Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 14:40

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 242 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Next
Author Message
 Post subject: Re: Iron Maiden
PostPosted: 31. 12. 2008. 13:48 
Offline

Joined: 26. 12. 2008. 15:24
Posts: 133
nisam sviro maidene ali ocu nesto malo na bubnjevima


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Iron Maiden
PostPosted: 31. 12. 2008. 15:20 
Offline
User avatar

Joined: 22. 03. 2008. 01:09
Posts: 399
Location: Ispred monitora...
Probaj where eagles dare ako se usudiš. xD


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: IRON MAIDEN
PostPosted: 31. 12. 2008. 15:30 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Ma ovdje nije bila nijedna tema konkretno o Maiden-u, samo neki supljaci i posebni albumi, ili ono "vs". Pobrisala ja to sve, buahahaha! Evo covjek fino otvorio temu sta vam smeta jebate...

Maideni zakon, nikad ih dosta. Cekam album novi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Iron Maiden
PostPosted: 31. 12. 2008. 15:39 
Offline

Joined: 15. 08. 2007. 15:52
Posts: 137
Šta da kažem o Maidenu...bolje su one trebe što ih obrađuju :D
Znamo sve o njima,giganti metala koji su imali svoj zenit sredinom 80-tih bla bla bla
Meni najjaci album Powerslave,kako im je Smith otišao nakon Seven Son albuma kreativno su pukli i do dan danas se nisu dozvali...a i što bi ? nema potrebe...dovoljno su veliki da žive na staroj slavi još jedno 10-tak godina...ustvari,njima (kao i mnogim veteranskim bendovima,izuzev neuništivog Motorheada) je zaista vakat da se povuku sa stilom...ne ide više ovako :?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Iron Maiden
PostPosted: 31. 12. 2008. 16:05 
Offline
User avatar

Joined: 22. 03. 2008. 01:09
Posts: 399
Location: Ispred monitora...
Na staroj slavi ? Brate/Sestro ne bih se složio. Album Dance of Death je meni lično jedan od boljih (pogledaj godinu u biografiji :P): Rainmaker, Wildest Dreams, Dance of Death....a to za odlazak Smitha...Ne znam, meni su svi albumi odlični....ono Judas je super bend ali ima albuma na kojima fulaju, mogu se albumi podjeliti...a maidenovi albumi...po meni je razlika veoma mala...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Iron Maiden
PostPosted: 31. 12. 2008. 16:09 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
TRIP wrote:
Šta da kažem o Maidenu...bolje su one trebe što ih obrađuju :D
Znamo sve o njima,giganti metala koji su imali svoj zenit sredinom 80-tih bla bla bla
Meni najjaci album Powerslave,kako im je Smith otišao nakon Seven Son albuma kreativno su pukli i do dan danas se nisu dozvali...a i što bi ? nema potrebe...dovoljno su veliki da žive na staroj slavi još jedno 10-tak godina...ustvari,njima (kao i mnogim veteranskim bendovima,izuzev neuništivog Motorheada) je zaista vakat da se povuku sa stilom...ne ide više ovako :?


Motorhead je izdao DALEKO vise soporficnih i neinspirisanih albuma nego Maiden u zadnje vrijeme ;)

Dance of Death mozda jest smarajuci promasaj, i Motorhead zaista nemaju UZASAN album kao Virtual XI u svojoj diskografiji, ali nemaju ni nista priblizno jednom Brave New World-u.

Sto htjedoh rec, ako je najbolji Motorhead Ace of Spades (a jeste), te najbolji Maiden Powerslave (neki ce reci Somewhere in Time al to je taj konsenzus), Brave New World je puno blizi po kvalitetei jednom powerslaveu nego ijedan od zadnjih pet-sest Motorheada Ace of Spadesu..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Iron Maiden
PostPosted: 31. 12. 2008. 16:19 
Offline

Joined: 15. 08. 2007. 15:52
Posts: 137
stari serator wrote:
TRIP wrote:
Šta da kažem o Maidenu...bolje su one trebe što ih obrađuju :D
Znamo sve o njima,giganti metala koji su imali svoj zenit sredinom 80-tih bla bla bla
Meni najjaci album Powerslave,kako im je Smith otišao nakon Seven Son albuma kreativno su pukli i do dan danas se nisu dozvali...a i što bi ? nema potrebe...dovoljno su veliki da žive na staroj slavi još jedno 10-tak godina...ustvari,njima (kao i mnogim veteranskim bendovima,izuzev neuništivog Motorheada) je zaista vakat da se povuku sa stilom...ne ide više ovako :?


Motorhead je izdao DALEKO vise soporficnih i neinspirisanih albuma nego Maiden u zadnje vrijeme ;)

Dance of Death mozda jest smarajuci promasaj, i Motorhead zaista nemaju UZASAN album kao Virtual XI u svojoj diskografiji, ali nemaju ni nista priblizno jednom Brave New World-u.

