Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 30. 04. 2024. 23:41

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 183 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Next
Author Message
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 10. 03. 2008. 14:09 
Offline
User avatar

Joined: 15. 03. 2007. 14:29
Posts: 73
Location: sarajevo
grrrrr grrrrr....dz dz dz dz dz dz....futa futa futa futa futa.....i to je to :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 22. 03. 2008. 03:02 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Kakvu muziku zaista slušam? Pa, nemam pojma, ne bi ti baš znao reći, jer nisam muzički obrazovan, odbijam da budem, jer zaista zastupam mišljenje da je najveći problem bendova - kad nauče svirat. Mislim da je većina muzike koju slušam jako jednostavna, a ono što (mislim da) znam je da je dosta u 4/4 ritmu (to je ravnjak, jel?). Suštinski, meni to sekunde ne smeta, jer mi svi ti arpeggie, harmonije i kurčine samo skaču po živcima. Minimalizam je zakon. Svako komplikovanje ostavljam onima koji to vole. S druge strane, lično, a mora se umiješati lično mišljenje, nijedna pjesma Opetha NIKAD neće nadjebati bilo koju pjesmu Kennediesa ili Ramonesa meni...

Neki dan sam uzeo da sviram na bas gitari Bomber of Motorheada i skontao sam koliko je to nejvjerovatno jaka pjesma. samo 2 žice, samo 6 polja. Koja su polja, jebiga, ne bi Vam znao reći, ni dan-danas ne znam ništa gdje je šta na basu osim da su žice E-A-D-G. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 22. 03. 2008. 11:06 
Offline
User avatar

Joined: 22. 03. 2008. 01:09
Posts: 399
Location: Ispred monitora...
Nisam previše ograničen što se tiče muzike. Mogu slušati sve vrste ROCKA, mada me psihodelični smara, grunge ne podnosim nikako, mogu Gibbonija, Balaševća, Šobića i neke tako laganije stvari. Što se tiče metala to je skoro sve: Heavy, thrash, progressive, power, hardoce, metalcore, pa čak i death/melodic death. Black ne podnosim. Inače ne volim scream, growl ili shadow vokale, pa ne mogu da uživam u nekim pravcima. Najviše mi stoji old school - thrash, heavy, power... Maiden mi je omiljeni band. savršenstvo ne postoji, ali meni je ovo vrh... :lol:

Quote:
Kakvu muziku zaista slušam? Pa, nemam pojma, ne bi ti baš znao reći, jer nisam muzički obrazovan, odbijam da budem, jer zaista zastupam mišljenje da je najveći problem bendova - kad nauče svirat. Mislim da je većina muzike koju slušam jako jednostavna, a ono što (mislim da) znam je da je dosta u 4/4 ritmu (to je ravnjak, jel?). Suštinski, meni to sekunde ne smeta, jer mi svi ti arpeggie, harmonije i kurčine samo skaču po živcima. Minimalizam je zakon. Svako komplikovanje ostavljam onima koji to vole. S druge strane, lično, a mora se umiješati lično mišljenje, nijedna pjesma Opetha NIKAD neće nadjebati bilo koju pjesmu Kennediesa ili Ramonesa meni...


To jeste stvar ukusa, ali nije samo bit u tome da bude komlikovano ili jednostavno. Bitno je da je urađeno sa srcem (sad serem) i da prija uhu. Komplikovanost nije bit, naravno. Malmsteeen ima pre-pre-prekomplikovane i teške stvari, ali se i pre-pre-preserava na gitari. Al npr. Dragonforce ima prejaku brzinu, ali i melodičnost/textove/glas... Alogia isto...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 22. 03. 2008. 11:58 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
SIK wrote:
grrrrr grrrrr....dz dz dz dz dz dz....futa futa futa futa futa.....i to je to :twisted:

8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 23. 03. 2008. 12:21 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
Maximum Satan wrote:
Kakvu muziku zaista slušam? Pa, nemam pojma, ne bi ti baš znao reći, jer nisam muzički obrazovan, odbijam da budem, jer zaista zastupam mišljenje da je najveći problem bendova - kad nauče svirat. Mislim da je većina muzike koju slušam jako jednostavna, a ono što (mislim da) znam je da je dosta u 4/4 ritmu (to je ravnjak, jel?). Suštinski, meni to sekunde ne smeta, jer mi svi ti arpeggie, harmonije i kurčine samo skaču po živcima. Minimalizam je zakon. Svako komplikovanje ostavljam onima koji to vole. S druge strane, lično, a mora se umiješati lično mišljenje, nijedna pjesma Opetha NIKAD neće nadjebati bilo koju pjesmu Kennediesa ili Ramonesa meni...

