o tugo jesenja...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group