Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 07. 06. 2024. 21:16

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 401 posts ]  Go to page Previous  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Next
Author Message
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 06. 02. 2011. 02:11 
Offline
User avatar

Joined: 19. 08. 2010. 16:47
Posts: 557
Location: Bihać
Otprilike tako.

A odijelo - od osam do četiri. A nakon tog Heaven Shall Burn majica i ostalo... E TAD si ti ostao ti, ako si to ikad bio. Shvatićete o čemu pričam. No, to je pak drugi par čarapa sad...







Nameless (sa Lokijevog profila)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 06. 02. 2011. 11:45 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Lord Krvolok aka Bekim je jedini metalac kojeg priznajem i poštujem. Ostalo je ili trla-baba-lan ili ne znam-pa-neću-da-komentarišem (isključeni iz mišljenja oni koji se dokazuju organiziranjem svirki/medija i sl. sadržaja).

Diple i furke ala ja metal brate, metal je rat, vid me mama što sam metal, ja živim taj metal - ama koga boli kurac! i ostalo forsanje je čisti fegetizam.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 06. 02. 2011. 12:15 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
artredis wrote:
Lord Krvolok aka Bekim je jedini metalac kojeg priznajem i poštujem. Ostalo je ili trla-baba-lan ili ne znam-pa-neću-da-komentarišem (isključeni iz mišljenja oni koji se dokazuju organiziranjem svirki/medija i sl. sadržaja).

Diple i furke ala ja metal brate, metal je rat, vid me mama što sam metal, ja živim taj metal - ama koga boli kurac! i ostalo forsanje je čisti fegetizam.


+1


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 06. 02. 2011. 14:35 
Offline

Joined: 30. 01. 2011. 21:23
Posts: 22
Nameless wrote:
Stoomer wrote:
uh sto ste nabrijani, nikog ne napadam, samo pitam jer me to interesuje. Ne osudjujem nikog al neki od vas fkt imaju naki frustracija po ovom pitanju pa ste tako agresivni. Nemam nikakvih predrasuda o nikome, a kazem "metalac" jer mi je bezveze davat imena ljudima na toj osnovi. Reko kad se vec prica o predrasudama i konformizmu pa reko da i ja nesto upitam, nemojte se cudit sto neko ima neke predrasude o vama kad ih sami namecete.
Uglavnom never mind, uzivajte ;)

A ne, ne, ne, stani!
Jesam li ja dobro shvatio - ne znam, ali ti sad nama želiš reći da je mali broj nas na ovom forumu, koji se deklariramo kao Metalci i koji smo 101% u tome (ne samo muzikom i izgledom) kao ofirni?!
Pa zašto si onda ovdje?
Nisi ti jedini, većina vas na cock-planetu tako razmišljate, al mi niste jasni. Vi ste metal-fanovi - ok, mi smo Metalci, uredu. Dva različita pojma.
Al ako jedan Bekim, ili Amer vas ne napadaju nego vam maksimalno tolerantno pristupaju sa stavom "nek svako radi šta hoće, boli Nas kurac", čemu onda tvoj takav stav prema nama?!

Zoveš nas konformistima u nekom negativnom kontekstu, a pišeš nam sa računara, koristeći internet? :shock: Pa najbolje bi bilo vratit se "back to the primitive" i svi sretni...
Konformizam protiv kojeg je naša subkultura je onaj nametnut od strane mas-medija, konformizam globalnog načina življenja, razmišljanja, izgleda i još malih milijun stvari, a u prvom planu je naravno muzika. A da smo u tom svom krugu istih, u neku ruku, svojevrsni konformisti - pa jesmo i trebamo biti. Ne vidim ništa loše tome.

Correct me if I'm wrong, no čemu ovo?! Trollaš.


