Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 13:51

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 98 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2006. 18:46 
Offline
User avatar

Joined: 19. 07. 2003. 01:31
Posts: 970
šta ima s novim albumom,jeli slušo ko?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 04. 2006. 11:43 
Offline
User avatar

Joined: 07. 05. 2004. 15:29
Posts: 737
©hucky wrote:
šta ima s novim albumom,jeli slušo ko?


Trebao bi ga uskoro dobiti.Zasad sam samo cuo da je album i vise nego odlican i da bi mogao biti album godine!Znaci,obavezno nabavljajte!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 04. 2006. 21:25 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2003. 17:43
Posts: 1245
Location: Infuriated Heaven
et ja sam poslusala ~home~..
ko sto rekoh vec, nije moj fah mjuze, al glas ~ dobrota, mada licno mislim da sebe anneke nikad nece nadmasiti na 'mandylion-u' ahh...
poslusala sam ovaj album vec nekoliko puta i namjeravam ga i dalje slusati...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 04. 2006. 00:09 
Offline
User avatar

Joined: 20. 03. 2006. 22:55
Posts: 133
Location: Metropolis
Lelo, dobro te je!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 04. 2006. 00:39 
Offline
User avatar

Joined: 19. 07. 2003. 01:31
Posts: 970
ja svršavam na "leaves" još kad gledam spot ijaooooooooo :twisted: 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 04. 2006. 16:46 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2003. 17:43
Posts: 1245
Location: Infuriated Heaven
Progressive wrote:
Lelo, dobro te je!


odjebi s teme ak nemas komentar u vezi benda :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 04. 2006. 03:27 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2005. 22:05
Posts: 1695
Location: badlands
Black_Rose_Immortal wrote:
ne znam jel se odnosi na mene...
ali ja jesam slusala nove albume i ne sjedaju mi nikako, sto ne znaci da ne bih mogla da ih sebi pustim cisto da uzivam u njenom glasu :wink:




aaaaaaaa počela si, mora da ti se sviđa pjevačica :lol: huh

to je super samo bi se ja isjeko il gledajući ili slušajući to prelijepo stvorenje :x


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 07. 2006. 20:54 
Offline
User avatar

Joined: 07. 05. 2004. 15:29
Posts: 737
Danas dobih vizu za Madjarsku.Idem 14.avgusta na Sziget,samo zbog The Gathering-a koji sviraju na main stage-u.Oni su mi uz Anathemu bend koji najvise zelim vidjeti,tako da zivim za taj koncert.
Od ostalih izvodjaca taj dan na main-u ce nastupiti i Placebo.Na Hammeru ce od poznatijih biti samo The Exploited,koje cu najvjerovatnije zaobici...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 07. 2006. 13:57 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2003. 17:43
Posts: 1245
Location: Infuriated Heaven
Defunctus wrote:
Danas dobih vizu za Madjarsku.Idem 14.avgusta na Sziget,samo zbog The Gathering-a koji sviraju na main stage-u.


jooooj kako ti zavidim da samo znas... :P
ajde provedi se lijepo i naslusaj se njenog glasa...:) :wink:
a ja cu ovdje da placem... :(


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 07. 2006. 16:26 
Offline
User avatar

Joined: 07. 05. 2004. 15:29
Posts: 737
{Oara} wrote:
ajde provedi se lijepo i naslusaj se njenog glasa...:) :wink:


Hvala!Nadam se da ce sve proci u redu...
Samo da mi je Anneke vidjeti i mogu umrijeti. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 08. 2006. 03:24 
Offline
User avatar

Joined: 10. 08. 2005. 14:27
Posts: 181
Location: Sanski Most
Imam sve albume osim zadnjeg ali bez uvrede nekako ih nikad nisam smatrao gothic bendom


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 08. 2006. 03:27 
Offline
User avatar

Joined: 21. 01. 2005. 04:01
Posts: 468
Location: z brda, na kršu...
Melted wrote:
ja svršavam na "leaves" još kad gledam spot ijaooooooooo :twisted: 8)


sta ste svi tako fascinirani sa njom, meni je ona prosjecna skroz... ali glas ima kao slavuj... sto jest jest...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 08. 2006. 17:55 
Offline
User avatar

