Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 12. 05. 2024. 08:22

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 47 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: ingurgitating oblivion
PostPosted: 20. 06. 2009. 17:30 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2005. 20:58
Posts: 1085
Location: Vratnica,Visoko,BiH
da malo osvezim temu,ipak je rijec o fenomenalnom bendu...meni je ovo definitivno najbolja evropska ded metal ekipa!trebalo mi je poprilicno vremena da se slegne cijela prica oko ingurgitating-a,ali to i jeste car ovakvih bendova,u kojima lezi mnogo kompleksnosti tako da na prvih nekoliko slusanja nisam obratio mnogo paznje,uvidio svu tu gotivu :razz:
zaista,ograomna inspiracija,fenomenalan mix svih onih elemenata koje treba da sadrzi jedan vrhunski ded metal bend.posebno me odusevio taj mracni naboj koji se preplice kroz cijeli album,zatim ogroman broj ubitacnih sporina,a posebno u sjecanju mi je ostala sedma stvar "water of rebirth" i ona sporina nakon 03:47 min,zatim pocetak osme stvari "towards of flickering light" sa onom sporinom i "jecanjem" druge gitare u pozadini.
ma fakat nezahvalno je praviti selekciju pjesama sa albuma,SVE SU ODLICNE!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ingurgitating oblivion
PostPosted: 20. 06. 2009. 23:53 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
sve se slazem. i ja sam donedavno ih poprilicno povrsno preslusavao. al tako je i dids na pocetku nekad bio. kad upadnes u taj "djir" skontas kakve se ideje tu vrte. bend je bas ono spoj svega dobr0g u dm, od immolation bolesti do sporina onih bas brutalnih. nadje se po neki "biser" i van usa, poput dead congregation, cemetery urn, inveracity, ingurgitating oblivion... naravno mislim na ove relativno "novije" bendove.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ingurgitating oblivion
PostPosted: 21. 06. 2009. 00:44 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
samo nek nije poljska jel seha? imas tamo odlicne blasfemije. eno ti samo primjer azarath, deception, kingdom, dissenter, a da ne pricam ove dosta popularnije.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ingurgitating oblivion
PostPosted: 21. 06. 2009. 03:24 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ne znam, nisam od poljaka naletio ni na 1 bend koji bi me mogao odusevit ko ovi gore sto nabrojah. ne kazem da nema, mozda i ima, samo nisam naletio :-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ingurgitating oblivion
PostPosted: 21. 06. 2009. 17:42 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 12. 2003. 23:21
Posts: 1599
Location: Burning Pits Of The Duat
medical murder wrote:
da malo osvezim temu,ipak je rijec o fenomenalnom bendu...meni je ovo definitivno najbolja evropska ded metal ekipa!trebalo mi je poprilicno vremena da se slegne cijela prica oko ingurgitating-a,ali to i jeste car ovakvih bendova,u kojima lezi mnogo kompleksnosti tako da na prvih nekoliko slusanja nisam obratio mnogo paznje,uvidio svu tu gotivu :razz:
zaista,ograomna inspiracija,fenomenalan mix svih onih elemenata koje treba da sadrzi jedan vrhunski ded metal bend.posebno me odusevio taj mracni naboj koji se preplice kroz cijeli album,zatim ogroman broj ubitacnih sporina,a posebno u sjecanju mi je ostala sedma stvar "water of rebirth" i ona sporina nakon 03:47 min,zatim pocetak osme stvari "towards of flickering light" sa onom sporinom i "jecanjem" druge gitare u pozadini.
ma fakat nezahvalno je praviti selekciju pjesama sa albuma,SVE SU ODLICNE!

