Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 04. 06. 2024. 09:50

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 401 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 18. 04. 2004. 13:27 
Offline
User avatar

Joined: 18. 04. 2004. 12:15
Posts: 30
Oni koji ne zele da promjene svoje misljenje, nece ga nikada promjenuti, pa makar duboku u sebi i znali da nisu u pravu.
Po meni je primitivno stvarati misljenje o nekom samo na osnovu spoljasnjosti i na osnovu prica koje se pricaju naokolo.
Oni koji su sebi stvorili predrasude o ljudima koji slusaju/stvaraju metal muziku, oni ustvari i ne zele da se rjese tih predrasuda. Vecina ih je takva, nazalost.
Zato mislim, da svako treba da zivi svoj zivot na nacin na koji zeli.
I na kraju, svako od nas, zna ustvari sta je i ko je....a okolo mogu ljudi pricati sto izmisljenih pricica, mogu tracati, i kleti.....who cares?
Ja znam sta je istina, i ne treba mi vise.....
Necu da mrzim ljude koje mrze mene.
Ne zelim da trosim svoju energiju na negativne stvari, radije usmjeravam svoju energiju pozitivnom, stvaranju, kreativnoscu, a ne unistenju, mrznji i povrsnosti.....
Jos nesto, dragi Metalci,
da li vi imate predrasude o ljudima koji slusaju narodnu muziku? ili neku drugu koja vam je odvratna?
Nazalost, ima i takvih, koji zele biti razumljeni, a na drugoj strani ne zele da razumiju druge.
I na kraju, svi smo mi samo ljudi, niko od nas nije vise ili manje vrijedan.
Ne pravi nas muzika boljim covjekom.
Sve je relativno.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 04. 2004. 14:03 
Offline
User avatar

Joined: 02. 02. 2004. 18:47
Posts: 455
Kneesaa wrote:
Oni koji ne zele da promjene svoje misljenje, nece ga nikada promjenuti, pa makar duboku u sebi i znali da nisu u pravu.
Po meni je primitivno stvarati misljenje o nekom samo na osnovu spoljasnjosti i na osnovu prica koje se pricaju naokolo.
Oni koji su sebi stvorili predrasude o ljudima koji slusaju/stvaraju metal muziku, oni ustvari i ne zele da se rjese tih predrasuda. Vecina ih je takva, nazalost.
Zato mislim, da svako treba da zivi svoj zivot na nacin na koji zeli.
I na kraju, svako od nas, zna ustvari sta je i ko je....a okolo mogu ljudi pricati sto izmisljenih pricica, mogu tracati, i kleti.....who cares?
Ja znam sta je istina, i ne treba mi vise.....
Necu da mrzim ljude koje mrze mene.
Ne zelim da trosim svoju energiju na negativne stvari, radije usmjeravam svoju energiju pozitivnom, stvaranju, kreativnoscu, a ne unistenju, mrznji i povrsnosti.....
Jos nesto, dragi Metalci,
da li vi imate predrasude o ljudima koji slusaju narodnu muziku? ili neku drugu koja vam je odvratna?
Nazalost, ima i takvih, koji zele biti razumljeni, a na drugoj strani ne zele da razumiju druge.
I na kraju, svi smo mi samo ljudi, niko od nas nije vise ili manje vrijedan.
Ne pravi nas muzika boljim covjekom.
Sve je relativno.


...ovaj svijet ipak nije propao...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 04. 2004. 15:06 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
Djelimicno se slazem, ali muzika je ipak vazan faktor u mom zivotu. Nije bas daleko od istine da se na osnovu muzike moze zakljuciti dosta o nekoj osobi. Necu govoriti sada o necijoj dobroti i plemenitosti, ali po muzici koju neko slusa dosta se da zakljuciti o interesovanjima i pogledu na zivot. Jbga, meni je muzika malo vise od obicne zabave. Necu nikoga obezvrijediti, ali isto tako ja ne vidim nesto sto bi me posebno privuklo osobi kojoj je zakletva neki pjevac/pjevacica (da li da ih uopce tako nazovem?) turbo-folka. Svako nek ima svoje, ali ipak ne mogu posmatrati jednako osobu koja odvaljuje na stihove tipa "plitak potok, plitak potok, a voda duboka" i osobu koja ce poslusati nesto ozbiljnije (ne mora biti iskljucivo metal). :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 04. 2004. 16:28 
Offline
User avatar

Joined: 09. 10. 2003. 18:31
Posts: 998
Location: Mosh pit
Jbg, ja ne razumijem te ljude koji se toliko odvale uz stihove tipa "ako smeta tvome ocu" ili nesto trece. Mogla sam i ja napisat pjesmu "ako tvojoj nani idem na zivce..." i bit zvijezda medju vecinom u BIH. Ipak muzika treba da bude umjetnost a ne samo slaganje texta i nota. I slazem se da na osnovu muzike covjek dosta moze zakljuciti o nekoj osobi... :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 04. 2004. 17:34 
Offline
User avatar

