Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 11:13

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 52 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Angelcorpse
PostPosted: 12. 04. 2004. 16:36 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
ja sam ih stavio u death metal iako me vokal podsjeca na black,anyway,imam dva albuma,fakat su persu,slusal ko?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 04. 2004. 17:37 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 06. 2002. 00:23
Posts: 1711
Location: Visoko, BiH
Angelcorpse su black/death bend ali puno vise vuku na death.
Imam The Inexorable i Hammer Of Gods hmm. ne znam sta bih rekao preslusao svega par puta i ostao ravnodusan nije mi se bas svidjelo.

Bubnjar im je Tony Laureano koji svira u Nile, a bio je prije i u Malevolent Creation.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 04. 2004. 21:02 
Offline
User avatar

Joined: 10. 03. 2003. 03:21
Posts: 191
Location: Funtana Hrvatska
hm... to mora biti dobro...? :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 04. 2004. 21:16 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
neznam,ja nisam slusao.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 04. 2004. 22:07 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
meni je bezveze


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 04. 2004. 14:11 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Meni je nakon Autopsy-a Angelcorpse najbolji DM bend svih vremena.

Naravno, glava Angelcorpse-a je bas/vokal Pete Helmkamp, iz Americkih thrash legendi Order from Chaos.

Jebitacni, brutalni, ali brzi sa dosta Black/War inercije. Za razliku od ostalih predvidih dz-dz manipulatora Floridske i NY scene, Angelcorpse su imali bar malu dozu originalnosti i besramno su pokazivali svoje obozavanje Brazilskog pristupa ekstremitetu.

Hammer of Gods, Exterminate, The Inexorable...sva tri totalni kvlt, totalni poder. Ne treba ni preskociti legendarni demo Goats to Azazel.

Uz to, mozda bend sa najboljim tekstovima u metalu. Helmkamp je diplomirao Istoriju, a to se u tekstovima prilicno dobro vidi (nije ih pisao maloumni tinejdzer nakon gledanja nekog jeftinog horora il crtanog filma).

Nakon raspada 2001, Laureano (prvi bubnjar John Longstreth je nedavno napustio Origin) oldazi u Nile (koji meni nije ni sjena Angelcorpsea), Helmkamp otplivava u Noise/Industrial vode sa svojim elektronickim projektom Terror Organ, dok Palubicki se pusta u izdavacki/merchandising posao. Helmkamp je od prosle godine takodje clan nenadjebivog Kanadskog Revenge-a (James Read, bubnjar Axis of Advance, i jedan od dvojice originalnih clanova kulta Conqueror je glavni motor u Revenge-u). Nedavno su se pocele siriti glasine o reunion-u Angelcorpse-a, mala je vjerovatnoca da ce Laureano biti za bubnjevima (mnogi tipuju na Longstretha), mada su za sada ne potvrdjene od strane bilo kojeg nekadasnjeg clana Angelcorpsea.

Za one koje interesuje modernija filozofija i literatura, svim srcem preporucujem "Controlled Burn" i "The Conqueror Manifesto", literarne radove Pete-a Helmkampa-a.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 04. 2004. 22:08 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
KoldVoid wrote:
Meni je nakon Autopsy-a Angelcorpse najbolji DM bend svih vremena.

Naravno, glava Angelcorpse-a je bas/vokal Pete Helmkamp, iz Americkih thrash legendi Order from Chaos.

Jebitacni, brutalni, ali brzi sa dosta Black/War inercije. Za razliku od ostalih predvidih dz-dz manipulatora Floridske i NY scene, Angelcorpse su imali bar malu dozu originalnosti i besramno su pokazivali svoje obozavanje Brazilskog pristupa ekstremitetu.

Hammer of Gods, Exterminate, The Inexorable...sva tri totalni kvlt, totalni poder. Ne treba ni preskociti legendarni demo Goats to Azazel.

Uz to, mozda bend sa najboljim tekstovima u metalu. Helmkamp je diplomirao Istoriju, a to se u tekstovima prilicno dobro vidi (nije ih pisao maloumni tinejdzer nakon gledanja nekog jeftinog horora il crtanog filma).

Nakon raspada 2001, Laureano (prvi bubnjar John Longstreth je nedavno napustio Origin) oldazi u Nile (koji meni nije ni sjena Angelcorpsea), Helmkamp otplivava u Noise/Industrial vode sa svojim elektronickim projektom Terror Organ, dok Palubicki se pusta u izdavacki/merchandising posao. Helmkamp je od prosle godine takodje clan nenadjebivog Kanadskog Revenge-a (James Read, bubnjar Axis of Advance, i jedan od dvojice originalnih clanova kulta Conqueror je glavni motor u Revenge-u). Nedavno su se pocele siriti glasine o reunion-u Angelcorpse-a, mala je vjerovatnoca da ce Laureano biti za bubnjevima (mnogi tipuju na Longstretha), mada su za sada ne potvrdjene od strane bilo kojeg nekadasnjeg clana Angelcorpsea.

Za one koje interesuje modernija filozofija i literatura, svim srcem preporucujem "Controlled Burn" i "The Conqueror Manifesto", literarne radove Pete-a Helmkampa-a.


znaci preporucas :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 04. 2004. 20:18 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
El Foxinho wrote:
KoldVoid wrote:
Meni je nakon Autopsy-a Angelcorpse najbolji DM bend svih vremena.

Naravno, glava Angelcorpse-a je bas/vokal Pete Helmkamp, iz Americkih thrash legendi Order from Chaos.

