Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 10:57

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 74 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Re: KEEP OF KALESSIN u finalu norveÅ¡kog izbora za pjesmu euroviz
PostPosted: 10. 01. 2010. 12:53 
Offline
User avatar

Joined: 25. 11. 2008. 14:27
Posts: 108
Location: LUKAVAC-MOSTAR
ma jok!!pa jbt i ja ga slusam,al ima kvalitetnije muzike...koja bi mogla otici na evroviziju!!a i ova evrovizija je :P bezveze...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: KEEP OF KALESSIN u finalu norveÅ¡kog izbora za pjesmu euroviz
PostPosted: 10. 01. 2010. 13:45 
Offline
User avatar

Joined: 21. 09. 2009. 12:49
Posts: 1034
Location: Konjic
Moje misljenje je da bi metal,pogotovo black,thrash i death trebao ostati koliko toliko underground.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: KEEP OF KALESSIN u finalu norveÅ¡kog izbora za pjesmu euroviz
PostPosted: 10. 01. 2010. 13:54 
Offline
User avatar

Joined: 25. 11. 2008. 14:27
Posts: 108
Location: LUKAVAC-MOSTAR
to je tol!!!old skul:)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: KEEP OF KALESSIN u finalu norveÅ¡kog izbora za pjesmu euroviz
PostPosted: 10. 01. 2010. 18:13 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Slushas metal al ima i kvalitetnije muzike.. mislis ima bolje muzike??

Kako muzika moze biti "kvalitetnija". Postoji dobra i losha pjesma...

Da su na euroviziji "kvalitetne" pjesme - nisu. Mozda jedna svake godine.

Naravno da ovo sto ovi likovi sviraju u ovoj pjesmi niko ovdje ne bi pusti kuci i slushao.

meni opet nekako drago vidjeti u moru onih pjevaljki i feminiziranih muskaraca


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: KEEP OF KALESSIN u finalu norveÅ¡kog izbora za pjesmu euroviz
PostPosted: 11. 01. 2010. 11:43 
Offline
User avatar

Joined: 25. 11. 2008. 14:27
Posts: 108
Location: LUKAVAC-MOSTAR
Striker wrote:
Slushas metal al ima i kvalitetnije muzike.. mislis ima bolje muzike??

Kako muzika moze biti "kvalitetnija". Postoji dobra i losha pjesma...

Da su na euroviziji "kvalitetne" pjesme - nisu. Mozda jedna svake godine.

Naravno da ovo sto ovi likovi sviraju u ovoj pjesmi niko ovdje ne bi pusti kuci i slushao.

meni opet nekako drago vidjeti u moru onih pjevaljki i feminiziranih muskaraca


kvalitetnije,kvalitetnije strajkeru...
opet ja ne volim nikako pogledati taj eurovižn,a koji ce vrag metal u eurovižn...a iskreno ne zna mkoji sam vrag ovo piso:).nit slusam bljak metal,nit me zanima ta evrovizija,nit bendovi poslije 94-5...i ranije,jedino ova grajnderija koja nece nikad na evrovišn!!tako da džaba mi ovo ovdje kalamudamo i pricamo...super bi bilo da ljudi prođu da uzmu pare ako,ne zaginu!!

jebemti internet!!vidis sad ja ne mogu sa tobom pricati o muzici...mogu tipkati ko konj,al nema emocija!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: KEEP OF KALESSIN u finalu norveÅ¡kog izbora za pjesmu euroviz
PostPosted: 11. 01. 2010. 14:32 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
ajd donekle nevezano za temu..

Po cemu to ti mjeris kvalitet muzike? Vrlo jednostavno pitanje na koje ja mislim da nemas odgovor. Muzika ne bi trebala biti ogranicena ni na jedan nacin niti postovati nikakve zakone i pravila. A ako pod "metal" podrazumjevas te bendove do 95-te onda se apsolutno slazem da ima bolje muzike od metala :mrgreen: . Prema tome ja ne vidim nacin kako mjeriti kvalitet muzike. To nije predmet kojem mozes odrediti kvalitet ma osnovu nekih njegovih komponenti. Po meni ako muzika u tebi probudi neki osjecaj,emociju, to je "kvalitetna" muzika. Emocija se ne moze kvalificirati na kvalitetnu ili manje klalitetnu jel :D

Ajd zivio!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: KEEP OF KALESSIN u finalu norveÅ¡kog izbora za pjesmu euroviz
PostPosted: 11. 01. 2010. 16:19 
Offline
User avatar

Joined: 25. 11. 2008. 14:27
Posts: 108
Location: LUKAVAC-MOSTAR
Striker wrote:
ajd donekle nevezano za temu..