A cekaj, ja nisam nikog napadam covjece, samo govorim za subkulturu, koje sam i ja dio, koja se bori protiv konformizma (ne samo nametnutog od mas-medija nego svakog oblika kolektivnog misljenja, stavova i ponasanja koje umanjuje individualizam) da u nekim elementima ekstremno naginje bas konformizmu. Ne govorim samo o metal subkulturi vec uopste o toj, da je nazovemo, alternativnoj kulturi. Druga stvar, neki, ne svi, nevjerovatno mnogo vremena provode u kritikovanju i definisanju drugih, kao "ovaj ima korerkse hlace", "onaj ima death metal patike", onaj ima ovo, onaj ima ono, zvuci djetinjasto al ovo sam sve stvarno cuo. Dakle iz toga se vidi da ne samo da tu postoji konformizam vec se i svaki individualizam kritikuje kao los, puno se vremena trosi na povrsne stvari poput izgleda, poziranja i ostalih sranja. Neke od ovih stvari me nerviraju i udaljavaju od svega toga. Doduse i za to imam teoriju al neki drugi put :D

Pazi, nisam osudio nikoga, ne rugam se nikome, niti sam ja izvan toga, samo sam podjelio misljenje odnosno zapazanje koje ne mora biti tacno da vidim sta drugi misle o tome. Dakle ne osudjujem niti kritikujen a niti se izdizem iz toga vec samo opazam. Svako je slobodan i radi i misli sta hoce i toga se drzim.
Bez potrebe za flejmanjem i napadanjem.
Fala:D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 06. 02. 2011. 15:14 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
nista lose u tom sto se neko dozivljava kao metalac, pa cak bilo tek faza / poza il se coek stvarno naso u tom, a sto ga opet ne cini nist boljim il gorim od drugih samo po sebi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 06. 02. 2011. 17:20 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ma ovo je jedan od onih sto misle garant da su "pravazisli metal FURKE", sad su oni intelektualno iznad toga pa ono "kulturno" se zapitkuju nesto. ako nije opet ko mladji ko se lose fura. daj ba. mani se supljaka. losa furka je tako pristupat necem. ako tako razmisljas nikad nisi ni bio metalac nit skonto blizu sta metal znaci.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 06. 02. 2011. 17:22 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Addi wrote:
ma ovo je jedan od onih sto misle garant da su "pravazisli metal FURKE", sad su oni intelektualno iznad toga pa ono "kulturno" se zapitkuju nesto. ako nije opet ko mladji ko se lose fura. daj ba. mani se supljaka. losa furka je tako pristupat necem. ako tako razmisljas nikad nisi ni bio metalac nit skonto blizu sta metal znaci.


brao.

@Nesretnik - ma znam da meni ne prigovaraš, nisam to ni pomislio, nego ti je stav u kurcu.
Ti scenu podržavaš tako kako si naveo, a Artredis isto tako, plus što je jedan od vođa glavne web-stranice posvećene modernim metal pravcima i promociji tih i ne samo tih bendova iz regiona i svijeta, voditelj jedne takve emisije, etc.
Po čemu je sad to tvoje vrijednije od njegovog, ako ti zapravo (uvjetno rečeno samo) "manje" doprinosiš?! Ne, nisam sitnjičav nit je ovo aman relevantno, samo pokušavam tebi objasnit stvari na "tvoj" način. Jel zbog duge kose, malo zadrtijeg true-erskog stava i old-school-metalac-izgleda? Jer ako je samo zbog toga, onda zapravo ne vidim razliku nikakvu.

@Stoomer - imaš dobrih teza, ali i par grešaka u koracima. Svejedno, nekad uz pivo se to da bolje raspravit :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 06. 02. 2011. 20:22 
Offline

Joined: 30. 01. 2011. 21:23
Posts: 22
wow kakva je rasprava kad neko brise postove?
Opet neki misle da sam tu da zajebavam a nisam, iznio sam stav i argumente kako obicno biva u nekoj zdravoj raspravi, nekima to jos nije jasno, razumijem ima tinejdzera ovdje al et


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 07. 02. 2011. 13:33 
Offline

Joined: 30. 01. 2011. 21:23
Posts: 22
Phoenix_lady wrote:
Eto, bas me zanima sta mislite o tome sto nas metalce svugdje gledaju sa nekim predrasudama, cim te vide u crnoj majici i martensicama etiketiraju te ko narkomana, propalicu, suicidnu licnost isl.....Ako dosad nisam zavrsila u ludnici -zahvaljujuci svojim dragim starcima i onim sminkericama iz svog razreda, i njihovim pogledima na svijet iz prosle ere kkoji me UZASNOOOOO iritiraju , sigurno cu, ako se ovako nastavi. najtragicnije je sto uopce nisam ona ofirna metalka-sva u crnini i kilerima.Al eto, recimo da ljudi ne shvacaju da se vremena mijenjaju i da metalci ne moraju uopce biti sinonim za narkomane i propalice.....

