Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 06. 2024. 02:58

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 164 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Author Message
 Post subject: Re: PAUL GREY (SLIPKNOT) R.I.P
PostPosted: 03. 06. 2010. 10:49 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Ixxxa, predebelo generalizujes, ne znam kakva je publika vani, ali u BiH sigurno je veoma daleko od tvoji opisa. Slusam jako dugo i hardkor i metalkor (a najvaznije, mnogo ih CITAM), mogu ti reci da sam nasao daleko vise ideologije i kritike u mnogim metalkor tekstovima nego u novom hardkoru, koji je vecinom cisto dr*anje pishe, stari hc je beton, ali unazad 15-20 godina, upravo su koreri postali pozeraj koji apsolutisticki pripisujes new breedu. Distinkcija - nu metal i rap metal NIJE ono o cemu ja ovdje govorim, ako si slusao neke druge bendove i njihove tekstove, ne mozes kakati tek tako (npr. all shall perish, sybreed, undying). Ne kazem da nema masa ispraznih metalkor bendova, ali je ogromna sila novog hardkora koji je ideoloski potpuno prazan, cista sminka i blejanje, valjda su danas ljudi odustali do bilo kakve borbe, hajd' niz vodu pa gdje dospjes.


Catharsis je bend izvan i iznad metala i hardkora, oni su jedni i neponovljivi, pa nije red porediti njih sa bilo kim, jer su klasa za sebe, pravi pjesnici i umjetnici.

Meni je prvome sranje kada je muzika bez stava, zara i borbe, brate to mi je onda kao neki pop, ono, sviraj da bi svirao...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PAUL GREY (SLIPKNOT) R.I.P
PostPosted: 03. 06. 2010. 10:57 
Offline
User avatar

Joined: 27. 02. 2010. 13:01
Posts: 1598
Location: Lukavac
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PAUL GREY (SLIPKNOT) R.I.P
PostPosted: 03. 06. 2010. 11:36 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
johny vrati onaj post što si obriso da te dostojanstveno popljujem zbog vađenja iz konteksta.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PAUL GREY (SLIPKNOT) R.I.P
PostPosted: 03. 06. 2010. 11:38 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
evo ti! niko ništa ne vadi iz kontesta, sve si fino napisao i rekao svoje mišljenje za koje me iskreno boli kurac, ali mi je sa druge strane krivo što postoji toliki animozitet i pljuvanje od strane pojednicama koji se nazivaju "alternativom"


tipičan primjer iskompleksiranosti... je li to negdje piše kako treba da izgledam ako slušam određenu vrstu muzike? postoji znači dress-code?! :lol: šta tebe boli kurac kako se neko oblači, kako izgleda, šta sluša? ko si to ti da o tome daješ svoj sud i omaložavaš bilo koga? ajde reci koji si to ti faktor? sve je to stvar ličnog izbora, i pomiri se s tim. ako ti je njubrid "izgovor" kako da se oblačiš i šta da radiš... :lol: ajde malo skontaj koliko si paglu i zadrt

to sve da te neko slučajno ne bi okarakterisao kao nešto totalno drugčije od onog što se toliko trudiš da budeš?!

i nemoj izjednačavati ljude na prostoru balkana (posebno BiH) koji slušaju njubrid sa pederčinama na zapadu... oni su par stepenica "iznad" u odnosu na sve ostale zajedno


Last edited by DeathRides on 03. 06. 2010. 12:10, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PAUL GREY (SLIPKNOT) R.I.P
PostPosted: 03. 06. 2010. 11:46 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
JohnnyT wrote:
evo ti!

hvala.

Quote:
tipičan primjer iskompleksiranosti... je li to negdje piše kako treba da izgledam ako slušam određenu vrstu muzike? postoji znači dress-code?! :lol: šta tebe boli kurac kako se neko oblači, kako izgleda, šta sluša? ko si to ti da o tome daješ svoj sud i omaložavaš bilo koga? ajde reci koji si to ti faktor? sve je to stvar ličnog izbora, i pomiri se s tim. ako ti je njubrid "izgovor" kako da se oblačiš i šta da radiš... :lol:

napisao sam sljedeće:
zbog nju bridera ne oblačim crnu odjeću. zbog njim sam izvadio mindžuše iz uha. zbog njih bih se osjećo ko panker taman da u bijelim tolama i rozoj košulji dođem na sarajevo metal fest 2.
da imaš tu magičnu sposobnost korištenja mozga uspio bi shvatiti da sam rekao upravo suprotno od svega što si ti rekao, što nas dovodi do sljedećeg:
Quote:
ajde malo skontaj koliko si paglu i zadrt

iz tvog odgovora sam uspio samo skontat koliko si ti paglu.
Quote:
to sve da te neko slučajno ne bi okarakterisao kao nešto totalno drugčije od onog što se toliko trudiš da budeš?!

