Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 06. 2024. 19:39

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 401 posts ]  Go to page Previous  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 15. 07. 2004. 17:48 
Offline
User avatar

Joined: 10. 07. 2004. 13:40
Posts: 27
Location: Tunguzija
evo nešto čitam neke postove, neda mi se čitat svih 10 strana. primjetio sam da skoro svi imate taj dark image (o onom liku što je sav u iron maiden stilu neću pričati :lol: ), evo ja sam nazovimetalac (sve osim krištavaca a.k.a death,...) ali se oblačim sasvim normalno, vodim reda o higijeni,....
nosim ono u čemu se ugodno osjećam: tene, (bijele čarape obavenzo, ipak sam djelom hercegovac) majica (nije važna ni marka, ni boja, važno je da mi je udobno u njoj) farmerice, trenerka, šorc, sve to ide. kad je neka extra priredba (slavlje, rođendan, vjenčanje,...) desi se i da sam "ušminkan" (čitaj cipele, košuljica i tako to), a nemora biti nikakva extra prilika za šminkanje, nekad mi to jednostavno prvo bude pri ruci kad izlazim pa obučem.

mislim, zašto ljudi koji me prvi put vide moraju znati šta slušam?

zašto bih se oblačio u tom dark i depresivnom stilu, ako nisam takav?

zašto nositi marte, crnu majicu metallica, maiden ili šta ja znam na +50 (vjerujte mi u Mostaru je i to moguće) pa da se sav preznojim i oznojim, ako mogu obući lagane tene, neku laganu majicu nekih normalnih boja koja ne privlači svjetlost kao crna boja.

zašto?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 07. 2004. 20:02 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
crne levisice, marte, fruit of the loom majica s kapuljačom zimi.
ljeti sketerske tene, skejterske hlače do koljena i surferske majice.
a slusam metal i ljeti i zimi :P
nosis sta ti pase, necu valjda u martama na plazu otic jebiga.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 07. 2004. 21:52 
Offline

Joined: 12. 07. 2004. 20:57
Posts: 4
Bathory Aria wrote:
E jbga, nekom je cejf nosit te marte kad god pozeli, shvatam ja da tebi tu nije jasno pitanje komfora i udobnosti, ali ako malo bolje pogledas po gradu vidjet ces da 99% cura nosi one ljigave inkvizitorske spicoke za koje ja ne bih mijenjala svoje obicne rimljanke nikada! :lol: Mislis da njima nije vruce, mislis da se njima none ne usmrde, mislis da njima prstici nisu nabijeni jedan preko drugog, a po pravilu nijedna ne zna hodat u onome;) Hocu reci da je sve relativno. :wink:


E pa o tome i pricam.Znaci svaka ta osoba nekom nesto dokazuje,nije opustena ni na tren jer jednostavno stalno pravi neki statement.Kontas?Ono ide u trgovinu spicoke ili martinke sasvim je svejedno.Znaci robuje tome da je "kao" cool.Zrtvuje udobnost,opustenost...da dokazes nekome nesto.Kome?

Pregledavam forum drugi dan,90% foruma su nafuranti.Ovih 10% sto ostane moze se reci da zive muziku.Ostatak se trudi samo kako ce vise popljuvat komercijalu ili dati neku izjavu tipa "ja sam metalac jer hodam u crnom" znaci razlika sa sminkerima ili'ti ostalim furacima je minimalna.Umjesto spicoka marte,umjesto britny spirs ide nightwish i eto imas kao metalca...kako da ne...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 07. 2004. 00:52 
Offline
User avatar

Joined: 20. 06. 2004. 00:02
Posts: 1578
Location: Pobri
Marte su meni udobna obuća, a znojenje više smeta starcima nego meni. A što se tiče crne boje, ona mi je jednostavno najdraža i zato se oblačim u crno. U kratkim hlačama, sandalama i sličnim "rekvizitima" jednostavno sam sebi izgledam blesavo.

