Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 10:41

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 378 posts ]  Go to page Previous  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Next
Author Message
 Post subject: Re: Kako ste upoznali metal
PostPosted: 12. 08. 2009. 19:39 
Offline
User avatar

Joined: 05. 01. 2009. 18:19
Posts: 381
'94-te tj. kad mi je bilo 10 godina dobio sam kasete And justice for all, onaj "Balck album" i neku kasetu od WASP-a... WASP sam odmah dao nekome, slijedeće godine sam dobio video kasetu sa spotovima: Testament-a, Fear Factory-a, Metallice... Moram priznat da sam malo sluš'o i Rammstein kad su snimili "Engel", poslije toga tj. 1996/97 ponovo prelazim na "Metallicu" tj. na pijaci kupujem nove albume tj. kopije/kasete (koji mi se nisu svidjeli), zatim... dolazi Pantera, Iron Maiden... Tek 1999. dobijam prva 3 albuma Death-a... počinjem slušati i prve albume Amorphisa, Amon Amartha i Children of Bodom... i tako do 2000-te, onda dolaze i drugi bandovi: Dark Tranquillity, Agonize, Toxicdeath, Nile itd.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako ste upoznali metal
PostPosted: 24. 08. 2009. 16:10 
Offline
User avatar

Joined: 24. 08. 2009. 14:34
Posts: 35
Location: cazin
prva dva cda:nirvana(bleach) i metallica(st.anger) xD..to sam dobio u petom razredu..onda sam dobio black album(metallice) i tako je pocelo...danas sam na thrash i death metalu: :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako ste upoznali metal
PostPosted: 29. 08. 2009. 14:51 
Offline
User avatar

Joined: 29. 08. 2009. 14:32
Posts: 122
Location: Tuzla
Sesti-sedmi razred kod rodjaka bio sluso AC-DC i Iron Maiden,svidjelo mi se i td


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako ste upoznali metal
PostPosted: 24. 06. 2010. 20:24 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
Ja sam u petom razredu počeo slušati Maidena. Moj jaran je nosio majicu istoimenog benda i jednog dana kod amidže sam gledao neke CD-ove i naiđem na Iron fucking Maiden...moj komentar je bio "De mi pusti ovo!" i najviše mi se svidjela Poweslave, a poslije sam tražio da mi da CD. On nije dao, ali je zato moja strina meni dala 8) i tako, dugo vremena sam bio samo na Maidenu, a volim ga i danas...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako ste upoznali metal
PostPosted: 28. 06. 2010. 23:54 
Offline
User avatar

Joined: 26. 06. 2010. 23:18
Posts: 6
Sve je pocelo kad sam igrao neke igrice u kojima se pustala takva glazba,i jednostavno mi se svidjela i tako sam poceo prvo ACDC pa sve do Maidena! :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako ste upoznali metal
PostPosted: 29. 06. 2010. 00:04 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
Black Joseph wrote:
Sve je pocelo kad sam igrao neke igrice u kojima se pustala takva glazba,i jednostavno mi se svidjela i tako sam poceo prvo ACDC pa sve do Maidena! :mrgreen:


Ma naravno, igrice sam zaboravio! najjači mi je bio GTA Vice City, V-Rock. Tu prži muzika, jedino sam znao za maidena prije ovih iz Vice City-a...al ono fakat dobra muzika (Megadeth, Slayer, Anthrax, Thin Lizzy, Ozzy Osbourne i još kamara drugih). Također bude dobra muzika i na Tony Hawk-u.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako ste upoznali metal
PostPosted: 29. 06. 2010. 11:41 
Offline
User avatar

Joined: 26. 06. 2010. 23:18
Posts: 6
core wrote:
Black Joseph wrote:
Sve je pocelo kad sam igrao neke igrice u kojima se pustala takva glazba,i jednostavno mi se svidjela i tako sam poceo prvo ACDC pa sve do Maidena! :mrgreen:


Ma naravno, igrice sam zaboravio! najjači mi je bio GTA Vice City, V-Rock. Tu prži muzika, jedino sam znao za maidena prije ovih iz Vice City-a...al ono fakat dobra muzika (Megadeth, Slayer, Anthrax, Thin Lizzy, Ozzy Osbourne i još kamara drugih). Također bude dobra muzika i na Tony Hawk-u.

Da,od tog sam se i ja navukao,najbolja mi je bila u Vice Citiyu od Ozzya Bark At The Moon i od Maidena 2 Minutes to Midnight i u San Andreasu je isto bila dobra muzika na onom Radio X tamu su bili Gunsi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako ste upoznali metal
PostPosted: 29. 06. 2010. 12:22 
Offline
User avatar

Joined: 28. 05. 2010. 10:46
Posts: 1995
U 4. osnovne, stari prijatelj mi je dao Burzum-Aske i tu sve pocinje.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako ste upoznali metal
PostPosted: 29. 06. 2010. 13:12 
Offline
User avatar

Joined: 26. 06. 2010. 15:26
Posts: 58
Kod bratića na proslavi čuo AC/DC i zaljubio se :D i otad je krenulo pomalo preko neta čitanje,youtube sam otkrio Airbourne,twisted sister prije pol godine :!: .I svaki dan je sve lijepši i uvijek nešto novo.Metallica znam od 7 razreda sam počeo slušat album black,sabaton prije godinu reko mi kum isto ljubav aprvi pogled :mrgreen:.Pa hammerfall itd :arrow: :arrow: :arrow:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako ste upoznali metal
PostPosted: 29. 06. 2010. 16:32 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2005. 20:58
Posts: 1085
Location: Vratnica,Visoko,BiH
Knjaz AlekSS wrote:
U 4. osnovne, stari prijatelj mi je dao Burzum-Aske i tu sve pocinje.