Jebitacni, brutalni, ali brzi sa dosta Black/War inercije. Za razliku od ostalih predvidih dz-dz manipulatora Floridske i NY scene, Angelcorpse su imali bar malu dozu originalnosti i besramno su pokazivali svoje obozavanje Brazilskog pristupa ekstremitetu.

Hammer of Gods, Exterminate, The Inexorable...sva tri totalni kvlt, totalni poder. Ne treba ni preskociti legendarni demo Goats to Azazel.

Uz to, mozda bend sa najboljim tekstovima u metalu. Helmkamp je diplomirao Istoriju, a to se u tekstovima prilicno dobro vidi (nije ih pisao maloumni tinejdzer nakon gledanja nekog jeftinog horora il crtanog filma).

Nakon raspada 2001, Laureano (prvi bubnjar John Longstreth je nedavno napustio Origin) oldazi u Nile (koji meni nije ni sjena Angelcorpsea), Helmkamp otplivava u Noise/Industrial vode sa svojim elektronickim projektom Terror Organ, dok Palubicki se pusta u izdavacki/merchandising posao. Helmkamp je od prosle godine takodje clan nenadjebivog Kanadskog Revenge-a (James Read, bubnjar Axis of Advance, i jedan od dvojice originalnih clanova kulta Conqueror je glavni motor u Revenge-u). Nedavno su se pocele siriti glasine o reunion-u Angelcorpse-a, mala je vjerovatnoca da ce Laureano biti za bubnjevima (mnogi tipuju na Longstretha), mada su za sada ne potvrdjene od strane bilo kojeg nekadasnjeg clana Angelcorpsea.

Za one koje interesuje modernija filozofija i literatura, svim srcem preporucujem "Controlled Burn" i "The Conqueror Manifesto", literarne radove Pete-a Helmkampa-a.


znaci preporucas :)


hell yea!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 04. 2004. 20:31 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
Upravo slusam Iron,Blood and blasphemy. Tu su neke obrade, ali cini mi se dobar band....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 04. 2004. 14:27 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Imam sva 3 studijska albuma i sto je zanimljivo bend mi je od prve legao i cesto ih poslusam. Mislim da su definitivno vrijedni da ih se ima u kolekciji.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 04. 2004. 14:46 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Imam The Inexorable i Iron, Blood and Blasphemy.. i like it :) , imaju nekog bolesnog stila (stiha), a i obrade su im dobre (Pleasure to kill -kreator, genghis khan - maiden, slayer, JP itd.) Vrijedi svakako poslusati


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 04. 2004. 16:14 
Offline
User avatar

Joined: 18. 11. 2003. 14:53
Posts: 3446
Location: 21.02.2009
meni su angelcorpse legli pravo. prva dva albuma su mi odlicna ali ovaj zadnji nexorable je svetinja!!
najvise zbog onih jebackih brzina...sine koja bestija je onaj tony!!

ma odlican death metal band, nema pederluka ovdje - samo rokanje - total war!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 07. 2004. 23:00 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
kao i vecina, imam "Iron, Blood & Blasphemy" i do jaja je bend, deru ko ludi.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 07. 2004. 19:55 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
ovakvi postovi su hrana za dusu i inspiracija da se ode doma i puste angelcorpse tako da mojim folk-komsijama puknu ušni bubnjici


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 07. 2004. 02:01 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
Meni su nula... neorginalni do bola... a ideje nigdje..
Jest brutalno (nija bash toliko) al je bezze...

Nile su za njih TITE i nikad im Angelcorpse nije, niti ce , bit blizu..

Kad sam ih prvi put cuo stvarno mi nije bilo jasno zasto se tolika prasina oko njih dize..mora da su imali odlicnu promociju... pizde...

bezveznjaci....

Tony Laureano jedini tu vrijedi - zato je i otisao u Nile...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 07. 2004. 13:20 
Offline

Joined: 26. 07. 2004. 12:54
Posts: 2790
haha, slazem se za tonya...
inace, dosta se osjeti morbid angel u njihovom pristupu muziciranju a(sto se ne bi moglo reci za DEATH iz floride ili IMMOLATION iz NY - @KOLDVOID) al su opet dobar bend, puno originaliniji bend je peteov prosli "order from chaos".

meni je najdrazi album: extreminate, into the storm of steel je zakon pjesma!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 10. 2005. 16:05 
Offline

Joined: 26. 07. 2004. 12:54
Posts: 2790
mijenjam misljenje - rokada favorita, doduse ITSOS mi je i dalje medju omiljenim stvarima od njih, al inexorable je deracina kakve nema nadaleko i nasiroko, palubicki je manijak... sto je jos bolje, kako album ide prema kraju, pocevsi sa wolflust sve bolji i bolji, al AS PREDATOR TO PRAY I BEGOTTEN, huh, ne znam kako su mi stvari na mjestu po kuci poslije ovog....

ANIMALISTIC, SAVAGE, INEXORABLE...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 01. 2006. 02:59 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Joj mene nostalgija pukla, vec par dana samo ona tri deru komsiluk. Jebiga nemogu probise mi usi sa onim dz-dz govnima ovi ovdje...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 01. 2006. 12:42 
Offline

Joined: 26. 07. 2004. 12:54
Posts: 2790
KoldVoid wrote:
Joj mene nostalgija pukla, vec par dana samo ona tri deru komsiluk. Jebiga nemogu probise mi usi sa onim dz-dz govnima ovi ovdje...


ma inexorable je stvoren za izivljavanje....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 01. 2006. 20:38 
Offline
User avatar

Joined: 16. 07. 2005. 13:41
Posts: 577
Location: Valley of the tombstone
Slusao sam Genghis Khan-a obradu i gledo jedan spot,ono kad pljuju po Americi i nose Arapske marame...Svidja mi se.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 52 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group