Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 04. 2024. 18:08

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: PRAVI ZAÄŒETNICI GOTHIC-A....
PostPosted: 08. 09. 2007. 19:12 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
radiosoledad wrote:
ti zaista želiš reći da david tibet može samo sanjati o jednom eliziumu?


DA.

Tu dramatiku (npr. dead but dreaming te prelaz u for her light, izlaz iz at the gates of silent memory i ulet u ...paradise regained), pop senzibilnosti (sumerland), muzicke akrobacije (otvoriti album sa uvertirom od 20 minuta u cetiri akta koja nikad ne prelazi u smor), on meni jos uvjek (ni nakon dvadesetak izdanja) nije pokazao. Svi znamo cime se Tibet bavi, ne volim razdvajati muziku na cimbenike, al skoro svaka C93 pjesma se sastoji od beskrajne repeticije jednog do dva motiva na klaviru ili akustari, sa nekom lutajucom harmonijom preko toga, te njegovim atonalnim/anti muzickim recitovanjem kao zadnji slag. Da Tibet ima u sebi da napravi jedan takav magnum opus atmosfericnog rocka, nisam ubjedjen.

No to Tibet i ne treba. On je dobar u onome sto radi, i najbolje bi bilo, i za njega i za nas, da tako i ostane.

radiosoledad wrote:
aahagahaagag.

odana i vjerna publika. pa ima ju i dolly parton. imaju i stonesi. rollins si istetovirao logo enb-a. neka žena si brandala non logo. ja sam tetovirala ffi....ljudi se režu za svakakve bendove i istima su odani godinama. I ŠTA ONDA?


Nikad nisam razumio to tetoviranje bendova i albuma po sebi, a zigosanje generalno ne kontam. Sta ima muzicar od toga? Bolje kupi majcu il prisivac pa nosaj. Ako je to neko odavanje pocasti preminulom umjetniku hajd i nekako, ili neki artwork koji eto kul izgleda pa ga skines, al zasto se biljeziti necim sto ti moze postat pravo ofirno? To na kraju ne znaci nista. Kad mislim na "odanu i vjernu" publiku, mislim na one koji su totalno u folu tog jednog benda godinama, decenijama. eto, isti ti ENB su svirali par mjeseci prije Nephilima u istoj dvorani. Bas me interesuju cifre prodanih karata. Nephilimi su se rasprodali mjesec unaprijed. Cisto sumnjam da je ENB uspio popunit salu.

Nisam nikad sreo nekog, niti cuo za nekog, ko je rekao da su mu Fieldsi "eto nelosi". Samo sam upoznao i cuo za ljude kojima je ovaj bend za glavu iznad konkurencije. Mozda se isto moze reci za C93 i ENB, al za Cure nikako, komparacije radi ;)

radiosoledad wrote:
to je dokaz neke epohalnosti i zomgomg tako jebeno neosporive kvalitete? ya right. tvrditi da su fotn najbolji bend iz osamdesetih - s tim da neke od bendova koje sam spomenula niste niti pošteno preslušali (prvenstveno se sjećam emire tvoje izjave za coil od prije par mjeseci) je bezveze. tvrditi da su tebi osobno oni najbolji/najdraži bend iz tog perioda je već druga stvar. i to poštujem. ali nemojte molim vas pritom osporavati kvalitetu druge muzike iz tog vremena. zato što je bila kvalitetna. i još uvijek jest. dajete mi osjećaj da se moram ispričavati zbog ukusa u muzici, a to ne cijenim nimalo.


Dokaz epohalnosti i neosporive kvalitete je samo na diskovima. To sto ti nisi u stanju tu kvalitetu uociti je tvoj problem, zao mi je.

Ja nikad nisam ni rekao da su Fieldsi definitivno najbolji bend 80-ih. Rekao sam da su meni (i to opet, samo u ovom dark fazonu). No vi koji ih pljujete se postavljate sa tolikim autoritetom da coek mora potegnuti za logickim argumentima, po kojima je prelako dokazati da su bili bolji od svih spomenutih.

Sto se tice ne slusanja bendova, cuo sam ja sve to Tajana, dosta i previse, i jako puno toga jos uvjek aktivno slusam. Coil, pa jebiga, tesko je ponovo posegnuti za njima nakon ogavnog ukusa koji je Love's Secret Domain ostavio (jedna pjesma i kamara smaranja). Da su Fieldsi? Nek udaraju oni jos loma u sintice i semplere. It's a long way to Tipperary.

radiosoledad wrote:
meh, nema smisla. lijepite etikete pretencioznosti gdje god hoćete, a ja sada idem klečati na kukuruzu i soli te se posipati pepelom cuz i aint got teh blues. :| ili možda brašnom...?


