Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 19. 04. 2024. 15:16

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 378 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Next
Author Message
 Post subject: Kako ste upoznali metal
PostPosted: 04. 12. 2002. 06:41 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 06. 2002. 00:23
Posts: 1711
Location: Visoko, BiH
Kako i kad ste se prvi put susreli sa metalom, a znamo da se vecina pravih metal bendova ne mozu cuti i vidjeti na radiu i TV.

Kako sam ja upoznao metal
U petom razredu sam slusao Metallicu kao i sva raja, kasnije u sedmom sam kupio Iron Maiden The Best Of nikad ih dotad nisam ni slusao ali et kupio sam i sjecam se pravo mi se svidilo. Kasnije sam jos kupio i Alice Cooper Brutal Planet to sam isto nako sa predpostavkom da je dobro kupio a nisam imao pojma sta svira i taj mi se album svidio i jos mi se svidja fenomenaln je.
U prvom srednje tj. prije 2 godine sam tek sazno za ove underground bendove. Jednom mi je IcedFlame nabrojao par bendova koje slusa i to mi je bilo spansko selo. Kasnije sam skinuo sa http://www.metal.rs.ba pjesme Crematory - In My Hands, Children Of Bodom - Don't Stop At the Top i jos neku od Symphony X, nakon par dana sam kupio i CD-ove u RAGE CD Shop od SymphonyX i Childern Of Bodom i od tad slusam pravi metal.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 12. 2002. 17:01 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Quote:
i od tad slusam pravi metal.


a ovo prije nije bio "pravi metal" hehehe :D


8. razred Metallica - Kill' Em All i zamislite nije mi se svidio. Kasnije sam nabasao na ove pjesme sa Black albuma i Pravde za sve i to je bilo to. istovremeno je ihti kupio kompilaciju Iron Maiden hitova pa smo se odvaljivali u Fear of The Dark!

ihti u 8. razredu si nabavio IM!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 12. 2002. 17:02 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Quote:
i od tad slusam pravi metal.


a ovo prije nije bio "pravi metal" hehehe :D


7. razred Metallica - Kill' Em All i zamislite nije mi se svidio. Kasnije sam nabasao na ove pjesme sa Black albuma i Pravde za sve i to je bilo to. istovremeno je ihti kupio kompilaciju Iron Maiden hitova pa smo se odvaljivali u Fear of The Dark!

ihti u 8. razredu si nabavio IM!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 12. 2002. 02:00 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Ko ce se sad tacno sjetiti, tamo negdje ratnih godina bili su moji ozbiljniji dodiri s metalom (koliko je bilo moguce) posto mi se i kod prvih slusanja vise svidjao nego rock (bez uvrede rockeri :wink: ). Kod tog ozbiljnijeg slusanja muzike, prije nesto nisam mario uopste za muziku (volilo se dijete igrati), prvi bend je bila Metallica, to je sad bio period petog na sesti razred. Hard&heavy zvuk mi je od ranije bio poznat, jer su mi i starci slusali dobre bendove, a ja imao pristup tim kasetama (zlatno doba kaseta i LP ploca :lol: ). AC/DC je bio prvi bend koji me je pravo zaintrigirao za nesto cvrsci i zesci zvuk, iako su oni vise hard rock bend. Ali zahvaljujuci njima sam dosao do Metallice (thrash period pa 90> ). Zanimljivo iako je to bilo vec sredina 90tih poceo sam iz pocetka i polako kompletirao citavu diskografiju. na svu srecu vrlo brzo je uslijedio Iron Maiden (nikad nisam volio biti rob samo jednog benda) koji je eto ubrzo bar meni po kvaliteti prestigao Metallicu u svakom smislu. Nekako uz Maiden polako je naisao i Judas Priest koji su mi bas legli. Od zescih stvari na koje sam vremenom nailazio redali su se otprilike ovim redom Slayer, Sepultura, Pantera, Venom, Merciful Fate itd itd. Znacajan je i Paradise Lost koji me je uveo u doom/gothic metal koji sam dosta zavolio. I tako su se redali razni bendovi i razni metal pravci na moje opste odusevljenje (narocito znacajni Death, Blind Guardian i Stratovarius). Od black metala, sto je jako zanimljivo, krenuo sam unatraske u istrazivanju 8) . Prvi bend koji mi je bacio nesto vecu pozornost (ako izuzmem Venom) na ovaj metal su Cradle Of Filth, a onda sam polako poceo i one prethodnike kao i druge black metal bendove upoznavati i dosta mi se svidjelo (sta cete novija sam generacija black metala). I sta je jos zanimljivo, u pocetku sam par godina iskljucivo bio na audio kasetama, na kojim sam imao albume, neke kompliacije i tako te stvari. Kasnije sam poceo skupljati metal albume u audio formatu i imam ih poprilicno do sada, jos se tu moze danas dodati i oni u Mp3 formatu.
I eto to bi bila ukratko prica o tome kako dodjoh u metal vode i jako mi je drago sto je tako, jer apsolutno obozavam tu vrstu muzike.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 12. 2002. 03:53 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 07. 2002. 06:39
Posts: 886
Location: Sarajevo
Iza mojih pocetaka je pomalo nevjerovatna prica koju cu pokusati skratiti na minimum:

1994. preselio sam u Dobrinju i u stanu sam zatekao kutiju sa kasetama
bivseg gazde. U kutiji sam izmedju raznih Halida, Brena, Shabana, Sinana i juznih vetrova pronasao crnu kasetu na kojoj je pisalo Metallica.
Radilo se o EP-u Jump In The Fire (naravno, tada nisam imao pojma).
Najcudnije je sto bivsi gazda (kum btw.) nije imao nikakve veze sa ovom kasetom, niti je bilo kakvih naznaka da je neko od njegovih (zena ili dvoje male djece) moga ovo slusati :)

Kaseta mi je bila neslusljiva na pocetku jer je najzesca muzika do tada bila u obliku Divljih Jagoda i Guns n' Roses :). Nakon par slusanja, neke stvari su mi se pocele svidjati sve vise i vise. Onda sam od jarana dobio original kasetu "Metallica" (tj. black album") i to je pocetak.

Nakon toga su posjete pijaci bile ustaljene i uspio sam kupiti citavu diskografiju Metallice. Btw. Maiden nikada nisam volio, nekako mi je premekana muzika bila. Tako je i danas.

1998. jaran se vraca iz Italije nakon par mjeseci i donosi mi
neki cd bez omota, a na njemu pise "Metalium - Millennium Metal"
woow, wtf is this, ovo je odlicno, tu je cak i Smoke on The Water - najbolja obrada koju sam cuo, dupla bass pedala ubi ;))

1999. sam cuo prvih par The Aebyss emisija. Tada su izasli novi albumi
Endorama od Kreatora, Ghosts od Ragea, Alive in Athens od Iced Earth-a...itd, te su bili na top listi. Tada sam se zaljubio u Rage (sto se vidi iz naziva cd shopa ;) :P ). Od tada pratim desavanja na metal sceni i nabavljam nove albume kad god mogu.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 12. 2002. 18:00 
Sve je pocelo uz starijeg burkija u dobi od 6 godina. Guns 'n' Roses, AC/DC, Metallica, The Cult, Motley Crüe, Poison, Ozzy Osbourne. Naravno, heavy je tada bio vrlo IN i vrlo trendovski. U srednjoj skoli se to sve prosirilo na Maidene, Type O Negative, Manowar, My Dying Bride, Paradise Lost, Blind Guardian, Helloween, Megadeth, Judas Priest itd. Poslije srednje skole Dream Theater, In Flames, a u posljednje dvije godine ekspanzija na black, melodic death i, naravno, gothic death koji je poceo s Theatre Of Tragedy.
Vjerujem da s ovakvim stazom necu posumnjati u glazbeni ukus i da cu dalje nastaviti zivjeti s metalom.
Eto, zahvaljujem se svom burkiju sto mi je pomogao otkriti ljubav prema toj muzici i naucio me pravoj stvari u zivotu (iako se krelac sada okrenio komercijali, al barem me tjesi pomisao da su mu Metallica i Gunsi ostali pri srcu).