Image
Quote:
i nemoj izjednačavti ljude na prostoru balkana (posebno BiH) koji slušaju njubrid sa pederčinama na zapadu... oni su par stepenica u odnosu na sve ostale zajedno

gdje sam ja spomenuo ljude na prostoru balkana ili BiH? :lol:


Last edited by Dee Sub Wun on 03. 06. 2010. 15:27, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PAUL GREY (SLIPKNOT) R.I.P
PostPosted: 03. 06. 2010. 11:56 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
"zbog nju bridera ne oblačim crnu odjeću. zbog njim sam izvadio mindžuše iz uha. zbog njih bih se osjećo ko panker taman da u bijelim tolama i rozoj košulji dođem na sarajevo metal fest 2."

neka mi neko normalan kaže da je ovo ok, da nije glupo... mislim stvarno :lol:

ixxxa wrote:
gdje sam ja spomenuo ljude na prostoru balkana ili BiH? :lol:


ne znam ja ko je ovdje paglu,ali valjda kad spomeneš njubridere onda se to odnosi na sve njubridere, pa i one ovdje, zar ne? ljudi su ti već rekli da ne izjednačavaš ove ovdje sa ostalim, ali očigledno su svi glupi a ti si jedini pametan, što ne bih mogao reći čitajući tvoje stavove i mišljenja. vozdrica i sretno sa širenjem nebuloza i gluposti! ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PAUL GREY (SLIPKNOT) R.I.P
PostPosted: 03. 06. 2010. 12:07 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
JohnnyT wrote:
"zbog nju bridera ne oblačim crnu odjeću. zbog njim sam izvadio mindžuše iz uha. zbog njih bih se osjećo ko panker taman da u bijelim tolama i rozoj košulji dođem na sarajevo metal fest 2."
neka mi neko normalan kaže da je ovo ok, da nije glupo... mislim stvarno :lol:

volio sam crnu odjeću i noso minđuše, pa kad sam vidio kakvi su se debili počeli oblačit u crno i bušit uši ja sam prestao da neko ne bi pomislio da sam nju brider, to je meni sramota buraz.
ixxxa wrote:
gdje sam ja spomenuo ljude na prostoru balkana ili BiH? :lol:

JohnnyT wrote:
i nemoj izjednačavti ljude na prostoru balkana (posebno BiH) koji slušaju njubrid sa pederčinama na zapadu... oni su par stepenica ___?___ u odnosu na sve ostale zajedno

nigdje nisam izjednačavao, poredio niti govorio o nama ili o svijetu već o nju bridu uopšteno, to što si se ti našao u tome što sam ja pisao je tvoj problem :lol:
i daj nauči čitavu rečenicu sastaviti, teško je nagađat koju si riječ htio staviti u prazan prostor :|
zajebavam se, znam da si slučajno preskočio riječ zato što si se nasekirao ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PAUL GREY (SLIPKNOT) R.I.P
PostPosted: 03. 06. 2010. 12:51 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2009. 12:33
Posts: 2005
Location: Tuzla
Sad po tvom ispade "ako mi se ne svidja, to je sranje".


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PAUL GREY (SLIPKNOT) R.I.P
PostPosted: 03. 06. 2010. 13:06 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
Alejandro wrote:
Sad po tvom ispade "ako mi se ne svidja, to je meni sranje".

p'da. svi mi ovdje iznosimo samo svoje mišljenje, logično jel :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PAUL GREY (SLIPKNOT) R.I.P
PostPosted: 03. 06. 2010. 13:25 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
I podražavamo stereotipe.

Jer, sve što se kaže ima neku težinu i svako treba biti odgovoran za izrečeno.

S tim, da barem treba biti jasno da - prvo, nije teško prepoznati kad se neko iz razloga iznošenja bujice gluposti pod devizom mišljenja samodiskredituje a onda i - da taj više nije iole relevantan prvo u kontekstu teme a onda u diskusijama o drugim temama.

