Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 13:08

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Napad na underground u Srbiji!
PostPosted: 30. 03. 2009. 03:54 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ne bi se cudio da se tak ensto kod nas desi!

Quote:
"Dragi prijatelji, evo sta je snaslo nasu underground i alternativnu muzicku scenu. Kako nam je zemlja vec uveliko zasla u mulj turbo shunda i smecja koje vredja inteligenciju, logican nastavak toga izglasan je proslog meseca.



O cemu se zapravo radi - uveli su neko novo pravilo da od sada bendovi koji nisu clanovi 'Udruzenja ESTRADNIH Umetnika Srbije' nece moci da prelaze granicu i sviraju u drugim zemljama, nece moci da nastupaju u vecim koncertnim prostorima i nece moci da emituju svoje spotove na drzavnim televizijama.




"Novi Zakoni za muzicare u Srbiji nastali u februaru 2009, po kojima niko od muzicara bez muzicarske vize i licence udruzenja estradnih umetnika Srbije ne moze da predje granicu a uskoro ni da nastupa u ozbiljnijem klubu:

1) Za dobijanje licence se placa 11200din ili 5800din (ukoliko si student) godisnje.


Negde se cak spominje suma od 200 evra po clanu benda???

2) Polaze se ispit muzikalnosti i ide se na audiciju posle koje dobijate sertifikat da ste clan udruzenja estradnih umetnika Srbije kao i muzicarsku vizu.


(pritom se pod muzicar ne podrazumeva DJ ili bilo ko ko se bavi noise, elektronskom ili avangardnom muzikom)

3) Ambasade od februara ove godine vise ne priznaju ata kartu bez
muzicarske vize.


"

4) Jebali im mi mater pokvarenu!! Ovo je takav bezobrazluk da tu nema sta vise da se kaze. Koliko sam shvatio - hoce da odvoje muzicare od ne-muzicara? Tj u prevodu - da mlade i underground bendove koji sviraju muziku iz ljubavi i koji su redovno u minusu OTERAJU sa scene i zakucaju u ovu propalu zemlju. Gomila mladih bendova je vec vracena sa granice i u pasos im je upisana zabrana ulaska u zemlju u koju su isli. Sramota! Sad mi kao treba da budemo clanovi nekog udruzenja da bi isli da nastupamo u inostranstvu ili u vecem prostoru? A gde su nasa prava da odbijemo da budemo clanovi i da budemo prosto ljudi koji nece da daju 200 evra nekom harmonikashu koji vodi neku organizaciju za pranje novca??? Ko moze da nam uskrati prava da nastupamo negde samo zato sto nismo CECA, BRENA ili SNEKI???? Sad neko treba da kaze nekom nojzeru ili pankeru koji namerno ne svira u harmoniji da je NE MUZIKALAN???? Jedino resenje je da se mladi muzicari i underground umetnici udruze i naprave PROTEST protiv ovog turbo folk zakona kojim zele da ONU NEMUZIKU oteraju sa svojih televizija i zakucaju u Srbiju. E PA NECE MOCI.




PROTEST se mora organizovati kao i uputiti pisma Ministarstvu za Kulturu drzave Srbije. OVO NE SME PROCI INACE CE NASA IONAKO VEC SIROMASNA UNDERGROUND SCENA OTICI U POTPUNI BEZDAN.