Fino je to Ljubo reko iznad. Slazem se sa tim apsolutno. Mogu i ja svasta poslusat, al bez tog nekog bluesa tu, bar "metafizicki", nece me dirnuti. Svi ti bendovi imaju u sebi jednu dozu arogantnosti i elitizma. Arogantnost je pravo odvratna u muzici. Mene to odbija. Tako da...

A o tome stas ti radit skontaj sama, tesko da nas gabri. Samo bi bilo fer da nas postedis svog nicim zasluzenog cinizma ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PRAVI ZAÄŒETNICI GOTHIC-A....
PostPosted: 13. 09. 2007. 08:47 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
Ma bilo je hrpetina bandova koja je imala napettije albume od onih nabrojanih,a love secret domain je iz 1991 i to je već neki acid jazz na experimentalni Coil način-po meni banana od albuma,i najgori coil album.Glupo nabrajat no meni su jebeni Skeletal family,Indians in Moscow,kas Product,ENDG,NATD,Ausgang,...ono malo deathrock spikice ...ma jebeš Sisterse,izdali su samo dva albuma u 80-tima-kao i Fieldsi...po meni naprosto beznačajni bendići-no baja u šeširu ipak ima spiku i stav za razliku od Eldrichta,koji nema ništa :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PRAVI ZAÄŒETNICI GOTHIC-A....
PostPosted: 06. 10. 2007. 23:15 
Offline
User avatar

Joined: 30. 08. 2007. 19:01
Posts: 361
Location: sisak,hrvatska
što ja to pročitah.da su zeppelini kakti začetnici gothica?!?netko je gadno zabrijao...ako su oni

začetnici gothica, onda mora da su beach boysi začetnici death metala... :lol: po meni,začetnici

gothica su svi oni bendovi iz 80-tih koji su se malo ekstremnije oblačili,samo što se to kasnije

malo produbilo te uzelo utjecaja i u glazbi da bi se razlikovali od ostalih pošto više nisu imali neku

svoju klasifikaciju pa je izmišljen novi žanr...a isto tako može biti da sam se samo dobro prosrala... :?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PRAVI ZAÄŒETNICI GOTHIC-A....
PostPosted: 21. 11. 2007. 20:58 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
je da sam ih tek nedavno otkrio, ali ovaj bend definitivno spada medju prave zacetnike gothic rocka (u znacenju spoja gotike i roka) - http://www.myspace.com/jinxdawsoncoven
THE COVEN, na prvo slusanje Witchcraft Destroys Minds and Reaps Souls iz 1969-e zvuci ko klasicni kosa hipi psihodelija prog pop iz tog vremena, ali onda odjednom se pocne osjetit magija, i ono istinsko pogano zlo a ne mrak po defaultu, sto zapravo nema niko od svih spomenutih, zalim (da ne spominjem koliko su smjesni svi samoproglaseni BM kultovi naspram ovog). mozda poneki na kojem albumu jesu dosegli istinsku moc i ugodjaj, ali ono sto ovdje izbija je ono neizrecivo, pravi gothic rock.
ali uz spomenute hard rock praoce gothic rocka, svakako treba spomenut i psihodelicne prapankere, koji nikad se nisu uklopili u tada dominirajucu hipi struju, kojih su najpoznatiji primjer THE DOORS, mislim da je jim morrison i najvise utjeco na kasniji gothic imidj. odrastoh uz DOORS, sad ih bas i ne slusam, ali rispekt.
a gothic rock kao strogo odredjen muzicki zanr, neki svrstavaju THE DAMNED medju zacetnike, ali meni osim par stvari oni bas ne pasu, pa ni famozni the black album. jedan manje spominjan bend iz te struje su meni predobri i preopojni THEATRE OF HATE, uz njih i prvi album od CHRISTIAN DEATH, fildsi, sistersi, koliko god bili muzicki dobri (?), zvuce mi ko muzika za dijecu, mada kod CURE to zna bit i dobro, haha. BAUHAUS ima super stvari, ali uvijek imam dojam da im albumi nemaju kompletnost, po kvaliteti. i valja spomenut meni najbolji dark wave album na ovim prostorima - zastave od PARAF, konceptualan, slusljiv, i istinski mracan.

evo vise o the coven - http://en.wikipedia.org/wiki/Coven_%28band%29

ps - sto se tice okult roka, crni su bluz i djez muzicari cesto znali biti pod inspiracijom vudu kulta, a nije tajna da je rok nasto kad su bijelci poceli krast mjuzu od njih. a elektronika, koja je poslje post punk vala preplavila gothic scenu, ona je oduvijek bila duboko u mracnoj, okultnoj atmosferi, jos od prvih avangardnih experimentatora... tako, da ko i inace, necemo nikad otkrit bend koji je "izmislio" gothic rock, svi ti pravci imaju neke korijene...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PRAVI ZAÄŒETNICI GOTHIC-A....
PostPosted: 22. 11. 2007. 02:56 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Pozega Panker wrote:
Ma bilo je hrpetina bandova koja je imala napettije albume od onih nabrojanih,a love secret domain je iz 1991 i to je već neki acid jazz na experimentalni Coil način-po meni banana od albuma,i najgori coil album.