Po cemu to ti mjeris kvalitet muzike? Vrlo jednostavno pitanje na koje ja mislim da nemas odgovor. Muzika ne bi trebala biti ogranicena ni na jedan nacin niti postovati nikakve zakone i pravila. A ako pod "metal" podrazumjevas te bendove do 95-te onda se apsolutno slazem da ima bolje muzike od metala :mrgreen: . Prema tome ja ne vidim nacin kako mjeriti kvalitet muzike. To nije predmet kojem mozes odrediti kvalitet ma osnovu nekih njegovih komponenti. Po meni ako muzika u tebi probudi neki osjecaj,emociju, to je "kvalitetna" muzika. Emocija se ne moze kvalificirati na kvalitetnu ili manje klalitetnu jel :D

Ajd zivio!



A hocel jedna metal pjesma izazvati iste emocije i kod mene i kod tebe i kod nekog treceg?Vidis to je ja mislim bitno:)Znas li ti uposte sta je umjetnost,ne samo muzicka? Uzmi malo knjiga Larisinih procitaj...istrazuj malo ,ne samo metal i ogranke metal i tih sranja!!uzmi malo i drugih umjetnosti pa upoređuj...bavi se muzikom,a ne metalom samo!!A fazon je sto sam ja poceo sa tim bendovima old skula,jer sam davno davno u metal uso:)pa su mi dragi ostali jer su jednostavnošću sve iskazivali,dobrim rifovima!!!kažu u jednostavnosti je ljepota..(a staj ljepota metala?doduse emocije mogu biti i negativne,sem sto je agresivan,i sto jbg godi i meni).Danas je fazon zakomplikovat,ja znam svirati,ja znam solirati a ne znam prenijet poruku,ako je vec ima!!Doduse ima bednova koji experimentiraju i kojima polazi za rukom da kroz ovu muziku svasta iskazu al koliko im uspjeva?itd...a ima i ona ne treba raspravljati o muzici:)dobra stara...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: KEEP OF KALESSIN u finalu norveÅ¡kog izbora za pjesmu euroviz
PostPosted: 11. 01. 2010. 16:38 
Offline
User avatar

Joined: 25. 11. 2008. 14:27
Posts: 108
Location: LUKAVAC-MOSTAR
znas koliko treba znati o muzici da bi samo muzikom izazvao određene emocije?koje sve zafrkancije moras znat,tj. koji muzicar mras biti ili kompozitor:)+kreativnost!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: KEEP OF KALESSIN u finalu norveÅ¡kog izbora za pjesmu euroviz
PostPosted: 11. 01. 2010. 16:43 
Offline
User avatar

Joined: 25. 11. 2008. 14:27
Posts: 108
Location: LUKAVAC-MOSTAR
Metal je Rat!!!!!!!!!!:)nacin zivota:)heh---


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: KEEP OF KALESSIN u finalu norveÅ¡kog izbora za pjesmu euroviz
PostPosted: 11. 01. 2010. 17:06 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
e_salkic wrote:
znas koliko treba znati o muzici da bi samo muzikom izazvao određene emocije?koje sve zafrkancije moras znat,tj. koji muzicar mras biti ili kompozitor:)+kreativnost!!


Sa ovim se apsolutno ne slazem.. Nisi ni svjestan koliko talentovanih i nadarenih ljudi pravi fenomenalne pjesme bez minute provedene u muzickoj skoli.. bez poznavanja "caka", teorije i svih tih ostalih sranja. I ovo se ne odnosi na metalce niti metal bendove. A ja da slusham samo metal i da me samo to zanima ne bi ovo sve ni pisao. Vec 12 godina se bavim muzikom i sreca pa sam stao na nizoj muzickoj skoli prije 7 godina jer bi me dalje skolovanje definitivno ogranicilo. Garantujem ti da bi ti se samo 10 posto gradiva svidjelo kao i svima ostalima u muzickoj skoli jer si tamo primoran da radis po nekim pravilima.. i da radis kompozicije koje ti se apsolutno ne svidjaju ali ih ti moras raditi jer je to neko zadao i zato stoje to "umjetnost". Na kraju pola muzicke skole svira narodnjake po kafanama. Toliko unistava ta skola !

