Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 21:26

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 206 posts ]  Go to page Previous  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next
Author Message
 Post subject: Re: Najbolji albumi u 2008
PostPosted: 12. 01. 2009. 22:07 
evo i ja da malo propametujem koju.
nemojte sta zamjerit :mrgreen:

10.Exodus - Let there be blood

-Mozda pretjerujem al nea veze...iskreno, bio sam ljut kad sam cuo sta planiraju holt i ekipa i bio sam ubjedjen u katastrofu, sto zbog produkcije to i zbog Dukea.al ipak ispalo je savrseno, daaaleko od toga da je nadjeban orginal naravno.Duke je na dosta pjesama pokazao odlicne vokalne sposobnosti koje bi trebao da koristi i ubuduce u Exodusu a i produkcija nije toliko ispolirana.

9.Warbringer - war without end

-Uh ovo je jedan od bendova koji krese stari thrash al sa modernom produkcijom i puno je jaci od mnogih razvikanih "novih nada" thrasha (gama bomb, bonded by blood, evile...)

8.Slipknot - All hope is gone

-Iako je ovo najvjerojatnije najslabije i najmanje inovativno izdanje slipknota, ekipa je uradila dobar posao i snimil komplikovanije i ozbiljnije pjesme nego ikad do sada ali je snimila i neke na koje bacaju na period Iowe i Slipknota cisto da pokazu da i dalje znaju da prave "lude" kompozicije kao i prije 10 god.

7.Napalm Death - Time waits for no slaves

-Napalm me je jebeno iznenadio i snimio fanatziju od albuma na kojem je udrobljeno ama bas sve. potpuno neocekivano

6.Cannabis Corpse - Tube of the resinated

-a ovi gaze li gaze...kako bi se tek pricalo o ovom bendu da im je nekom prilikom drugo ime i tematika pjesama.Muzika je u fazonu iz najjaceg doba cannibala a vokal dere nekako na granici barnesa i fishera.po meni je jaci od blunteda.

5.Deathhammer - Forever Ripping Fast

- red je da se izabere pobjednik svih ovih bendova koji su zalutali u vremenu kako po nacinu sviranja tako i po produkciji a njih je u zadnje vrijeme i previse.Deathhammer je definitivno uradio najjaci posao ove godine...mjesavina starog jebenog slejera, starog destructiona i naravno starog sodoma...sjajna kombinacija koja se pokazala uspjesnom.

4.Blasphemer - Executioner

- e ovi su pokazali svim ovim bendovima koji zele da sviraju kao da su u 80 i nekoj kako se to radi...momci su uradili sjajan album i odlicnu produkciju koja ima prljavstinu iz 80tih ali ujedno je i moderna.uspjesan im to ispade fazon pravo :mrgreen:

3.Testament - The formation of damnation

Puno se majmuna zali na ovaj album ali bez nekog razloga...ljudi ovo je PRAVI testament.demonic i Gathering su bili izleti koji su eto u neku ruku i uspjeli ali ovo je Testament iz doba New ordera, practicea ali sa modernom produkcijom.Chuck Billy i pjeva kao u 90tim (ma i bolje) sa nesto manjim dodacima onog svog growla kojeg je koristio u maximalnoj mjeri na demonicu i gatheringu.Ujedno mi je ovo i najbolji album Testamenta poslije Legacyja naravno.

2.Deicide - Till death do us part

-Jos jedan popljuvan album ali opet bez razloga (ili su razlog Hoffmanni). album koji je sve bolji i bolji svakim slusanjem.ima nesto u sebi sto nosi i nosi.gitare se gotovo ne cuju ali ipak nose :mrgreen: . album nema niti jedan potencijalni hit ali je pravo malo remek djelce.Mozda najvise zbog Bentona koji je briljirao opet, kako sa textovima tako i sa interpretacijom (dulum catchy stihova). asheim je takodje uradio sjajan posao.i opet ponavljam, trebalo je imat muda pa nakon stencha izbacit ovakav album.neponovljiv bend,onajsmajlistopljesce. Treba pohvaliti i totalno umjetnicki cover.