Joined: 07. 05. 2004. 15:29
Posts: 737
Grudge wrote:
Imam sve albume osim zadnjeg ali bez uvrede nekako ih nikad nisam smatrao gothic bendom


Pa i nisu gothic.Po meni je najbolja zanrovska odrednica da su prije bili atmospheric/doom metal,a da su sad neki atmospheric rock...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 08. 2006. 00:29 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2003. 17:43
Posts: 1245
Location: Infuriated Heaven
poprilicno bih se slozila sa defenctusom...ali album ~Mandylion~ je po meni -itekako- gothic...

elem, bolje i da su u atmospheric rock-u zasli, nego postali nesto kao sadasnji -kvazi- gothic

a sto se tice anneke, zbog glasa je tako i volim, i to je cini tako jedinstvenom, bez obzira sto mozda fizicki i nije nest spesl...
al kad krene pjevati bogte ja se zaljubim u nju svaki put :oops: ... i cuj prije par godina je bas prelijepa bila, sta sad ako je malo ostarila :?

ma anneke je kraljica :) :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 08. 2006. 02:21 
Offline
User avatar

Joined: 07. 05. 2004. 15:29
Posts: 737
{Oara} wrote:
a sto se tice anneke, zbog glasa je tako i volim, i to je cini tako jedinstvenom, bez obzira sto mozda fizicki i nije nest spesl...
al kad krene pjevati bogte ja se zaljubim u nju svaki put :oops: ... i cuj prije par godina je bas prelijepa bila, sta sad ako je malo ostarila :?


Ma i prije je bila lijepa (pogledaj In Motion,onaj nastup iz Krakowa),ali sad je ljepsa nego ikad,uopste nije ostarila,pogledaj ovo :wink: :

http://pics.theendrecords.com/gathering/index.htm


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 08. 2006. 01:01 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2003. 17:43
Posts: 1245
Location: Infuriated Heaven
Defunctus wrote:

Ma i prije je bila lijepa (pogledaj In Motion,onaj nastup iz Krakowa),ali sad je ljepsa nego ikad,uopste nije ostarila,pogledaj ovo :wink: :

http://pics.theendrecords.com/gathering/index.htm



gledala sam, zato i rekoh...a jeste i sad bogme lijepa
:shock: :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 08. 2006. 05:36 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
Prodani Deatheri....sad i goth volite....jel do postova majku mu?!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 08. 2006. 00:46 
Offline
User avatar

Joined: 07. 05. 2004. 15:29
Posts: 737
Sad sam se vratio u Beograd.Umoran sam nenormalno,pa cu opsirnije napisati poslije Morbida...
Mogu samo reci da je The Gathering bio super.Anneke je kraljica,fenomenalna je.Set lista je bila odlicna...Strange Machines(kad tad nisam umro,nikad necu :D ),In Motion,Liberty Bell,On Most Surface,Eleanor...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 08. 2006. 22:31 
Offline
User avatar

