Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 17:21

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 93 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 10. 03. 2004. 18:15 
Offline
User avatar

Joined: 10. 02. 2004. 18:55
Posts: 62
HMMMM.Nisu dobri,nego vrhunski!!!Bend je star koliko i Helloween,pa to je vrhunski heavy,bez njih nista ne bi imalo smisla!Crimson Idol,Headless Children,Kill,Fuck,Die,,Inside the electric circus,The Last Comand...Uh,ko nije slusao,neka obavezno nabavi,nece da se pokaje!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 03. 2004. 05:29 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Ma WASP je apsolutna legenda...nekad bio.

Sjecam se kad sam bio klinac, Headless Children mi je bio zakletva totalna. Crimson Idol i sad jest.

Ove kasnije nisam slusao, osim Helldorada, koji je bio bas zestoka kenjatorija.

Sram bilo sve ljubitelje power/heavy/epic metala koji nisu slusali WASP, haj sad trk po Headless Children!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 03. 2004. 17:13 
Offline
User avatar

Joined: 10. 02. 2004. 18:55
Posts: 62
KoldVoid wrote:
Ma WASP je apsolutna legenda...nekad bio.

Sjecam se kad sam bio klinac, Headless Children mi je bio zakletva totalna. Crimson Idol i sad jest.

Ove kasnije nisam slusao, osim Helldorada, koji je bio bas zestoka kenjatorija.

Sram bilo sve ljubitelje power/heavy/epic metala koji nisu slusali WASP, haj sad trk po Headless Children!


Pravo zboris!I sad zvuce bolje nego 60% raznih power bendova!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 03. 2004. 01:13 
Offline
User avatar

Joined: 13. 07. 2002. 12:12
Posts: 327
imam samo the last command album koji mi je odlican, ali nekako su mi se uvijek isprijecili drugi bandovi na listi za nabavku... eh, valjda ce i wasp doci na red :?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 03. 2004. 19:39 
Offline
User avatar

Joined: 02. 02. 2004. 18:47
Posts: 455
...hehe WASP ce ubrzo svirati u Splitu u nekoj tvrdjavi...e tuce biti krvi :evil: :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 03. 2004. 03:04 
Offline

Joined: 13. 10. 2003. 00:13
Posts: 102
Location: Perucica
Stvarno meni draga grupa.
Svim malo starijim metalcima moraju biti poznanica jer ih je kod nas nekad objavljivao stari dobri Jugoton i to tri albuma,Circus,Live ..in the Raw,Headless Children
Moram se pohvaliti da imam sve od njih na LP plochama do Still Not Black...albuma.
U ex Yu su bili dosta popularni i nije bilo chasopisa dje se nisu pojavili pa makar da ih neki shupci popljuju,redovna lovina i omiljena tema od J.J.
Svirali dva Doningtona, ma legende...
Naj album mi je Headless Children, jedino mi K.F.D. srednja zalost


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 04. 2004. 23:40 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
i sta na kraju znaci W.A.S.P.? nekoliko je interpretacija pa nisam siguran


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2004. 00:19 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
W.A.S.P. normalno stoji za "White Anglo-Saxon Protestant" sto je dominantna etnicka grupa u SAD. U slucaju benda, W.A.S.P. je "We Are Sexual Perverts".

U ovo ne sumnjam


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2004. 11:23 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
KoldVoid wrote:
W.A.S.P. normalno stoji za "White Anglo-Saxon Protestant" sto je dominantna etnicka grupa u SAD. U slucaju benda, W.A.S.P. je "We Are Sexual Perverts".

U ovo ne sumnjam

ja cuo da je We Are Satan People... :?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2004. 17:58 
Offline
User avatar

Joined: 13. 07. 2002. 12:12
Posts: 327
El Foxinho wrote:
KoldVoid wrote:
W.A.S.P. normalno stoji za "White Anglo-Saxon Protestant" sto je dominantna etnicka grupa u SAD. U slucaju benda, W.A.S.P. je "We Are Sexual Perverts".