1.Metallica - Death Magnetic

Ocekivao sam da ce metallica izbacit jebacki album ali da ce biti ovako jebacki, nisam.
Uradili su tribute sami sebi. oderali su pjesma po formulama iz doba justicea mastera i blacka a usput ubacili malo novih fazona i slozili sjajan album.Malo ko moze napravit (tacnije, ne smije) album od 75 minuta. odlican povratak a cini se i odlazak.
i vise nego dostojno, nema sta.


Top
  
 
 Post subject: Re: Najbolji albumi u 2008
PostPosted: 12. 01. 2009. 22:41 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
metalika rastura na veliko ........... i meni je nambr 1 :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji albumi u 2008
PostPosted: 13. 01. 2009. 00:30 
Offline

Joined: 01. 01. 2009. 14:30
Posts: 5
obzen & the way of all flesh dijele ubjedljivo 1. mjesto.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji albumi u 2008
PostPosted: 13. 01. 2009. 11:19 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
Evo i od mene,bez logičnog redoslijeda:

Benediction - Killing Music
Toxic Holocaust - An Overdose Of Death
Testament - Formation Of Damnation
Metallica - Death Magnetic
Krv - Ponor
Unleashed - Hammer Batallion
Dismember - Dismember

I to bi bilo to...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji albumi u 2008
PostPosted: 14. 01. 2009. 04:12 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Pathologist wrote:
Evo i od mene,bez logičnog redoslijeda:

Benediction - Killing Music
Toxic Holocaust - An Overdose Of Death
Testament - Formation Of Damnation
Metallica - Death Magnetic
Krv - Ponor
Unleashed - Hammer Batallion
Dismember - Dismember

I to bi bilo to...



Tvoja je poprilicno dobra! Al i previse uska (mislim, samo black, death, thrash).


Btw. Sharane ja ti opet poslo one svoje :?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji albumi u 2008
PostPosted: 14. 01. 2009. 10:08 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
Nameless wrote:
Pathologist wrote:
Evo i od mene,bez logičnog redoslijeda:

Benediction - Killing Music
Toxic Holocaust - An Overdose Of Death
Testament - Formation Of Damnation
Metallica - Death Magnetic
Krv - Ponor
Unleashed - Hammer Batallion
Dismember - Dismember

I to bi bilo to...



Tvoja je poprilicno dobra! Al i previse uska (mislim, samo black, death, thrash).


Btw. Sharane ja ti opet poslo one svoje :?


Heh,2007. je bila puno plodnija...Ova me nije baš oduševila nešto posebno,osim gore navedne liste,jbg :(


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji albumi u 2008
PostPosted: 14. 01. 2009. 14:29 
jah, 2007. je bila godina ooodlicnih albuma nenavikanih bendova (volim je poredit sa 1986om :mrgreen: ) a 2008. je bila godina u kojoj su najveca imena izdavali albume ali se nisu bas iskazali...

2009. ce bit puno jaca, a i kreator je postavio letvicu poprilicno visoko...


Top
  
 
 Post subject: Re: Najbolji albumi u 2008
PostPosted: 14. 01. 2009. 14:44 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
I meni je 2007 u globalu mnogo bolja bila od prosle...u prvoj polovini prosle godine tek par dobrih albuma i onda prolom negdje oko maja/jula kad je krenulo...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji albumi u 2008
PostPosted: 08. 02. 2009. 04:50 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Eo najzad da i ja udrobim :mrgreen:

10. Lutomysl - De Profundis

Pozitivno iznenadjenje iz Ukrajine, ravna romanija al volim ja to tako a i ovaj bar ima nesto svoje...

09. Toxic Holocaust - An Overdose of Death

Moj film. Malo Venom malo Warfare, tako treba tresh svirat.

08. Leviathan - Massive Conspiracy Against All Life

Kasni ulazak na listu. jes da nije previse nalik na dva prethodna, koji su nesumnjivo laksi za konzumaciju (ovaj vise vuc na tribjut Dedspelu i Blut aus Nordu u rukama Lurker of Chalicea neg na Leviathan), ali iako trza na lose folove mislim da je cjelina puno suvislija nego onih koje zeli kopirat. O da preporuka za slusanje, album slusati u prostoriji do one u kojoj se nalaze zvucnici jer namjerno komplikujuci preskakajuci bubnjevi solidno prikrivaju finalnost riffova koje ima. Ne kao u Dedspela gdje je nema nikako.

07. Morne - Morne i Devil's Blood - Come, Reap!

Moro sam dvoje nagurat kad sam skonto da sam usr'o hehe.

