Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 23:33

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 136 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Author Message
 Post subject: Re: Arch Enemy
PostPosted: 19. 12. 2008. 21:10 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
ARK ENEMI RULA SVAKAKO


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Arch Enemy
PostPosted: 19. 12. 2008. 22:13 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
proljev, onaj najrjedi..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Arch Enemy
PostPosted: 19. 12. 2008. 22:54 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
nemoj bre tako pricat o njima :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Arch Enemy
PostPosted: 26. 12. 2008. 17:07 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
hocu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Arch Enemy
PostPosted: 26. 12. 2008. 17:09 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
pali ste mi kurtsu za usi...a tako dobrih bendova ima za diskutovat...dead congregation, necrovation...a ovdje se capri o bdm, aild, arch enemy...SRAMOTA BRE


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Arch Enemy
PostPosted: 26. 12. 2008. 17:10 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
pa to smo sve protabilirili vec... :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Arch Enemy
PostPosted: 26. 12. 2008. 17:20 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
hajde sad liste fino pisite, nemojte da se forum bruka, mogob neko nov ovdje zalutat i vidjet ovo SRANJE


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Arch Enemy
PostPosted: 26. 12. 2008. 17:33 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Nisam ništa slušao staro od njih...još sam si bio skinuo zadnji album ali nikako da preslušam.

Što se MDM tiče ta "prva faza" (old-school) pošto vidim to svi gotive - ja sam otvorio temu Warbreeda koji je stari ATG melodeath ali niko ništ...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Arch Enemy
PostPosted: 26. 12. 2008. 17:39 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
ZATO STO JE TO KURAC

NEWSFLASH: ATG SU KURCINA ENORMNA OD TRECEG ALBUMA

:mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Arch Enemy
PostPosted: 26. 12. 2008. 18:17 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
stari serator wrote:
ZATO STO JE TO KURAC

NEWSFLASH: ATG SU KURCINA ENORMNA OD TRECEG ALBUMA

:mrgreen:

:shock: Ti enormno tenkre buraz!!

Ajd da si to reko za IJEDAN drugi bend MDM-a, al Gatesi, Tranquility i stari Flamesi i AE...halo?!?! Pa jarane to je klasika! Sta su i Mejdeni gej i Possesed isto?! :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Arch Enemy
PostPosted: 26. 12. 2008. 18:27 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
meni su in flames i dark tranquility vazda bili pojam sranja.

atg su mi bili i ostali maksimalno dragi (na prva dva), ali su izdali/unistili Svedski DM. Onaj zadnji se pogotovo nije smio desit. Pretvorili su DEATH METAL u nesto pitomo, lako za konzumaciju, u biti u nesto za sve uzraste i intelektualne domete...u govno.

Bolje da su se pretvorili u darkere ko Cemetary i Tiamat...tako barem nebi pokrenuli citavu bujicu pederluka koja se do danas nije zaustavila.

Al dobro, taj "pederluk" je tebi "nesto naj" tako da bi trebo imat Slaughter of the Soul omot u gro planu iznad kreveta na plafonu, tek toliko da se sjetis gdje je sav taj superteski poprokeraj ustvari poceo...i ti izlizani brejkovi haha...

dobar melodeath: sacramentum, dissection...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Arch Enemy
PostPosted: 26. 12. 2008. 18:48 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Jah...Flamesi i DT su pojam sranja al makedonski blek metal je pojam dobrile :roll:

O kakvoj izdaji govoris?! To sto su odlucili postat melodicniji i aranzmanski "laksi" za svarit?? Pederluk je sve sto ima iole vise melodije nego je to imao Burzum devedeset i neke.. :lol:
Sacramentum i Dissection su dva sjajna benda al melodic death to meni nije s glave, ajd Sacramentum jos i nekako, al Dissection?!

Jebiga, taj pederluk danas ima u svijetu ako ne i najvise fanova, SotS poster nemam mada bih ga stavio iznad kreveta da ga imam, da. Ovako mi samo stize majica uskoro ;-)

I sto ti nas, moderne metalce ovdje, gledas kroz te tvoje retarde tu?!? Haveru, mi u ovom kraju i ti shopping centar klinci na mekdonaldsu nismo isto! Ni intelektualno ni shvacanjem muzike koju slusamo ni nacinom zivota!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Arch Enemy
PostPosted: 26. 12. 2008. 19:28 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
e ajmo redom...neznam o kojim makedonskim bm bendovima pricas al ja nikad nisam bio neki slusalac nijednog ;)

Pusti sebi prva dva Entombeda, Dismembera, Gravea, Unleasheda...pa pusti sebi DT/IF...izvini momak al to nije ista muzika, ma ni nalik...a zato ti i navodim Sacramentum, Dissection (ako ti cujes tri sekunde blek metala na Somberlainu stvarno nemas pravo ni o kakvim kategorizacijama pricat, isto vazi i za zadnji koji je NISTA osim "melodeda", a koliko je taj pristup uopste "death metal" je otvoreno diskusiji), pa da dodamo i Nagelfar (nazalost samo prva dva), cak i Dawn, kao primjere da se to moze izvest uz nesto "metalnosti" ("ekstremnosti" da ne pominjem) spasene...sa necim opipljivo negativnim, ako nije bas zlo, ako ti vec ne jebe mater i ujeda te za dupe, bar je mracno...

