Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 09:42

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 15. 01. 2009. 12:43 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
U topicu 'In their Darkened Shrines' BRINGER OF WAR je spomenuo kako bi fino bilo da postoji topic za diskusiju o metal albumima,pa evo i ja imam slično mišljenje.Možete postavljati album bilo kojeg pravca(doom,death,new breed,progressive,thrash,heavy...),tako da i ostali useri mogu iznijeti svoje mišljenje,kritike,pa ko se ne stidi nek napiše i koju recenziju.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 15. 01. 2009. 17:44 
haha...ja bas jucer postavljam temu i odlucim se da ipak prekinem...doduse ja sam htjeo postavit o tome da se raspreavlja o recenziijama koje su napisane na cmaru, abyssu ili uopsteno o nekim biserima od recenzija na koje ste naletjeli...

inspiracija mi bila recenzija Deicideovog till death do us parta koju je na abyssu adnan naskrabao...ccc

mozda i postavim nesto ali ajd nek neko probije led prije mene :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 15. 01. 2009. 18:15 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
čemu jebote, pa to se može napisat i u topicu o bendu kome se da. meni ne.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 15. 01. 2009. 22:17 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
SODOM wrote:
haha...ja bas jucer postavljam temu i odlucim se da ipak prekinem...doduse ja sam htjeo postavit o tome da se raspreavlja o recenziijama koje su napisane na cmaru, abyssu ili uopsteno o nekim biserima od recenzija na koje ste naletjeli...

inspiracija mi bila recenzija Deicideovog till death do us parta koju je na abyssu adnan naskrabao...ccc

mozda i postavim nesto ali ajd nek neko probije led prije mene :mrgreen:


Kad smo već kod Till Death Do Us Part...Taj album će postat kvlt za par godina po broju pljuvanja,nije se ni pojavio na netu,a odma svi počeli s onom parolom 'Deicide je karina bez Hoffmana'.Vala za mene nije.Album je beton betona.Naravno,razlika je ogromna-trajanje(ja mislim da većina mrzi album zbog 40-ak minuta trajanja),produkcija-masivna,prljava,što je ustvari samo dodatni plus albumu,plus Benton koji fakat nije normalan lik,tako da istovremeno album nevjerovatno dobiva energiji.A to je jedna od ključnih tačaka kada se želi napraviti dobar death metal album,jer 'mlak' death metal je isto kao da jedeš dobar ali leden burek.Nigdje zadovoljstva.A tek cover,majko moja...Morao sam prokrijumičariti album,da ne bi letio :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 15. 01. 2009. 23:15 
e vala cu prvo napistai bas za taj album i okacit ovdje da vidi taj adnan (to bi trebo bit nekrodemon haman) sta je rec recenzija :mrgreen:
jebali vas hoffenheimi...upravo to, nije ni izaso a odmah pljuvanje...pickurine forumske


Top
  
 
 Post subject: Re: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 27. 01. 2009. 21:31 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
sta je sodome, imas primjedbu na moju recenziju? heh, ma jebe mi se, svak ima svoju verziju, to je moja. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 27. 01. 2009. 21:55 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Hmmm, je bih imao šta reći o Thin Line Between - posljedjem albumu Neuraxisa ali sad nemam vremena.

Nije da se nešto hvalim, svi ovdje, manje-više već pišu recenzije ali ja sam ponosan na ove dvije a posebno prvu:

The Faceless - Planetary Duality [2008] (progresivni tech DM)

The Plasmarifle - While You Were Sleeping, The World Changed In An Instant [2008] (tech grind/death/nedefinisano sa Maynardom Moore-om, ex-vokalistom Neuraxisa).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 28. 01. 2009. 01:23 
nekrodemon wrote:
sta je sodome, imas primjedbu na moju recenziju? heh, ma jebe mi se, svak ima svoju verziju, to je moja. :)

ne mozes ba onako popljuvat album a nisi ga ni skonto....nije to u redu jbg...imam dojam da si ga presluso nako radi reda mozda 3-4 puta...
kao sto rekoh...treba skontat album...