daj ba sviju't!!kome lazes,nama ili sebe? klinac od 10-11 god. da se gotivi uz burzum :roll:......mozda se jesi upoznao sa burzumom tada,al da slusas blek metal u tim godinama meni je neshvatljivo totalno,a pogotovo da kontas ono sto slusas...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako ste upoznali metal
PostPosted: 29. 06. 2010. 16:41 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2008. 22:07
Posts: 1629
Location: Sarajevo
medical murder wrote:
daj ba sviju't!!kome lazes,nama ili sebe? klinac od 10-11 god. da se gotivi uz burzum :roll:......mozda se jesi upoznao sa burzumom tada,al da slusas blek metal u tim godinama meni je neshvatljivo totalno,a pogotovo da kontas ono sto slusas...

ima smisla... upoznat se s burzumom sa 10 godina je boles' :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako ste upoznali metal
PostPosted: 29. 06. 2010. 18:52 
Offline
User avatar

Joined: 27. 02. 2010. 13:01
Posts: 1598
Location: Lukavac
medical murder wrote:
Knjaz AlekSS wrote:
U 4. osnovne, stari prijatelj mi je dao Burzum-Aske i tu sve pocinje.

daj ba sviju't!!kome lazes,nama ili sebe? klinac od 10-11 god. da se gotivi uz burzum :roll:......mozda se jesi upoznao sa burzumom tada,al da slusas blek metal u tim godinama meni je neshvatljivo totalno,a pogotovo da kontas ono sto slusas...


pa dosta toga zavisi od sredine tj drustva koje te doji svojom muzikom.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako ste upoznali metal
PostPosted: 29. 06. 2010. 19:30 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
:lol: e jbg sad aleksse...

počeo sa osmog osnovne na prvi srednje. linkin park, him i takota ekipa sa mtv-ja... tad sam to slušao između ostalog.
u biti u bosni nisam nikog imao/poznavao ko bi mi išta drugo mogao pokazat do onog što mi se oduhativno samo počelo sviđat u to vrijeme. a u cavtatu/dubrovniku sam sa ekipom tadašnjih nu/rap metalaca (koji su se nazivali corerima, jer je i dan danas tamo komplet ta mjuza taggirana kao "hardcore") otkrio system, slipknot, korn, ill nino, static x, disturbed, soulfly, etc.

s tim se počinjalo, da :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako ste upoznali metal
PostPosted: 29. 06. 2010. 19:32 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2005. 20:58
Posts: 1085
Location: Vratnica,Visoko,BiH
@sodom- moguce....al uzmi u obzir intelektualni sklop klinca od deset godina,plus cinjenica da u tim godinama slusas takvu muziku....mozda bih mogao svatiti da "slusa" al da to isto i razumije ne bih bas mogao prihvatiti,jednostavno ne ide..da je rekao da je u tim godinama slusao korn,R A T M ,maiden ili nesto slicno,"prihvatljivije" onada bih razumio i to bih mi vec izgledalo logicnije...ali extremni metal????klinac koji jos nije niti fizicki sazrio,a kamo'l mentalno!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako ste upoznali metal
PostPosted: 29. 06. 2010. 19:36 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
slažem se sa Senadom.

desetogodišnje dijete, ma kako ono pametno/inteligentno/izgrađeno bilo, ne može slušat (bar ne sa razumijevanjem svega toga) jednog Burzuma.
ovo mi je isto lik na cmar-netu koji je provalio da je počeo slušat metal u sedmom osnovne sa nokturnal mortumom


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako ste upoznali metal
PostPosted: 29. 06. 2010. 19:40 
Offline
User avatar

Joined: 27. 02. 2010. 13:01
Posts: 1598
Location: Lukavac
ja sam cuo deicide sa 13 al do 16te vala nisam imo muda da slusam :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako ste upoznali metal
PostPosted: 29. 06. 2010. 19:42 
bokte u 4. slusati burzum whahahhahah
pa meni je corpsepaint bio tad strasan i nepojmljiv bokte :razz:

znam da mi je prvi kao zesci bend bio machine head, aild, kse i caliban, sto se tice vokala i tako neceg
do tad se furala ona mtv klasika

a i sjecam se iz igrica, na tony hawku je bilo anthraxa, motorheada i slicnih, u twisted metalu je bio rob zombie miscini i tako neke igrice


Top
  
 
 Post subject: Re: Kako ste upoznali metal
PostPosted: 29. 06. 2010. 19:46 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2005. 20:58
Posts: 1085
Location: Vratnica,Visoko,BiH
@sodom-o tome ti govorim....Gore Obsessed od kanibala cuo sa 14-god,al je disk do 16-te skupljo prasinu,bas kao i Imperial doom....jedino mi onako u tim godinama izgledo cool death-ov human :razz:,i jedini prihvatljiv od navedena tri,iz prostog razloga jer mi nije bio grub u poređenju sa navedena dva :mrgreen:
btw.moja prva tri ded metal albuma 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako ste upoznali metal
PostPosted: 29. 06. 2010. 19:48 
Offline
User avatar

Joined: 27. 02. 2010. 13:01
Posts: 1598
Location: Lukavac
pa slican situacija :)

doduse,MP3 bio,,deicide,death a drugi cannibal

death opusteno lego,al ova dva, pogotovo deicide, jednostavno stob brideri rekli fazon : "WTF :shock:"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako ste upoznali metal
PostPosted: 29. 06. 2010. 20:16 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
Zato se fino krene od Hard roka/hevija,prodjes kroz sve i onda skontas dje si ;-)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 378 posts ]  Go to page Previous  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group