U ovo ne sumnjam

ja cuo da je We Are Satan People... :?


ovo sa sotonom je izmisljotina nekih fanatika koji na svakom uglu vide sotoniste. band je uvijek naglasavao ovo znacenje koje je kold napisao.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 04. 2004. 03:46 
Offline
User avatar

Joined: 22. 02. 2004. 07:59
Posts: 81
Location: Sarajevo
Pa sta reci o W.A.S.P. osim da se radi o legendarnom bandu.Iako je mijenjao postavu dosta puta, nikada nije izgubio svoj prepoznatljiv i originalan stil i zvuk, naravno, zasluge za to pripadaju Blackie Lawlessu koji je osnivac i autor svega sto se tu moze cuti.Prvo sto sam cuo od njih davno, davno bio je album "Inside The Electric Circus", pa zatim "Live...In The Raw", pa "The Headless Children"...itd itd do danasnjih dana.Po meni njihov najbolji album je The Crimson Idol, i to drugo izdanje, sa jos nekim bonus studijskim i live pjesmama...po meni, to je jedan od najiskrenijih i najboljih konceptualnih albuma, Blackie je tu ispricao komplet svoju zivotnu pricu od pocetka do momenta snimanja albuma, "The Story of Jonathan" sa tog albuma je, za one koji ne znaju, pjesma koja traje nekih 15 minuta i tu Blackie uz laganu muzicku podlogu - prica svoju pricu, ne pjeva vec prica doslovce, bez dlake na jeziku...vrlo emotivno, vrlo iskreno, hrabro i ogoljeno do srzi, mnogima dosadna pjesma, po meni je cista genijalnost.Neusudjuje se mnogo poznatih faca da iskreno progovori o sebi na takav nacin, dosta ih uglavnom ide na provjerenu patetiku.Inace kad se radi o Blackiu smatram ga jednim od boljih Metal autora, pogotovo kad su balade u pitanju, mislim da rijetko ko moze napisati baladu i izvesti je kao Blackie, pored toga covjek ima glas koji je nemoguce skinuti, kopirati, jos dosad nisam cuo da neko bojom i nacinom inerpretacije imalo podsjeca na Blackia.Sve u svemu, da ne duljim vise, rijec je o genijalnom bandu, kojem mnogi "Veliki" duguju zahvalnost za ono sto su danas.Za one koji vec nisu, a nemaju nista protiv, obavezno poslusati pjesme: I wanna be Somebody, Wild Child, The Headless Children, The Idol, The Story Of Jonathan, I Can't...itd itd :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 04. 2004. 20:32 
Offline
User avatar

Joined: 17. 01. 2003. 11:52
Posts: 186
Location: Sarajevo
W.A.S.P. je zakon. jedva cekam turneju (jos nisam siguran hocu li moci u Split radi termina)
inace novi album je haos! podsjeca na The Crimson Idol. ne samo pricom, nego i muzikom. Tipicni W.A.S.P. album. Naravno nece se svidjeti onima koji su ocekivali nesto novo, a ni onima koji imaju misljenje da je Blackie napisao 2 pjesme, a sve ostalo su varijacije na temu.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 05. 2004. 06:03 
Offline
User avatar

Joined: 22. 02. 2004. 07:59
Posts: 81
Location: Sarajevo
Koliko ja znam, nigdje na Tour listi ne postoji datum za koncert u Zg, navodno je trebao biti u Splitu 17.06 ali taj dan W.A.S.P. svira u UK....Evo liste koncerata u Junu za Evropski dio turneje (tokom Maja takodjer nigdje nema Splita) i zakljucno sa zadnjim koncertom na ovoj listi, zvanicno se zavrsava Evropski dio turneje i ljudi onda pocinju svirati u Americi i Kanadi...

