Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 20:36

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 105 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 01. 02. 2008. 13:34 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Malo sam sjedio i dumao o Venomu u periodu Tonya Dolana i gledajuci po netu skontao da je PRVI CD koji sam ikad kupio (u Planetu u ZG hehe), prije nego sto sam ikako imao CD player, danas najvrijedniji disk u mojem posjedu, tojes dugo van opticaja album Venoma iz 91-e pod nazivom Temples of Ice...

Neznam koliko je iko od vas pratio Venom ali meni su oni bili totalna opsesija otkad sam vidio njihovu izvedbu 7 Gates of Hell u Hammersmith Odeonu 85-e, koju je incidentno uz Circle of the Tyrants i Sweet Tears 93-e na Headbangers Ball-u narucio Duncan Patterson (tada basista Anatheme), zahvaljujuci njemu sam ja danas blekmetalac...barem tri godine kasnije sam skupljao sve sto ima veze sa venom-om i na kraju balade zadnje cega sam se docepao su bili prvi albumi sa Cronosom...ironicno?

Dok su nekim "Welcome to Hell" i "Black Metal" kult, a nekim smece, jedino sto meni odzvanja u glavi su "Prime Evil", "Temples of Ice" i "The Wastelands". Posto su zurnalisti tog vremena bili predominatno lijeni idioti Britanci (Kerrang, Metal Hammer), generalno normalna pojava je bio konsenzus da su ti albumi smece u stilu "Calm Before the Storm" ili "At War with Satan" (koji je meni licno daleko losiji od puno vise kaljanog "Possessed"-a, koji ipak odnosi nagradu za najgore produciran disk ikad hehe).

Ne znam za vas, al iskreno, Prime Evil je totalna finalnost Britanskog thrasha. Zaboravite Onslaught, Atomkraft...zaboravite cak i Warfare koji su bili Venom na pankerskim steroidima, ovo je Warfare na jedanes uz tehnikaliju i melodicnost koja bi postidila svojevremeno i Kreator...ali Prime Evil je generalno prihvacen kao necjenjeni dragulj, no pratioci nisu imali tu srecu...

Temples of Ice je skretao u nepotrebne digresije (Playtime, nastavak Teacher's Pet, i preglupa obrada Purpleovog Speed King-a), ali Tribes, Even in Heaven, Trinity MCMXLV 0530, su thrash klasici s kraja decenije, dok Faerie Tale pokazuje da su Venom imali smisla za "zli" Heavy Metal daleko vise nego mnogi razvikaniji bendovi (primarno Mercyful Fate), ali finale naslovne, i podlost i disharmonija zavrsetka iste su nesto sto horde omladine nafurane na DSO i slicne manipulatore zla u Metalu zaista MORAJU poslusati. Po meni istisnki sablon za deceniju BM-a koja ce slijediti, i nazalost cesto strukturalno neshvacena...da su bogdom svi ovi zli bendovi skontali Lovecraftovinu te pjesme, kako nesto moze poceti tako Tom Waitsovski, skrenuti u totalno prebrzavanje i zavrsiti sa disharmonicnim horor jebanjem u zdrav mozak, BM bi bio puno uvjerljivija muzika danas...

The Wastelands je vec zesci Slejeraj, iako su Kissing the Beast i Riddle of Steel ocito najjace ovdje, a Maidenovski idiotske Cursed i Clarisse sjebaju album donekle (prva je djonaza Powerslave-ove naslovne, kako tonalitetom pa tako i tematikom, dok je druga bas Maidenovska glupost, ofirno inspirisana filmom kad jaganjci utihnu), Crucified je moguce najbolja pjesma ikad napisana pod ovim poznatim imenom, lagana, gotovo dumerska polu-balada dominirana Police-ovskim arpeggiom sa krajnje podlim naglaskom koja vodi u definitivno najljepsu solazu koje je Mantas ikad iz sebe izvukao...

Iko? Ideja?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 04. 02. 2008. 22:03 
Offline

Joined: 24. 02. 2006. 15:57
Posts: 689
Maidenovi X Factor i Virtaul...ha jebiga,meni je svaki Maiden labum vrh...al ova dva se odnose na Maiden fanove koji obozavaju Bruce-a,pa zapoistavljaju navedene zbog Blaze-a.Dobri albumi,ovaj prvi fenomenalan...mracan melodican u stilu Seventh Son-a,jako podsjeca na taj stari period.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 04. 02. 2008. 23:09 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
X sam pravo mrzio kao klinac, al priznajem da je to njihov najmracniji disk, ima tu nesto, al XI je meni najveci kaktus u Metalu ikad...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 05. 02. 2008. 13:56 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
carcass, generalno slabo ko da konta... a reek i sos pogotovo... stas jebiga.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 05. 02. 2008. 14:11 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
mozda tool


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 26. 02. 2008. 10:36 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Khm...vecinu nu-a,pogotovo podzemnog,al jebo sad to.Da ne konta neko ono bas BAS Tool i Apc zasigurno.Ljudi ih mrze,smor im,...