Neki dan sam uzeo da sviram na bas gitari Bomber of Motorheada i skontao sam koliko je to nejvjerovatno jaka pjesma. samo 2 žice, samo 6 polja. Koja su polja, jebiga, ne bi Vam znao reći, ni dan-danas ne znam ništa gdje je šta na basu osim da su žice E-A-D-G. :D


to care! nemoj se nikad promjenit, napredak je pravit jos bolje stvari na jos manje polja :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 27. 03. 2008. 18:58 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
kktz wrote:
to care! nemoj se nikad promjenit, napredak je pravit jos bolje stvari na jos manje polja :mrgreen:


Kakvo ba mijenjanje...na kraju ću još dvije žice skinuti sa basa :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 27. 03. 2008. 19:03 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
mos skinut i tri, al dve se ostavljaju sam da se vrat ne iskrene :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 27. 03. 2008. 20:01 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Hahahaha... SAMO.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 29. 03. 2008. 18:12 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
kktz wrote:
mos skinut i tri, al dve se ostavljaju sam da se vrat ne iskrene :mrgreen:


hahahahaha, ma zategnut ću ja vrat ako je samo do žica, ali neka, volim E i A pravo :D Bez njih se ne može :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 29. 03. 2008. 18:19 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
E zakon 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 01. 04. 2008. 13:05 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
bolje bez zica...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 01. 04. 2008. 13:22 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
Maximum Satan wrote:
zastupam mišljenje da je najveći problem bendova - kad nauče svirat.

koliko god ovo zvucalo glupo virtuozima muzickim, ovjde ima itekako istine, jer muzika vremenom kod takvih bendova pocne gubit poentu i smisao.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 01. 04. 2008. 15:05 
Offline
User avatar

Joined: 14. 11. 2006. 02:17
Posts: 337
Location: Tuzla
Addi wrote:
Maximum Satan wrote:
zastupam mišljenje da je najveći problem bendova - kad nauče svirat.

koliko god ovo zvucalo glupo virtuozima muzickim, ovjde ima itekako istine, jer muzika vremenom kod takvih bendova pocne gubit poentu i smisao.


Slazem se, nazalost je tako, ali ipak ne kod svih bendova. Vecina se sjebu kod tog preseravanja, ali neki "dragulji" su ipak ostali konstantni u kvaliteti i kreativnosti. Mada je to mali broj, rekao bih oko 20% "tehnickih" bendova je ostalo kako treba.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 01. 04. 2008. 15:44 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
pa naravno, uvijek ima "dragulja" ili izuzetaka ili kako god... i ja sam mislio na vecinu...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 01. 04. 2008. 16:01 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ako cemo iskreno, i mnogo je bendova koji neznaju "kvalitetno" svirat smece bez ikakvog duha, nema garancije za nista, i da, moze se i bez zica.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 01. 04. 2008. 20:54 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Kakve veze ima sad to je li bend tehnicki dotjeran ili ne sa bezveznim stvarima koje pravi? Toga ima svugdje... Predrasude su vec nesto drugo!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 01. 04. 2008. 22:51 
Offline
User avatar

Joined: 15. 03. 2007. 14:29
Posts: 73
Location: sarajevo
Burnt iN Effigy wrote:
SYMPHONY wrote:
Kakve veze ima sad to je li bend tehnicki dotjeran ili ne sa bezveznim stvarima koje pravi? Toga ima svugdje... Predrasude su vec nesto drugo!


Zato sto 2-3 riffa Morbid Angela "govore" vise nego svi riffovi Necrophagista . . . .

Kako mrzim kad se poredi old school death i moderni death metal, dva razlicita svijeta i nemogu se porediti. MA je uradio nesto novo u svije vrijeme, isto sto je Necrophagist u svoje. Jasno je da su MA vece legende, cak je i sam Muhamed rekao da su mu oni veliki uzor, al coek nije htio ponavljati istu muziku pa je stvorio nesto drugacije.
NEMOZE SE POREDITI, DVA RAZLICITA SVIJETA!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 02. 04. 2008. 00:29 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
:lol:
al u pravu si amere, old skul sto je reko s par rifova, nemoze ova tehnika danasnja ni za 100 godina.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 02. 04. 2008. 00:32 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Burnt iN Effigy wrote:
SYMPHONY wrote:
Kakve veze ima sad to je li bend tehnicki dotjeran ili ne sa bezveznim stvarima koje pravi? Toga ima svugdje... Predrasude su vec nesto drugo!


Zato sto 2-3 riffa Morbid Angela "govore" vise nego svi riffovi Necrophagista . . . .


Po cemu to vise vrijede? Sve je to relativno druze...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 02. 04. 2008. 00:36 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
zato sto te pogode u dusu, nesto ko sevdah :D


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 183 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group