Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 16:57

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: HOUR OF PENANCE
PostPosted: 21. 05. 2010. 03:17 
Offline
User avatar

Joined: 28. 10. 2006. 15:14
Posts: 553
Location: tamo...
ma radi, kako ne? :?

slušao sam paradogmu, dobar album, ne zaostaje za prethodnikom...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: HOUR OF PENANCE
PostPosted: 21. 05. 2010. 04:11 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
eo ga senade, pass ti je bunalti.com

http://hotfile.com/dl/34935231/fb5ca23/ ... ti.com.rar


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: HOUR OF PENANCE
PostPosted: 21. 05. 2010. 18:13 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2005. 20:58
Posts: 1085
Location: Vratnica,Visoko,BiH
to seha!!!spisak ti saljem cim prije....il ajd majke ti ako mozes poslji ti ono sto zelis,pa ja odmah cekiram....cd-ovi nisu kod mene,moram zvat...to je zapravo razlog sto ti vec odavno nisam poslao,a jos mi je noga u defektu pa mi se nije bas jednostavno kretati...
evo ga novi H O P je skinut,ide na preslusavanje 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: HOUR OF PENANCE
PostPosted: 21. 05. 2010. 18:15 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2005. 20:58
Posts: 1085
Location: Vratnica,Visoko,BiH
mocniji cover odavno nisam vidio :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: HOUR OF PENANCE
PostPosted: 21. 05. 2010. 18:20 
Offline

Joined: 04. 11. 2008. 15:05
Posts: 330
Koji si ti lik, pa ja ti prebacio novi album ima dva mjeseca,pogledaj fajl bolje bokte. A ovo novi album, moja greska :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: HOUR OF PENANCE
PostPosted: 21. 05. 2010. 23:59 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
medical murder wrote:
to seha!!!spisak ti saljem cim prije....il ajd majke ti ako mozes poslji ti ono sto zelis,pa ja odmah cekiram....cd-ovi nisu kod mene,moram zvat...to je zapravo razlog sto ti vec odavno nisam poslao,a jos mi je noga u defektu pa mi se nije bas jednostavno kretati...
evo ga novi H O P je skinut,ide na preslusavanje 8)

ma jarane ako su ocuvani dobro, s ozijem vecinu bi uzeo, pojedine i bez njega. lakse je da ti lik kaze sta sve ima od sabbatha, pa zapisi mi na pm.

ontopik:
album nisam slusao, al senad je u pravu, mocniji kaver nisam vidio dugo, zlo pravo. cuo sam da je i album dobar, pa ce se poslusat ubrzo valjda.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: HOUR OF PENANCE
PostPosted: 24. 05. 2010. 03:58 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2005. 20:58
Posts: 1085
Location: Vratnica,Visoko,BiH
novi album krvoproliće samo takvo!!davno je neko rekao pricajuci o imposeru i italijanskoj ded metal sceni općenito da podsjeca na klasicnu brazilsku scenu misleci naravno na krisiun,abhorrence nephast i slicne bendove...i definitivno je bio upravu.
novi hop upravo tako izgleda,kao krisiun iz najboljih dana(nekako me posebno podsjeca na krisiunov assassination:D)!kao prvo tone hiper brzih blestova praćenih fantasticnim rifovima i sjajnim melodijama.zatim pokoji solo momenat uglavnom "pristojnog" inteziteta(citaj!!--BEZ MNOGO PEGLANJA--) odlićno uklopljen u cjeli ambijent...jednom rijecju,FENOMENALNO!ded metal koji ce svakog "manijaka" oduseviti.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: HOUR OF PENANCE
PostPosted: 25. 05. 2010. 19:35 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Skida se upravo...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: HOUR OF PENANCE
PostPosted: 31. 07. 2012. 01:20 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2005. 20:58
Posts: 1085
Location: Vratnica,Visoko,BiH
Grehota je zanemariti najbolji italijanski bend , ozbiljno....... eo' link za novi album , necu nista govorit poslusajte sami (one koje zanima naravno) !
http://rapidgator.net/file/17920919