Ljudi, probudite se i saterajte tu Folk struju vec jednom u cosak! Moramo da pokazemo da necemo trpeti slicna maltretiranja!!!

evo adrese i telefona doticne organizacije, ZAGORCAJTE IM ZIVOT:

UDRUŽENJE ESTRADNIH UMETNIKA SRBIJE

Adresa : Zmaj Jovina 4
Opstina : Stari Grad
Fax : 011/635-613
Telefon : 011/622-557

a evo i jedno iskustva, u pitanju je bend CONSECRATION iz Beograda (jedan od mnogih koji su se opekli o ovo sranje):

copy-paste:

"Dakle, izvadili smo sve što je bilo potrebno, Ata Carnet koji je kao pasoš za instrumente i nije nešto preterano skup (oko 6000 dinara čini mi se), imali smo upozorenje od drugog benda koje nisu pustili preko granice sa Hrvatskom jer su im tražili tu legitimaciju udruženja estradnih umetnika Srbije, ali oni nisu imali ni Ata Carnet. Stigli smo na našu granicu, uredno smo samo popunili Ata Carnet, pečatirali nam pasoše i krenuli na Hrvatsku granicu gde nas je pandur odmah pitao da li imamo tu legitimaciju, a naravno da nismo imali. Dali smo mu pozivno pismo i pasoše nakon čega je on otišao i vratio se posle 5 minuta i rekao da ne možemo da uđemo u Hrvatsku jer nemamo to i otišao je da nam odradi rešenja o ZABRANI ulaska u Hrvatsku i tu smo dva sata čekali da se vrati nakon čega je došao, potpisali smo to i dobili pečatirano u pasošu da nam je zabranjen ulaz. Kada smo se vratili na našu granicu pitali smo našeg graničara da li to oni traže Hrvatima kada ulaze u Srbiju, odgovorio je čovek da ne traže uopšte, a da su ovi počeli da traže to u poslednjih godinu dana.




Six Pack i Atheist Rap su prošli granicu bez toga, ne znam kako, verovatno neka veza, Darkwood Dub su vratili, a KKN su dobili zabranu isto, pa su se vratili na našu granicu i pozvali verovatno nekog iz ministarstva kulture Srbije, pa su oni zvali u Hrvatsku i onda su im poništili zabrane i ušli u Hrvatsku.




A što se tiče te legitimacije, to drži onaj harmonikaš Branimir Đokić, koji je btw. bio hapšen kada se vršila potraga za Mladićem, i plaća se tipa 200e godišnje po članu benda, s tim što sam ja čitao da moraš polagati ispred neke njihove komisije, pojedinačno po članu benda i onda oni odlučuju da li si "estradni umetnik". Čista glupost. I sad, to je kao napravljeno da bi se štitila prava muzičara u Srbiji, a i zbog harača da bi se ugasili mali bendovi i ljudi koji nisu na "estradi". Kapiram ja da to treba da plaća Ceca i tako te dromfulje što zarađuju boga oca, ali mora se razgraničiti između bendova koji nemaju nikakav profit od svirke [već samo MINUS (mi smo bili u minusu samim odlaskom u Rijeku) ili sviraju za jedno pivo i pljesku] i između tih estradnih "umetnica i umetnika". Mislim da ovde mora više bendova da se složi oko ovog pitanja, neki HC-ovci su mi se javili isto kada su videli da nas nisu pustili jer nisu ni njih pustili za Hrvatsku zbog toga, i moramo nekako da izvršimo pritisak na ministarstvo kulture sa svim raspoloživim resursima i snagom. Ja sam iz fazona da od sutra svaki drugi dan šaljem dopis ministarstvu kulture dok mi ne odgovore. Znam da mislite da je uzaludno to, ali moramo pokušati ako mislimo da sviramo u Hrvatskoj. Možemo da odemo i u to udruženje par nas iz bendova i da tražimo objašnjenje i da izvršimo pritisak na njih.

"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Napad na underground u Srbiji!
PostPosted: 30. 03. 2009. 03:57 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
http://www.facebook.com/group.php?gid=5 ... 705&ref=mf

Molim sve vas koji imate fb account da se uclanite, cisto u znak podrske ekipi tamo ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Napad na underground u Srbiji!
PostPosted: 30. 03. 2009. 09:40 
Offline
User avatar

Joined: 01. 08. 2006. 13:34
Posts: 760
Location: Under A Funeral Moon
Zaista ne kontam...