Dio posta ispod je za El Foxinha,
Pa MANOWAR mi se sviđa, sviđa mi se njihova glazba i textovi i gotovo. Eto tako. Sviđaju mi se. A zašto bi sad tu srao da su smeće, pederi itd. ako su mi dobri. Ako se tebi ne sviđaju, tvoja stvar. Nemoj ih slušat, ali to sad ne znači da sad moraš pljuvat po njima, ko što ja ne pljujem po bendovima koji mi se ne sviđaju.
Kako ne diraš Maidene, zar si zaboravio post u kojem si napisao da im je mjesto sa šupkom i smrdljivim nogama?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 07. 2004. 10:22 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Me(n)tALaC wrote:
Marte su meni udobna obuća, a znojenje više smeta starcima nego meni. A što se tiče crne boje, ona mi je jednostavno najdraža i zato se oblačim u crno. U kratkim hlačama, sandalama i sličnim "rekvizitima" jednostavno sam sebi izgledam blesavo.

Dio posta ispod je za El Foxinha,
Pa MANOWAR mi se sviđa, sviđa mi se njihova glazba i textovi i gotovo. Eto tako. Sviđaju mi se. A zašto bi sad tu srao da su smeće, pederi itd. ako su mi dobri. Ako se tebi ne sviđaju, tvoja stvar. Nemoj ih slušat, ali to sad ne znači da sad moraš pljuvat po njima, ko što ja ne pljujem po bendovima koji mi se ne sviđaju.
Kako ne diraš Maidene, zar si zaboravio post u kojem si napisao da im je mjesto sa šupkom i smrdljivim nogama?



Hm...da nisi nekad zavirio u kakvu modnu agenciju,pa ti oni rekli da su kao po kliseu crno i marte odlike "metalaca"(sto nikako ne mora da znaci).Imam jak osjecaj da te uhvatio "metalski pubertet",pa si jos u fazi prvo kicenja,pa onda slusanja...tj,ulaska u svijet metala,a ne ulazak u svijet marti na +35 :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 07. 2004. 10:40 
Offline
User avatar

Joined: 02. 02. 2004. 18:47
Posts: 455
...ja sam na +45 stepeni oblacim u vunene carape i dzemper bez rukava kao izraz najnovijeg fashion-a... naravno tu uvijek idu moje lila somot hlace... kao pripadnik ''Knight Of The Dawn'' odreda uvijek uza se imam svoj stit i svoj mac, da bi uvijek bio spreman da spasim male djevojcice od zlih stvorova...konja nazalost vise nemam jer je ubijen u bitci na Lasvi...hehe pravi sam metalac...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 07. 2004. 11:22 
Offline
User avatar

Joined: 16. 04. 2003. 10:07
Posts: 1154
Location: Istanbul
Raziel wrote:
...ja sam na +45 stepeni oblacim u vunene carape i dzemper bez rukava kao izraz najnovijeg fashion-a... naravno tu uvijek idu moje lila somot hlace... kao pripadnik ''Knight Of The Dawn'' odreda uvijek uza se imam svoj stit i svoj mac, da bi uvijek bio spreman da spasim male djevojcice od zlih stvorova...konja nazalost vise nemam jer je ubijen u bitci na Lasvi...hehe pravi sam metalac...

Kako si true... da ne slusas power slucajno :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 07. 2004. 11:58 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
Witch wrote:
Raziel wrote:
...ja sam na +45 stepeni oblacim u vunene carape i dzemper bez rukava kao izraz najnovijeg fashion-a... naravno tu uvijek idu moje lila somot hlace... kao pripadnik ''Knight Of The Dawn'' odreda uvijek uza se imam svoj stit i svoj mac, da bi uvijek bio spreman da spasim male djevojcice od zlih stvorova...konja nazalost vise nemam jer je ubijen u bitci na Lasvi...hehe pravi sam metalac...

