Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 20:43

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Demilich
PostPosted: 24. 03. 2004. 10:35 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Da li je koga od vas ovdje zapao ovaj Finski klasik kompleksnog i uvrnutog Death Metala?

Demilich su izdali tri demo kasete, dva probna snimka i jedan album unikatnog, revolucionarnog Death Metala u staro Skandinavskom tehnickom folu...ehh, mozda malo blize radovima Carcassa i Cadavera (Norveskog...starog, "Hallucinating Anxiety"), samo daleko kvalitetnije nego ijedan od dva vec navedena benda.

Nakon toga Demilich nestaju bez traga, album je postao kultni raritet. Necropolis im nikada nije dao ni pare za izdanje albuma "Nespithe", i u protestu na to sve, prije nekoliko dana se na internetu pojavljuje oficijelna stranica sa kompletnom diskografijom u mp3, ogg vorbis ili FLAC (za one od vas koji bi zeljeli da imate njihove radove u formatu 100% ekvivalentnom CD izdanju) formatu.

Bez zajebancije, dok neki pricaju o Opethu i Meshuggah kao avant gardi, Demilich je to sve isfurao deset puta zesce, deset godina prije.

Poslusajte pa se uvjerite

http://demilich.dontexist.com/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Demilich
PostPosted: 28. 03. 2004. 02:57 
Offline
User avatar

Joined: 13. 07. 2002. 12:12
Posts: 327
KoldVoid wrote:
Da li je koga od vas ovdje zapao ovaj Finski klasik kompleksnog i uvrnutog Death Metala?


nisam ni cuo za ovaj band do prije koji dan dok pojave ove teme i teme na anusovom forumu...

jos nisam skinuo cijeli album, ali prema ovom sto jesam mogu reci: it kicks ass!

riffovi su odlicni, prava kombinacija slozenosti i zestine, dosta lagano ulaze u uho. kvaliteta zvuka me ugodno iznenadila, s obzirom da je ovo totalni underground sve me bilo strah kako ce zvucati. ali nekim cudom sound je izrazito cist i raspoznatljiv. bubnjevi su malo priguseni i u drugom planu (kao npr. kod morbid angela), al valjda je i to bolje nego da se zbog blast beateva ne cuje gitara.

zapravo jedina slaba tocka je vokal. ima na anus forumu rasprava sa pjevacem banda o njegovim tehnikama pjevanja, ali ja jos nisam siguran pjeva li on uopce ili samo rezi :? vokal dosta dobro prati mjuzu i nije previse naglasen tako da ne smeta iako je totalno nerazumljiv.

dakle, skidajte ovo. isplati se.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 03. 2004. 05:44 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Demilich je prilicno jeben za nac..vazda bio.

Tek je sad rasirena pojava, bar na SS-u, IRC-u, DC++-u.

Naravno, njih je iskopao mr. Prozak (Chris Blanc), i gurao ih je kroz ANUS vec bolji dio decenije...inace bojim se, bend bi bio kompletno zaboravljen. O Blancu i njegovom sajtu bi smo trebali otvoriti novi topic, pa da sad ne idem lijevo-desno hehe.

Mislim da je sramota da su neki prilicno unikatni radovi tech-death-a sa pocetka 90-ih samo tako odbaceni od publike zbog manjka promocije i kontinuiteta. Nespithe je osvjezenje, iako 11 godina staro!

Vokal je pjevan...s malim tiltom glave ka dole. Koliko se ja sjecam on je rekao da nije udisao i vibrirao glasnicama, vec koristio standardni pristup. Slazem se da je vokal malo proseratorski unikatan.

Kome ovo bude po cejfu ja predlazem i prvi DarkThrone, zbog jazz afiniteta i klasicnog ranog Skandi-death pristupa.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 03. 2004. 18:08 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
nece da mi otvori ovaj tvoj sajt :?
a fuuuuul bi poslusao :(


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 03. 2004. 21:49 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
evo ti link za album...a onaj sa demo snimcima je izgleda nesto, jebiga potrazicu, do redirection-a je garant.

http://demilich.doesntexist.com/nespithe.php


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 03. 2004. 23:19 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
sto nemam malo brzi internet :?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 03. 2004. 04:13 
Offline
User avatar

Joined: 13. 07. 2002. 12:12
Posts: 327
KoldVoid wrote:
O Blancu i njegovom sajtu bi smo trebali otvoriti novi topic, pa da sad ne idem lijevo-desno hehe.


naravno, lik je legenda.

KoldVoid wrote:
Kome ovo bude po cejfu ja predlazem i prvi DarkThrone, zbog jazz afiniteta i klasicnog ranog Skandi-death pristupa.


soulside journey? ne znam, ja sam od dt-a cuo samo kasnije black albume i nisu mi bas sjeli :?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 03. 2004. 05:37 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Nex wrote:
KoldVoid wrote:
O Blancu i njegovom sajtu bi smo trebali otvoriti novi topic, pa da sad ne idem lijevo-desno hehe.


naravno, lik je legenda.


Ja sam tako gledo na stvari, onda sam skonto da je Blanc jos samo jedan proziran Americki supak koji misli da sve zna. Uz to je i geek totalni. Raskrinkali su ga na Warlust forumu, prilicno jebeno.



