Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 16:08

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Internet - enemy of the music business ?
PostPosted: 16. 11. 2008. 17:57 
Offline
User avatar

Joined: 18. 11. 2003. 14:53
Posts: 3446
Location: 21.02.2009
evo nekoga tko razislja kao ja u vezi downloadanja muzike.
intervju s chris barnesom o novom albumu ali i utjecaju interneta na muziku danas.

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbe ... mID=108961


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Internet - enemy of the music business ?
PostPosted: 16. 11. 2008. 18:10 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
to ti je mac sa 2 ostrice :lol: .

internet jest unistio muzicku industriju, ali koliko se bendova probilo zahvaljujuci internetu?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Internet - enemy of the music business ?
PostPosted: 16. 11. 2008. 19:16 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Meni je drago sto ju je "unistio" mada ne vidim da crkavaju od sirotinje ovi mainstream bendovi... Sumnjam da su plivali u lovi osamdesetih i sredinom devedesetih godina manje poznati bendovi. Industrija i dalje cijedi bendove, odu na turneju od mjesec-2 i vrate se sa nesto sitno ili bez love, a ogromne pare odu od ulaznica i gluposti, kome, pa, izdavackoj kuci, menadzerima...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Internet - enemy of the music business ?
PostPosted: 16. 11. 2008. 19:17 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
chris barnes je supak, six feet pao kurcu za usi pa se saqd nest zali na internet...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Internet - enemy of the music business ?
PostPosted: 16. 11. 2008. 21:45 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
lako moguce da ce se i bez obzira na internet vani smanjit kupovina luksuza, sto muzicka industrija ipak je. buraz mi radi vani, bas mi prico neke stvari, da budem iskren, oni su zadnji koje cu zaliti, ima i onih koji bi takve stvari mogli i puno gore osjetiti. a sam internet, slazem se, dvosjekli mac, ima prednosti i mane, ali nije li tako sa svime? adapt or die.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Internet - enemy of the music business ?
PostPosted: 17. 11. 2008. 02:15 
Offline
User avatar

Joined: 18. 11. 2003. 14:53
Posts: 3446
Location: 21.02.2009
meni internet ne smeta, ali je usmjerio muziku u smjeru koji mi smeta.
ma boli me, uzitak kupovine i slusanja novog Benedictiona ili Satyricona na cd-u mi ne moze nis oduzeti.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Internet - enemy of the music business ?
PostPosted: 17. 11. 2008. 02:59 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
da imam ovdje normalan cd sop i da imam dovoljno para ne bi ni trebao net za muziku, al posto navedenih nema...zivio internet


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Internet - enemy of the music business ?
PostPosted: 17. 11. 2008. 11:57 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Meni je samo zao sto se ne dize vise albuma u FLAC formatu, pa da ove nove macane od zvucnika mogu iskoristiti u punoj sili i cistoci zvuka :( :cry:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Internet - enemy of the music business ?
PostPosted: 17. 11. 2008. 19:18 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Ovdje se radi o prakticnosti. Internet jeste praktican kada zelis poslusati nesto, a poslije se ostavlja na volju da li se zeli kupiti original CD ili ne.
Ja licno ne bih dosla (iz financijskih razloga) do barem 70% muzike da ne postoji net i u tom smislu mi dobro dodje, ali s druge strane postoje bandovi cije cu CD - ove uvijek kupovati. I to je ok.

Da utice na muzicku industriju u cjelini, utice, ali ne toliko da se ona ugasi ili propadne.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Internet - enemy of the music business ?
PostPosted: 17. 11. 2008. 22:59 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
ah :mrgreen:

mene baš zaboli kita za Barnesa i SFu i što nekome smeta piraterija. mogu, hoću, i skinuću 8)
da mi je CD shop pred zgradom bilo bi mi mrsko izać i kupit album...pa čak i da imam silnu lovu.
god save the internet piratery and bless rapidshare :razz: :razz: :razz:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Internet - enemy of the music business ?
PostPosted: 17. 11. 2008. 23:10 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Tu muka tek pocinje... Zamisli svaki put kad hoces cuti neku pjesmu rovariti po stotinama diskova i traziti koji ti treba, pa ga onda ubacivati, cekati da se ucita...
Ma samo FLAC, isti kvalitet, manje belaja, a danas je hvala bogu hrd disk od 500 gigabajta ni 200 KM :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Internet - enemy of the music business ?
PostPosted: 17. 11. 2008. 23:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Joj grobar iz SFU(j) :mrgreen: se nešto žali. Ja bih kupio samo oriđiđije domaćih bendova, dvd-ove (jer mi je slaba konekcija za skidanje pa bi to išlo sporo) i možda neki oriđiđi cd nekog benda koji mi se pravo pravo sviđa. Ali opet, generalno bih uvijek skinuo sa neta.