Morne su tu jer su zaista obecavajuci i pare neke mnogo dobre furke tako oldskulerski da se cine jacim od utjecaja haman nedo bog.

A Devil's Blood su sve sto treba da vas podsjeti zasto uopste slusate ove Metalike...i da zaista nije bitno kakvu muziku sviras ako su ti pjesme jebacke 8)

06. Necrovation - Breed Deathness Blood

Koje jebanje majke sotona u Svedskom dedu. Najjaci Stockholm-stajl bend, pa mozda ikad. Jedino da su se pojavili 89-e nebi niko spominjao poprokere kao Unleashed, Dismember, Entombed.

05. Arckanum - Antikosmos

Moglo je bolje, al ruku na srce on je vazda imao saku hitica medju manje vise stvarima. Imaju tu bar tri pjesmice za glavom beton stemat al steta sto je ostalo prilicno dosadna eksperimentacija.

04. Arghoslent - Hornets of the Pogrom

Vako se svira melo-ded. Ovo je melo-ded. Ne oni vasi usrani proizvodjaci sira iz Geteborga. Tematika je uznemirujuca ali je album neodoljiv. Objektivno izdanje godine ali ja sam ga triput presluso. Jer mi zlo bude od tekstova.

03. Trench Hell - Southern Cross Ripper

Bolje nego Toxic. Jebiga retro thrash je retro thrash. Ko kad se igras "scene it"...od koga je posudjen ovaj riff...Nazalost niko ne zapaza Australce koji Thrash drze u zivotu vec deceniju, naravno to je sasvim druga bestija ali takav bi post-milenijski thrash i trebo bit, ne ovi jajarski kolazi.

02. MGLA - Groza

Ovo smo apsolvirali kako/zasto :mrgreen:

01. S.V.E.S.T. - Veritas Diaboli Manet in Aeternum: Le Diable Est Ma Raison

Zato sto oni lose ne umiju. Babe.

jebiga, cak sam uspio des nagurat...eh sad da ne omanem bilo je dobrih albuma al nista za slusat ono..svaku noc u hefti...

Horna
Aosoth
Dismember
Benediction
DarkThrone
Aura Noir
Revenge
Nyktalgia
Ayat
Napalm Death
The Black
Morbosidad
...

Sramota starci, sve neka djeca na mojoj top listi :P

I da sram me bilo sto izostavih novi Extreme Noise Terror koji totalno zasluzuje u top tri. Znaci top dvanes :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji albumi u 2008
PostPosted: 08. 02. 2009. 05:11 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
I jos Hail of Bullets i Dead Congregation al to bi bilo previse dedare za moju toplistu :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji albumi u 2008
PostPosted: 09. 02. 2009. 15:26 
Offline

Joined: 24. 02. 2006. 15:57
Posts: 689
SODOM wrote:

1.Metallica - Death Magnetic

Ocekivao sam da ce metallica izbacit jebacki album ali da ce biti ovako jebacki, nisam.
Uradili su tribute sami sebi. oderali su pjesma po formulama iz doba justicea mastera i blacka a usput ubacili malo novih fazona i slozili sjajan album.Malo ko moze napravit (tacnije, ne smije) album od 75 minuta. odlican povratak a cini se i odlazak.
i vise nego dostojno, nema sta.

ti si stvarno veliki navijac metallice??i kad gubis deset-nula(kao sto gubis) nek se cuje huka tvoja!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji albumi u 2008
PostPosted: 09. 02. 2009. 20:23 
nisam ba nikakav navijac.koji ti je kurac...album je savrsenstvo, i sve zavisi koliko neko koji bend ili pak album razumije...ocekivao jesam dobar album a ispalo je znaci maximalno dobro i daleko iznad mojih ocekivanja...u zadnjih par godina ako sam "navijac" nekog benda kao sto ti to kazes onda sam navijac Destructiona...imal ga dje na listi...dzaba jarane, da death magnetic nije valjo normala je da se ne i pojavio na listi.
ne kontas ti to...ovo je fakat najbolje sto su mogli snimit i duboko u sebi to vecina zna samo nece da prizna....a normala je da si ti ljubomoran jer si fan mejdena. a to ti ga dodje ko ono barsa i real...a pretpostavljam da ti navijas za barsu jer sam ja fanatik reala :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: Najbolji albumi u 2008
PostPosted: 10. 02. 2009. 04:26 
Offline

