Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 16:44

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 38 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: PESTILENCE - RESURRECTED
PostPosted: 18. 03. 2009. 23:18 
evo lijepe recenzije sa archivesa


A sadly totally uninspired return - 25%

Sad to hear such a great band return with such a self-parodic album ! Of course, if they manage to gather new fans with this well-produced, well-played and somehow « different » album (compared to today’s scene plagued with grind, blast beats only, hardcore and Meshuggah-wannabes bands), sure these « new fans » will discover something quite interesting.

But…

For the fans of the « original » Pestilence, the ones that have, like me, listened to their whole discography for years and are even listening to it nowadays, this self-imitation that is this new album is a real deception for what was some of the most interesting and awaited resurrection from this new trend of bands reforming wave…

The problem is quite simple : a whole half of this new material is not, by any mean, new as it relies on riffs from the band’s whole back catalogue ! The idea behind that might have been to be sure to please fans of their previous releases, but it’s totally ineffective as what is to be heard here sounds like a total lack of inspiration in offering something really « new ». Some riff-recyclings are so obvious you think that this or this part is just simply played with a new drummer !

Some of the material is interesting, the « new one » (« Devouring frenzy », « Fiend » even if they’re clearly meant to please « Spheres » fans), but on tracks such as « Horror detox » (« Lost souls »), « Hate suicide » (« Stigmatized » / « Prophetic revelations ») or « Neuro dissonance » (« Chemo therapy), the self-copying is so obvious it becomes really (and I mean it, « really ») boring. I don’t have all the band’s back riffing catalogue in mind, but I’m sure that carefully listening to it all would bring many many more references (some more obvious than others) to their previous material. A style is a style, self-parody is a shame.

The only four « honest » songs here are the three re-recorded versions and « Dehydrated (pt.2) », all the rest could have been titled « track X (pt.2) » too…

Sad


radi ovog cu bas da skinem album mada ce mi trebat 3-4 dana


Top
  
 
 Post subject: Re: PESTILENCE - RESURRECTED
PostPosted: 19. 03. 2009. 02:04 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Prvo priča kao svirat će oni nešto što nikad prije svirali nisu. Onda priča da će biti apsolutno isto kao sa prvih izdanja. Onda priča da će, bez obzira šta god od to dvoje novi Pestilence biti njesra :roll: . Jarane, kad sa takvim stavom pristupaš ocjenjivanju ne možeš osjetiti muziku.

Meni se sviđa šmek starih izdanja, ovaj fol zbog kojeg i volim Pestilence. Sad da se neko opterećuje ovim glupostima da su oni kopija sami sebe, je li, inventivni nivo mizeran bla, bla, bla - meni se to čini kao uvreda za njihov rad. Snimili su album za uživanje. Ako to ne osjećaš kani se albuma i zamjeraj im što ne sviraju moderni death metal i kraj priče :roll: .

Meni se ovo sa repeata ne skida otkako sam ga skinuo :D . Hate Suicide je bomba!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PESTILENCE - RESURRECTED
PostPosted: 19. 03. 2009. 03:57 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
SODOM wrote:

radi ovog cu bas da skinem album mada ce mi trebat 3-4 dana

sta je to, i konekcija old skul? :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PESTILENCE - RESURRECTED
PostPosted: 19. 03. 2009. 09:31 
aha...ev upravo se skida i to 5.62 kb/s uz malo srece trebalo bi tako i ostat :mrgreen:

jedini nacin da se osjeti makar minimalna jebada oko nabavke albuma tj. neki old skul :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: PESTILENCE - RESURRECTED
PostPosted: 19. 03. 2009. 13:18 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
slusam album 2. put... "Horror Detox" pocetak i "Dehydrated" (sa CI) isto pocetak - sumnjivo :) , dalje... ima 1 dio slican ko na "Process of Suffocation" cini mi se...

moram jos ovo uslusat dobro, rano je za neke konkretnije komentare.. :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PESTILENCE - RESURRECTED
PostPosted: 19. 03. 2009. 14:20 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
men na prvo slušanje ok, malo nabrijaniji Testimony nekako, Mammeli ga trza za dvojcu, hm, super kraće stvari, možda mrčkicu previše Mammelijevih ideja previše (hihi) i tojto, definitivno nije podbačaj (još jednom:na osnovu jednog slušanja).
i nikak mi nije jasno kako za ponovno snimnanje nisu izglasane ni Land, ni Twisted stvarčine.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PESTILENCE - RESURRECTED
PostPosted: 20. 03. 2009. 15:36 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Album odlican.
Na prvo, drugo, trece,..deseto slusanje..

