Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 17:29

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 50 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Combinations,combinations....
PostPosted: 25. 08. 2008. 13:54 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
He he :twisted: :

black metal + rap = shriek rap - nešto što ću ja skontati i što će biti popularno za nekih 15-20 godina;

tech-house + electro dub - vrlo fin combo;

metal + jazz + noise = chaos = The Dillinger Escape Plan

metal + jazz + milijardu nekih poliritmičnih budaleština i ideja = Fredrik Thorendal Special Deffects - Sol Niger Within :twisted:

rock + budaleštine sa ekperimentisanjem gdje se kaos i savršen red konstantno preklapaju = The Mars Volta

rock + hip-hop = oplemenjivanje i muzike i onog Å¡ta ta muzika predstavlja (subkulturu) - Rage Against The Machine

punk + rave + electro + d'n'b + industrial + xxx nekih stvari i sve to zvuči jebeno do bola = The Prodigy

Moje drage kombinacije - death metal + hardcore + experimental i mathcore + death metal + poliritmična pržiona ala Meshuggah (npr. After The Burial, August Burns Red, Mnemic itd.).

Kombiniranje je cool - ukoliko nema za cilj samo prodaju, tipa Å¡to rade 50 Cent, Timbeland i Kany West danas.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combinations,combinations....
PostPosted: 25. 08. 2008. 17:12 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 15:20
Posts: 505
Location: kraljevina Bosna
tjeskoba wrote:
black+crust punk


8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combinations,combinations....
PostPosted: 25. 08. 2008. 20:43 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Burnt iN Effigy wrote:
Jazz u kombinaciji s metalom je sranje za usi, uglavnom zbog 'muzicara' koji u trenutku inspiracije, tacnije 'furanja', odluce sklepati nesto novo sto nazalost nema nikakve vrijednosti.

Naravno uvijek ima izuzetaka, majstora koji su znali kako da uklope te dvije krajnosti, npr. Pestilence i Atheist.


Ni ja ne volim nafure. Ako želim tehnikaliju pustim si Necrophagista i uživam. Metal mi je kao desetopotencionirani kaos što ga najluđi jazz može dati - ali samo uz metal možeš izgubiti kontrolu nad svojim tjelom i tada bolje da niko nije blizu tebe. Spoji luđačku jazz osnovu i metal i imaš Dillingere - uz ovo nisi normalan sekunde. Npr. Baby's First Coffin ili Panasonic Youth :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ...buraz... u ovo sam se uvjerio sad na svirci A Dog Called Ego u Travniku - bilo je tih haotičnih djelova i razbacivanja udova u sve četiri strane svijeta... Sa Fredrikom je drugačije - to je da sjediš ili trensaš dok slušaš - to je zapanjujuće, jednostavno uzima. Znači jazz osnova + metal energija = razvaljivanje kitschme :twisted: . (uz istovremeno zapanjivanje 8) ).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combinations,combinations....
PostPosted: 27. 08. 2008. 14:34 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
Motorhead+krigla hladne pive (kada je lifestyle u pitanju)
a od muzike u zadnje vrijeme mi dosta leži kombinacija HC+industrial,tipa atari teenage riot,lunatic calm


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combinations,combinations....
PostPosted: 28. 08. 2008. 19:53 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
industrial je isprva bio to sto ime kaze, koristenje buradi, metala, limova i sl za pravljenje glazbe bazirane na jakim ritmovima i mracnoj atmosferi, ili totalnoj buci, uz provokativno grebanje po raznim tabuima, etc... to je ono sto su radili (ali RANI) SPK, Einstürzende Neubauten, Test Dept., Laibach, etc... poslje je doslo mjesanje sa raznim drugim zanrovima, npr elektronikom i sl, pa rockom i metalom, na kraju gotovo da je postao pop u nekim oblicima. tako da je danas industrial jaaaako sirok pojam i cesto bendovi koji su tako krsteni nemaju gotovo nikakve veze sa izvornim industrialom, a medju sobom se razlikuju ko nebo i zemlja. nemoguce je danas dati neku strogu definiciju industriala... black metal je u startu bio dost naklonjen industrialu, zbog slicne nihilisticke/provokativne estetike, npr kasniji BEHERIT pa i rani MAYHEM, u onim ambient uvodima i kod ranih black/thrashera moze se cuti industrial utjecaj. iako isprva nisu bili takvi MINISTRY je vjerovatno najvise napravio na mjesanju industriala i metala, ali ja mislim da industrial nije kako neko mozda misli samo koristenje ritam masine, vec i taj neki ugodjaj. ja volim dost industriala, u raznim varijantama, od najextremnijih do nekih komercijalnijih, ali se nesmatram expertom, evo malo wikipedie na tu temu...

http://en.wikipedia.org/wiki/Industrial_music


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combinations,combinations....
PostPosted: 28. 08. 2008. 20:33 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
heh,nemam bas nekog iskustva oko industriala,tek sam prije 2 god.poceo ozbiljnije slusati tu vrstu muzike,a poceo sam preko prvih albuma Laibacha..u pravu si za mayhem,bas se sjetih prve pjesme sa ep-a "deathcrush" koja traje nekih minutu i po,po mnogima bezazlena i krajnje nepotrebna na tom albumu,za mene predstavlja fini lagani industrial intro u kasnije crusthrash klanje.kod industriala jednostavno volim tu sirovost,tu hladnocu..takodjer,preporucio bih sarajevski (kultni) bend S C H kao primjer jednog originalnog industriala.mrzim kad neki metalci na pitanje sta je industrial kazu da su to bendovi tipa deathstars,rammstein,pain,hayd ok.ministry,al ovo drugo nikako..
ima li jos iko duzeg iskustva sa industrialom (al onim pravim,a ne metal-ind.),da kaze par dobrih bendova..
pozz


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combinations,combinations....
PostPosted: 28. 08. 2008. 20:46 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
SCH Zakon! Još uvijek ne mogu prežaliti što sam ih propustio kad je bio onaj fest u CDA Gabeli. Stara škola, jedva čekam svirku.