Joined: 16. 04. 2003. 10:07
Posts: 1154
Location: Istanbul
Metal-Girl wrote:
. Ipak muzika treba da bude umjetnost a ne samo slaganje texta i nota. :

I to koje slaganje :lol:
Pitam se je li ikad u tim pjesmama dolazilo do promjene ritma a kamo li upecatljivije modulacije :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 04. 2004. 19:16 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2003. 17:43
Posts: 1245
Location: Infuriated Heaven
ja mislim da ste (djelimicno)upravu obje....ja to gledam ovako...ako je meni taj neko drag ..necu ga odbacivat zbog muzike koju slusa ...znam da jeste istina da mozes dosta saznati o nekome pomocu muzike koju slusa...ali nije svakom muzika od iste vaznosti..neko na nju gleda tako povrsno tako da nije bitno toliko kako glase rijeci te pjesme(imam par takvih prijatelja--->muziku smatraju zajebancijom)...ili slicno...a vec neko drugi se udubi u svaki stih i zivi svoj metal (ili neki odredjeni pravac),.. :wink: pretpostavljam svi mi (manje vise)ovdje.... :pivo:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 04. 2004. 22:38 
Offline
User avatar

Joined: 15. 09. 2003. 23:04
Posts: 361
Location: Đurđevac-ZG
ja se isto djelomično slažem sa ovim napisanim...ali jeste li ikad pogledali ili čuli naslove narodnih pjesama....svaka, ali svaka je na temu "ubijam se za tebe...", "puca čaša", "pijem, pijam" i pijani ispod šanka, čaše lete, ja volim...i td.
to je muzika da nekoga izludiš :wink: pogotovo ona harmonika ufff


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 04. 2004. 22:58 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
Jedna od boljih ilustracija - OBN SuperNova Folk Talents :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 04. 2004. 23:01 
Offline
User avatar

Joined: 15. 09. 2003. 23:04
Posts: 361
Location: Đurđevac-ZG
Bathory Aria wrote:
Jedna od boljih ilustracija - OBN SuperNova Folk Talents :lol: :lol: :lol:

hehe, ja sam jučer slušao, jedan djelić...starci su navinuli tv u prizemlju pa sam zatvarao vrata svoje sobe :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 04. 2004. 11:18 
Offline
User avatar

Joined: 18. 04. 2004. 12:15
Posts: 30
Bathory Aria wrote:
Djelimicno se slazem, ali muzika je ipak vazan faktor u mom zivotu. Nije bas daleko od istine da se na osnovu muzike moze zakljuciti dosta o nekoj osobi. Necu govoriti sada o necijoj dobroti i plemenitosti, ali po muzici koju neko slusa dosta se da zakljuciti o interesovanjima i pogledu na zivot. Jbga, meni je muzika malo vise od obicne zabave. Necu nikoga obezvrijediti, ali isto tako ja ne vidim nesto sto bi me posebno privuklo osobi kojoj je zakletva neki pjevac/pjevacica (da li da ih uopce tako nazovem?) turbo-folka. Svako nek ima svoje, ali ipak ne mogu posmatrati jednako osobu koja odvaljuje na stihove tipa "plitak potok, plitak potok, a voda duboka" i osobu koja ce poslusati nesto ozbiljnije (ne mora biti iskljucivo metal). :roll:


Bathory Aria, slazem se sa tobom. Samo ja licno ne volim djelenje ljudi na "metalci - super ljudi", "narodnjaci - seronje"...ili tako nekako....
Mislim da je svako od nas individualan, i jeste da je meni narodna muzika komercijalna i samo na neki nacin tu da zgrne gomilu novaca i zbog toga se ne mogu indentificirati sa tom muzikom, ali budimo iskreni, ima dosta i metal bendova koji su komercijalni.
I zelim reci da mi nekad po karakteru moze biti bolji narodnjak, nego metalac. Iako ne bi mogla da izdrzim vjerovatno da slusam sa njim narodnu muziku, kao ni on samnom metal muziku. Ali ipak pored te muzike, ima jos par oblasti koje nas povezuju. Jasno mi je koliko je ta narodna muzika u stvari neshvatljiva (ritam, prazne rijeci, itd...), ali zamislite koliko je za nekog narodnjaka neshvatljiva metal muzika.
Najvise mi idu na zivce oni "metalci" koji nemaju boljeg posla nego da pljuju po narodnjacima, samo da bi ispali sto veci metalci. Ah, onda mi je bolji neki 100%true narodnjak : ) hahha...haha....ne, ozbiljno.
Zato, live and let live....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 04. 2004. 13:44 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Narodnjake istinski fura uglavnom diaspora preko 40 i rezidentni penzioneri. Ostalo su "casual audience".