Toliko zasad..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PESTILENCE - RESURRECTED
PostPosted: 20. 03. 2009. 19:04 
bez uvrede al kad sam vidio da ga nju brideri ovako hvale znao sam da nece valjat tj. da mi se nece svidjet :(

pocetak albuma je komedija ziva...kakvo je ba ono stenjanje :lol:
horror detox je definitivno najjaca

album je haman pravljen za pridobijanje ove novije generacije...tehnika ovo ono sve super al meni je Pestilens "Malleus Maleficarum" i tacka... kako je zalosno jbt to shto te ono neshto pogodi prilikom slusanja ovog albuma tek na bonus pjesmama Chemo Therapy, Out of The Body i Lost Souls...i naravno bilo koji dio od ove tri jede cijeli ovaj album....parira im jedino Horror detox

i okanite se sad nekog sranja...moje misljenje jbg


Top
  
 
 Post subject: Re: PESTILENCE - RESURRECTED
PostPosted: 21. 03. 2009. 02:03 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Nabijem ja to tvoje "znao sam čim su ga breederi" na kardan. Muzička preferencija za jedan žanr ne opredjeljuje kvaliteta albuma drugog žanra - posebno ne onog koji se dugo čekao i od benda koji ima ucementiran status ;-) . Tako da ti je to glupo.

Druga stvar - opet preferencije - ti bonus trackovi su tvoj fah, thrash - tako da nije ni čudno da ti je tek tad legao. A ovo album pravljen za pridobijanje nove generacije...

To si ti otkrio da su se Pestilence vodili logikom da mladi slušaju old-school da bi bili pravi pa onda ovakak album snimili da bi pridobili iste :lol:, nisko - čak i za tebe.

Iznio si mišljenje - ok - moje je da je album havarija i da je i više nešto što sam očekivao. To što se meni sviđa ne trebaš postavljati kao da automatski nevalja - to je baš jadno ;-) .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PESTILENCE - RESURRECTED
PostPosted: 21. 03. 2009. 12:21 
ja lijepo napisah "bez uvrede" a ti se primio ko mish na ljepilo....

vako, album je dobar vopra al nije to taj pestilence koji meni lezi majku mu i koji je uvijek bio thrash pa onda neshto drugo (ustvari mozda sam sebi skacem u usta jer sam slusao sve sem Spheresa pa tako neam pojma koliko su tu otisli u neki pravac da ih mogao zakljucit da li je red bio na ovakvu promjenu, ali ova prva tri albuma i prva dva dema su dzamija) ...ovdje ima samo pola T od thrash....vokal ko kurcina a onda ga cujes na ovim nanovo snimljenim pjesmama i srce ko dzamija i jebes mu mater shto ne pjeva tako cijelo vrijeme....osim Horror detox tu jos meni lezi Dehrydated II ono ostalo sve taj neki fazon koji vi brideri gotivite (psycroptic etc...) ...nisam milsio da album ne valja ako ga vi gotivite nego sam odmah stvorio sliku kako vi bas i ne patite za nekim old skulom a sva ta vasha hajka oko albuma znacilo je samo da ovdje vjerovatno nema previshe nekog old skula tj. da mi album vjerovatno nece leci jer taj stil i nije moj fah
knts?? uglavnom, dobar album i samo to.....
hajlajts : horror detox, dehrydated, i sve tri bonus pjesme... a more proc i Hangman

a sad odoh slusat Malleus Maleficarum i Consuming Impulse

peace :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: PESTILENCE - RESURRECTED
PostPosted: 27. 06. 2009. 19:59 
Offline
User avatar

Joined: 08. 06. 2009. 19:41
Posts: 21
Location: Zagreb
Evo, kog zanima, moj report koncerta u Ljubljani, od prije par dana.
http://www.cmar-net.org/koncerti/report ... ilence.php


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PESTILENCE - RESURRECTED
PostPosted: 02. 07. 2009. 14:08 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
meni je album razocarenje, s obzirom od koga je... na kraju krajeva, nepotreban totalno, al eto...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PESTILENCE - RESURRECTED
PostPosted: 23. 04. 2011. 08:50 
Offline
User avatar

Joined: 06. 02. 2009. 02:30
Posts: 130
Novi album, Pestilence-Doctrine (2011):
http://depositfiles.com/en/files/xm9r0tit9


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PESTILENCE - RESURRECTED
PostPosted: 23. 04. 2011. 15:44 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
bravo majstore


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PESTILENCE - RESURRECTED
PostPosted: 23. 04. 2011. 15:54 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
na prvo slušanje sam se pitao vot d fakin fak??
na drugo mi album ITEKAKO ima smisla.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PESTILENCE - RESURRECTED
PostPosted: 25. 04. 2011. 15:51 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
meni dobar album, Sinister najbolja stvar zasad :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PESTILENCE - RESURRECTED
PostPosted: 25. 04. 2011. 17:25 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
Slušao sam Sinister samo i dobra stvar. Al' to je izgleda samo zato što sam je prvi ripovo i upload-ao


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PESTILENCE - RESURRECTED
PostPosted: 04. 11. 2013. 23:37 
Offline
User avatar

Joined: 06. 02. 2009. 02:30
Posts: 130
Image

http://uploaded.net/file/8mouyids

Pass: 2012


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 38 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group