Sto htjedoh rec, ako je najbolji Motorhead Ace of Spades (a jeste), te najbolji Maiden Powerslave (neki ce reci Somewhere in Time al to je taj konsenzus), Brave New World je puno blizi po kvalitetei jednom powerslaveu nego ijedan od zadnjih pet-sest Motorheada Ace of Spadesu..
Doduše,ima i ovdje istine...samo mi nekako Motorhead još uvijek dobro zvuci i dan danas,dok mi je današnji Maiden nekako ispran (posebno mi smeta ovaj cirkus sa 3 gitare)
Ja maximalno cijenim Maiden i sve oni što su oni dali za metal (a dali su zaista puno)...mogu slušati i No prayer i Fear of the dark-nikakav problem..ali ovo iza toga mi nikakao nije leglo...ne znam zašto,možda nisam dovoljno forsirao :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Iron Maiden
PostPosted: 31. 12. 2008. 16:31 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Iskreno, Dance je strasno isprazan i ispran album, slazem se, a isto se moze reci i za nijansu jaci A Matter of Life and Death (i to zato sto je malkice mracniji), ali Brave New World je onako prilicno solidan album, pruzi mu tri cetiri sanse, ima strasnih momenata a i pjesama...

Nazalost jedino sto zaista valja na Danceu i Matteru su one pop radio himne...Rainmaker, Different World, Wildest Dreams, Reincarnation of Benjamin Breeg...ostalo je prilicno isprano ko sto si reko...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Iron Maiden
PostPosted: 31. 12. 2008. 16:49 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
ja se ne slazem u vezi Dance-a, meni je to dobar album, stvari kao Rainmaker, Paschendale ili naslovna, izvlace album.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Iron Maiden
PostPosted: 31. 12. 2008. 16:59 
Offline

Joined: 15. 08. 2007. 15:52
Posts: 137
Meni su i dan danas posebno dragi prva dva albuma (Maiden i Killers) sa Di'Annom za mikrofonom :mrgreen: ...prvi jest malo sa retro zvukom i tom overdrive tehnikom ali imao je neku opaku energiju u sebi,ako ništa imao je legendarnog Fantoma iz opere...Killers je isto posebna prica,baš manijakalan album.
Sjecali se iko zaboravljenih bisera poput murders in the rue morgue ili purgatory...joj album je bio koljana opaka :twisted: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Iron Maiden
PostPosted: 31. 12. 2008. 17:33 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
rainmaker mi je dobra sa zadnjih albuma


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Iron Maiden
PostPosted: 31. 12. 2008. 17:33 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
To se ba ne zaboravlja, ko ni prvih par Saxona prije neg su odlutali u decidno radijski centriranu glupost...

Killers mi je nekako najpankerskiji...

Neznam, meni su Paschendale, Dance of Death, i sve one ostale njihove velike, spore, epske pjesme totalni promasaj. Mislim Mejdeni su znali razbit sa predugim razradama (22 Acacia Avenue, Rime of the Ancient Mariner) ali su po meni kompletno izgubili osjecaj za te megalomanske aranzmane, fali im METALA, al dobro ukusi su to, samo mislim da su oni to daleko bolje umjeli prije...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Iron Maiden
PostPosted: 31. 12. 2008. 17:46 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
ma ja


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Iron Maiden
PostPosted: 31. 12. 2008. 18:35 
Offline

Joined: 15. 08. 2007. 15:52
Posts: 137
mrkva wrote:
ma ja
Mora da si smišljao sat vremena da napišeš taj post...svaka cast za trud ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Iron Maiden
PostPosted: 31. 12. 2008. 18:36 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
hvala


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Iron Maiden
PostPosted: 04. 01. 2009. 10:00 
Offline
User avatar

Joined: 04. 01. 2009. 09:39
Posts: 106
uff neko se grdo zajebao =D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Iron Maiden
PostPosted: 08. 01. 2009. 19:15 
Offline

Joined: 08. 01. 2009. 19:09
Posts: 3
prvi post i odma na mejdene :P

a sta reci? procitao sam dosad sto ste napisali i nekako se cini da bi neki htjeli da je svaki album ekstra dobar, sto jednostavno nije tako lako ostvarljivo, ja recimo imam njihova 3 albuma koja mogu slusati stalno i stalno, sve redom pjesme, ali u svim ostalim albumima uberem po 3-4 (nekad manje nekad vise) odlicne pjesme i to je to... ali sto je vazno kod njih, ne postaju gori kako godine prolaze, malo se izlizuju ali gori nikada nece biti, bit ce mejdeni kakvi jesu do kraja... pa ti ljudi su svirali heavy kad je u modi bio speed, pa punk, pa sta ja znam vec kojim redoslijedom, ostali su dosljedni sebe, a to je rezultovalo postovanjem kod fanova... i ne bi i dan danas rasprodavali stadione da nije tako...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Iron Maiden
PostPosted: 10. 01. 2009. 22:25 
Offline

Joined: 08. 01. 2009. 21:47
Posts: 1
samo 2 stranice? :shock:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Iron Maiden
PostPosted: 11. 01. 2009. 02:37 
Offline
User avatar

Joined: 22. 03. 2008. 01:09
Posts: 399
Location: Ispred monitora...
Huszar wrote:
samo 2 stranice? :shock:


To je sve što imaš reći za maidene ? :razz: :razz: :razz:

Nego, tema je nova, ja sam se začudio jer nema niti jedne teme direktno o Iron Maiden-u.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Iron Maiden
PostPosted: 11. 01. 2009. 02:39 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
zato sto su mi dosadili ........... oni su kao ajmo reci ........... proljev ............. neko vrijeme mores to poslsuati kadda te uhvati kada si sluso samo suho ......... i onda prode :mrgreen:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 242 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group