Nex wrote:
KoldVoid wrote:
Kome ovo bude po cejfu ja predlazem i prvi DarkThrone, zbog jazz afiniteta i klasicnog ranog Skandi-death pristupa.


soulside journey? ne znam, ja sam od dt-a cuo samo kasnije black albume i nisu mi bas sjeli :?


Soulside Journey nema veze sa BM periodom DarkThronea. Midtempo tehnicka deathusha pod zestokim utjecajem Autopsya i Jazz zajebancija.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 03. 2004. 22:41 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
ajde da skinemo i taj demilich da vidimo...
bude li sranje udavit cu te kold, nemam ja dsl issa ti :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 03. 2004. 22:53 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
koji jeben vokal, nikad nisam cuo nista takvo! :shock:
al do jaja je, skinuo sam prvu stvar


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 03. 2004. 16:05 
Offline
User avatar

Joined: 13. 07. 2002. 12:12
Posts: 327
KoldVoid wrote:
Nex wrote:
KoldVoid wrote:
O Blancu i njegovom sajtu bi smo trebali otvoriti novi topic, pa da sad ne idem lijevo-desno hehe.


naravno, lik je legenda.


Ja sam tako gledo na stvari, onda sam skonto da je Blanc jos samo jedan proziran Americki supak koji misli da sve zna. Uz to je i geek totalni. Raskrinkali su ga na Warlust forumu, prilicno jebeno.


pa nije to neka novost: samo procitas njegova filozofiranja i recenzije i vidis da je arogantan, misli da je uvijek u pravu, totalna picajzla za skoro nebitne sitnice...

bitno je da taj njegov site postoji vec cijelu vjecnost i da promovira glazbu koja bi inace bila vec zaboravljena ili barem mladje generacije ne bi imale sanse doznati za nju. demilich je samo jedan od slucajeva.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 03. 2004. 22:26 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
Idem i ja skinut..... za kojih mjesec dana ce valjda biti gotovo..... faking 56k..... :cry:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 03. 2004. 02:56 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Nex wrote:
KoldVoid wrote:
Nex wrote:
KoldVoid wrote:
O Blancu i njegovom sajtu bi smo trebali otvoriti novi topic, pa da sad ne idem lijevo-desno hehe.


naravno, lik je legenda.


Ja sam tako gledo na stvari, onda sam skonto da je Blanc jos samo jedan proziran Americki supak koji misli da sve zna. Uz to je i geek totalni. Raskrinkali su ga na Warlust forumu, prilicno jebeno.


pa nije to neka novost: samo procitas njegova filozofiranja i recenzije i vidis da je arogantan, misli da je uvijek u pravu, totalna picajzla za skoro nebitne sitnice...

bitno je da taj njegov site postoji vec cijelu vjecnost i da promovira glazbu koja bi inace bila vec zaboravljena ili barem mladje generacije ne bi imale sanse doznati za nju. demilich je samo jedan od slucajeva.


E tu se slazemo do daske, samo u zadnje vrijeme je poceo nanosit vise stete nego dobra sa onim svojim anti-underground sloganiranjem i anti-depressive bm kenjazom.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 04. 2004. 16:27 
Offline
User avatar

Joined: 18. 11. 2003. 14:53
Posts: 3446
Location: 21.02.2009
Demilich sam ubo u becu u jednom second hand shopu za pet maraka. Dobar band ba pravo. Nije nista ground braking sto se mene tice ali ima extra momenata. Sad se pojavilo reizdanje sa nekim bonus stvarima, mislim na relapsu ili tako nesto.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 09. 2004. 12:41 
Offline
User avatar

Joined: 11. 01. 2004. 20:12
Posts: 2360
Location: Vrhbosna
meni je ovo fakat predobro, odlicno tehnicki odradjeno..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 09. 2004. 14:45 
Offline
User avatar

Joined: 09. 10. 2003. 18:31
Posts: 998
Location: Mosh pit
Fakat odlicno, vokal ubija. skinula sam sve sto sam uspjela nije puno al vrijedno je :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 09. 2004. 22:46 
Offline
User avatar

Joined: 18. 02. 2004. 02:00
Posts: 1632
Location: The undergrounds of Bosna
Demilich=zakon,savrsenstvo,brutalnost....
p.s. skino sam citav album i svaki put kad ga slusam sve vise i vise mi se svidja....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 10. 2004. 23:09 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Demilich je odlican.. Nespithe je skroz kvalitetno izdanje i iznenadilo me je kao i vecinu kako je ovo dobro odradjeno s obzirom na uvjete.. riffovi odlicni, bubnjevi takodjer, glas je unikat da tako kazemo.. :) cuo sam i dva dema jos The Echo i The Four Instructive Tales... i ono naravno demo kao demo.. ali zato je Nespithe samo taki..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 11. 2004. 21:40 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
hehe slušaj imena pjesme... >> "The Planet That Once Used To Absorb Flesh In Order To Achieve Divinity And Immortality (Suffocated To The Flesh)"

siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiick :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 11. 2004. 21:47 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Hehe.. a pravo dobra pjesma sto je najbolje.. :)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group