Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 24. 05. 2024. 01:33

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 401 posts ]  Go to page Previous  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Next
Author Message
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 12. 09. 2010. 16:27 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
Sinoc mi je jedan "veteran" od 30 god. pokuso objasnjit,da ove bendove koje slusam,slusam zato sto je to Kul,kad smo usli dublje u pricu poceo se gubit,iskuliro sam i otiso,nevjerovatno kolko je kompleksasa na ovom Dunjaluku


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 13. 09. 2010. 09:53 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
lord krvolok wrote:
Sinoc mi je jedan "veteran" od 30 god. pokuso objasnjit,da ove bendove koje slusam,slusam zato sto je to Kul,kad smo usli dublje u pricu poceo se gubit,iskuliro sam i otiso,nevjerovatno kolko je kompleksasa na ovom Dunjaluku

:lol: :lol: ti 'veterani' su mi najjača pojava


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 03. 02. 2011. 19:55 
Offline

Joined: 30. 01. 2011. 21:23
Posts: 22
Nameless wrote:
lord krvolok wrote:
Sinoc mi je jedan "veteran" od 30 god. pokuso objasnjit,da ove bendove koje slusam,slusam zato sto je to Kul,kad smo usli dublje u pricu poceo se gubit,iskuliro sam i otiso,nevjerovatno kolko je kompleksasa na ovom Dunjaluku

:lol: :lol: ti 'veterani' su mi najjača pojava

errr i vi cete jednom bit veterani? ili necete nego cete preci na tuc tuc prikladnu furku?
aaaa?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 03. 02. 2011. 22:27 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
Ja mogu bit Sve,al znam da nikad necu nikom nista srat,ko ni dosad ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 04. 02. 2011. 15:57 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
nema nista gore od iskomplexiranog metalca... najgora sorta ljudi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 04. 02. 2011. 18:34 
Offline

Joined: 30. 01. 2011. 21:23
Posts: 22
imam ja jedno podpitanje, zasto su metalci toliki konformisti? Poenta svega toge, muzike, stavova, misljenja je da se boris protiv konformizma, da si neovisan i da si ono jebga licnost, medjutim nije tako, vecina se konformise prema necemu, nemaju svoj stav nego imaju stav vecine, oblace se po propisima, ponasaju se po propisima. To je konformizam? Zasto se volite zvati metalcima?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 04. 02. 2011. 18:57 
Offline
User avatar

Joined: 27. 02. 2010. 13:01
Posts: 1598
Location: Lukavac
pa zasto se zamaras takvim stvarima.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 04. 02. 2011. 18:59 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
Jarane Dosadan Si


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 04. 02. 2011. 19:00 
Offline

Joined: 04. 11. 2008. 15:05
Posts: 330
A kako se ti oblacis?Jel hodas go u picku materinu?Samo mi nemoj reci da oblacis krpe i kojekakve suknje....Sta god obuces na sebe orijentises se prema necemu;kontradiktoran si u startu.

Ja volim obuci leviske i majicu benda jer se ugodno osjecam,a inace u "slobodno" vrijeme furam srednjovjekovna aristokratska odijela.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 04. 02. 2011. 19:14 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Stoomer wrote:
imam ja jedno podpitanje, zasto su metalci toliki konformisti? Poenta svega toge, muzike, stavova, misljenja je da se boris protiv konformizma, da si neovisan i da si ono jebga licnost, medjutim nije tako, vecina se konformise prema necemu, nemaju svoj stav nego imaju stav vecine, oblace se po propisima, ponasaju se po propisima. To je konformizam? Zasto se volite zvati metalcima?


