Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 05:45

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 32 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Zasto maiden i stara skola rulaju ko sto niko ne zna...
PostPosted: 21. 05. 2005. 16:00 
Offline

Joined: 26. 07. 2004. 12:54
Posts: 2790
evo jedna tema samo za abigail

godina je 2000. fazon je iz ranih osamdesetih... gotovo zaboravljen, jedan djelic iz bogate zaostavstine heavy metal kulture, iz onog segmenta "kako nabiti adrenalin na max" po cemu je ovaj podzanr i najpoznatiji, barem onima koji se vole poistovjetit sa heavy metalom... naime, o cemu ja to pricam :)
pa ev, ova pjesma "dream of mirrors" (inace, sam album ima najjace aranzmane sto sam cuo od maidena ikad)... obratite paznju na refren, koji je predstavljen jedno 4-5 puta u pjesmi, ne znam tacno, al u samom predstavljanu odsviran/pjevan je u nekom moderate mid-tempo, da bi kasnije kako se atmosfera zagrijava i koncept "paljenja" razvija, bruce ubrzavo i ocigledno svaki dio pjesme koji je u sustini isti po sadrzaju pjevo PONOVO i na drugi nacin (ubrzavao) - osjetis da pjesma dise, da bend kao da IMPROVIZIRA i apsolutno ne daje nikakav osjecaj iskalkuliranosti... naocigled nebitno tolko... mozda, al osim cinjenice da ovo stvara jedan mocan efekat, pogotov live (mada sumnjam da je sviraju u sklopu redovnog reperotara) nesto mozda i vaznije se ovdje da primjetit: jedan veliki srednji prst isturen ovim novim bendovima iz legla hyper-produkcije, sterilnim, bezlicnim, genericnim koji jedva docekaju da pjesma ima dva ista dijela pa da na mjestu kad se ponavlja samo naprave "paste" onog prvog, studijskim intervencijama... fukk that... mozda egzageriram (:) )al ima tu nesto a pravo sam osjetljiv na poplavu tih "bezlicnih" bendova, kojih ima u svim kategorijama...

so let me hear whaddya think?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 05. 2005. 18:46 
Offline
User avatar

Joined: 24. 10. 2003. 18:14
Posts: 129
Location: Bihac
nisam siguran da li da dam svoje misljenje o tim novim bendovima ili samoj pjesmi i njenoj "strukturi", pa cu zato nesto reci i o jednom i o drugom..hm dakle, to sto si priomjetio tu gradaciju u dreams of mirrors je za svaku pohvalo pored tebe sam cuo sam jos jednu ili dvije osobe koje so to spomenule nakon cega sam i ja na to obratio paznju i "dojmilo mi se"....a sto se tici ovog drugog...ma nije ni vrjedno spomena.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 05. 2005. 19:42 
Offline
User avatar

Joined: 10. 04. 2005. 13:34
Posts: 125
Location: Samarkand
sta reci za dream of mirrors.pa ta se pjesma svidja mom rodjaku koji ima 10 godina.to sve govori.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zasto maiden i stara skola rulaju ko sto niko ne zna...
PostPosted: 21. 05. 2005. 20:35 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
khasma wrote:
so let me hear whaddya think?


Mislim da si sve i sam reko 8)

btw. fino si nam docaro dream of mirrors :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zasto maiden i stara skola rulaju ko sto niko ne zna...
PostPosted: 22. 05. 2005. 04:47 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
Abigail wrote:
............
stara skola je osnov svega,temelj metala(pocevsi od hard rocka),no danas ce se svi prije pohvaliti da slusaju stotinu novih dm il bm bendova, nego jedan oldschool. zasto? zao sto je danasnje "metal drustvo" vecinom takvo.
koga zaboli za metal drustvo? put the record on, sit back & relax.. :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zasto maiden i stara skola rulaju ko sto niko ne zna...
PostPosted: 22. 05. 2005. 14:39 
Offline
User avatar