Btw. Taj fol sa živim aparaturama radi Prodigy na koncertima - lupanje metala od metal - u halama gdje sviraju stave lance na plafone i gore woofere i zvučnike tako da taj zvuk pići cijelo vrijeme - i još se ljudi pitaju što su njihovi koncerti prava divljina :mrgreen: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combinations,combinations....
PostPosted: 28. 08. 2008. 21:13 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
jojjjj prodigy sam sluso pravo davno,cak mi se ko klincu svidjala ta muzika,imidz i sve to..
sada mi je totalno isfuro,sjecam se zadnji album je totalno sjeb,samo 1 pjesma o.k..
super su mi one big beat stvari sa punk vokalima (fuel my fire,serial thrilla i dr.),imaju dobrih momenata,al gledajuci sad ima i puno boljih od njih,al su mi u lijepom sjecanju,imao sam sve kasete od njih hehe..inace volio sam prije vise taj UK big beat,industrial+punk i sl.,u sjecanju su mi ostali apollo440,crystal method(imaju predobrhi albuma,ali ima i onih dosadnih),prvi albumi chemical brothersa,basement jaxx(imaju odlicnih electropunk stvari),ynkieXL,lunatic calm,i sl.....nostalgija :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combinations,combinations....
PostPosted: 28. 08. 2008. 21:27 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
prodigy su zakon. imam 2 albuma. nekad davno, bas kad sam bio klinjo mi je onaj "The Fat of the Land", zakon bio. ahhaha, samo to sluso po citav dan na vokmenu :lol: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combinations,combinations....
PostPosted: 28. 08. 2008. 21:38 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Nije da serem ali... viewtopic.php?f=36&t=11205

Ja ih slušam od '96, sve ovo što je tjeskoba nabrojao je ok ali jedan je Prodigy, jedinstven i ubjedljivo najžešći od svih nabrojanih. Their Law je definitvni industrial + metal.
http://www.youtube.com/watch?v=quSJ_y8T ... re=related. Mada je punk look :mrgreen: :twisted:
Uz Prodigy jedino možeš bangat :D , baš sad sam sa ekipom na Vlašiću i bango i skako i svašta nešto upravo uz Prodigy.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combinations,combinations....
PostPosted: 28. 08. 2008. 21:46 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
hm,slazem se u vecini stvari,ali ne i to da je najzesci i da jedino uz njega mozes bengati.poslusaj atari teenage riot,puno su zesci od prodigyja,a i benganje uz njih je obavezno.ako mognes ikad,poslusaj i Orbital,lunatic calm(imaju samo jedan album jbg,al je dobar),ynkieXL,Expansion Union,stare Moby albume,Crystal method,i poneke pjesme Propellerheadsa..mozda je iz cijele te gomile upravo prodigy najpoznatiji,al najzesci nije.a bengat mozes samo uz par pjesama,mada ja vise volim neke lude plesove uz prodigy(jebiga takvi su ritmovi :D nemres da odolis 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combinations,combinations....
PostPosted: 29. 08. 2008. 00:46 
kolko sam skonto,vi tvrdite da rammstein nije industrial
ja sta je onda???


Top
  
 
 Post subject: Re: Combinations,combinations....
PostPosted: 29. 08. 2008. 00:51 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
tvrdimo da rammstein nije cisti industrial,moze za nekog biti industrial-metal,u njemackoj takav vid muzike zovu Tanz-metal (pored rammsteina,tu su i megahertz,Oomph..).
znaci,rammstein u svoju muziko ubaciva elemente industriala (u nekim pjesmama tu su i neke goth melodije),ali rammstein ljudi nije cisti industrial,vec fuzija,sinteza,spoj METALA i pomenutog zanra


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combinations,combinations....
PostPosted: 29. 08. 2008. 01:02 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
tjeskoba wrote:
tvrdimo da rammstein nije cisti industrial,moze za nekog biti industrial-metal,u njemackoj takav vid muzike zovu Tanz-metal (pored rammsteina,tu su i megahertz,Oomph..).
znaci,rammstein u svoju muziko ubaciva elemente industriala (u nekim pjesmama tu su i neke goth melodije),ali rammstein ljudi nije cisti industrial,vec fuzija,sinteza,spoj METALA i pomenutog zanra


Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combinations,combinations....
PostPosted: 29. 08. 2008. 04:14 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
najbolji spoj definitivno: death n roll. death metal i rock n roll. par vrlo vrhunskih death metal bendova se usudilo prosvirat ovaj merak. dvije krajnosti savrseno spojene. cile, jel ima ista bolje za rostilja? 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combinations,combinations....
PostPosted: 29. 08. 2008. 10:34 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
vid ga odmah Entombed :razz:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combinations,combinations....
PostPosted: 29. 08. 2008. 13:26 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ma ima i vecih meraka bolan


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combinations,combinations....
PostPosted: 29. 08. 2008. 13:41 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Death metal + gangsta rap = Death rap :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combinations,combinations....
PostPosted: 29. 08. 2008. 13:44 
artredis wrote:
Death metal + gangsta rap = Death rap :twisted:

=napoj


Top
  
 
 Post subject: Re: Combinations,combinations....
PostPosted: 29. 08. 2008. 16:09 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
heheh joj ba ima jedan lik reper al su textovi kao u death metalu,morbidni,sick..mislim da se zove negro,necro,tako nesth.predobro :)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 50 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group