Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 14:54

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject: Re: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 03. 02. 2009. 18:00 
Riot wrote:
a i dzaba mi brideri smo najbadass na forumu hahaha, slozni smo


ocam, slozniji smo od punxova :twisted: :razz: :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 03. 02. 2009. 18:15 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Riot wrote:
nidje veze fakat:D breederi imaju prednost sto sve slusa vecina, i breed je sinteza dostadasnjih zanrova,i 100% provjereno sto se tice tehnicke spremnosti npr.breederi sad standarde pucaju[tipa faceless klinci itd]..nova generacija ubija..
a i dzaba mi brideri smo najbadass na forumu hahaha, slozni smo


Jarane Word! Ja mislim od svih nas najmanje ostalih metal žanrova slušam ali opet skontam - ne propuštam ja taj specifični zvuk svakog žanra (tipa thrash u The Hauntedu, tipa death u Gojira-i i sl.) jer je fakat u new breedu, ilitga new-school metalu svaki žanr zastupljen, od heavy-a do industriala, sve se kombinira. A koliko se sjećam jedne priče oko definiranja šta je to new breed - rečeno je da je to (i to sam ja ponovio više puta na ovom forumu) novi, originalan zvuk koji se naslanja na "old-school" zvuk a time i kombinira - što inovativniji i originalniji zvuk, što veće umijeće kombiniranja to veći "new breed".

A ovo za The Faceless - momci imaju po 21-22 godine a imaju massive respect od starih metalaca. Meni su lično u tom povlaštenom statusu novijih bendova koji sviraju nov zvuk ali ih "old-schooleri" slušaju i respektiraju. A to bi bio slučaj i sa Lamb of Godom, DevilDriverom i The Black Dahlia Murderom. A The Faceless su najmlađi i njihovo tek dolazi 8) . A i to za solidarnost - word!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Diskusija o albumima,recenzije i sl.
PostPosted: 05. 02. 2010. 20:35 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Da malo oživimo temu...

Image

Ovaj gore album je dragulj deathcore pravca. Lično mislim da u okviru tog zvuka nije snimljeno ništa bolje - ikad. Inteligenta mješavina raznih teških zvukova tehničkog grinda, melodičnog deatha i oaklandskog tvrdog (death)hardcore-a ubitačnih mosh i beatdown dionica (kakvu danas njeguje Suffokate) je u njihovoj izvedbi uspjela dotići i postaviti teško dostižne standarde. Solaža na Eradication, refreni na Wage Slaves, melodije na kraju Day of Justice, grindanje na There Is No Buisness...

Onda tekstovi koje Hermida pjeva tako dobro da ti uši otpadaju, još kad dođe onaj dio clean pjevanja na The Last Relapse - genijalno u svakom momentu kad mu se glas čuje, naročito kad razumješ o čemu pjeva i kojim stilom koje djelove teksta.

Jednostavno, album je savršen i nadilazi žanrovske podjele, generalno mislim da u ekstreme metal kategoriji ima dosta visoko mjesto u zadnjem desetljeću mada ga može slušati i ekipa koji voli melodičniji i oni koji vole brutalniji zvuk - jer ovaj ima tu dinamiku koja ti daje šta voliš čuti a ono što ne voliš ni ne osjetiš. Klasik u metalu, bez obzira što je izašao 2006. godine.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group