Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 18:13

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 28 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Anata
PostPosted: 02. 07. 2007. 20:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
Ovaj bend mi se već neko vrijeme stalno vrti u playlisti, ponajviše posljednji album, The Conductor's Departure, po meni trenutno najbolji, najsavršeniji i najzanimljiviji Technical Death Metal album. E ovako mora da zvuči tehnički Death Metal :D

Bend Anata je, a odakle će već bit, iz nama nesusjedne Švedske, i zadnjih 14-15 godina sviraju Death Metal, i to kakav. Dosad su izdali 4 albuma - The Infernal Depths Of Hatred (1998.), Dreams Of Death And Dismay (2001.), Under A Stone With No Inscription (2004.) i posljednji, The Conductor's Departure (2006.), album koji mogu samo pohvalit kao remek djelo Death Metala, ultimativno savršenstvo, preciznost na svakom koraku i u svakom tonu, jednostavno genijalno :D

Sva 4 albuma predstavljaju svojevrsno savršenstvo, podjednako reflektiraju sviračko umijeće benda i njihov smisao za nadnaravne aranžmane, koji ne samo zvukom nego i strukturom podsjećaju u jednu ruku na Morbid Angel. Naravno, neko će i primijetit ogromni uticaj MA na ovaj bend (bend me u određenim trenucima abnormalno podsjeti na MA...nenormalno ocam' :P ). Sva 4 albuma jednostavno predstavljaju perfektno odsvirani Death Metal, koji traži sebi sličnog.

Ali i dalje ostaje The Conductor's Departure najbolji; ko presluša album nekoliko puta moraće se složit.

Uskoro ću postavit i par albuma za download ;)

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anata
PostPosted: 03. 07. 2007. 00:10 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
e bas si nam rjecit, rodila ga majka... :lol: :lol: aj, skinut cu da cujem cemu tolka hvala..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anata
PostPosted: 03. 07. 2007. 00:26 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
e pa sjecas se momenta kad si mi preporucio ovaj bend,skinuo sam Under the stone... i Conductor's........bend je dobro tehnicki potkovan,ali sa bezbrojnim "happy tech" uletima,sto je po meni jedini i dovoljan minus.Ko voli malo blazu varijantu Tech/death-a ovaj bend ce mu leci kai budali pleska,ali ukupan moj licni dojam je da je Anata blizu odlican bend,dok svakako trebate obratiti paznju na emo/gay zurku pjevaca(koji je mozda bio jedno vrijeme,ili se preobrazio kasnije,nisam u toku) :lol:
Bend je definitivno visina,evo i od mene topla preporuka,barem Conductor's Departure.Jes da je Boris rekao da su po njemu najsavrseniji ,najzgodniji,najbolji tech death,ali po meni su daleko od toga,Spawn Of Possession je savrseni brut tech death bend da to odmah razjasnimo. :D Anata je nesto jako dobro.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anata
PostPosted: 03. 07. 2007. 01:13 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
Inphect0r wrote:
Jes da je Boris rekao da su po njemu najsavrseniji ,najzgodniji,najbolji tech death,ali po meni su daleko od toga,Spawn Of Possession je savrseni brut tech death bend da to odmah razjasnimo. :D Anata je nesto jako dobro.


dobro. konkretno gledajući, s obzirom na generalni razvoj benda, za preslušavanje preporučujem striktno zadnja dva albuma, jer u njima se najbolje vidi na šta sam ukazivao. to što pola benda liči više kao da su iz Bullet For My Ballantines, to je već lična stvar, kako gledate, jel pak slušate bend, il ih gledate (mala napomena - basista je doktorant geologije...sick!!!)
meni lično leže bolje od Spawna, jer SOP smori svojim kompleksnim aranžmanima i preseravanjem po svaku cijenu. Anata predstavlja Tech Death u kojem možeš mirne duše da uživaš i gdje ćeš skontat koja je koja pjesma, i neće ti bit sve isto, kao što meni često bude kod SOP (nije da ne mogu da "prodrem" u bit muzike SOP-a, ili da mi je prekompleksno...jednostavno SMORI!!!)

vrtim Conductor's (revizora :lol: ) po 50.-ti put, i još uvijek pronalazim nove dobre stvari na albumu. Predobrooooooo! :D

Al ono Izy, ukusi su različiti ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anata
PostPosted: 03. 07. 2007. 03:20 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
Bulet for maj belantajns :lol:

Ma ok jesu ukusi razliciti,meni nije smor SoP,ali nije ni Anata smor,samo to su dva drugacija pojma skroz,i malo je glupo porediti SoP s Anatom,jer se razlikuju podosta,i na kraju jer je SoP ipak bolji i savrsen. :lol: TAKATAKATAKATAKA,viUUUU,tak TAKATAKATAAKA,RDZRDZRDZ,TUMD TUMD WWWIUUUU,TAKATAKATAKATAKATA!!!!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anata
PostPosted: 03. 07. 2007. 14:01 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
Inphect0r wrote:
Ma ok jesu ukusi razliciti,meni nije smor SoP,ali nije ni Anata smor,samo to su dva drugacija pojma skroz,i malo je glupo porediti SoP s Anatom,jer se razlikuju podosta,i na kraju jer je SoP ipak bolji i savrsen. :lol:


gle, ja ih nisam uopšte poredio sa SoP, nego si ti naveo kako je SoP savršeni brutal tek det. tebi je savršeniji...bujrum :D i ja ga volim poslušat, al' onda kad riješavam aritmetičke zadatake i funkcije iz Analitičke filozofije hehe, da mozak malo proradi :D