Kako si true... da ne slusas power slucajno :lol: :lol:


ma jooook bona, ovo ti je smjer true metal :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 07. 2004. 12:42 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
Ma ne znam kojeg vraga vi vise hocete. Nek ljudi nose ono u cemu se najbolje osjecaju. Moze biti ne znam ni ja kakva svecana prilika, ja NE MOGU obuci pinki haljinicu, cipelice na spic i sta ti ja znam sve. Moze meni biti udobno u tome, moze to meni super stajati, ali meni prvoj ne moze biti nikako ugodno, jer to onda nisam ja. Ne mora to znaciti da cu se sad pojaviti negdje kao posljednji odrpanac u prljavim martama, ali metal/rock stil uvijek se moze prilagoditi nekoj eleganciji, bez da se pojavis totalno drugaciji. Oni koji nose npr. Maiden majice zbog nekog furanja i dokazivanja prestat ce to furat kad tad. Ko je pravi metalac moze nositi sta god hoce, raja ce uvijek znati sta je. Ali ne znam sta vam smeta ako metalac nosi ono sto ukazuje na to da je metalac??? Ne kontam sto je to automatski neko dokazivanje :? Jbga, po toj logici ispada: "ako slucajno na sebi jedan dan nemas majicu omiljenog benda nisi metalac" i "ako nosis majicu svog omiljenog benda, ti se samo furas i hoces pokazat svijetu da si metalac". :shock:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 07. 2004. 13:59 
Offline
User avatar

Joined: 11. 01. 2004. 20:12
Posts: 2360
Location: Vrhbosna
joj, jeste upeglali sa temom jebote, oblaci sta ti kurcu cejf i zdravo...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 07. 2004. 20:43 
Offline
User avatar

Joined: 20. 06. 2004. 00:02
Posts: 1578
Location: Pobri
Pa poceo slusat prvo ja Maiden i Metallicu i svide mi se, nisu loši, dapače bolji su od svega što sam do sad čuo. I tako vidim ja majicu Metallice i izgleda super. I kupim je i nosim je. Vidim ja par Maiden majica i Eddie zakon, majice mi se sviđaju. Frendovi iz razreda mi preporuče marte, idem ja pogledat to i isprobat i vidim da su mi udobne i da mi se sviđaju. I kupim ih i nosim ih.
itd...
:oops: Ispao sam sad malo dosadan, nitko mi neće ovo čitat. :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 07. 2004. 20:53 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
Me(n)tALaC wrote:
Pa MANOWAR mi se sviđa


Želiš reći da si peder? :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 07. 2004. 22:19 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Bathory Aria wrote:
Ma ne znam kojeg vraga vi vise hocete. Nek ljudi nose ono u cemu se najbolje osjecaju. Moze biti ne znam ni ja kakva svecana prilika, ja NE MOGU obuci pinki haljinicu, cipelice na spic i sta ti ja znam sve. Moze meni biti udobno u tome, moze to meni super stajati, ali meni prvoj ne moze biti nikako ugodno, jer to onda nisam ja. Ne mora to znaciti da cu se sad pojaviti negdje kao posljednji odrpanac u prljavim martama, ali metal/rock stil uvijek se moze prilagoditi nekoj eleganciji, bez da se pojavis totalno drugaciji. Oni koji nose npr. Maiden majice zbog nekog furanja i dokazivanja prestat ce to furat kad tad. Ko je pravi metalac moze nositi sta god hoce, raja ce uvijek znati sta je. Ali ne znam sta vam smeta ako metalac nosi ono sto ukazuje na to da je metalac??? Ne kontam sto je to automatski neko dokazivanje :? Jbga, po toj logici ispada: "ako slucajno na sebi jedan dan nemas majicu omiljenog benda nisi metalac" i "ako nosis majicu svog omiljenog benda, ti se samo furas i hoces pokazat svijetu da si metalac". :shock:


Slazem se....ne mogu se ni ja zamisliti u nicemu slicnom sto je navedeno,ali mali je problem u tome sto doticni 85% postova koje je poslao ticu se njegovog oblacenja i stila koji fura,sto je u sustini najmanje bitno!
BTW.Nekako imam loseg iskustva sa ljudima koji nose majice bandova.95% slucajeva to su ljudi koji,pouzdano znam,nemaju pojma sta nose.I,iako recimo,obozavam Maidene,nikada necu obuci njihovu majicu.Neki revolt zbog toga,mozda i muka! :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 07. 2004. 22:54 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
Me(n)tALaC wrote:
Maidene,da im je mjesto sa Å¡upkom i smrdljivim nogama?


