Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 15:41

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 50 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject: Re: Zasto?
PostPosted: 26. 12. 2008. 11:22 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2008. 16:44
Posts: 167
lord krvolok wrote:
213 volis li ti prve albume SODOM-a i VENOM-a???


da


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zasto?
PostPosted: 26. 12. 2008. 11:23 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
maloumnik, al dobro svi simptomi su bili ociti...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zasto?
PostPosted: 26. 12. 2008. 11:28 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Bonded_by_Blood wrote:
stari serator wrote:
i usput da te podsjetim, slejer su dva ultradesnicara i jedan zakleti katolik.

ti ljudi nemaju nikakve casti niti sebe smatraju icim osim zabavljaca, a kako vide svoje "fanove" najbolje pokazuje njihov izbor intevrjuisanih "pratilaca" za war at the warfield dvd.

porediti tu ocitu mentalnu i dusevnu bjedu koja stoji iza nesumnjivo genijalnog benda sa ljudima kao sto su Bruce Dickinson je neizmjeriv lapsus.

ali davno sam ja prerastao tu potrebu da idoliziram umjetnike, ustvari toliko su mi nebitni da o njima ne mislim ni kad slusam njihovu muziku.


Fino receno, malo ko obraca pažnju na takve "ofirne" činjenice. Idealiziranje/idoliziranje ili NEidealiziranje je stvar izbora. Al neke poražavajuće činjenice slične ovima koje si naveo meni mnogo smetaju, ne što bend nije onakav kakvog ga ja npr očekujem, ili bilo ko drugi, već ne trebaju mi kao takvi. Muzika i sav rad - udure, al čemu na kraju kad to sve spada u kategoriju "Entertainment"? Disposable... al hajd da ne offtopicimo.


Janos Von Nojman je bio zesce govno od coeka al to me ne sprijecava da danas koristim kompjuter jebiga...dobro, poredjenje je malo proizvoljno i priznajem da su u slucaju umjetnosti stvari malo drugacije, mada je simptomaticno odbacivanje od strane muzicara sopstvenog dostignuca, radili su to i likovi kao Thelonius Monk kad se pobalijao i otis'o u Smrdijsku Arabiju...nije izolovan fenomen.

Ocito da je pitanje u parama jebiga, bar za Slayer, vazda bilo kljucno...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zasto?
PostPosted: 26. 12. 2008. 11:37 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
213 wrote:
lord krvolok wrote:
213 volis li ti prve albume SODOM-a i VENOM-a???


da


A tu nema blek metala??? :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zasto?
PostPosted: 26. 12. 2008. 12:00 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2008. 16:44
Posts: 167
lord krvolok wrote:
213 wrote:
lord krvolok wrote:
213 volis li ti prve albume SODOM-a i VENOM-a???


da


A tu nema blek metala??? :lol: :lol:


ja kad sam gore pisao ono o bm-u nisam mislio na venom i sodom nego ovak nesto >> Image

a sad ak je tebi sodom i ti likovi jedno te isto :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zasto?
PostPosted: 26. 12. 2008. 12:18 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
Ti se reko blek metal jarane,a u mojim ocima je blek metal nesto sasvim drugo od onog sto ti smatras blek metalom !!!Ja znam na sta si ti ciljo,al trebo si barem rec drugi val blek metala,a ne tek tako bm,a BM su bili i BATHORY I CELTIC FROST I HELLHAMMER I VENOM I SODOM(donekle)!!!Zaroni jos dublje pa preispitaj sve to opet ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zasto?
PostPosted: 26. 12. 2008. 12:31 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2008. 16:44
Posts: 167
lord krvolok wrote:
Ti se reko blek metal jarane,a u mojim ocima je blek metal nesto sasvim drugo od onog sto ti smatras blek metalom !!!Ja znam na sta si ti ciljo,al trebo si barem rec drugi val blek metala,a ne tek tako bm,a BM su bili i BATHORY I CELTIC FROST I HELLHAMMER I VENOM I SODOM(donekle)!!!Zaroni jos dublje pa preispitaj sve to opet ;-)


:) znam sta je prvi i drugi val bm-a ..a izvinjavam se sto nisam napisao na koji sam mislio. ajde valjda nea problema ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zasto?
PostPosted: 26. 12. 2008. 12:35 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
nea problema oprastamo ti


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zasto?
PostPosted: 26. 12. 2008. 14:22 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
hehe, men ovi sa fotke, PROFANATICA, jedan od muzicki zanimljivijih BM bendova, i nije norveska skola uopce. sto se tice ranog prednorveskog blacka, tjst black u kombinacijama sa drugim klasicnim metal zanrovima, thrash, doom, death, etc... skoro da mi i nema bolje muzike, sto se tice furke, zaboli me, sta mi vrijede neki fini metalci ak prave men dosadnu muziku, heh. problem sa blackom je kad im imidj i furka postanu skrivanje za bezkrvnu muziku, i naravno oni koji se na sve to furaju iz nekog "elitizma", toj smjesno, i rijetko daje dobru glazbu, upravo suprotno. no, black mora imati neku antisocijalnu notu, druga stvar kolko je to samo preseravanje, ali ima tog preseravanja bas u SVIM zanrovima, black je samo trenutno u trendu, proce i to.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zasto?
PostPosted: 26. 12. 2008. 20:49 
Offline
User avatar

Joined: 22. 03. 2008. 01:09
Posts: 399
Location: Ispred monitora...
To da je nekim likovima ofirno reći da slušaju Maidene, Metallicu, Kreator etc. je čisti kompleks !!! Brate, slušam maidene, kreator metallicu, panetru i sve te "komercijalne" bendove i uvijek ću ih slušati. Ako je Maiden komercijalan jer se prodaju njihove majice i jer klinci od 13 godina koji se nabrijavaju na maiden znaju Number of the Beast i Fear of the Dark ne znači da je komercijalan u kompletu :P. Metallica je prilično zasrala sa St.Angerom i ovim pomodarenim albumima, ali meni je And Justice For All jedan od naj albuma ikada. Iron Maiden slušam 3-4 godine i još uvijek mi je omiljeni bend. Preslušao sam 95% njihovih pjesama i komotno mogu reći da nisu komercijalni. ;-)

Uživajte. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 50 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group