Za podražavanje stereotipa ne moraš biti pametan ni rječit - samo slikovit.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PAUL GREY (SLIPKNOT) R.I.P
PostPosted: 03. 06. 2010. 13:28 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
ixxxa wrote:
JohnnyT wrote:
"zbog nju bridera ne oblačim crnu odjeću. zbog njim sam izvadio mindžuše iz uha. zbog njih bih se osjećo ko panker taman da u bijelim tolama i rozoj košulji dođem na sarajevo metal fest 2."
neka mi neko normalan kaže da je ovo ok, da nije glupo... mislim stvarno :lol:

volio sam crnu odjeću i noso minđuše, pa kad sam vidio kakvi su se debili počeli oblačit u crno i bušit uši ja sam prestao da neko ne bi pomislio da sam nju brider, to je meni sramota buraz.
[quote="ixxxa"]

ovo je stvarno vrhunac gluposti :lol: koji lik


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PAUL GREY (SLIPKNOT) R.I.P
PostPosted: 03. 06. 2010. 13:30 
Offline
User avatar

Joined: 27. 02. 2010. 13:01
Posts: 1598
Location: Lukavac
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PAUL GREY (SLIPKNOT) R.I.P
PostPosted: 03. 06. 2010. 13:36 
Offline
User avatar

Joined: 13. 04. 2010. 12:58
Posts: 835
Location: иeω вяeeđ øf мeтαł
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PAUL GREY (SLIPKNOT) R.I.P
PostPosted: 03. 06. 2010. 13:42 
Offline
User avatar

Joined: 13. 04. 2010. 12:58
Posts: 835
Location: иeω вяeeđ øf мeтαł
ixxxa wrote:
šminkeri nisu samo oni što slušaju narodnjake i nose bijele košulje. šminkeri su svi koji svoj izgled i ponašanje prilagođavaju subkulturi kojoj kažu da pripadaju.nju brid i nju brideri su postali definicija šminke.


Å¡minkeri su oni koje prate trendove i davaju po par tisuca kuna,maraka,eura za komad odjece , nemores reci da je sminker neko ko kupi majicu benda od 20km i obicne tene (starke,vansice) koje su 80km ... ako je tako , jesi i sam reko da si nosio crno , predpostavljam da si i nosio majice od bendova ... stoga si i ti sminker i svak ko nosi majicu benda kojeg podrzava ...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PAUL GREY (SLIPKNOT) R.I.P
PostPosted: 03. 06. 2010. 13:42 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2006. 04:07
Posts: 718
Location: monty peyton
savjet: slusajte instumentale. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PAUL GREY (SLIPKNOT) R.I.P
PostPosted: 03. 06. 2010. 13:53 
Offline
User avatar

Joined: 21. 09. 2009. 12:49
Posts: 1034
Location: Konjic
''volio sam crnu odjeću i noso minđuše, pa kad sam vidio kakvi su se debili počeli oblačit u crno i bušit uši ja sam prestao da neko ne bi pomislio da sam nju brider, to je meni sramota buraz.''
Ma jašta bola ti si poseban,gdje ćeš ti biti nju brider.Folkeri hodaju u običnim hlačama ,ajd ih sad skini pa go hodaj.Mislim u slučaju da su folkeri sramota.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PAUL GREY (SLIPKNOT) R.I.P
PostPosted: 03. 06. 2010. 13:56 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
stvarno je lik poseban slučaj :lol: jel ovo onaj što je prije imao avatar neke kurce i lobanje :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PAUL GREY (SLIPKNOT) R.I.P
PostPosted: 03. 06. 2010. 13:57 
Offline
User avatar

Joined: 21. 09. 2009. 12:49
Posts: 1034
Location: Konjic
Jest onaj sa kurcem u lobanji :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PAUL GREY (SLIPKNOT) R.I.P
PostPosted: 03. 06. 2010. 13:59 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
:lol: :lol: al kako moćno zvuči ono "noso minđuše" :lol: cjelo vrijeme se tome smijem


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PAUL GREY (SLIPKNOT) R.I.P
PostPosted: 03. 06. 2010. 14:03 
Offline
User avatar

Joined: 27. 02. 2010. 13:01
Posts: 1598
Location: Lukavac
Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 164 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group