Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 10:25

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 378 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 27. 06. 2004. 17:00 
Offline
User avatar

Joined: 11. 01. 2004. 20:12
Posts: 2360
Location: Vrhbosna
uff jebeno, sto bi se reklo cijeli zivot slusam metal uz starije burazere ali nisam znao sta je to.. ;) mogu rec da sam postao svjestan negdje u 7 razredu osnovne, kada sam kupio prvu kasetu sepulture, vise se i nesjecam sta je bilo i to je po meni pocetak mog slusanja metala.. (prije toga sam slusao maiden,zeppelin,metallicu...) pocinjem siriti svoje vidike i konzumiram stvari poput pantere, sepulture i slayera. poslije toga pod uticajem MTV-a u moj ormaric dolaze kasete i cd-ovi korna, limp bizkita, i na kraju system of a downa.. kad me prosla faza mtv sranja, pocinjem ozbiljno slusati industrial metal, thrash, pomalo black i death i evo na kraju zadnjih otprilike godinu dana me opasno jebe doom metal... pocevsi sa type o negative-om i moonspellom (diskutabilno koliko je doom ali sigurno dobar pocetak), presao sam na malo jebenije stvari i sve vrste dooma, pogotovo na funeral i doomdeath koji su mi ujedno i najdrazi pravci... eto nasra se ja :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 06. 2004. 10:33 
Offline

Joined: 14. 09. 2003. 08:47
Posts: 496
Location: MOSTAR/l.a.
uh tema super a eto sam je preskocio....pa tesko sam ga upozno...heheh. Moram reci da nikad nisam imo neki super bend koji sam volio slusat i sve sto mi je doslo pod usi je bilo dobro za mene....znaci nisam bio izbirljiv. Imam dosta prijatelja koji su slusali metal i vazda mi govorili hajde poslusaj ovo molim te svidjet ce ti se ali ja bi reko ono ludaci kako to mozete slusat..heheehe. I proslo je puno vremena i ja dodjem ovde u Ameriku i jednog jutra na radiju slusam i kaze evo pjesma od Metallice "Sandman" i ja brzo kasetu praznu u liniju i reko da snimim i da poslusam i to vise ko su ti i sta su ti metalci. Rezultat je bio normala ubojit...sljedeca dva dana sam tu pjesmu cuo jedno 1000000000000itd. nula puta i eto tako je pocelo. Znam da je sljedece jutro bila pjesma "Seek and Destroy" i jednostvano sam moro da nabavim sto vise stvari u ovoj vrsti muzike. I eto sve do danas ne znam ni sam sta mi se desilo i kako je nesto tako djelovalo na mene da bez barem jedne pjesme ne mogu proci kroz dan..hehehe...ludnica. Ali sam sebe naso i to je ono sto sam ceko u zivotu sto se tice muzike...i u to sam siguran....METAL RULES STA VISE REC NA KRAJU.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 06. 2004. 12:03 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
Upoznala sam ga sama :) Nisam imala ni brata meNtalca, niti meNtalsku raju. Bas zato sto je to bio moj vlastiti izbor bez nekakvih furanja sigurna sam da ce tako uvijek i ostati. A rock sam oduvijek slusala uz svoje roditelje, jer su oni rockeri i volim rock punooo! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 06. 2004. 15:31 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Hm....ovako nekako....pocela sam u 1.srednje,otisla sasvim slucajno na svirku i nakon 10 minuta shvatila da je to to i da sam se 100% nasla u ovome.To sam ja!Nakon toga prva stanica Maideni,nabavila sam njihovu kompilaciju "Best of the Beast"....i dan-danas su mi ostali nesto posebno i neprevazidjeno. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 06. 2004. 18:00 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
slayer-tri pjesme sa hell awaits su bile dovoljne :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 06. 2004. 19:37 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2004. 22:00
Posts: 1095
Location: dark water
Pocela sam u VIII osnovne, od Limp Bizkita i slicnih gluposti....Preko Nirvane i Metallice do Korna, Slipkonota, Systema isl... Zatim je na dnevni red dosao Maiden...Potom sam pocela slusati power koji slusam i danas. A pocela sam slusati i black, death, gothic i progressivu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 06. 2004. 22:28 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
počeo sam u sedmom razredu na izletu, nekako mi je u walkman dospio and justice for all i od onda sam u metalu. al nikad nisam slušao govnarije kao nirvana. drugi album mi je bio garage inc. i onda sam se zalijepio za panteru, legendarni COWBOYS FROM HELL je prvo što je došlo do mojih ušiju...
mogu reć da mi od onda metal nije nimalo dojadio, osjećam da ću ga još godinama rasturat :wink: :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 06. 2004. 00:34 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2003. 22:36
Posts: 4012
Location: Saraj'vo
fakat prva metal grupa koju sam slusho je bila metallica... mozda negdje 5-6 razred... onda sam pocheo slushat Iron Maiden i dalje sam dobio nekol'ko black metal pjesama od jarana i zaljubio se u black i to je to otprilike :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 06. 2004. 01:02 
Offline
User avatar

Joined: 16. 05. 2003. 14:17
Posts: 318
Location: In your strange and misty eyes
ba_DeXxTeR wrote:
fakat prva metal grupa koju sam slusho je bila metallica... mozda negdje 5-6 razred... onda sam pocheo slushat Iron Maiden i dalje sam dobio nekol'ko black metal pjesama od jarana i zaljubio se u black i to je to otprilike :)

I vrati mi vise moje Maiden albume!