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 01. 2003. 19:43 
Offline
User avatar

Joined: 16. 01. 2003. 19:12
Posts: 2
Location: Rijeka
E sad necu pisat cijelu povijest kao neki..Recimo da je pocelo sa 12 godina uz Skid Row.Poslije su tu dosli i drugi bendovi.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 01. 2003. 13:21 
Offline
User avatar

Joined: 17. 01. 2003. 11:52
Posts: 186
Location: Sarajevo
Jao to je ludo pitanje, ali eto.

Kod mene je to pocelo davne... mislim negdje oko 1988. godine. Jos sam se igrao sa Mastersima (He-Man i to, Skeletor je dan danas zakon), kada mi je za usi zapala grupa Queen.
S tom grupom sam se poceo vise vezati za muziku, i kada su kasnije izdali album "Miracle" sa pjesmom "I Want It All" gdje Brian May svira tako mrak solo, ja, a i moja tetka, koja je pazljivo pratila moj razvoj sam skontao da sam spreman za zesce vode.
U skoli cujem za Iron Maiden, Metallicu i Gunse, a tetka mi snima kasetu sa Black Sabbathom, Purpleom i Zeppelinom.
Najdrazi bendovi mi postaju Gunsi i Metallica, a Maiden mi je bio onako.
Jos prije rata dobijam Sepulturu, Death, Kreator i Megadeth. Pocetkom rata me salju roditelji u Njemacku, gdje moj razvoj ide dalje, ali prilicno neobicnim tokom. Gore pocinjem da slusam zescu muziku i umirem od srece kada cujem prvi album Fear Factory-a. U to vrijeme nisam podnosio nikakve piksave glasice, samim tim ni Iron Maiden. Nakon vala death metala dolazi val doom-a, pojavljivanjem My Dying Bride-a i Anathema-e. Anathema mi postaje tada najveca furka i gledam ih 6 puta uzivo, jednom dovode Cradle Of Filth sa sobom i tu upoznajem likove koji ce mi postati najveci kraljevi i koji ce me, da cudo ne moze biti vece, navesti na tradicionalni metal!!! Da, prvo me je Vinnie Cavanagh iz Anatheme htio marsati jer sam mu rekao da mu je kajs sa Eddiem bezveze, a kasnije mi je Dani pricao da mu je Manowar zakon. Onda sam kod druga cuo Blind Guardian i sve je krenulo svojim tokom. Od neke 97 do prije koju godinu je bio taj val heavy metala, a sada je povratak thrash-a. Vidjet cemo kamo ide put dalje. Imam samo jos jednu duznost, a to je da se zahvalim mojoj tetki (53 godine), koja jos uvijek slusa metal (Borknagar, Dimmu Borgir, Sentenced, itd.), koja radi kao doktor u Americi, sto me je uvijek podrzavala u mojoj muzici i sto ne dopusta da izadje neki disk, a da ga ja ne dobijem na vrijeme, THANKS AM!!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 01. 2003. 17:22 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Quote:
Mastersima (He-Man i to, Skeletor je dan danas zakon),


Kad se sjetim samo... Dva rodjaka i ja smo imali sve i jednu epizodu Hi-meana i kasnije Nindja Kornjaca na kasetama. Kolko smo se lozili na I'm The master of the universe.. :twisted: :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 01. 2003. 23:28 
Offline
User avatar

Joined: 17. 01. 2003. 11:52
Posts: 186
Location: Sarajevo
ama, ninja kornjace i sve sto je poslje izaslo je bilo bezveze ba!

Skeletor je cool, a da imam onu figuru Scareglow-a, sad bi mi stajala pored kreveta!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 01. 2003. 00:15 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Slazem se Mastersi su najbolji bili, Skeletora sam oduvijek obozavao (onaj njegov smijeh :lol: ). Uvijek je islo ovako nekako: He-Man, pa onaj njegov smijeh hehehe 8) Samo ga je vazda pusio :lol:
Gledao sam svaku epizodu i imao neke figurice (He-Mana, Skeletora, Ramu, Carobnicu i jos neke ali imena se bas ne sjecam...).Ma ludilo je to bilo, dobra stara vremena... :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 01. 2003. 14:26 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Dzemal wrote:
ama, ninja kornjace i sve sto je poslje izaslo je bilo bezveze ba!

