Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 01:49

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Celtic Legacy
PostPosted: 15. 09. 2005. 00:30 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Pored Scavangera, jedini irski heavy bend koji sam cuo i oba benda su mi samo taka...s tim da je scavanger malo vise riff-orijentisan, dok CL se vise bazira na melodijama, al uf...kakvim melodijama :D vecina ih ima onaj tradicionalni irski prizvuk i odlicno se uklapaju u pjesme. Moze se reci da sviraju neki melodic heavy ustvari jer nema bas nekih zestokih i prebrzih pjesama, al pravo opustajuce djeluje (na mene barem).

Imaju 2 albuma:

Celtic Legacy (1998)
Resurrection (2003)

Prvi nisam uspio nigdje naci, al me ovaj drugi stvarno odusevi svaki put kad ga cujem :) Posebno bi izdvojio pjesme Resurrection, Emonia- Shadows of Moonlight i When a Stranger Comes, dok recimo pjesma Shine skoro da podsjeca na neku pop pjesmu, al je svejedno odlicna :D Sloidephuch Doin je instrumental, koji zvuci ko da ga je maiden odsviro :)

Ima i jedna interesantna prica vezana za bend...nakon izdavanja prvog albuma bend je presto sa radom zbog nedostatka finansija, da bi se pojavio neki nijemac (po imenu Vladimir :lol:) kojem se svidio prvi album tolko da je odlucio da sam finansira snimanje i izdavanje drugog albuma :) Zahvaljujuci njemu bend je pozivio jos koju godinu i izdo taj drugi album, ali skoro su objavili izgleda da su ponovo pred odustajanjem nazalost :? Stvarno steta jer danas je malo ovako originalnih i inovativnih bendova...nadam se da ce ipak uspjet da se vrate jos jednom :)

Pored odlicne muzike, pravo mi se svidio logo benda...jedan od boljih koji sam vidio :D

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 10. 2005. 16:47 
Offline

Joined: 26. 07. 2004. 12:54
Posts: 2790
vrlo dobar melodic heavy metal. bas to, MHM... i jos nesto, nisu bezlicni sto znaci baska oni i bendovi poput njih baska 95% 'heavy metal scene'... da su malo originalniji/kvalitetniji moglo bi se pricat o minornom klasiku sto bi void reko...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group