Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 11:03

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ] 
Author Message
 Post subject: Fangorn - jel zna ko?!
PostPosted: 27. 03. 2005. 23:00 
E jel ko cuo sta od ovog njemackog melodic death metal benda?! Ja slucajno nabasao na jednu stvar sa njihovog Fangorn albuma i nako nisu losi samo sto je tekst na svabskom. Ajd ako neko zna vise o njima il jos bolje ako neko ima njihov album. OO


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 03. 2005. 23:19 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
opet neki crappy LOTR inspired bend il zapravo valja nesto?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 03. 2005. 23:45 
Ma valja! Pogledaj recenzije na netu, jesu neki underground. Nigdje se ne spominje da imaju veze sa LOTR-om, a ko zna mozda i imaju neke veze sa njim osim imena! Valjda ce se naci neko da nam objasni. Ne mogu ih ja sada nes komentirati jer sam cuo samo jednu stvar. Imaju i muski i zenski vokal!


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 03. 2005. 00:02 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
da ti malkice dočaram....

uzeto s Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives

Worst album of all time - 0% ("Fangorn")

"Operatic death metal? Until now I had never heard of such a thing, and I am very ashamed to say that it exists, even more ashamed to say that this musical abomination is practiced in the home of my ancestors, Germany. Hailing from Dresden, Fangorn play very average mid-paced traditional death metal, not so bad on its own, but what sends this album straight to the shitter is the presence of clean female vocals over what are obviously death metal riffs.

I’ve never understood “operatic” metal. Nightwish and Lacuna Coil and the like are horrible, horrible groups and, in my opinion, barely qualify as metal. Now why a group would take this vocal style and combine it with some cheesed-out death metal music is beyond me. I’m all for experimentation within music, but the experiment has to make sense. You can’t combine two polar opposites and expect the outcome to be anything other than rancid feces.

If the female singing was absent from this record I could see it possibly being a generic, but perfectly acceptable, death metal record. I might give it three skulls even. However, the clean singing is so out of place and so fucking stupid that I can’t recommend this album to any metal fan. What would have been a snooze fest of an album just becomes another stupid band to laugh at because of horrible ideas."

ako dobijem besplatno ću poslušat :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 03. 2005. 02:32 
Offline
User avatar

Joined: 11. 12. 2004. 19:57
Posts: 804
Location: Tuzla'ee
El Foxinho wrote:
Nightwish and Lacuna Coil and the like are horrible, horrible groups and, in my opinion, barely qualify as metal.
:lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 03. 2005. 21:38 
Hvala na docaravanju, al sam to vec procitao i boli me briga sta su oni napisali. Poslusaj pa onda reci nesto. Nemoj mi ovog sranja sa neta. Oni su ipak neki underground i ova stvar koju sam slosao nije neka produkcija al su dobri. Ubuduce bolje daj svoje misljenje kad i ako budes slusao. I jos nesto: Za skoro svaki metal album ima i skroz losih kritika a sa druge strane hvale nenormalno te albume. Zato ne vjeruj sta se pise na netu nego poslusaj pa zakljuci! ETO!


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 03. 2005. 22:09 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
death tekst na Å¡vapskom - ne bih
ženski i muški vokali - ne bih
death i LOTR - ne bih
vidim, tamo se spominje nightwish i lacuna coil - ne bih


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 03. 2005. 22:19 
Koga briga sta bi ti, a sta nebi?! Mislim da nije nikog briga. Cojece pitam znal ko sta o njima a ne sta bi neko a sta nebi! Lijepo je znati sta ti nebi, ali ipak.... ;-) (i evo ga black samo za tebe,hehe)


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 03. 2005. 23:49 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
black wrote:
death tekst na Å¡vapskom - ne bih
ženski i muški vokali - ne bih
death i LOTR - ne bih
vidim, tamo se spominje nightwish i lacuna coil - ne bih


tako je, nebih ni ja. Valjda od oka mogu zakljucit sta je govno bez i da slusam,samo da procitam nekoliko recenzija i nekoliko forum postova. Naravno, mogu se i zajebat, al ipak, sprzis li mi i posaljes obecajem da cu poslusat i JOS cu i BLACK-u sprzit i poslat :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 03. 2005. 21:34 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
Eldarion_the_king wrote:
Koga briga sta bi ti, a sta nebi?! Mislim da nije nikog briga. Cojece pitam znal ko sta o njima a ne sta bi neko a sta nebi! Lijepo je znati sta ti nebi, ali ipak.... ;-) (i evo ga black samo za tebe,hehe)


znači, nikog nije briga što ja mislim. nikog nije briga što ti misliš. nikog nije briga što fox misli... čemu onda ovaj forum?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 04. 2005. 14:13 
Opet on ozbiljno shvaca sve. Pa rekao sam ti da cu staviti smajlija samo za teba kada se zezam a ti opet isto! ccc


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 04. 2005. 14:13 
Ajd skinem jos koju stvar sa neta ako nadem pa sprzim. Necete se razocarati!


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 04. 2005. 21:27 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
Eldarion_the_king wrote:
Opet on ozbiljno shvaca sve. Pa rekao sam ti da cu staviti smajlija samo za teba kada se zezam a ti opet isto! ccc


jel ti kad tko rekao da imaš čudan smisao za humor?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2005. 00:20 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
jel vama tko rekao da se držite Fangorna (:lol:) a ne prekenjavanja? :P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2005. 17:29 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
evo, neću više :D :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 04. 2005. 12:17 
Pa sta je ovo metalci?! Niko nema nista od njih! E jebga. Bio sam primoran da skidam stvari sa neta!


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 04. 2005. 23:07 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
kao Å¡to rekoh, ljudima je net predragocjen pa zato prvo citaju recenzije.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 04. 2005. 13:33 
Offline
User avatar

Joined: 01. 04. 2004. 00:44
Posts: 815
Location: on my throne in Minas Morgul
Mephisto wrote:
El Foxinho wrote:
Nightwish and Lacuna Coil and the like are horrible, horrible groups and, in my opinion, barely qualify as metal.
:lol: :lol: :lol:


a sho to Boga ti?
:twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Fangorn - jel zna ko?!
PostPosted: 12. 04. 2005. 13:46 
Offline
User avatar

Joined: 09. 02. 2004. 23:13
Posts: 1040
Location: Tuzla
Animus_immortalis wrote:
E jel ko cuo sta od ovog njemackog melodic death metal benda?! Ja slucajno nabasao na jednu stvar sa njihovog Fangorn albuma i nako nisu losi samo sto je tekst na svabskom. Ajd ako neko zna vise o njima il jos bolje ako neko ima njihov album. OO


nako. cuo sam album i nije vala nis posebno...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 04. 2005. 00:32 
mOrtiCia wrote:
Mephisto wrote:
El Foxinho wrote:
Nightwish and Lacuna Coil and the like are horrible, horrible groups and, in my opinion, barely qualify as metal.
:lol: :lol: :lol:


a sho to Boga ti?
:twisted:

Ma dusha moja! To ti je on citirao dio iz glupe recenzije za Fangorn! Nisu njegove rijeci! Recenzija ti je malo gore povis!

Quote:
nako. cuo sam album i nije vala nis posebno...

Pa kako nabavi bolan?!?! Hocu i ja! Nisam ja rekao da su nes posebno, al su OK! Ja sam jednom slusao demo album i sada sam skino samo jednu stvar sa neta! Al bit ce toga jos!


Top
  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group