JUNE 1st 04 AUSTRIA GRAZ ORPHEUM
JUNE 2nd 04 AUSTRIA INNSBRUCK HAFEN
JUNE 3rd 04 AUSTRIA VIENNA PANET MUSIC
JUNE 5h 04 SWITZERLAND PRATTELN Z7
JUNE 6th 04 ITALY BOLOGNA GODS OF METAL FESTIVAL
JUNE 8th 04 SPAIN BARCELONA RAZZMATAZZ II
JUNE 9th 04 SPAIN VALENCIA REPUBLICCA
JUNE 10th 04 SPAIN GRANADA COPERA
JUNE 11th 04 SPAIN MADRID MACUMBA
JUNE 12th 04 SPAIN PAMPLONA GARES
JUNE 13th 04 FRANCE MONTPELLIER ROCKSTORE
JUNE 15th 04 FRANCE PARIS ELYSEE MONTMARTRE
JUNE 16th 04 UK NORWICH WATERFRONT
JUNE 17th 04 UK BRISTOL BIERKELLER
JUNE 19th 04 GREECE ATHENS ROCKWAVE FESTIVAL


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 05. 2004. 21:36 
Offline
User avatar

Joined: 24. 10. 2003. 18:14
Posts: 129
Location: Bihac
blackie je zakon najcudniji glas na planeti al prasi...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 12. 2004. 04:01 
Offline

Joined: 25. 11. 2002. 03:16
Posts: 2361
Location: Hell on Earth
heh, pa zato su u Zagrebu svirali nedavno. eno fino pise na topic-u koncerti da je koncert bio ludnicaaaaaaaaa, steta sto nisam mogao unijeti foto aparat.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 12. 2004. 00:29 
Offline
User avatar

Joined: 18. 04. 2004. 17:53
Posts: 1046
Eh mene nish ne moze sjebati vise neg cijeli Crimson Idol (dobro, Cave se podrazumijeva :D )...
WASP kao bend mi je ono bas prao drag, i nikad, fakat nikad sebi necu oprostiti sto nisam otisla na ovaj koncert u cro...

"Some wounds never heal and mine had scarred me for life. A great star fell from the sky that night and with its descent left a scorched path in its way - a great path of self-destruction before burning out. And on this night the great finale is finally here. -Be careful what you wish for - it may come true-"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 01. 2005. 18:28 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2005. 23:02
Posts: 50
Iskreni i dobri! :twisted: :twisted: :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 02. 2005. 01:17 
Offline
User avatar

Joined: 08. 02. 2005. 00:44
Posts: 136
Location: Dąbrowa Górnicza
W.A.S.P. je jedan od bmojih omiljenih hard rock/heavy bendova. Najvise voljim Last Command, W.A.S.P., The Headless Children i The Electric Circus Imali su divnu i ludu klimu, zao je da sada su takvi blagi...njihov novi album ne svida mi se isto tako kao stare ...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 02. 2005. 05:50 
Offline
User avatar

Joined: 02. 02. 2005. 23:16
Posts: 107
Location: Trebinje
Joj W.A.S.P ludnica opsta obozavam ih Blacky nije normalan pravi je ludak.A kd gledam WILD CHILD spot najezim se pogotovo radi onog HARLEY-a super su stvarno.Sto se tice albuma najbolji su The last command,Hedless children i Inside the electric circus bar po meni.
Hail to W.A.S.P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 02. 2005. 15:18 
Offline
User avatar

Joined: 08. 02. 2005. 00:44
Posts: 136
Location: Dąbrowa Górnicza
Witchfucker wrote:
A kd gledam WILD CHILD spot najezim se pogotovo radi onog HARLEY-a super su stvarno.


U Wild Child Blackie ima jaku lijepu choreografiju hehe :wink: :lol:
Iz video clips najvise voljim Wild Child, Blind In Texas, Forever Free, Scream Until You Like It...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 93 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group