Sta ja znam,odkad znam za sebe slusala sam domaci rock; Bijelo Dugme prvenstveno.
Prva,ajd recimo metal grupa koja mi se dopala i cije sam pjesme rado slusala gdje god sam stigla bila je Rammstein. Poslije dolazi Metallica (doduse par pjesmica) , zatim PanterA u koju sam se odmah zaljubila( na prvo slusanje :D ) i naravno onda dolazi Maiden cija je glavna senzacija,bar meni i frendici,bila pjesma Fear of the dark,a zatim Powerslave. Cudno je to da mi se Pantera svidjela odmah vise od Maidena koji su mi na pocetku (ubij Boze) zvucali nekako peglatorski. :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 06. 2004. 12:00 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2003. 22:36
Posts: 4012
Location: Saraj'vo
Hollow wrote:
I vrati mi vise moje Maiden albume!


ne dam :P
donjechu ti na popravni, ako si pala :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 08. 2004. 18:44 
Offline
User avatar

Joined: 24. 07. 2004. 15:44
Posts: 127
Location: Somewhere in Black Hole
Pa znate odrastao sam uz elektroniku, neke progressivne electro bandove: Aphex Twin, Prodigy, Moby, Leftfield, Chemical Brothers, Future Sound Of London, Orbital, The Orb i sl... I jos uvijek ih gotivim... (Nije krv voda.. :D )

A metal sam uvijek imao nekako na distanci, uvijek je isao ono pored mene kao neka sjenka, cudna stvar, ali ruku na srce nisam bio dovoljno upoznat s tim sta je metal konkretno. Slusao sam i dotad nesto od grungea, Soundgarden, Alice In Chains, zatim malo oko RHCP, RATM, uvijek nekako izmjesano... A onda u srednjoj skoli upoznam par likova koji su maltene zivili metal, i zahvaljujuci tome dosao sam do nekih saznanja, i jos se uvijek trazim u metalu (nije sramota priznati jel?)... Dosad mi je najprivlacniji heavy, i progressive...
:P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 08. 2004. 19:28 
Offline
User avatar

Joined: 11. 01. 2004. 20:12
Posts: 2360
Location: Vrhbosna
hehe heto ko ce meni proslijediti Orbital :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 08. 2004. 02:08 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2003. 01:02
Posts: 559
Location: Visoko
Pa ovako:
"At the begining there was silence and darkness all across the Earth.Then came the wind and a hole in the sky...." :P :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 08. 2004. 15:34 
Offline
User avatar

Joined: 02. 02. 2004. 18:47
Posts: 455
...u sestom razredu osnovne jos brijao neki domaci rok, i poznavao samo dva tipa od mene starija jedno desetak godina koji su eto voljeli kao metal... jednog dana slucajno
pustim sebi black album od metallice i prva bi ''sad but true'' i ''KLIK'', nesto u glavi se promijeni... nakon toga uzmem ''Seventh Son Of A Seventh Son'' i mislio da ovakvo nesto nemogu ljudi svirati nego neka visa bica... eh nakon pola godina kupim sebi ''Morbid Visions'' i nista vise nije bilo isto...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 08. 2004. 16:21 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
prakticno sam cijeli zivot rasla uz zvuek deep purple, urqaih heep, led zeppelin (tata je obozavao te grupe i ima otprilike sve od njih) i slicne.ja sam se za njih zainteresovala negdje u 7 razredu cini mi se.
naravno, otkrivajuci 70-e, dosle su na red 80-e pa poceci heavy metala, pa ova ona grupa, dobivala cd-ove od svugdje-negdje...svidjelo mi se i tako je sve krenulo :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 08. 2004. 18:23 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Ako nisam na ovo vec odgovorio.. Metal sam poceo intenzivnije slusati kada mi je frend u 7 ili 8 razredu dao Black Album kasetu.. onda i Master of Puppets, i tako je to pocelo.. Onda sam u srednjoj poceo malo lutati kao vecina po Mtv Metalu.. 8) onda me je jedno vrijeme punk drzao sve dok nisam nabavio Maidenovu kolekciju na dva diska sa svim njihovim najjacim pjesmama, cuo Fear of The Dark i Hallowed Be Thy Name..
and the rest is, as they say, history.. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 08. 2004. 00:29 
Offline

Joined: 03. 08. 2004. 15:13
Posts: 1045
Location: The Tuzla
Dosta ljudi iz moje familije slusa rock i bluz ukljucujuci i moju staru. Tako sam ja od pocetka osnovne skole poceo slusati zeppelin, purple, pa malo i bluesa(eric clapton). A negdje u 4. razredu sam preko rodice dosao do metallice i megadeth'a. Onda je sve krenulo zestoko od kada sam negdje u 5. razredu poceo maiden slusat. Slayer, sepultura za pocetak zestine, pa onda sve ukljucujuci power, death, progressive, pa cak i black metal. U 7. i 8. razredu sam posto pravi metal fan. I jos uvijek imam ogromnu zelju za slusanje i furanje na metal. Bog zna kad cu i to prestat slusat. heh, I necu. :twisted:
METAL FOREVER


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 08. 2004. 03:01 
Offline
User avatar

Joined: 16. 05. 2003. 14:17
Posts: 318
Location: In your strange and misty eyes
ba_DeXxTeR wrote:
Hollow wrote:
I vrati mi vise moje Maiden albume!


ne dam :P
donjechu ti na popravni, ako si pala :lol:

Ma zezam se ba,nije hića. :wink:
I za tvoju informaciju prosla sam odlicnim! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 02. 2005. 16:19 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2005. 20:58
Posts: 1085
Location: Vratnica,Visoko,BiH
preko prijatelja iz osnovne.
ali i hannenan(ermin) je utjecao tnx brate


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 02. 2005. 23:29 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
91-e vidjo ganse na teveu

des dana kasnije mi neko dade pauverslejv na kurcevoj kaseti

otalen u nedogled...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 378 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group