Till death je cisti primjer albuma koji je svakim slusanjem bolji i otkriva neke jebacke momente sto je puno bolje od dosta albuma koji sjednu na prvu pa su kasnije dosadni (kao recimo toliko hvaljeni warbringer a za gamu bomb da ne pricam)


Top
  
 
 Post subject: Re: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 28. 01. 2009. 01:54 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
ajd uredu sve to stoji, al ja imam rok do kad to moram uraditi i deicide sam slusao toliko da su mi vise preko kurca isli na repeat i onda sam napisao misljenje. Ti imas drugo misljenje, izvoli napravi sajt, blog ili koji god kurac oces pa pisi. ja radim svoj posao, e sad kako ce se kome to svidjeti...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 28. 01. 2009. 11:49 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
Ljudi,manite se svađe...Svi mi imamo svoj muzički ukus koji je ponekad dosta drugačiji od ostalih,što je dobra stvar,jer stvarno bi bilo smiješno da svi vole određeni band...Novi Deicide je poprilično neshvaćen,moža zato što živimo u dobu kada je melodika stvarno popularna,i većina bandova koji se žele probiti prave takve stvari,iako je njihov stil po aranžmanu i sastavu pjesama dosta atonalan,disharmoničan...Mislim,ljudi traže melodiju,neki ipak ne,ali kako god okreneš svaki band koji želi okusiti slast novca mora se prilagoditi,i naravno da je Till Death Do Us Part teško shvatiti kada pogledaš npr.Stench koji je dosta svarljiviji,i koji je poprilično dobar album,ali ima jednu manu-nakon par slušanja počinje da dosađuje.Ali zato je Till Death...skroz druga sfera,jer na svako novo slušanje kockice se slažu polako,i na kraju dobiješ odlično osmišljenu cjelinu(nije baš kao Deeds ali ipak dobro :) )


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 28. 01. 2009. 12:15 
nekrodemon wrote:
ajd uredu sve to stoji, al ja imam rok do kad to moram uraditi i deicide sam slusao toliko da su mi vise preko kurca isli na repeat i onda sam napisao misljenje. Ti imas drugo misljenje, izvoli napravi sajt, blog ili koji god kurac oces pa pisi. ja radim svoj posao, e sad kako ce se kome to svidjeti...

pa da to je problem...

ja da radim recenzije svi blek metal uratci bi imali ocjenu 0,5/10 tako da to nije za mene :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 29. 01. 2009. 18:46 
Offline
User avatar

Joined: 24. 01. 2009. 01:04
Posts: 18
Location: Florida
ma sodome bolan pusti majmune i pozere...znam da je problem u ovim hoffmanoljupcima.jebali ih hoffmani, sad se vidi ko voli muziku.ja kad sam govorio da su oni sami krivi sto sam ih istjero iz benda jer nisu bili zainteresovani za sviranje na jebenim koncertima a kamoli da dolaze svirat na probe.
Steve i ja nismo imali drugog izbora nego da ih izbacimo.
onda su oni nesto srali kako ja nisam sotonista bla bla...

sad se vidi stvarno koliko oni vole muziku a koliko je volimo ja i Steve. u ovih 5 godina smo izdali 2 jebacka albuma i jos jedan ubrzo stize a oni jos ni postavu nisu sklopili kako treba...pokusavaju privuci malo pozornosti jer su ponovo ozivjeli Amon...kakav jadan potez jebo te isus.

a ovaj album Till death je skriveni dragulj, vrijeme ce pokazati njegovu kvalitetu.
kad je slayer izdao south of heaven svi su ga pljuvali a vidi sad...neki se i zaklinju u njega.polako. pusti zerpose nek furaju svoje jadne furke.

nego kad ces opet vamo u Tampu??