Udario sam na megalomansku diskografiju benda (cak 4.80 giga mamu mu haha!) i moram reci, slusajuci nebrojeno puta bolje ranije i kasnije albume da je LSD bio definitivno dno. Al definitivna dna cesto znaju naci komercijalni uspjeh. "Windowpane" ko i valja. al jedno des krajnje nebitnih acid house kenjarija...glupi proto-tehno kurats.

Pozega Panker wrote:
Glupo nabrajat no meni su jebeni Skeletal family,Indians in Moscow,kas Product,ENDG,NATD,Ausgang,...ono malo deathrock spikice ...ma jebeš Sisterse,izdali su samo dva albuma u 80-tima-kao i Fieldsi...po meni naprosto beznačajni bendići-no baja u šeširu ipak ima spiku i stav za razliku od Eldrichta,koji nema ništa :)


Ne bih sad jos dublje u diskurs, al generalno, ta dva od Sistersa, i ona tri od Fieldsa su za mene sasvim dovoljni za goth rock generalno koji sam i u najbolje dane gotivio kao "guilty pleasure". Neznam, nisam homofob ni u praksi ni u umjetnosti, al nasilna androgenost CD-a kao i Bauhaus-a su mi vazda bili udzbenicki primjeri "nazor" imidza, sa ciljnom metom urbanih art kurvica (mozda bas zato sto niko od tih likova nije ni bio peder :P). Muzika je bila nelosa, al kompletan paket je bio nesto kao obrazovan emo, ljiga samo stepenicu iznad dna...

A sad o spiki i stavu, mislim da je Eldritch prilicno solidan. Neznam otkud ta silna mrznja prema Eldritchu...zato sto je besramno otisao u pop na kraju? zato sto je kurton od coeka? Eldritch je definitivno jeben tekstopisac, nije za zaludjene tinejdzerke jebiga, ko Lemmy sa malo profinjenosti...small world and it smells bad, i'd buy another if it wasn't for the money :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PRAVI ZAÄŒETNICI GOTHIC-A....
PostPosted: 22. 11. 2007. 20:54 
Offline

Joined: 15. 08. 2007. 15:52
Posts: 137
Evo link sa http://www.allmusic.com,u vezi ove teme...pa ko hoce neka vjeruje,ko nece me mora :mrgreen:

http://wm09.allmusic.com/cg/amg.dll?p=a ... sql=77:387


hahaha


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PRAVI ZAÄŒETNICI GOTHIC-A....
PostPosted: 23. 11. 2007. 21:47 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
TRIP wrote:
Evo link sa http://www.allmusic.com,u vezi ove teme...pa ko hoce neka vjeruje,ko nece me mora :mrgreen:

http://wm09.allmusic.com/cg/amg.dll?p=a ... sql=77:387


hahaha

zakaj bi to bilo smijesno...pa nisu nesto posebno fulali navevsi sve one bandove...iako je puno toga propusteno-no pricajuci o samom pokretu,a ne glazbi ,onda su definitivno u pravu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PRAVI ZAÄŒETNICI GOTHIC-A....
PostPosted: 24. 11. 2007. 01:11 
Offline

Joined: 15. 08. 2007. 15:52
Posts: 137
[/quote]zakaj bi to bilo smijesno...pa nisu nesto posebno fulali navevsi sve one bandove...iako je puno toga propusteno-no pricajuci o samom pokretu,a ne glazbi ,onda su definitivno u pravu.
[quote]Ma nisam se smijao tome,vec koliko je link dugacko napisan :mrgreen: ...doduse sad se ne vidi...pa ispada da se smijem onom sto pise...ma nebitno sad....uglavnom slazem se i ja sa ovim kriticarima sa http://WWW.ALLMUSIC.COM i to doslovno...tako i jeste sto se tice goth-a...nema sta drugo se dodati.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PRAVI ZAÄŒETNICI GOTHIC-A....
PostPosted: 20. 05. 2008. 10:44 
Offline
User avatar

Joined: 30. 04. 2004. 16:28
Posts: 919
Location: Vaasa (FIN)
za mene jedini i pravi zacetnici goth-a su definitivno Siouxsie & The Banshees koje i dan danas volim poslusat...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PRAVI ZAÄŒETNICI GOTHIC-A....
PostPosted: 02. 03. 2010. 18:56 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2008. 22:07
Posts: 1629
Location: Sarajevo
Ozbiljnije je zapoceto od Nephilima i Siouxa ( oje misljenje mada i tvoj BAUhaus Stoji definitivno kao neko ae da kazemo zacece ) medjutim nista od ovoga nebi se desilo da nije bilo BACHA!!!!! :mrgreen:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group