Joined: 07. 05. 2004. 15:29
Posts: 737
Evo malo opsirnije:
Moram na pocetku reci da je Exit u odnosu na Sziget obicno govno.Ne znam kako ih nije stid da za sebe govore da su najbolji festival u Evropi,kad samo 400km od njih,ima 10x bolji.Kvalitet izvodjaca,prostor,sadrzaji van muzickih desavanja,publika (na Szigetu je pretezno gitarski orjentisana publka,a zna se kakva je na Exitu),raznovrsnija hrana i pice... ma sve je bolje!
Tamo sam na Nepliget,autobusku stanicu stigao oko 5h.Otisao do hotela oko 8h,ostavio stvari i pravac ostrvo,da bih se sto prije docepao karte.Na festival sam usao vec oko 10h.
Posto prvi bendovi na Mainu nastupaju tek od 16,30h ubijao sam vrijeme obilazenjem cjelokupnog festivalskog prostora,koji je ogroman.Kasnije sam pokusavao spavati na nekoj klupi,koja se nalazila ispred Hare Krisna stejdza.Medjutim oni su sa nastupom poceli vec oko 13h i isprali su mi mozak pjevanjem 3 iste rijeci (hare,krisna i rama) bukvalno sat vremena!Taj stih ide:Hare krisna,krisna hare,hare rama...i ko poslije toga da ostane normalan. :lol: Kasnije sam cuo da kod njih uvijek ima dzabe hrane,ali ja tamo ne vidjeh nikakvu hranu. :?
Posto sam oko 15h cuo da su u toku tonske probe,odlucih da se odvucem tamo.Dolazim tamo, i imam sta vidjeti:tonsku ima The Gathering!Kad sam vidio Anneke,umalo me srcka nije strefila. :D Poslije nekih 20-tak minuta su zavrsili i polako se poceo puniti Main.Trebali su da nastupe njemacki Beatsteaks,koji su veoma popularni tamo,tako da je u publici najvise bilo Nijemaca.
Kao intro su iskoristili pop hit Girls just wanna have fun :lol: i onda su krenuli sa svojim veselim punk-rockom,u tom momentu je nastalo rasulo.Mene je atmosfera u publici odusevila,pa slobodno mogu reci da boljoj u zivotu nisam prisustvovao...svi su skakali,sutke,nosenje na rukama,pivo je letilo na sve strane,ma ludilo opste...Pjevac je super lik,nema sta nije radio...zajebavao obezbjedjenje,pjevao Bohemian rapsody,poljubio basistu u usta,na njegovo veliko iznenadjenje... :lol:
Poslije njih su naravno izasli The Gathering.Nemam rijeci za njihov
nastup.Bio je to definitivno najemotivniji koncert na kom sam bio.Znaci,savrsenstvo.Anneke je najdivnije bice na planeti i glas joj je zaista nevjerovatan...Set lista je bila super,presjek cijele karijere.Da sam ja birao pjesme,ne bih bolje...mozda da su jos samo izveli Red is a slow colour,ali nema veze.
Publika je vecinom bila dosta rezervisana,jer su vecinu cinili Placebo
fanovi,ali poslije svake pjesme je bio veliki aplauz od svih prisutnih.Njihov nastup je trajao oko sat i 15 minuta,ali je meni to u sekundi proslo...
Poslije njih je po programu bio neki madzarski hip hoper,sto sam ja iskoristio da jedem i sjednem negdje...
Oko 21h sam se vratio na Main jer je za pola sata trebao nastupiti Placebo.Onio su nenormalno popularni u hungariji,pa je bio pun Main stage,sto znaci nevjerovatnih 50 000 ljudi!Nastala je velika guzva i borba za vazduh,a to je naravno kulminaciju dostiglo kad su oni izasli.Ljudi su poludili,skacu,pjevaju od pocetka do kraja svaku pjesmu,curice vriste...Nisam fan,ali meni nije sekunde dosadno bilo.
Nakon njih je trebao da nastupi The Exploited na Hammerworld stejdzu,ali to me nije zanimalo,a uz to sam bio preumoran,tako da sam otisao ganjati taxi do hotela...

Nakon ovogodisnjeg iskustva,planiram sigurno ici i iduce godine,na vise dana,cak i ako ne bude izvodjaca koji me pretjerano zanimaju..a bice,jer to nisu organizatori Exita. :lol:

Mobilnim sam nesto slikao,pa evo dvije slike:
The Gathering:
Image
Masa za vrijeme njihovog nastupa:
Image


Last edited by Defunctus on 14. 05. 2008. 16:53, edited 2 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 08. 2006. 00:21 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2003. 17:43
Posts: 1245
Location: Infuriated Heaven
Defunctus wrote:

Poslije njih su naravno izasli The Gathering.Nemam rijeci za njihov
nastup.Bio je to definitivno najemotivniji koncert na kom sam bio.Znaci,savrsenstvo.Anneke je najdivnije bice na planeti i glas joj je zaista nevjerovatan...Set lista je bila super,presjek cijele karijere.Da sam ja birao pjesme,ne bih bolje...mozda da su jos samo izveli Red is a slow colour,ali nema veze.
Publika je vecinom bila dosta rezervisana,jer su vecinu cinili Placebo
fanovi,ali poslije svake pjesme je bio veliki aplauz od svih prisutnih.Njihov nastup je trajao oko sat i 15 minuta,ali je meni to u sekundi proslo...


...dodje mi da placem...



/to je jedan od bendova koje sanjam da vidim uzivo.../


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 98 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group