cura je pitala, mene zainteresovalo, uglavnom izgleda da su ovdje ostali samo flejmeri, trolovi i sl. kofol metalic (nije vas niko drugi htio pa ste postali "metalci") koji su uglavnom i krivi sto se o metal fanovima misli da su ograniceni mulci.
Aferim vam i zivjeli. aj cao


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 07. 02. 2011. 14:40 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
S obzirom da je doticna djevojka danas mrtva sminka (ocito je uvijek i bila, no dobro), kao i mnoge druge userice ovog foruma, njen komentar nije mjerodavan.

Ovaj forum ti je propao totalno, ima i dvije godine... :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 07. 02. 2011. 14:51 
Offline

Joined: 25. 02. 2009. 03:16
Posts: 396
Location: State of Grace
lord krvolok wrote:
Nea se tu sta Diskutovat,nek svako nosi ono sta hoce,i nek se ponasa kako hoce!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 07. 02. 2011. 16:03 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
Stoomer wrote:
kofol metalic (nije vas niko drugi htio pa ste postali "metalci")

:lol: jarane ajd reci molim te da se zajebavas :lol: nezreliju izjavu mislim da nikad nisam procitao ovdje, a bilo je svega i svacega. sta si ti to postao majke ti ajd samo to jos reci. ko je tebe htio bolji, pa si otiso "u njih" :lol: :lol: ne mogu da vjerujem. :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 17. 02. 2011. 02:13 
Offline

Joined: 17. 02. 2011. 01:43
Posts: 9
bas je iritantno napisana ova tema, neka predrasuda
da ih nema ne bi bilo zanimljivo..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 24. 02. 2011. 13:22 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Nameless wrote:
S obzirom da je doticna djevojka danas mrtva sminka (ocito je uvijek i bila, no dobro), kao i mnoge druge userice ovog foruma, njen komentar nije mjerodavan.

Ovaj forum ti je propao totalno, ima i dvije godine... :)


Evo... Ja sam jedna od starijih clanica foruma kao sto vidis... Mogu reci da sam ja svojevremeno, uz jos par ljudi koji su ovdje konstantno dolazili, odrzavala ovaj forum daleko zivljim nego sto je to danas slucaj. Ali dobro, to nije tema... Otkako sam se uclanila pa do danas bitno sam promijenila image (ukratko, nemam vise potrebu pokazati nekim vanjskim izgledom nekome sta slusam), daleko manje trpam u ladice bilo sta kada je rijec o muzici, ali na kraju dana dodjem kuci i pustam bendove koje godinama slusam i pratim. I uzivam u tome. Kako me klasificiras? Kao sminku?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 28. 02. 2011. 04:38 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Kao klasicni sindrom furacice, ak ces iskreno... Bar po ovom sta si ispricala. Klasika. Slusanje za dusu, neisticanje, ovo ono... prica za balavurdiju.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 28. 02. 2011. 12:25 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
u tom slučaju sam i ja furač.
(osim Å¡to i dalje skupljam muziku po ladicama)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 28. 02. 2011. 13:25 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Nisam mislio na nacin na koji ti to radis, nebitno. Skontace ko treba, ostatak je rock-planet.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 28. 02. 2011. 13:26 
Offline
User avatar

Joined: 24. 08. 2010. 19:26
Posts: 1098
Po meni metalac koji je samo izvana ''metalac'' je radi drugih ljudi. Po meni si pravi ako kupuješ originale i naravno, metal nosiš u srcu. Lako se kurčit vanjskim izgledom, to danas svako može.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 28. 02. 2011. 13:45 
Offline
User avatar

Joined: 11. 06. 2010. 02:22
Posts: 1097
Location: Gornja Maoča
Jebiga mensečini da vi malo previše ovdje birnete o tome ocel´ vas ko shavtiti ko metalca i kak´e presrasude ima


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Predrasude o metalcima
PostPosted: 28. 02. 2011. 13:53 
Offline
User avatar

Joined: 24. 08. 2010. 19:26
Posts: 1098
Pa i meni se tako čini. Na kraju što se moram isticati kao metalac? Još bi nam onda ko pederima trebalo dat parade po gradu.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 401 posts ]  Go to page Previous  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group