hehehe,a ko ti reče :D ;-)

potpis za sve!!fakat najbolji bend koji sam čuo u posljednje vrijeme..majstorija!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ingurgitating oblivion
PostPosted: 21. 06. 2009. 20:36 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2005. 20:58
Posts: 1085
Location: Vratnica,Visoko,BiH
Lustmord wrote:
medical murder wrote:
da malo osvezim temu,ipak je rijec o fenomenalnom bendu...meni je ovo definitivno najbolja evropska ded metal ekipa!trebalo mi je poprilicno vremena da se slegne cijela prica oko ingurgitating-a,ali to i jeste car ovakvih bendova,u kojima lezi mnogo kompleksnosti tako da na prvih nekoliko slusanja nisam obratio mnogo paznje,uvidio svu tu gotivu :razz:
zaista,ograomna inspiracija,fenomenalan mix svih onih elemenata koje treba da sadrzi jedan vrhunski ded metal bend.posebno me odusevio taj mracni naboj koji se preplice kroz cijeli album,zatim ogroman broj ubitacnih sporina,a posebno u sjecanju mi je ostala sedma stvar "water of rebirth" i ona sporina nakon 03:47 min,zatim pocetak osme stvari "towards of flickering light" sa onom sporinom i "jecanjem" druge gitare u pozadini.
ma fakat nezahvalno je praviti selekciju pjesama sa albuma,SVE SU ODLICNE!

hehehe,a ko ti reče :D ;-)

potpis za sve!!fakat najbolji bend koji sam čuo u posljednje vrijeme..majstorija!


normala ;-) ...ne znam razlog zbog kojeg nisam obracao vise paznje na ovaj bend stvarno,vjerovatno misleci da je to samo "jedan od onih bendova". "Vojađer" :D je definitivno jedan od mojih omiljenih albuma,odmah tu negdje uz incan i immo klasike.Znas druze i sam sta mi pocine ovakvi albumi :razz:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ingurgitating oblivion
PostPosted: 21. 06. 2009. 22:12 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
meni se album na 1. svidio, jos kad sam ga usluso...1 od 10 najboljih DM albuma :-). u njima sam "naso" sve ono sto mi fali kod, recimo, Immolationa. savrsenstvo DM-a 8) :D .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ingurgitating oblivion
PostPosted: 21. 06. 2009. 22:32 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 12. 2003. 23:21
Posts: 1599
Location: Burning Pits Of The Duat
ja sam se na prvu sjebo,ono koja dobrota od benda,nisam mogo vjerovat da sam to zaobilazio ranije,samo zbog naziva,reko naka brutala ona bezze.. kad sam čuo intro samo,uh reko,ovo mora ić do kraja i uništio se.fakat sve imaju,sve valja od prve do zadnje pjesme.kakvih samo melodija ima,sporina,riffova,tehnike,piskutanja... ono je nezamislivo :D

senade,čut ćeš ovaj Cemetery Urn,znaš koji incantation fol,sjebat ćeš se.eo sad skidoh i uništavam se kolko je dobro :D
potraži gore u linkovima onimi skini,znaš koja dethuša haveruu


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ingurgitating oblivion
PostPosted: 21. 06. 2009. 23:03 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
istina, ime im je onako na 1. "odbojno" ahahah, u smislu da kontas ma neki "brutal-retardi", al predrasude...lol. mene je, prije nego sto sam posluso, isto "odbijalo" kad sam vidio da su na unmatched brutalityu, kontam, ma drkanje nako...al kurko...

