Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 17. 04. 2024. 00:25

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 105 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 21. 10. 2008. 21:14 
sta rece i osta ziv


Top
  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 22. 10. 2008. 16:43 
Offline
User avatar

Joined: 16. 09. 2007. 19:46
Posts: 1283
Location: Mount North
da mi redemption nije mrzak...
i da mi je scars najbolji njihov...

imas li nesto dodati?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 23. 10. 2008. 19:41 
_MisericorD_ wrote:
meni se stench manje-vise svidjio...ono moze proc mada nisam ja fan deicidea...jedino djelo njihovo koje velicam je scars of the crusifix


pa dodo bi to da si zaboravio,barem, Legion....

et to bi dodo


Top
  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 05. 11. 2008. 18:27 
Offline
User avatar

Joined: 05. 11. 2008. 17:32
Posts: 122
Location: libo te racku
_MisericorD_ wrote:
astarte
zenski epic/melodic black metal trio iz grcke + lik za bubnjevima...svidja mi se bend jer nije stereotipan...i liricki nabrijan...a malde rasturaju - medjutim...blekeri ih ne vole specijalno...haman negdje ko djederi melodiju...medjutim ona cetiri albuma sto sam ja preslusao - posebno astarte demonized i rise form within - su odlicna i vrijedna spomena


Imam ja od njih album .. zaboravio sam ime :) ..ali nisam bas fan te muzike.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 11. 08. 2011. 20:52 
Offline
User avatar

Joined: 28. 05. 2010. 10:46
Posts: 1995
Po meni licno, jedan od najpotcjenjenijih albuma je:

Image

A ne zaboravimo da je Ancient jedan od prvih ako ne i prvi norveski black metal bend koji je potpisao za jedan major label. Nazalost posle ove nove uidurme oko Aphazelovog prelaska u pravoslavlje, ovaj bend je izgubio dosta fanova, a sumnjam da je dobio novih (koliko je izgubio starih)... ali i prije toga, ovaj bend i ovaj album konkretno su bili podcjenjeni.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 11. 08. 2011. 21:40 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
Cuj posto pravoslavac, ona glupa kuja koja se motala sa njima na zadnjih par postala muslimanka. Odron bend bio i ost'o al imali su simpaticnih riffova, i glup spot, na tom albumu, i onaj det glemte riket nije katastrofa al' ima kamara stvari koje su daleko bolje meni licno.

Al isfura ljudi u tom bendu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 11. 08. 2011. 22:02 
Offline
User avatar

Joined: 28. 05. 2010. 10:46
Posts: 1995
Ovo je bend kojem su svi spotovi apsolutno bil isuvisni, spotovi su im gola voda.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 11. 08. 2011. 22:49 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
MERCILESS svi njihovi Albumi,najpodcijenjeniji Svedski DM bend


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 12. 08. 2011. 00:59 
Offline

Joined: 11. 06. 2010. 19:50
Posts: 588
Christicide!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 12. 08. 2011. 01:35 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
Slazem se za Merciless.

Za Christicide se ne slazem :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 12. 08. 2011. 12:42 
Offline

Joined: 11. 06. 2010. 19:50
Posts: 588
To vec znamo... :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 12. 08. 2011. 13:39 
Offline
User avatar

Joined: 28. 05. 2010. 10:46
Posts: 1995
Dukljanin wrote:
Christicide!

Fantastican zvuk bubnjeva na tom albumu, jos mi se ni jedan zvuk poslije Under The Sign of Hell nije svidio kao njihov na albumu... a i riffologija je pristojna, ne toliko prozvakana. naravno nije nesto ni orginalna, ali kakvih danas sve govana ima, ovo je sasvim solidan album.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 12. 08. 2011. 17:02 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
oppressor iz chicaga, prvi album "solstice of oppression". ovo je dragulj dm-a, tehnicki det metal kakav je trebao da bude, kakav su svirali atheist. ne da su slicni atheistu, naprotiv, skroz drugi fol. al americki det metal tehnicki s pocetka 90tih i kraja 80tih je imao taj neponovljiv filing stare skole. kasnije je to otislo u izdrkavanje.
inace ne znam osim groshe i enija da iko gotivi ove likove.

morpeus descends sam vec spomenuo prije par godina kad se tema otvorila, dragulj nydm scene, vec su kult bili na samom pocetku, kad su nastali i suffocation, incantation itd... samo sto nikad nisu isplivali, vjerovatno zbog preranog raspada.

crucifix iz dallasa, da su izdali najavljeni album visions of nihilism, mislim da bi danas stajali pri samom vrhu dobrog starog dm-a. ovako su ostali samo na demu barriers, koji je jedan od najboljih dm snimaka koje sam cuo. taj demo je kasnije izasao na splitu sa prvim demom suffocationa.

cancer iz uk, iako su vecina mozda i culi, slabo ko da znam da gotivi ovu velicinu. pravi stari dm, kakvog vise nema. ovo bi se vjerovatno svidjelo i svakom ljubitelju thrash metala, kojeg ima u dobroj kolicini.

broken hope, baphomet, internal bleeding, pyrexia, goreaphobia...

sve bendovi s pocetka 90tih, koji svirali vrlo prepoznatljiv za to vrijeme det metal, znam da svuci ko usrani klise al jebiga, to je tako bilo, to je bio bas old skul dm s dusom. mislim bar na ranije uratke ovih bendova, s pocetka 90tih. kasnije je i njih par znalo podobro zasrat.