Joined: 08. 03. 2005. 02:08
Posts: 42
Location: UnderworlD
[ixxxy] wrote:
Abigail wrote:
............
stara skola je osnov svega,temelj metala(pocevsi od hard rocka),no danas ce se svi prije pohvaliti da slusaju stotinu novih dm il bm bendova, nego jedan oldschool. zasto? zao sto je danasnje "metal drustvo" vecinom takvo.
koga zaboli za metal drustvo? put the record on, sit back & relax.. :wink:

Bas t koga briga za drustvo slusaj sta volis. :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zasto maiden i stara skola rulaju ko sto niko ne zna...
PostPosted: 22. 05. 2005. 18:35 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Abigail wrote:
khasma wrote:
evo jedna tema samo za abigail

godina je 2000. fazon je iz ranih osamdesetih... gotovo zaboravljen, jedan djelic iz bogate zaostavstine heavy metal kulture, iz onog segmenta "kako nabiti adrenalin na max" po cemu je ovaj podzanr i najpoznatiji, barem onima koji se vole poistovjetit sa heavy metalom... naime, o cemu ja to pricam :)
pa ev, ova pjesma "dream of mirrors" (inace, sam album ima najjace aranzmane sto sam cuo od maidena ikad)... obratite paznju na refren, koji je predstavljen jedno 4-5 puta u pjesmi, ne znam tacno, al u samom predstavljanu odsviran/pjevan je u nekom moderate mid-tempo, da bi kasnije kako se atmosfera zagrijava i koncept "paljenja" razvija, bruce ubrzavo i ocigledno svaki dio pjesme koji je u sustini isti po sadrzaju pjevo PONOVO i na drugi nacin (ubrzavao) - osjetis da pjesma dise, da bend kao da IMPROVIZIRA i apsolutno ne daje nikakav osjecaj iskalkuliranosti... naocigled nebitno tolko... mozda, al osim cinjenice da ovo stvara jedan mocan efekat, pogotov live (mada sumnjam da je sviraju u sklopu redovnog reperotara) nesto mozda i vaznije se ovdje da primjetit: jedan veliki srednji prst isturen ovim novim bendovima iz legla hyper-produkcije, sterilnim, bezlicnim, genericnim koji jedva docekaju da pjesma ima dva ista dijela pa da na mjestu kad se ponavlja samo naprave "paste" onog prvog, studijskim intervencijama... fukk that... mozda egzageriram (:) )al ima tu nesto a pravo sam osjetljiv na poplavu tih "bezlicnih" bendova, kojih ima u svim kategorijama...

so let me hear whaddya think?


Ovo si predobro rekao. ista stvar ima i u mnogim rock pjesmama,davno zaboravljenim u nasim zbirkama cdova. Neki ce jedva docekati da popljuju ponavljanje u pjesmi, govoreci kako je monotono, jednostavno,untrOO :roll: da dalje ne nabrajam.
stara skola je osnov svega,temelj metala(pocevsi od hard rocka),no danas ce se svi prije pohvaliti da slusaju stotinu novih dm il bm bendova, nego jedan oldschool. zasto? zao sto je danasnje "metal drustvo" vecinom takvo.


Zato treba drzati do onog sto volis!I svakako biti odmetnik od drustva! :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 05. 2005. 17:34 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
arun meden rul.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 06. 2005. 02:22 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2005. 03:24
Posts: 28
Location: Rajvosa
Upravo pojam "stara skola" sugerise da je to najbolje....kako u metalu tako u svemu :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 06. 2005. 10:35 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Angus_Young wrote:
Upravo pojam "stara skola" sugerise da je to najbolje....kako u metalu tako u svemu :wink:


Vec drugi put danas opazam da smo se slozili 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 06. 2005. 18:19 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
A da tebe ne vuce previse nostalgija za "starijim" vremenima?
Budite malo iskreni i pogledajte uopsteno u zivotu starije generacije koje su zaslijepljenje ljepsim, starijim vremenima zatvorile oci nekim novim vremenima koja niposto nisu ista, ali ne mora nuzno biti ni losija.Ista stvar s muzikom.Smatram da ako hoces pronaci nesto lijepo danas, dobar, kvalirtetan bend mozes, a samo ako gledas previse na old school i gubis vrijeme na usporedjivanje svega i svacega od toga nema nista.
Logicno je, nesto sto je nekad napravljeno rijetko kad moze bit nastavljeno, ali nikad ne moze bit ponovljeno.No i danas ima dobrih bendova ;)

To je moje misljenje :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 06. 2005. 18:28 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
Gia wrote:
A da tebe ne vuce previse nostalgija za "starijim" vremenima?
Budite malo iskreni i pogledajte uopsteno u zivotu starije generacije koje su zaslijepljenje ljepsim, starijim vremenima zatvorile oci nekim novim vremenima koja niposto nisu ista, ali ne mora nuzno biti ni losija.Ista stvar s muzikom.Smatram da ako hoces pronaci nesto lijepo danas, dobar, kvalirtetan bend mozes, a samo ako gledas previse na old school i gubis vrijeme na usporedjivanje svega i svacega od toga nema nista.
Logicno je, nesto sto je nekad napravljeno rijetko kad moze bit nastavljeno, ali nikad ne moze bit ponovljeno.No i danas ima dobrih bendova ;)

To je moje misljenje :D

svaka cast na misljenju, no sad cu ja nesto reci (ako smijem, jel :D)

Muzika se davno prestala "slusati", sada se samo usporedjuje: "Njegov je tata jaci, no moj je veca faca!". To mozemo zahvaliti mp3cama i svemu tome, jer nam je sve moguce postalo dostupno......

Pitao bih vas ja da su 80e, kada nije bilo CDova i kada su se mogle kupiti samo originalne ploce i kazete i kada su albumi kasnili i po godinu dana.....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 06. 2005. 20:07 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
Slobodno ti reci, ionako je samo podrzalo moj post :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 06. 2005. 22:43 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Daleko od toga da danas ne postoje bendovi koji su vrijedni paznje,ja prva obracam veliku paznju na par njih,ali cu akcenat uvijek svakako staviti na ono starije.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 08. 2005. 21:07 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
danas se u pregrštu, među gooomilom novih bendova i mora naći nešto dobro, ali sve to skupa nije ni blizu onomn starom. arun meden rul.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 08. 2005. 17:22 
Offline
User avatar

Joined: 20. 06. 2004. 00:02
Posts: 1578
Location: Pobri
Rulaju bas zato jer su stara skola. Jer su najoriginalniji. Jer najstrastvenije stvaraju glazbu. Zato rulaju.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 08. 2005. 17:59 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
pa vi kao die hard fanovi svega jako starog, uopste ne bi ste trebali biti svjesni postojanja interneta i modernih tehnologija... otkud onda ovdje gospodo? :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 08. 2005. 18:40 
Offline

Joined: 26. 07. 2004. 12:54
Posts: 2790
pa ne znas kolko je staro dobro dok ne probas novo, ko sto bi albert reko: relativity.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 08. 2005. 00:48 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Dream Of Mirrors je jedna od najboljih Maiden pjesama...

I Only dream black & white
I only dream cause i'm alive...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 08. 2005. 19:45 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
Članovi britanske heavy metal grupe "Iron Maiden" dobit će svoje zvijezde na "Rock Walk of Fame" u Hollywoodu. Svečana ceremonija održat će se u petak, 19. kolovza na Sunset Boulevard-u.

"Iron Maiden" će se tako naći u društvu sa zvijezdama Elvis Presley, John Lennon, Jimi Hendrixa i James Browna.

majstori zauvijek ostaju majstori :D


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 32 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group