Skeletor je cool, a da imam onu figuru Scareglow-a, sad bi mi stajala pored kreveta!


vidis ja se sada slabo sjecam hi-mana jer sam bio previse mal kad su ga prikazivali, a na kasetama sam zadnji put gledo ni sam ne znam... ali ninje kornjace su pustali nakon Mastersa, pred sami rat i tog se pravo sjecam.

I Hi-men je uvijek govorio: (kad izvuce onaj mac): I'm The Master Of The Universe!!!!!!!!! :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 01. 2003. 14:32 
Offline
User avatar

Joined: 17. 01. 2003. 11:52
Posts: 186
Location: Sarajevo
nije bolan, govorio je: "By the power of Greyskull... I have the Power!!!"

vidis sad kad malo analiziram svoje djetinjstvo, odma mi je jasno zasto volim Manowar hahahaha.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 01. 2003. 17:07 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
jest, jest to je govorio. ili na nasem kako sam ja gledao, ovako je to glasilo:"Sive lubanje silo, JA imam MOC!"
Sto bi psiholozi rekli, prvo treba analizirati djetinjstvo pa onda se moze lako uociti zasto je nesto sada tako ili nije.... :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 02. 2003. 17:44 
Offline
User avatar

Joined: 13. 02. 2003. 20:18
Posts: 25
Location: negdje u okolini
počeo sam slušati AZRU (uz starijeg brata) u drugom osnovne !!!! , a onda burazer donese Maiden (mislim da je bio Somwhere In Time) >> to je bilo u trećem osnovne (sada već daleke 1987)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 02. 2003. 18:20 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
:?: :evil: :!:
Ajd fino nek neko pocne temu "moj omiljeni crtani film" pa da nastavimo tamo(štrumfovi su konza),a ovdje ipak treba biti neka druga priča.

Dakle:1982(hehehehe),Sead Zele Lipovača i Divlje Jagode,album Motori
me totalno presjekao i okrenuo.
Onda sam pronašao Maiden,Priest,Metallica,... :twisted: :wink: :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 02. 2003. 18:58 
Offline
User avatar

Joined: 04. 12. 2002. 17:21
Posts: 1672
Location: naslonjač
Darkman wrote:
Slazem se Mastersi su najbolji bili, Skeletora sam oduvijek obozavao (onaj njegov smijeh :lol: ). Uvijek je islo ovako nekako: He-Man, pa onaj njegov smijeh hehehe 8) Samo ga je vazda pusio :lol:
Gledao sam svaku epizodu i imao neke figurice (He-Mana, Skeletora, Ramu, Carobnicu i jos neke ali imena se bas ne sjecam...).Ma ludilo je to bilo, dobra stara vremena... :lol:


Hoces se mijenjati za figurice :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 02. 2003. 22:24 
BOMBER wrote:
:?: :evil: :!:
Ajd fino nek neko pocne temu "moj omiljeni crtani film" pa da nastavimo tamo(štrumfovi su konza),a ovdje ipak treba biti neka druga priča.

Dakle:1982(hehehehe),Sead Zele Lipovača i Divlje Jagode,album Motori
me totalno presjekao i okrenuo.
Onda sam pronašao Maiden,Priest,Metallica,... :twisted: :wink: :twisted:


biker, biker... 8)


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 02. 2003. 16:26 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Dzemal wrote:
nije bolan, govorio je: "By the power of Greyskull... I have the Power!!!"

vidis sad kad malo analiziram svoje djetinjstvo, odma mi je jasno zasto volim Manowar hahahaha.


U pravu si... bio sam ipak premal da se sjetim :twisted: je li ko od vas gledo hi man film???


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 02. 2003. 16:59 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
rock wrote:
je li ko od vas gledo hi man film???

Na zalost jesam, nevjerovatno mi je bio glup, bezze do bola, nije po meni nikako uspio, a tek sto onoga glumca ne mogu smisliti. Ipak je crtana verzija zakon! :twisted: :twisted: :twisted:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 378 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group