NIDJE JEBENE VEZE. Ne da mi se argumentirat i imas dobar muzicki ukus, al nidje jebene veze s ovim.
U biti je ovo tvoje stav "metalaca", bez uvrede ono, ne znam te al tako mi djeluje.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 04. 02. 2011. 19:14 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Stoomer wrote:
imam ja jedno podpitanje, zasto su metalci toliki konformisti? Poenta svega toge, muzike, stavova, misljenja je da se boris protiv konformizma, da si neovisan i da si ono jebga licnost, medjutim nije tako, vecina se konformise prema necemu, nemaju svoj stav nego imaju stav vecine, oblace se po propisima, ponasaju se po propisima. To je konformizam? Zasto se volite zvati metalcima?


NIDJE JEBENE VEZE. Ne da mi se argumentirat i imas dobar muzicki ukus, al nidje jebene veze s ovim.
U biti je ovo tvoje stav "metalaca", bez uvrede ono, ne znam te al tako mi djeluje.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 04. 02. 2011. 19:14 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Stoomer wrote:
imam ja jedno podpitanje, zasto su metalci toliki konformisti? Poenta svega toge, muzike, stavova, misljenja je da se boris protiv konformizma, da si neovisan i da si ono jebga licnost, medjutim nije tako, vecina se konformise prema necemu, nemaju svoj stav nego imaju stav vecine, oblace se po propisima, ponasaju se po propisima. To je konformizam? Zasto se volite zvati metalcima?


NIDJE JEBENE VEZE. Ne da mi se argumentirat i imas dobar muzicki ukus, al nidje jebene veze s ovim.
U biti je ovo tvoje stav "metalaca", bez uvrede ono, ne znam te al tako mi djeluje.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 04. 02. 2011. 19:21 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
jarane stoomeru, nidje veze je razmisljat i tako i o tome. obuci sta oces i prst srednji svima koji imaju protiv.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 04. 02. 2011. 19:50 
Offline

Joined: 30. 01. 2011. 21:23
Posts: 22
uh sto ste nabrijani, nikog ne napadam, samo pitam jer me to interesuje. Ne osudjujem nikog al neki od vas fkt imaju naki frustracija po ovom pitanju pa ste tako agresivni. Nemam nikakvih predrasuda o nikome, a kazem "metalac" jer mi je bezveze davat imena ljudima na toj osnovi. Reko kad se vec prica o predrasudama i konformizmu pa reko da i ja nesto upitam, nemojte se cudit sto neko ima neke predrasude o vama kad ih sami namecete.
Uglavnom never mind, uzivajte ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 04. 02. 2011. 20:38 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
@Stoomer
Slažem se s tobom, ali ne zamaraj se time.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 04. 02. 2011. 23:58 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
Nea se tu sta Diskutovat,nek svako nosi ono sta hoce,i nek se ponasa kako hoce!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 05. 02. 2011. 14:54 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
jarane neko ko voli i slusa metal, sta je nego metalac? nece neko rec za sebe da je pop roker ako slusa anal vomit :(
ista stvar ko sto se recimo bajkeri nazivaju bajkerima. kako ces ih zvat drugacije, nisu pekari nego BAJKERI :evil:
:lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 05. 02. 2011. 15:09 
Offline

Joined: 30. 01. 2011. 21:23
Posts: 22
Addi wrote:
jarane neko ko voli i slusa metal, sta je nego metalac? nece neko rec za sebe da je pop roker ako slusa anal vomit :(
ista stvar ko sto se recimo bajkeri nazivaju bajkerima. kako ces ih zvat drugacije, nisu pekari nego BAJKERI :evil:
:lol:


:roll: nisi bas razumio, nisam doduse ni reko sve sta sam trebo al hajd...i ovo poredjenje ti je lose.
uglavnom necu se zamarati, sta ste odma zapjenili samo upitah.
Hajd uzivajte, lijep dan :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 05. 02. 2011. 16:28 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Stoomer wrote:
uh sto ste nabrijani, nikog ne napadam, samo pitam jer me to interesuje. Ne osudjujem nikog al neki od vas fkt imaju naki frustracija po ovom pitanju pa ste tako agresivni. Nemam nikakvih predrasuda o nikome, a kazem "metalac" jer mi je bezveze davat imena ljudima na toj osnovi. Reko kad se vec prica o predrasudama i konformizmu pa reko da i ja nesto upitam, nemojte se cudit sto neko ima neke predrasude o vama kad ih sami namecete.
Uglavnom never mind, uzivajte ;)