Nema tog zakona koji ti moze ograniciti slobodu kretanja i pravo na rad (naravno, jedino ako se ne radi o nekoj fasistickoj tvorevini).

Neka unajme dobrog advokata i oborit ce ovaj zakon dok kazes "keks". Izmedju ostalog i zbog neodoljive zelje Srbije da udje u EU, gdje bi ovakav zakon u startu bio ismijan.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Napad na underground u Srbiji!
PostPosted: 30. 03. 2009. 12:03 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Vecu glupost odavno nisam cuo!

Cuj ides na audiciju da ti oni kazu jesi li muzicar ili nisi hahahahahhaah


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Napad na underground u Srbiji!
PostPosted: 30. 03. 2009. 12:54 
da, i na audiciji seljanka sa minjakom i kilom karmina dobije licencu da je muzicar a ti mu odes i odsviras nekrofagista i ismiju te...de ba nema sanse vakav zakon da se usvoji il sta vec

ovo je presmijesno da bi bilo istinito


Top
  
 
 Post subject: Re: Napad na underground u Srbiji!
PostPosted: 30. 03. 2009. 15:02 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2006. 17:54
Posts: 453
Pa ovo nesto slicno ima i kod nas, izmedju ostalog jedan od razloga sto ne sviram tezge vise.

Gazda kluba koji placa porez mora prijaviti izvodjace (pri tom muzicar mora imati clansku kartu koja kosta 80 maraka upis + 20 godisnja clanarina), + ako sviraju obrade, zakonski bi trebalo donijeti spisak pjesama zbog copyrighta.
Ovako slabo ko radi, i zato su se zatvarali kafici (k'o sloga poslije sepulture).

Koliko ja znam, Coloseum placa sve gore navedeno i City Pub mislim, za ostale pojma nemam.

Elem, nabijem ih na ku*ac zbog ovakvih zakona, ovo sranje ne iskljucuje nikoga i dovodi sve u istu ravan (recimo supka Merlina i neki underground punk bend) sto se tice finansijskih izdataka. Isto k'o kad stave u jednu platisnu kategoriju clanove parlamenta i RVI. :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Napad na underground u Srbiji!
PostPosted: 30. 03. 2009. 16:04 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
tobejarabi...smijesno, cuj audicija hahahaha..e jebemti balkan i govna...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Napad na underground u Srbiji!
PostPosted: 30. 03. 2009. 16:23 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
Ovo ne znam da li je vise smijesno ili zalosno....gdje zivimo majko mila.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Napad na underground u Srbiji!
PostPosted: 30. 03. 2009. 18:16 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Sloga se trebala zatvoriti prije Sepulture, ali tu je lova radila, pa se izgladilo. A i nije prvi put da se ovdje zatvori kafana zbog neprijavljivanja svega i svačega, od radnika do izvođača.

Naravno da je drastično zabraniti nekom ulazak u zemlju zbog sviranja, ali i ovaj muzikantski ispit i sl. mi zvuče nekako nestvarno. Pola ovog pisma bacam u vodu. A zakon i alternativa/ underground / DIY politika su u sukobu kakav ne treba objašnjavati. Ne možeš sam nastupati, naplaćivati, distribuirati, organizirati i očekivati da će to prolaziti svugdje. Nažalost pravna država postoji.

A i Hrvati izgleda pooštravaju mjere zbog EU, ali u k će, ne u EU.