Joined: 19. 05. 2006. 01:38
Posts: 1177
@ libijceva lista:

Dobra metal lista skroz. Bas me podjesti da skinem Mgla-u i S.V.E.S.T. i kontam sta su ti na prva dva, pogotovo me Groza pere ovih dana. I da, ovi Arghoslent, poslusah ih malo na space-u, jedan od rijetkih bendova koji onako naginju tehnici i melodiji da su mi legli skroz, pa ide preporuka ekipi koja prati to. Za tekstove, jbg, bzvz se zamarat.

Al' zapravo htjedoh ovo komentirat:

Quote:
Nazalost niko ne zapaza Australce koji Thrash drze u zivotu vec deceniju, naravno to je sasvim druga bestija ali takav bi post-milenijski thrash i trebo bit, ne ovi jajarski kolazi.


Ovo primjetih i tu na forumu, a i po netu. Australci men' sviraju bas onakav metal kakav mi odgovara, bez kompromisa, opasno, drsko i rezi. Njihova ta blek/tres scena ima bas dosta jebenih bendova, al' stvarno to rijetko ko jebe dva posto, ne kontam zast'. Al' do'ro men' je rijetko koji klasicni tres zanimljiv, vise mi lezi taj blek/tres i dosta krosover bendova. Al' ipak steta. A mozda i nije, mozda bi omeksali da se to prosiri.

Mozda komentar nema veze s vezom, al' et' radim pauzu, pa oprostite :o .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji albumi u 2008
PostPosted: 10. 02. 2009. 04:35 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
jebiga ono Australsko nije metal nego METAL...nije to za svakoga...

sramota je da se za ovoliko godina toliko malo paznje obratilo toj sceni ali isti recept je bio u steku i za sve sto je valjalo iz Norveske, Juzne Amerike, Japana i ostalih po tom pitanju (misleci na blackthrash/deaththrash)...Sa mo su Australci bas furali nesto svoje, zesce, jace, prljavije...metalskije...

SATANIC SPEED METAL

Sad je to maksi in furka :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji albumi u 2008
PostPosted: 10. 02. 2009. 04:38 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Izvinjavam se ne preslusah novi Fakd Ap, al me Disfir i Vulfbrigejd nisu raznijeli al nimalo...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji albumi u 2008
PostPosted: 10. 02. 2009. 04:47 
Offline

Joined: 19. 05. 2006. 01:38
Posts: 1177
stari serator wrote:
Sa mo su Australci bas furali nesto svoje, zesce, jace, prljavije...metalskije...

SATANIC SPEED METAL


Eh, tocno to.

Ni ja ne preslusa novi Fucked Up, cini mi se iz nekih opisa i to da su s ovim albumom jos vise u neku alternativu zasli, treba provjerit ipak. Sta se Disfear-a i Wolfbrigade-a tice, u redu je to, al' nista sta vec nismo culi. Ali neka, Groza je in ovih dana 8) .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji albumi u 2008
PostPosted: 10. 02. 2009. 06:15 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
bruno dje je tvoja lista...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji albumi u 2008
PostPosted: 10. 02. 2009. 07:22 
Offline

Joined: 19. 05. 2006. 01:38
Posts: 1177
Ako je men' upuceno:

Nemam volje ni zivaca za to :o . Tko ce se sjetit svega sta sam slus'o ove godine i jos da je iz 2008., a da ne pricam o tome da to poredam jos, bleh, nemoguca misija. Rade ovako komentirat tude liste, pohvalit sta je i men' bilo upecatljivo, preskocit sta ne valja i rugat se Sharanu :mrgreen: .

Ako je Bruni na forumu, nek' ona odgovori :razz: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji albumi u 2008
PostPosted: 10. 02. 2009. 07:26 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
pa ti si Bruno?

ono je "placipicka"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji albumi u 2008
PostPosted: 10. 02. 2009. 07:37 
Offline

Joined: 19. 05. 2006. 01:38
Posts: 1177
Ma ja, al' na forumu sam naviknut da se ljudi "placipicki" tako obracuju. Eno, ima fibru, dramatizirala jucer :mrgreen: .


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 206 posts ]  Go to page Previous  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group