:twisted: :P :D
hehehehe sva sreća d aimam i istomišljenika i za maidene i za manowar, inače bi me sad pribili na zid :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 07. 2004. 23:36 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
Ma dosta vise! :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 23. 02. 2010. 05:52 
Offline
User avatar

Joined: 04. 01. 2009. 23:30
Posts: 104
Location: Trapisti
Phoenix_lady wrote:
Eto, bas me zanima sta mislite o tome sto nas metalce svugdje gledaju sa nekim predrasudama, cim te vide u crnoj majici i martensicama etiketiraju te ko narkomana, propalicu, suicidnu licnost isl.....Ako dosad nisam zavrsila u ludnici -zahvaljujuci svojim dragim starcima i onim sminkericama iz svog razreda, i njihovim pogledima na svijet iz prosle ere kkoji me UZASNOOOOO iritiraju , sigurno cu, ako se ovako nastavi. najtragicnije je sto uopce nisam ona ofirna metalka-sva u crnini i kilerima.Al eto, recimo da ljudi ne shvacaju da se vremena mijenjaju i da metalci ne moraju uopce biti sinonim za narkomane i propalice.....


Metalci su pederi...
Samo Jelena Karleusa i Dragana Mirkovic...
Ja sam narodnjak...
Metlaci smrde...
I samo se svadjaju...
90% je samo prepirka...
A ovo bijede...
Ovih 10% Suti...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re:
PostPosted: 24. 02. 2010. 00:50 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Acronian wrote:
Pa kad zivis u svijetu istih to je sasvim normalno. A pogotovo u Bosni gdje 80% cine seljacine i primitivci.
Ne treba obracat paznju na njih, ionako su njihovi zivoti dovoljno jadni samim tim sto svi dijele istu zivotnu "filozofiju".


Ovo treba staviti u signature .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 24. 02. 2010. 09:20 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
JOVAN wrote:
Phoenix_lady wrote:
Eto, bas me zanima sta mislite o tome sto nas metalce svugdje gledaju sa nekim predrasudama, cim te vide u crnoj majici i martensicama etiketiraju te ko narkomana, propalicu, suicidnu licnost isl.....Ako dosad nisam zavrsila u ludnici -zahvaljujuci svojim dragim starcima i onim sminkericama iz svog razreda, i njihovim pogledima na svijet iz prosle ere kkoji me UZASNOOOOO iritiraju , sigurno cu, ako se ovako nastavi. najtragicnije je sto uopce nisam ona ofirna metalka-sva u crnini i kilerima.Al eto, recimo da ljudi ne shvacaju da se vremena mijenjaju i da metalci ne moraju uopce biti sinonim za narkomane i propalice.....


Metalci su pederi...
Samo Jelena Karleusa i Dragana Mirkovic...
Ja sam narodnjak...
Metlaci smrde...
I samo se svadjaju...
90% je samo prepirka...
A ovo bijede...
Ovih 10% Suti...



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 24. 02. 2010. 16:05 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2005. 20:58
Posts: 1085
Location: Vratnica,Visoko,BiH
@jovan-si ti onaj lik sto je na arhivi nakacio nekakvih milion black metal bendova iz banja luke,od kojih je 98% solo projekti :lol: ?
mislim da sam te prepoznao po fotki sa avatara :lol: !


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 24. 02. 2010. 16:38 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Prema metalcima najvise predrasuda imaju drugi metalci.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 401 posts ]  Go to page Previous  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group