A da ne govorim koliko ovu Ademu volim(sve osim smeca "Planetsa" sa onim majmunom od pjevaca tadasnjeg) :oops: najgej,najsoft nu metal bend kao takav,a da pravi nu sviraju bez primjesa repa i ostalog.
njih pogotovo ljudi vole :lol:


i dobro chile kaze za carcass,jos nadodaj zajebancija bendova ala anal mandica...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 26. 02. 2008. 11:55 
Offline
User avatar

Joined: 19. 02. 2008. 00:03
Posts: 93
Location: Labin
bloodflood wrote:
carcass, generalno slabo ko da konta... a reek i sos pogotovo... stas jebiga.

Ma neznam baš. Ja neznam ni jednog grindera kojemu su ovi albumi smeće ili da ih ne kuže. Prije će biti ljudi koji ne kontaju "Swansong" jer i prije njega "Heartwork" koji su skroz drugi svijet u odnosu na njihovu grind fazu.
Ne kažem da su oba loše, zapravo genijalna su, ali više ljudi je posralo zadnja dva nego sos ili reek...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 26. 02. 2008. 16:33 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Carcass su kult i bog otac,tu je kraj rasprave...Jedan nekroticizam il hartvork kad neko ponovi ja cu mu popusit kurac...za to doba pogotovo.
tekstualno vrh


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 27. 02. 2008. 02:03 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
samo sto ni oni nisu kontali textove kad su ih pisali :D svakako, kultni bend za dm i grind scenu. po meni na vrhu samom, s napalmom, morbidima, suffo-om, deicide-om, i tako dalje da ne nabrajam :-) al to nije tema danasnje emisije :-)
po meni bend koji ima premalo paznje je morpheus ili morpheus descends (kako se kasnije nazvase). to je kult bend. pioniri ny skole.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 27. 02. 2008. 21:28 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ovako od nekih mainstream albuma men odlican MY DYING BRIDE Songs of Darkness, Words of Light, vecina mi tog romanticnog dooma brzo dosadi i nije mi nesto, al ovaj me album cijelog drzi da ga slusam bez praznog hoda. nije on meni ni malo light, pravo je tezak mada je predvidljiva patetika, al to je taj djir, sto se mene tice ovdje predstavljen tak da valja.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 27. 02. 2008. 22:34 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
stavih to vam jer neznam nikog kome bas on pase, heh.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 09. 03. 2008. 21:31 
Offline

Joined: 07. 03. 2008. 01:11
Posts: 14
hm...recimo,nitko od ljudi ne kuzi nevermoreov dreaming neon black.dok se ja mogu totalnouzivit u muziku i textove.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 09. 03. 2008. 23:10 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 02:58
Posts: 2165
Location: Mostar
Dreaming Neon Black je prebolestan i premocan, njihov najznačajniji album jer ono je prava bit Nevermora


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 11. 03. 2008. 20:09 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
Eucharist - A Velvet Creation
Eucharist - Mirrorworlds
,
ta 2 albuma navedenog benda,uh

malo ko je cuo za ovaj fenomenalni skandinavski bend, a jos manje ih ko cijeni, cast izuzecima, vrhunska muzika


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 11. 03. 2008. 20:13 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
znam da smo ja i Khasma nekad o tom bendu polemisali, svaka cast na kopanju minornog dragulja iz blata...

daleko bolji bend nego MNOGI koji su im bili kolege a danas su megapopularni...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 14. 03. 2008. 02:56 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
jeste stvarno, slucajno naletio na njih i fakat ono sam se sjebao, koja originalnost, tako jednostavni a tako komplikovani, odmjereni, bet jeftine melodije, idealaan band, sto se mene tice getenburshka bagra a i ostali su SVE sto se moglo od njih pokrali :twisted: :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 16. 03. 2008. 09:54 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 21:17
Posts: 991
Location: in the Wasteland...
meni predobar bend i predobar album : Redline - "Portrait of a Mirror Image"..
ovo je definitivno nesto u cemu ce se pored hXc fanova pronaci i black metalci, i deatheri i doomeri... mozda zvuci nemoguce kad ja to ovako napisem, ali nabavite album, poslusajte fino i vidjecete da sam upravu..
ja bit to nazvao hardcoreom kroz koji je pravo dobro provucena dark/ doom/ black atmosfera, povremeni blastbeat, povremena black distorzija i screamovi..
Svjestan sam fakat da ovo zvuci preglupo kad se cita i nemoguce, jer sam nabrojao toliko pravaca, ali poslusajte..
hXc


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 18. 03. 2008. 14:09 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Zasto bi zvucalo preglupo? Hahaha, to mozda iskljucivo za pravovjerne genealoge, no njima je, ionako, vise bitno sta ce reci, nego sta su culi :mrgreen: Slazem se, PREJEBEN album!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 18. 03. 2008. 14:33 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
Suicidal Tendencies!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dobri albumi gotivnih bendova koje niko ne konta...
PostPosted: 18. 03. 2008. 14:47 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Tesko da Suisajdl malo ljudi konta, al' moze svasta bit :mrgreen:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 105 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group