I da, više je smiješno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Napad na underground u Srbiji!
PostPosted: 30. 03. 2009. 23:58 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ma u principu nema smisla u isti kos stavljat profesionalne muzicare i one koji sviraju za putne, mada, ima ih mnogo negdje izmedju. smjesan je zakon, definitivno, i dobar povod za ove kod nas u hrv, vjerujem da su opet u dogovoru, ko uvijek kad treba nekog oderati. sad za EU, ni ja ne racunam na to, farsa, ali probleme sa ulaskom su imali i madjarski bendovi, koji su vec na zapadu, tako da ono, mafijaska posla.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Napad na underground u Srbiji!
PostPosted: 31. 03. 2009. 13:54 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
sta je sa bendovima iz BiH i odlascima u hrvatsku?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Napad na underground u Srbiji!
PostPosted: 31. 03. 2009. 14:00 
ma ovo je sve "aprililili" :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: Napad na underground u Srbiji!
PostPosted: 31. 03. 2009. 15:10 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2008. 18:54
Posts: 412
i ne baš... mi smo isto sada imali problema sa austrijancima. bez obzira sto su petnajst dana cijelu europu proputovali i imali sve potrebne papire i dokumente, 5 sati ih nisu pustili u hrvatsku, a potom su javili i svim ostalim granicnim prijelazima da ih ne puste... uzas, i to bas na tom dijelu srbija-hrvatska...

Quote:
28/29 march aka the longest day – when you think that things can’t possibly get any worse, well, they do. we had to cancel our show in zupanja, croatia last night because the croatian authorities refused to let us into their country even though we had all the right papers. it was ridiculous. instead we had to go home via hungary, got pulled over by cops 3 times and had to pay a 20euro fine for indicating a turn to the left but going straight... ....


the events in chronological order: the following morning we left backa topola and took the small roads leading through numerous serbian villages to the serbian/croatian border. on the way there we got pulled over by the pigs for the first time but nothing happened. at the border the serbs made us take all of our personal belongings out of the van and went through all our bags asking stupid questions about our stuff. they stamped and signed all our papers and wished us a nice day. then came the croats. when we showed them our passports and papers they told us that we didn’t have the right papers for our equipment, thus couldn’t enter croatia. we explained to them that those were the papers we got from the austrian authorities in order to be able to pass all borders without being hazzled. they didn’t care. they suggested we should make the promoter of the show in zupanja get the right papers for us, which, of course, was impossible on a saturday afternoon. then they suggested we should go back to serbia and try another border crossing. we told them that we would probably have to face the same shit there. also, we wouldn’t be able to go back to serbia if they were right about our papers. at some poin they just started to ignore us. in other words, we were stuck. at 7pm the next shift began and and all of a sudden we had to deal with different pigs who didn’t know shit about our problem. we went up to this one guy who basically refused to talk to us and told us to get lost. all this took about 4 hours. we were about to lose our minds and decided to just run off as we had our passports and were parked on the croatian side of the border with nothing in front o us that could keep us from escaping. at least we could play the show, we thought, and deal with all this official shit later. i mean, what could they do about it, right? after about 3-4 kilometers we saw a cop car pulling over in front of us. one cop got out and stopped us. he had been alarmed by the border cops and told us to turn back. there was nothing we could do. we had to go back to serbia. of course that was a problem too. the serbs (not the ones who had already checked our passports and our stuff hours earlier as the next shift had already begun) told us that we could only go to hungary now since their croatian colleagues wouldn’t let us in. to be fair, one of them even phoned the croatian guy and explained to him that the papers we had were perfectly valid. of course he wouldn’t listen. serbs and croats are not exactly friends, you know. they gave us some kind of transit permission which allowed us to go to hungary – and only hungary – via serbia. it was 40 euros. That’s when we knew that there was no way we were gonna play a show that night. this meant no food, no fun, no sleep, just pain. ....

on the way to the serbian/croatian border we were pulled over by the police 2 more times. when we reached the border we had to wait for like an hour until the serbian customs guy showed up as the cops there refused to ring him. he apologized and told us that he had asked the cops to call him in case of somebody needing his services. assholes. of course the hungarian authorities were a pain in the ass too. not only did we have to wait for one more hour to get our papers stamped but they also made us take our bags out of the van a second time that day. a big, fat, unfriendly pig searched them. what a nightmare. morrissey put it this way: “police women, police men, silly women, tax men, uniformed whores. they who wish to hurt you work within the law.”....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Napad na underground u Srbiji!
PostPosted: 31. 03. 2009. 19:39 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
kakvi carevi,i kakva nesreca.