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: HOUR OF PENANCE
PostPosted: 31. 07. 2012. 17:21 
Offline
User avatar

Joined: 28. 10. 2006. 15:14
Posts: 553
Location: tamo...
lošiji mi je od prethodna dva


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: HOUR OF PENANCE
PostPosted: 31. 07. 2012. 19:45 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
D vajl konsepsn mi je zakon album i svaki prije toga... ova zadnja dva mi stvarno nisu nesto + sto me pocela brutalno smarati i nervirati ta plasticna, premoderna produkcije.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: HOUR OF PENANCE
PostPosted: 31. 07. 2012. 21:10 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2005. 20:58
Posts: 1085
Location: Vratnica,Visoko,BiH
Meni se bas cini da su na ovom albumu dostigli vrhunac....Istina, TVC mi je njihov najdraži album,al' imam osjecaj da od tog perioda pa do posljednjeg albuma nekako "sazreli".Album je prebogat razlicitim detaljima i zbog toga sigurno nece dosaditi nakon jednog ,dva ili tri slusanja,naprotiv od kako sam ga skino' nisam prestao da slusam...Sto se tice produkcije,fakat je istancana,al' meni je to relativno (barem u ovom slucaju) jer nisu odstupili od samog koncepta,uostalom i predhodna izdanja (predhodna dva tacnije) su na slican nacin isproducirana tako da nisam primjetio neku enormnu razliku....prvi album nisam jos nikada poslusao , a Pageantry for Martyrs svega nekoliko puta sto je svakako nedovoljno da bih pravio neku paralelu..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: HOUR OF PENANCE
PostPosted: 01. 08. 2012. 11:09 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
medical murder wrote:
Meni se bas cini da su na ovom albumu dostigli vrhunac....Istina, TVC mi je njihov najdraži album,al' imam osjecaj da od tog perioda pa do posljednjeg albuma nekako "sazreli".Album je prebogat razlicitim detaljima i zbog toga sigurno nece dosaditi nakon jednog ,dva ili tri slusanja,naprotiv od kako sam ga skino' nisam prestao da slusam...Sto se tice produkcije,fakat je istancana,al' meni je to relativno (barem u ovom slucaju) jer nisu odstupili od samog koncepta,uostalom i predhodna izdanja (predhodna dva tacnije) su na slican nacin isproducirana tako da nisam primjetio neku enormnu razliku....prvi album nisam jos nikada poslusao , a Pageantry for Martyrs svega nekoliko puta sto je svakako nedovoljno da bih pravio neku paralelu..


Znas kako... bar sto se mene tice, nekako mi tu previse ima Behemota i Najla, ako me razumijes...
Super su mi sve te melodije, ali uvijek kad to cujem prvo sto pomislim: Najl, Behemot..
Kontam sve... super su te melodije stvarno... sjedaju dobro.. malo razbiju tu "monotoniju" brutalnosti...
Ali nekako mi se vise dopadala ta TVC era.. strejt forvard det metal :) ... samaranje nevidjeno.
Tad su lupali sakom u lice, a sad udaraju samar-ponekad.. :)
U svakom slucaju, bend koji je vrijedan paznje.. sviracki sabijaju... pjesme su im dobre.. eto, jedino ta produkcija sto me malo nervira, ali boze moj... :)

A Fleshgod Apocalypse? :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: HOUR OF PENANCE
PostPosted: 02. 08. 2012. 01:27 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2005. 20:58
Posts: 1085
Location: Vratnica,Visoko,BiH
Fleshgod Apocalypse je strašan bend.....posebno posljednji album je prava majstorija , iz razlog jer ima vise onih simfoniskih detalja naspram predhodnog,orginalno svakako a to se mora respektovati...međutim , njima nije mjesto na ovoj temi :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: HOUR OF PENANCE
PostPosted: 02. 08. 2012. 13:04 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
reko, slicna ekipa.. :) ..bar je bila.. :)
Mada, smaraju me oni klin vokali.. losi su mi skroz.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group