Jeste internet kršenje mnogih autorskih prava ali odvajkada se zna da se samo na ljudskim pravima ne može živjeti. Izuzev što onaj iz ex-Whama (bivši bend George Michaela) živi već godinama samo na naknadi za prava pjesme Last Christmas.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Internet - enemy of the music business ?
PostPosted: 18. 11. 2008. 00:11 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Jadni muzicari, sad ce sigurno umrijeti od gladi :)

Zar nije svima jasno da oni treba da imaju povlasten polozaj u odnosu na ostale umjetnike, jer se njihova djela mogu lagano digitalizirati i reprodukovati :) Snimis jednom i onda od toga zivis 30 godina.

Jos nisam cuo da se neki kipar zali na to kako mu je internet unistio posao 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Internet - enemy of the music business ?
PostPosted: 18. 11. 2008. 00:41 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
Stargazer wrote:
Jos nisam cuo da se neki kipar zali na to kako mu je internet unistio posao 8)


nemoj to tako reć Barnesu, mogo bi se nać uvrijeđenim :lol: :lol: :lol:

ma napušeni hajvan...al' š'a me briga, nek' drka kurac i nek radi š'a hoće. ja mu svakako nisam skino zadnji SFU. čuo 3 pjesme i reko kurcu ne valja. gotovoa priča.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Internet - enemy of the music business ?
PostPosted: 18. 11. 2008. 12:50 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
90% muzike skidam s neta,a onih 10% ili dobijem od nekog ili naletim na neki cd.Al naravno,nije mi žao za neke drage bandove dati lovu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Internet - enemy of the music business ?
PostPosted: 21. 11. 2008. 17:19 
Offline
User avatar

Joined: 16. 06. 2004. 15:27
Posts: 770
jebe mi se za muzicku industriju...internet je jedino unistio car nabavljanja muzike a automatski i car svega...sada jednim klikom imas sve a prije si masto da imas makar jedan album pa kada ga nabavis skaces od srece i bogami preslusas bar 100 puta a ne ko sad svi imaju po 150 giga metala a ne slusaju ni desetinu pa se desava to da i na koncert im je mrsko otic jer su oni to sve vec isfurali...nema vise te cari i tacka (a da ne govorim o tom da nove generacije metalaca su sami geekovi oliti smokljani a ne idioti i buntovnici rezima)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Internet - enemy of the music business ?
PostPosted: 21. 11. 2008. 18:07 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Quote:
(a da ne govorim o tom da nove generacije metalaca su sami geekovi oliti smokljani a ne idioti i buntovnici rezima)


ROFL :D :D :D :D :D Aaaaaaahahahahahah


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Internet - enemy of the music business ?
PostPosted: 21. 11. 2008. 22:16 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Sve sto se moze digitalizirati je osudjeno na (barem finansijsku) smrt. Mislim da se nemate tu sta posebno nasladjivati, pogotovo vi koji radite "intelektualne" rabote koje se mogu sazeti i distribuirati u roku od sekunde (pisci, filozofi, informaticari, fotografi, i svi ostali koji nikad nista s rukama nece sastavit).

to sto kukac kaze se vec osjeti, amerika svakog dana sve vise lici na SSSR.

Novi Satirikon je dno Boro, mislio sam da si istancanijeg ukusa. Moracu napisat recenziju novog, zaista je zasluzio, svojom neogranicenom soporificnoscu.

Mislim da ce biti interesantno vidjeti rezultate promjene potrosacke svjesti. Neznam samo ko ce najvise ispusiti ali bojim se da su na meti uglavnom birokratija i podrska...lejbli, studiji...muziku ce nastaviti svirati oni koji su zaludjenici i kojima je to zivot. Danas svaki supak sa interfejsom od sto kerma moze snimit album. Naravno opet mac sa dvije ostrice, ali bolje tako, bar ce se staviti malo veci akcenat na "umjetnost" i skrenuti s putanje u hiperprodukcijski ambis...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Internet - enemy of the music business ?
PostPosted: 21. 11. 2008. 23:01 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
realno govoreci, bas internet bi mogao spasiti "umjetnost".


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Internet - enemy of the music business ?
PostPosted: 21. 11. 2008. 23:27 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
da, nezavisnost vizije i opceprisutnost (ukradenog, a inace vrlo skupog) alata je ja smatram kljucna.

naravno takva nemilosrdna situacija ce zahtjevati od svakog prosjecnog "muzikanta" da ima produkcijske sposobnosti. sto je svakako pozitivno. ogranicene ce odmah odbiti od sulude rabote, imacemo siri spektrum ideja (suprotno danas uhodanoj Andy Sneap metodologiji), i nadam se da ce se akcenat, bar u ekstremnom rocku, prebaciti sa izvodjackog u muzicko umijece...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group