Al SotS je bas soc mrtvi, ciste pop rok strukture i kvake...Burzum je imao bruku melodije, ali ta melodija nije nikad bila blatantna, ofirna, trzisne kvalitete ko oni u tom trenu u svojoj karijeri. Malo je to sve bilo primitivnije i iskrenije. A ATG su meni kao i Burzum, svojevremeno bili onli takvi.

Nemoj zaboravit da Dzastin Timberlejk ima PUNO vise fanova u svjetu :P

Ma ne gledam ja na vas neg na muziku, zna se sta je Metal :P

nesto kova :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=_Bubs_k55HI

il kova...

http://www.youtube.com/watch?v=3jQpAe9uoLI


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Arch Enemy
PostPosted: 26. 12. 2008. 19:49 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
aj neserite .... at the gates,in flames,dark tranquility,arch enemy su odlicni bendovi od prvog albuma pa do zadnjeg ....... i izvolite ako neslusate melodeath metal micite se sa ovih tema i nista nepisite :evil: koji vam je kurac sta samo serete ..... idite tamo pod burzum pisati ak slusate burzum il stagod ocete :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Arch Enemy
PostPosted: 26. 12. 2008. 19:55 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
tisina da neb ban popusio jope...ne mjesaj se u diskusiju.

zuti karton.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Arch Enemy
PostPosted: 27. 12. 2008. 02:57 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
fakat libijac, sta dolazis vamo...idi na burzum temu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Arch Enemy
PostPosted: 27. 12. 2008. 03:44 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
iz istog razloga sto ti zalazis vamo, ni ti nisi ovdje iz ljubavi prema bendu a? il si zapao u krizu pa ponovo lijepis angelu na zid :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Arch Enemy
PostPosted: 27. 12. 2008. 18:12 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
stari serator wrote:
e ajmo redom...neznam o kojim makedonskim bm bendovima pricas al ja nikad nisam bio neki slusalac nijednog ;)

Pusti sebi prva dva Entombeda, Dismembera, Gravea, Unleasheda...pa pusti sebi DT/IF...izvini momak al to nije ista muzika, ma ni nalik...a zato ti i navodim Sacramentum, Dissection (ako ti cujes tri sekunde blek metala na Somberlainu stvarno nemas pravo ni o kakvim kategorizacijama pricat, isto vazi i za zadnji koji je NISTA osim "melodeda", a koliko je taj pristup uopste "death metal" je otvoreno diskusiji), pa da dodamo i Nagelfar (nazalost samo prva dva), cak i Dawn, kao primjere da se to moze izvest uz nesto "metalnosti" ("ekstremnosti" da ne pominjem) spasene...sa necim opipljivo negativnim, ako nije bas zlo, ako ti vec ne jebe mater i ujeda te za dupe, bar je mracno...

Al SotS je bas soc mrtvi, ciste pop rok strukture i kvake...Burzum je imao bruku melodije, ali ta melodija nije nikad bila blatantna, ofirna, trzisne kvalitete ko oni u tom trenu u svojoj karijeri. Malo je to sve bilo primitivnije i iskrenije. A ATG su meni kao i Burzum, svojevremeno bili onli takvi.

Nemoj zaboravit da Dzastin Timberlejk ima PUNO vise fanova u svjetu :P

Ma ne gledam ja na vas neg na muziku, zna se sta je Metal :P

nesto kova :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=_Bubs_k55HI

il kova...

http://www.youtube.com/watch?v=3jQpAe9uoLI


JARANE :shock: jedino je tebi Grave, Dismember i Unleashed melodic death, a da ne govorim o Dissectionu i Sacramentumu (pa onaj bi se Nodtveid il kako vec prevrnuo u grobu da ovo procita ba, sta je tebi...)

Jebiga, vidi se da si old skul.. Nekima metal nisu pjesme o tami, bolestima, zlu i ratu i smrti :roll: dakle, ofirne i maksimalno isprane, djetinjaste i kliseizirane stvari..

Htio - ne htio, OVO je Metal:

http://www.youtube.com/watch?v=R0bE1QygZys

I uz to melodic death. ;-)

I sta fali toj tvojoj "trzisnoj kvaliteti"?? Nije da su ikad bili prodan bend. I da jesu, sta, zato ne valjaju?? SotS je album nad albumima i jedini PRAVI melodic death metal kakav danas znamo, nimalo modernizovan (u odnosu na danasnje flejmse, sojlvorke i sl.).
A nije da nema mracnosti, hladnoce - samo ne na taj tvoj nacin koji je meni odbojan licno, bar kod vecine bendova...


Last edited by Nameless on 27. 12. 2008. 18:34, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Arch Enemy
PostPosted: 27. 12. 2008. 18:22 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
arch enemy je bio i ostace jos dugo dugo vremena jedan od najboljih melodic metal bandova ikad na ovom svjetu tacka


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Arch Enemy
PostPosted: 27. 12. 2008. 18:51 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
pametno zboris ;-)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 136 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group