pretpostavljam da se radi o bendu plague mass iz austrije.cuo sam da su imali solidnu svirku u beogradu.

znaci da problem postoji u hrvatskoj,jer oni zahtjevaju odredjene papire koji nemaju veze sa zivotom.
naravno svi se trude da napune dzepove,od i ovako vec siromasnih ljudi koji sviraju po bendovima,koji krpe kraj s krajem.
e dokle je stiglo.

jadne li ste sve administracije kad ces covjeku uzeti ono malo radosti sto mu preostalo u zivotu,a kad mu vec nista niste obezbjedili,a zivot se usmrdio.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Napad na underground u Srbiji!
PostPosted: 31. 03. 2009. 22:09 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2008. 18:54
Posts: 412
da, rjec je o njima... i nije da su samo stajali na granici

a) imali su sve papire koje bendu treba da prodje granicu hr
b) imali su sve dokumente koje normalnoj osobi trebaju da predju granicu uz hr
c) mi smo zvali razne spedicije i pokusavali maksimalno srediti stvari

d) sve to navedeno nije dovoljno ako ti je na granici zatucani kreten. moš se jebat i opet ništa ne napravit...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Napad na underground u Srbiji!
PostPosted: 01. 04. 2009. 11:24 
Offline
User avatar

Joined: 08. 04. 2008. 01:14
Posts: 357
jos jedan nacin da kapitalizam smrvi i ono malo pobune i ideja.
ja ne znam ko ce placati ta sranja al mi sigurno necemo.

a ni u EU nam se nesto ne ulazi tako da tesko da ce nam vise progledati kroz prste.

nisam siguran al mislim da je svirka u Sarajevu n akojoj je trebalo da svira ormus,azazel,avejting fir,i nadimac otkazana zbog tako nekih papira il sl.
al opet kazem, nisam siguran


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Napad na underground u Srbiji!
PostPosted: 01. 04. 2009. 13:57 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
s druge strane, zasto bi bendovi bili postedjeni balkanske stvarnosti, sve je to nazalost odavno normalno, cemu cudjenje.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Napad na underground u Srbiji!
PostPosted: 01. 04. 2009. 14:03 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2008. 18:54
Posts: 412
kktz wrote:
s druge strane, zasto bi bendovi bili postedjeni balkanske stvarnosti, sve je to nazalost odavno normalno, cemu cudjenje.


Stvarnosti, ali i balkanskog mentaliteta. Jer stvarnost bi obuhvaćala (donekle) da se poštuju propisi i zakoni bez obzira ulazio nam netko zimi u državu ili ljeti kad isti taj balkanski mentalitet liže dupeta ne bi li se potrošila koja kuna više. Da ne pričam o ljudima koji nemaju veze sa ovim nacijama dolje, a opet najebu ovako ili onako...

Nevazno, to je dakako trenutna stvarnost i zao mi je ljudi koji rade ovakve stvari i bivaju sjebani od kojekakvih pojedinaca, ali to je činjenica i ne dešava se samo na toj razini...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Napad na underground u Srbiji!
PostPosted: 01. 04. 2009. 14:07 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ima i goreg, gdje ljudi puno gore najebu, vjeruj, nije ni meni svejedno, samo kazem, nije to sad odjednom, et, mozd se sad zamisle i muzicari malo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Napad na underground u Srbiji!
PostPosted: 01. 04. 2009. 16:21 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2008. 18:54
Posts: 412
Pa nije odjednom, ali u hrpi slučajeva bendovi i nemaju ispravne papire.

A sada se povećava postotak onih i koji te papire masno plate. Em novčano, em dok to sve povade...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group