hehe, vidim da ste se zadali po tim dobrotama ;-) ...neka. evo jos nesto sto bi vam se moglo svidit, Cysted - "Return of the Dominant Supremacy" album, da vidis tezine... 8) :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ingurgitating oblivion
PostPosted: 21. 06. 2009. 23:42 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 12. 2003. 23:21
Posts: 1599
Location: Burning Pits Of The Duat
jao Kolumbija,đe njih nađe,hehe.. aj za koji dan skinem i to,trreba se prvo ovih dobrota naslušat Asphyx-a i Urnaše ove..
fakat ovaj Cemetery Urn sjeda nenormalno! kako čoja ima glaščinu,u pm!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ingurgitating oblivion
PostPosted: 21. 06. 2009. 23:44 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2005. 20:58
Posts: 1085
Location: Vratnica,Visoko,BiH
jebo te ja sutra dobivam novi limit ima da poskidam sve ove bendove ;-)
nadam se da ima link gore i za ove sto je ćile postavio :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ingurgitating oblivion
PostPosted: 22. 06. 2009. 03:24 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
Lustmord wrote:
jao Kolumbija,đe njih nađe,hehe.. aj za koji dan skinem i to,trreba se prvo ovih dobrota naslušat Asphyx-a i Urnaše ove..
fakat ovaj Cemetery Urn sjeda nenormalno! kako čoja ima glaščinu,u pm!

zakon bend, "otkriven" kad i dead congregation, slican fol.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ingurgitating oblivion
PostPosted: 22. 06. 2009. 03:35 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
posto vidim da ste i vas 2 opasno zagrizli, eo jos jedan mrak bend Disciples of Mockery

evo i link za jedini album sto imaju:
http://rapidshare.com/files/65664139/Di ... trigoi.rar

beton znaci, vokal odlican, mracan, 100% za ovu muziku. muzika blasfemija, morbida, crnilo na incantation nacin. evo bas sam pustio album, koje tegobne sporine bogte vidio... ovo obavezno skinite ako nemate.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ingurgitating oblivion
PostPosted: 23. 06. 2009. 14:02 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 12. 2003. 23:21
Posts: 1599
Location: Burning Pits Of The Duat
..downloading ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ingurgitating oblivion
PostPosted: 23. 06. 2009. 14:38 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 12. 2003. 23:21
Posts: 1599
Location: Burning Pits Of The Duat
ihh ovdje blastanja pun kurac ima :D
vokal mi je nakav čudan,ko da je procesuiran na nekim djelovima.baš nekako čudan.
al gitare odnesoše što jes jes,melodija na sve strane,a blastanje u pozadini samo piči,i to onaj s ride-om gotivni blast.
kombinacija za 10!

opet su mi nekako cemetery urn jači,al i ovo je dobrota! i oni Denial nisu loši isto..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ingurgitating oblivion
PostPosted: 14. 01. 2010. 03:02 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2005. 20:58
Posts: 1085
Location: Vratnica,Visoko,BiH
joj da je ovo naruciti majkum',al nema se para sada u p-m!!!

http://cgi.ebay.de/Ingurgitating-Oblivi ... 53dec96649


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ingurgitating oblivion
PostPosted: 14. 01. 2010. 03:12 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2005. 20:58
Posts: 1085
Location: Vratnica,Visoko,BiH
i opet moram da sujem'!!!
pa sta je ovo jebo te papa :shock:
kakav su ovo ljudi album napravili?????NEVJEROVATNO!!!!!kako volim ovaj ded metal,kako volim kada bend ima nesto svoje,nesto prepoznatljivo,unikatno!!!
pa ne postoji niti jedan bend na cijelom jebenom kontinetu da je izdao bolji ded metal album :twisted:

Daj ba slava dovedi ovo :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ingurgitating oblivion
PostPosted: 14. 01. 2010. 06:09 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
polako ba :razz:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ingurgitating oblivion
PostPosted: 15. 01. 2010. 00:50 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
imal iko od vas IO ljubitelja ona 2 aqlbuma sto je izdao onaj bend sto su clanovi IO bili u njemu prije IO, Of Trees And Orchids?

ako imate link, dajte, ako imate mp3, ajd postavite na mediafire il rapidshare, ovo ono nesto ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ingurgitating oblivion
PostPosted: 15. 01. 2010. 01:12 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
imam ja oba, samo jedan od njih je pretesko nac, jedva cile ugrabio od nekog lika na slsk-u, nema nidje drugo. ajd sprzim ti nekako :)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 47 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group