mozda mi je najcudnije da svaka nova generacija sve manje i manje slusa klasike poput nocturnus, monstrosity, possessed, sadistic intent, autopsy, brutality, asphyx, entombed, a sve vise se ogranicavaju sterilnijim det metalom tipa deicide i cannibal corpse. ne kazem da su losi, al se veliki dragulji zaboravljaju. mozda i grijesim, al eto, tako mi se nekako cini...

jos jedan po meni prilicno potcijenjen bend je cardiac arrest iz chicaga. ne tako star bend kao ovi gore, al vrlo vrlo vrijedan paznje.

veliki dragulj americkog det metala mi pada na pamet, za koji mislim da slabo ko zna: morta skuld. prva 2 albuma, pogotovo prvi dying remains iz 1993. dobro se sjecam, kad sam prvi put cuo ovo... nisam mogao vjerovat da bend s takvim albumom nije na samom vrhu, a pogotovo da je tako malo poznat. kasnije su promjenili ime u ms2 i poceli svirat nu-metal, moze bit da je i do tog... :lol:

dalje... morgue iz chicaga. mislim da je ovo bilo na preporuku kktz-a, ako jest svaka cast. znaci za svakog ljubitelja starog dm-a, prvi album i jedini, iz 1993. odlicno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 12. 08. 2011. 17:20 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
Broken Hope je odličan bend. Šteta što je umro vokal prošle ili pretprošle godine.. :?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 12. 08. 2011. 17:26 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
morgoth iz njemacke, album cursed 1991. savrsen det metal. ko da je s floride iz 1989 :D

demigod iz finske, samo ovaj album: slumber of sullen eyes iz 1992. ima sve sto klasik treba da ima. kasniji albumi uzas.

demilich je zaboravljeni finski dragulj, sve sto su snimili ikad. davno kad sam ja poceo ulazit u ovakvu muziku ovaj bend je bio dosta poznatiji. ko trazi nesto orginalno i neponovljivo nek poslusa obavezno.

dominus iz danske. samo view to the dim album, iz 1994. ostalo karina. mislim nije toliko karina al su nazor poceli svirali nekakav groove. al zato ovaj view to the dim dere guzove. taj album je mix onog starog metala i groove rifcina od kojih plombe ispadaju ako se dovoljno pojaca :D

illdisposed iz danske. mnogi znam da ne gotive ovaj bend, al to je samo zbog kasnijih albuma. znaci opet samo prvi album four depressive seasons. nije ovo ona furka "samo prvi albumi valjaju" (sto ovaj dukljanin fura :razz: :lol: ), nego fakat ovi bendovi, kod kojih sam napisao prvi album samo, su poslije tog albuma skrenuli totalno s puta i poceli nesto sasvim drugo svirat. ovaj prvi illdisposed je nesto kako je chris barnes trebao zvucat sa svojim sfu da je srece bilo za njega i manje vutre :D vrlo solidan dm, neklasican album.

eto dosta od mene.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 12. 08. 2011. 18:19 
Offline
User avatar

Joined: 28. 05. 2010. 10:46
Posts: 1995
Addi wrote:
morgoth iz njemacke, album cursed 1991. savrsen det metal. ko da je s floride iz 1989 :D

Ovom izdanju nije mjesto ovdje... dosta ljudi slusa ovaj bend i ovaj album.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 12. 08. 2011. 18:51 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
pa nisam rekao da niko ne slusa. vidis iz posta da nisam striktno za temu se vezao.
htio sam rec da je recimo taj album bolji od dosta tih koji se velicaju i koji su ukovani u zvijezde jer su zvucna imena.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 12. 08. 2011. 19:17 
Offline

Joined: 11. 06. 2010. 19:50
Posts: 588
Addi aminujem 90 posto bendova gore..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 12. 08. 2011. 20:45 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
Finska DM scena iz 90-ih


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 13. 08. 2011. 00:29 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
Addi wrote:
cancer iz uk, iako su vecina mozda i culi, slabo ko da znam da gotivi ovu velicinu. pravi stari dm, kakvog vise nema. ovo bi se vjerovatno svidjelo i svakom ljubitelju thrash metala, kojeg ima u dobroj kolicini.


Cancer su izdali i jedan album koji se zvao "Black Faith". Govno enormno. Bolje da su se raspali nego da su nastavili da se provlace kroz blato. Doduse naslovna stvarka nije bila losa, onako, ako volis atmosfericnije momente kasnijeg Godflesh-a. Ali da je bilo nesto sto se moze poredit' sa "Into Glory Ride"...

Addi wrote:
mozda mi je najcudnije da svaka nova generacija sve manje i manje slusa klasike poput nocturnus, monstrosity, possessed, sadistic intent, autopsy, brutality, asphyx, entombed, a sve vise se ogranicavaju sterilnijim det metalom tipa deicide i cannibal corpse. ne kazem da su losi, al se veliki dragulji zaboravljaju. mozda i grijesim, al eto, tako mi se nekako cini...


Bar u BM andrgraund krugovima ti bendovi koje si naveo se slusaju mozda i vise nego prije. Dobro sa izuzetkom Brutality-a, a i Monstrosity-a donekle (jesu znali bit mracni u picku materinu al su i oni sterilan isfur s vremena na vrijeme). S vremenom sam naucio voljet Deisajd al Kenibale nikako. Malo ih postujem posto su neke aspekte muzike otjerali u krajnjost i sto nisu povukli samoubilacki potez. Al dobro, ti si jedan od malobrojnih likova za koje znam da im se svidio novi Morbid Angel. (to samo da te mahinalno napomenem da ti je ukus u kurcu i nije mjerodavan :P :mrgreen: )


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 105 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group