Uostalom, meni manje smeta Koke nego nekakve ruzne kurave koje lafo pjevaju nekakav pop (Erato und so weiter). Zasto je muzika koja cilja na nize podrive kroz domicilne instrumente toliko losija od iste koja puca na te same ciljeve sa zapadnjackim afinitetima? Nije, nego mnogi metalci vole da misle da su "urbani", "kulturni", "u duhu Evrope"...te da im emulacije prizvuka kapitalizma sa zapada ne smetaju toliko koliko navala Turk-popa koji se kod nas manifestira kroz Turbo-Folk.

Naravno...kapitalan problem nije u folk muzici, vec u samoj gluposti i odvalama mnogih izvodjaca (iako ja jos uvjek mislim da je Nazif Gljiva najveca rock/metal legenda BiH svih vremena, vazda mortus pjan i spreman za kavgu), i naravno u slusalastvu koje tu muziku reprezentira, sto je gro neumivenih slejacina, divljaka, i papaka po Balkanu.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 04. 2004. 14:46 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
Smrt Narodnjacima i njima slicnim.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 04. 2004. 15:08 
Offline
User avatar

Joined: 18. 04. 2004. 12:15
Posts: 30
Acronian wrote:
Smrt Narodnjacima i njima slicnim.


Daj ba, kakva je ovo besmislena parola?
Zar bi ti stvarno pozelio smrt nekome ko slusa narodnu muziku?
Recimo da tvoja majka, tvoj otac, tvoj brat slusa narodnu muziku? Zar bi im pozelio smrt?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 04. 2004. 17:02 
Offline
User avatar

Joined: 09. 10. 2003. 18:31
Posts: 998
Location: Mosh pit
Acronian wrote:
Smrt Narodnjacima i njima slicnim.

Jebo te koliko je samo tema bila za komentara ovakvog tipa.Pa covjece skontaj se vise...Sad ti slusas metal i imas vise pravo da zivis nego neki lik sto slusa narodnu jel :?: :roll: Mislim,uredu je :!:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 04. 2004. 23:50 
Offline
User avatar

Joined: 15. 09. 2003. 23:04
Posts: 361
Location: Đurđevac-ZG
Acronian wrote:
Smrt Narodnjacima i njima slicnim.

hahahaha....ali se nebih složio...zbog toga jar boli mene kurac ako neki tupko sa nageliranom frizuricom pjeva neki narodnjak...jednostavno ga odjebeš i nastaviš svoj posao....a ako ti jednostavno smeta i živcira te, stavi si slušalice na uha i navini metal..najbolja opcija :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 04. 2004. 01:22 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 06. 2002. 00:23
Posts: 1711
Location: Visoko, BiH
Acronian wrote:
Smrt Narodnjacima i njima slicnim.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 04. 2004. 01:53 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
a cuj, mora netko i narodnjake slusat :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 04. 2004. 02:06 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
Kneesaa wrote:
Acronian wrote:
Smrt Narodnjacima i njima slicnim.


Daj ba, kakva je ovo besmislena parola?
Zar bi ti stvarno pozelio smrt nekome ko slusa narodnu muziku?
Recimo da tvoja majka, tvoj otac, tvoj brat slusa narodnu muziku? Zar bi im pozelio smrt?


Srecom ne slusaju, u protivnom...

Haha.. ma zezam se.. naravno... puca mi k.... za narodnjacima.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 04. 2004. 13:32 
Offline
User avatar

Joined: 18. 04. 2004. 12:15
Posts: 30
zephyrous wrote:
hahahaha....ali se nebih složio...zbog toga jar boli mene kurac ako neki tupko sa nageliranom frizuricom pjeva neki narodnjak...jednostavno ga odjebeš i nastaviš svoj posao....a ako ti jednostavno smeta i živcira te, stavi si slušalice na uha i navini metal..najbolja opcija :wink:


tacno. ako ti se ne svidja, samo ignoriraj! zasto bi se dzabe opterecivao necim sto te uopste ne zanima??


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 04. 2004. 15:39 
Offline
User avatar

Joined: 16. 04. 2004. 14:08
Posts: 33
zephyrous wrote:
ja se isto djelomično slažem sa ovim napisanim...ali jeste li ikad pogledali ili čuli naslove narodnih pjesama....svaka, ali svaka je na temu "ubijam se za tebe...", "puca čaša", "pijem, pijam" i pijani ispod šanka, čaše lete, ja volim...i td.
to je muzika da nekoga izludiš :wink: pogotovo ona harmonika ufff


mi bar znamo sto ne volimo,bolje reci preziremo,a sta oni znaju o metalu?

Kneesaa citirat cu tvoje rijeci "Ne pravi nas muzika boljim covjekom." -sa ovim se nikako ne mogu sloziti,mislim da je muzika jak faktor u izgradnji naseg karaktera,daje nam podrsku da zaista budemo onakvi kakvi oduvijek zelimo biti i da takvi,kao sljedbenici svoje duse, budemo ponosi na sebe i uzivamo u tome.zar nije divno biti zaista ono sto zelis biti?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 401 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group