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 30. 01. 2009. 02:35 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
ee jadi moji, sta sve ljudi nece uraditi za malo paznje...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 30. 01. 2009. 13:48 
Offline
User avatar

Joined: 24. 01. 2009. 01:04
Posts: 18
Location: Florida
sta ce meni paznja????
paznju traze maldi nafurani metalci registrujuci se na myspace i facebook i salju jebene requeste (sta li bas imate od toga moroni jedni),osnivaju death metal bendove samo iz furke jer je to danas cool glume neke zajebane momke i pisu glupe recenzije o bendovima koji imaju vise albuma nego sto vi imate godina.
dzaba vam, paravi duh metala necete nikad dozivjeti.proso voz.
pozeri


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 30. 01. 2009. 21:46 
Offline

Joined: 25. 11. 2002. 03:16
Posts: 2361
Location: Hell on Earth
E jest' Deicide mi je pravi primjer kako treba raditi....hahahahahahaha...ja benda i govana gdje glavni covjek ne ide na turneju pa pod imenom benda prave karaoke show...svira ko stigne, pjeva ko stigne...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 30. 01. 2009. 22:06 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
ma pusti bolan Emire, napaceno i nesretno i ocito da je nekom dosadno....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 31. 01. 2009. 01:20 
Spawn wrote:
E jest' Deicide mi je pravi primjer kako treba raditi....hahahahahahaha...ja benda i govana gdje glavni covjek ne ide na turneju pa pod imenom benda prave karaoke show...svira ko stigne, pjeva ko stigne...


ccc, pa ne mogu da vjerujem,radi papaka ko sto si ti gadi mi se bit metalac...ajde idi uzmi sta sviraj i nadjebi makar Insineratehymn da ti ne zadajem odmah Legion.
Kako mozes rec da je Deicide govno od benda??? daj covjece nisi napaljeni tinejdzer ko ovaj nekrodemon da takve izvale valjas.
spusti se na zemlju, ako covjek nije mogo odrzat par koncerata sta se odmah palite i vrijedjate ...fakat ste govna jeste majke mi.

mladi metalci, nemojte se molim vas ugledat na ovakve ljude.
sljam jedan jadni.


Top
  
 
 Post subject: Re: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 31. 01. 2009. 02:00 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
sodome niko te ne vuce za jezik, a ovdje jedino ti djelujes ko napaljeni tinejdzer koji na svaku leti..zato skuliraj i nisi jos uvijek dorastao nekim ljudima, da im se tako obracas, al jebga, naucices i ti da neko moze imati drukcije misljenje od tebe..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 31. 01. 2009. 10:39 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
:mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 31. 01. 2009. 13:00 
nekrodemon wrote:
sodome niko te ne vuce za jezik, a ovdje jedino ti djelujes ko napaljeni tinejdzer koji na svaku leti..zato skuliraj i nisi jos uvijek dorastao nekim ljudima, da im se tako obracas, al jebga, naucices i ti da neko moze imati drukcije misljenje od tebe..

Mislim da me je jako tesko iznervirati, poprilicno sam tolerantan i imam junece zivce.
ali kad vidim da neko ovako sere onda popizdim, i to osoba koja je starija duplo vise od mene sto ne mora znacit da je i pametnija ilitiga da se razumije bolje od mene u muziku (a po onim recenzijama koje citam, na aebysu fakat slabo ko razumije dobru muziku tamo.dajite vi i dalje nekim within temptationima desetke)
reci da ti se neki bend ne dopada je u redu ali govoriti o jednom Deicideu hej bolan o DEICIDEU koji je neke od vas i naucio sta je to death metal, koji je ucestvovao u stvaranju death metal scene koji je utjecao na bendove koje vi danas dizete u nebesa i koji ima sigurno veci broj kultnih albuma nego sto vi mozete napisati rifova, je glupo, debilno i bas odgovara toj nekoj tinejdzerskoj napaljenosti (ono kad mislis da si popio svu pamet svijeta kada si presto slusat metaliku i saznao za obituary ili pak deicide).
imajte postovanja brate dragi prema ovakvim bendovima, a ne stalno izmisljati neke kinderske razloge kako da ih popljujete kada izadje novi album i ispadnete face.

gospodine spawn jako bih volio da bas ti uradis intervju sa bentonom...mislim da bi mu na kraju izaso na usta koliko bi mu se uvlacio u dupe tokom intervjua a ovdje ovako seres krec.


Top
  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group