Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 13:35

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Diamond Head
PostPosted: 07. 08. 2005. 10:34 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Prije par mjeseci, zahvaljujuci Elektronu, dobio sam njihov album 'Lightning to the Nations'. Odlican stari heavy, a najbolje je sto se uopste ne osjeti zub vremena iako je album star preko 20 godina. Na momente ima i Motorhead zvuka tako da o dinamici albuma ne moram govoriti :) Bas onako straight forward heavy rock&roll, i sudeci po ovome albumu veoma podcijenjen.

Steta sto su vecini ljudi poznatiji zbog Metallicine obrade njihove stvari Am I Evil :P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 08. 2005. 11:14 
Offline

Joined: 26. 07. 2004. 12:54
Posts: 2790
hehe, ustvari metallica je obradila pola tog albuma... i to nije nikakava steta, ja prvi sam cuo preko metallice za taj bend :D i onda nekad nabavio... svidja mi se pravo album, malo, malo vokal mi nekad zasmeta sa "prenemaganjem" al u sustini, vrlo originalni i mocni riffovi, lagane pjesme za sazvakat, pravi rocknroll,tj. metal :D


p.s.
taj, TAJ, riff pjesme Am I Evil? je i mr. Warrior marno da bi oformio pocetak svog evergreena Morbid Tales (track)...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Diamond Head
PostPosted: 22. 10. 2009. 00:19 
Offline

Joined: 25. 02. 2009. 03:16
Posts: 396
Location: State of Grace
Ovaj bend totalno oduševljava! :D

Istim kvantitetom pa i kvalitetom donekle zvuče i danas..Kovalitet u sadašnje vrijeme ne mogu staviti u poređenje sa starim vremenima jer ona su vremena bila drukčija...80-te ,godine koje su najbolje obilježile 20st po pitanju i muzičke,filmske industrije kao i tehnologije..

Zvučat ću perverzno,al' ne štedim na komentarima Sucking My Love pjesme koja me najviše oduševljava..

Tasty,tasty,tasty :E :E :E


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group