A ne, ne, ne, stani!
Jesam li ja dobro shvatio - ne znam, ali ti sad nama želiš reći da je mali broj nas na ovom forumu, koji se deklariramo kao Metalci i koji smo 101% u tome (ne samo muzikom i izgledom) kao ofirni?!
Pa zašto si onda ovdje?
Nisi ti jedini, većina vas na cock-planetu tako razmišljate, al mi niste jasni. Vi ste metal-fanovi - ok, mi smo Metalci, uredu. Dva različita pojma.
Al ako jedan Bekim, ili Amer vas ne napadaju nego vam maksimalno tolerantno pristupaju sa stavom "nek svako radi šta hoće, boli Nas kurac", čemu onda tvoj takav stav prema nama?!

Zoveš nas konformistima u nekom negativnom kontekstu, a pišeš nam sa računara, koristeći internet? :shock: Pa najbolje bi bilo vratit se "back to the primitive" i svi sretni...
Konformizam protiv kojeg je naša subkultura je onaj nametnut od strane mas-medija, konformizam globalnog načina življenja, razmišljanja, izgleda i još malih milijun stvari, a u prvom planu je naravno muzika. A da smo u tom svom krugu istih, u neku ruku, svojevrsni konformisti - pa jesmo i trebamo biti. Ne vidim ništa loše tome.

Correct me if I'm wrong, no čemu ovo?! Trollaš.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 06. 02. 2011. 00:44 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Ma šta se uvaljujete i ozbiljnišete. Recimo ja slušam Slayer 10 godina i dođe lik ka' fol individua neka, posebna ličnost, svojstven stav i kaže meni je najbolji drugi album Slayer-a a ja kažem da je meni prvi najbolji i metalskiji, i on će ti: "pa jee, u pravu si ipak. Baš metal, ono, e." I ode mu stav u vodu i tako slično sa ostalim stvarima u životu. Iako je Stoomer na ovo mislio, vjerujem da će se složit sa ovim i Nameless, Lord i Addi, jer isti nisu stava k'o ovaj drugoalbumaš Slayer-a. ... može bit da su te malo krivo shvatili, Stoomer-e.
Ali @Stoomer, iako se slažem sa tobom :D , ovo nije samo kod metal populacije. Nego i sa ljudima koji vole druge pravce muzike, filmove, heroje, pravce u historiji, sa bilo čim da se poistovjećuju u životu... Možda neko odmah oformi ličnost, možda neko prvo treba da konformiše, neko ostane do kraja života konformista a neko nešto nauči iz toga... A neko možda je i prisiljen da bude konformist da bi zaradio, tipa, šišanje kose (a do tada si se zakleo da se nećeš nikad šišat, ili oblačit odijelo, lupam, nije tvoj stil i da ne bi bio kao ostali) kad završiš fakultet da bi se zaposlio u nekoj ozbiljnoj firmi (ako ista to od tebe zahtijeva), nećeš do kraja života ostat čupav i s markom u ruci :) Iako, ipak, mislim da je ovo donekle konformizam, ostaje tvoj neki životni stav, a nije stapanje u masu, nije trulost mozga i nefunkcionisanje bez ičije pomoći. Sve u svemu, imam osjećaj da si ti u fazi prelaska iz konformiste u individuu, čim si ničim izazvan krenuo napadački (valjda da bi sebi dokazao kako to više nisi), jer ovi ovde kome si se nameračio o tome ne razmišljaju, nisu time opterečeni :) Ili studiraš psihologiju i imaš praktičnu nastavu iz "Psihologije ličnosti" pa si došao ovde da izvidiš ponašanje i dobiješ desetku :D


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 401 posts ]  Go to page Previous  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group