Inphect0r wrote:
po njemu najsavrseniji ,najzgodniji,najbolji tech death,ali po meni su daleko od toga,Spawn Of Possession je savrseni brut tech death bend da to odmah razjasnimo. :D Anata je nesto jako dobro.


ja sam napisao da mi leže bolje od SoP, iz navedenih razloga. dakle, nije uopšte bilo poređenja koji je bolji Tek Det bend, il ko je brutalniji...uopšte nisam rekao da su brutalni, nit moraju biti. njihova muzika veoma dobro može i bez toga :D

sve moje mišljenje...jedino dopušteno mišljenje. da se razumijemo, na ovom podforumu nema demokratije - this is Sparta mothafucka! :D so choose your words wisely ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anata
PostPosted: 03. 07. 2007. 18:19 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
Kako ja volim ovu hajku,prepucavanja i to....Moras malo protresti ovaj Death podforum jebga 8)
Ma Anata rulezzz,SoP rulezzzzz!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anata
PostPosted: 03. 07. 2007. 19:16 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
hehe, ako je ovo tebi prepucavanje, onda ti još moraš pure da se najedeš hehe ;)
kakvo crno prepucavanje...samo sam fino objasnio na Å¡ta sam mislio.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anata
PostPosted: 03. 07. 2007. 20:22 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
.::Grind Bastard::. wrote:
hehe, ako je ovo tebi prepucavanje, onda ti još moraš pure da se najedeš hehe ;)
kakvo crno prepucavanje...samo sam fino objasnio na Å¡ta sam mislio.


Sad si na konju 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anata
PostPosted: 04. 07. 2007. 14:27 
Offline
User avatar

Joined: 18. 02. 2004. 02:00
Posts: 1632
Location: The undergrounds of Bosna
heehee ja ovo davno sluso i zaboravio na njih jebga... doduse samo sam sluso under a stone zakaj nije los nimalo, iako nije jos niko ni reko da je. Brate infektore di ti cujes happy ritmove ili pak emo vokalne dionice?? ne sigurno na uaswni.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anata
PostPosted: 04. 07. 2007. 17:15 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
Immolation wrote:
heehee ja ovo davno sluso i zaboravio na njih jebga... doduse samo sam sluso under a stone zakaj nije los nimalo, iako nije jos niko ni reko da je. Brate infektore di ti cujes happy ritmove ili pak emo vokalne dionice?? ne sigurno na uaswni.


E mrmak jedan,pa nisam reko da je emo vokal,vec imidz njegov.A hepi tech dionice meni jesu,valjda ih stavljam u komparaciju sa Spawn-ovim dionicama ili slicnih bendova :lol: Bice da je do tog :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anata
PostPosted: 04. 07. 2007. 17:16 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
ma pusti njega, on sluša power i hevi metal :D njemu je sve hepi :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anata
PostPosted: 04. 07. 2007. 17:28 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
.::Grind Bastard::. wrote:
ma pusti njega, on sluša power i hevi metal :D njemu je sve hepi :D


kome? :shock: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anata
PostPosted: 04. 07. 2007. 18:34 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
Inphect0r wrote:
.::Grind Bastard::. wrote:
ma pusti njega, on sluša power i hevi metal :D njemu je sve hepi :D


kome? :shock: :lol:


onom ko glupo pita :lol:

hehe ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anata
PostPosted: 04. 07. 2007. 19:55 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
.::Grind Bastard::. wrote:
Inphect0r wrote:
.::Grind Bastard::. wrote:
ma pusti njega, on sluša power i hevi metal :D njemu je sve hepi :D


kome? :shock: :lol:


onom ko glupo pita :lol:

hehe ;)


Muahuahuahua :) Okey


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anata
PostPosted: 05. 07. 2007. 00:43 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
[quote="Inphect0r"][/quote]

you know i'm just kiddn ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anata
PostPosted: 11. 07. 2007. 19:38 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2003. 17:43
Posts: 1245
Location: Infuriated Heaven
pa eto, nisam nesto plaHo odusevljena, mislim dobar je bend, ali ono jedan u nizu, nije da se istice...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anata
PostPosted: 11. 07. 2007. 20:18 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
Black_Rose_Oara wrote:
pa eto, nisam nesto plaHo odusevljena, mislim dobar je bend, ali ono jedan u nizu, nije da se istice...


to je čisto tvoj problem :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anata
PostPosted: 11. 07. 2007. 20:34 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2003. 17:43
Posts: 1245
Location: Infuriated Heaven
ne, to je cisto moje misljenje ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anata
PostPosted: 11. 07. 2007. 20:38 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
Black_Rose_Oara wrote:
ne, to je cisto moje misljenje ;)


znam...al eto, nisi ti kriva zbog toga. 8)

biće bolje ;)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 28 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group