Zasmetalo mi je sto govoris da ima "kvalitetnije " muzike od metala. Opet mi nisi odgovorio "Po cemu to ti mjeris kvalitet muzike?".

Mislim da se preko metala moze reci puno vishe nego preko nekih drugih vrsta muzike.
Puno sam razmisljao o ovome i smeta mi kad neko omalovazava metal (80% slucajeva death metal) a ne ti josh koji slusas to dugi niz godina i onda pricas kako je metal manje kvalitetan od ne znam ni ja cega sta ti je vec na umu.
BTW. metal je sirok pojam... Neki metal bendovi sviraju klasicnesimfonije.. al to na ovim prostorima nije priznato kao "metal".

I metal je vishe od muzike.. Nacin zivota i razmisljanja

"A hocel jedna metal pjesma izazvati iste emocije i kod mene i kod tebe i kod nekog treceg?" naravno da nece .. u tome je i ljepota muzike.. ne samo metal pjesma nego bilo koja pjesma..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: KEEP OF KALESSIN u finalu norveÅ¡kog izbora za pjesmu euroviz
PostPosted: 11. 01. 2010. 18:02 
Offline
User avatar

Joined: 21. 09. 2009. 12:49
Posts: 1034
Location: Konjic
Striker wrote:
e_salkic wrote:
znas koliko treba znati o muzici da bi samo muzikom izazvao određene emocije?koje sve zafrkancije moras znat,tj. koji muzicar mras biti ili kompozitor:)+kreativnost!!


Sa ovim se apsolutno ne slazem.. Nisi ni svjestan koliko talentovanih i nadarenih ljudi pravi fenomenalne pjesme bez minute provedene u muzickoj skoli.. bez poznavanja "caka", teorije i svih tih ostalih sranja. I ovo se ne odnosi na metalce niti metal bendove. A ja da slusham samo metal i da me samo to zanima ne bi ovo sve ni pisao. Vec 12 godina se bavim muzikom i sreca pa sam stao na nizoj muzickoj skoli prije 7 godina jer bi me dalje skolovanje definitivno ogranicilo. Garantujem ti da bi ti se samo 10 posto gradiva svidjelo kao i svima ostalima u muzickoj skoli jer si tamo primoran da radis po nekim pravilima.. i da radis kompozicije koje ti se apsolutno ne svidjaju ali ih ti moras raditi jer je to neko zadao i zato stoje to "umjetnost". Na kraju pola muzicke skole svira narodnjake po kafanama. Toliko unistava ta skola !

Zasmetalo mi je sto govoris da ima "kvalitetnije " muzike od metala. Opet mi nisi odgovorio "Po cemu to ti mjeris kvalitet muzike?".

Mislim da se preko metala moze reci puno vishe nego preko nekih drugih vrsta muzike.
Puno sam razmisljao o ovome i smeta mi kad neko omalovazava metal (80% slucajeva death metal) a ne ti josh koji slusas to dugi niz godina i onda pricas kako je metal manje kvalitetan od ne znam ni ja cega sta ti je vec na umu.
BTW. metal je sirok pojam... Neki metal bendovi sviraju klasicnesimfonije.. al to na ovim prostorima nije priznato kao "metal".

I metal je vishe od muzike.. Nacin zivota i razmisljanja

"A hocel jedna metal pjesma izazvati iste emocije i kod mene i kod tebe i kod nekog treceg?" naravno da nece .. u tome je i ljepota muzike.. ne samo metal pjesma nego bilo koja pjesma..

Word.
I opustite se braćo po muzici :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: KEEP OF KALESSIN u finalu norveÅ¡kog izbora za pjesmu euroviz
PostPosted: 11. 01. 2010. 23:38 
Offline
User avatar

Joined: 25. 11. 2008. 14:27
Posts: 108
Location: LUKAVAC-MOSTAR
Striker wrote:
e_salkic wrote:
znas koliko treba znati o muzici da bi samo muzikom izazvao određene emocije?koje sve zafrkancije moras znat,tj. koji muzicar mras biti ili kompozitor:)+kreativnost!!


Sa ovim se apsolutno ne slazem.. Nisi ni svjestan koliko talentovanih i nadarenih ljudi pravi fenomenalne pjesme bez minute provedene u muzickoj skoli.. bez poznavanja "caka", teorije i svih tih ostalih sranja. I ovo se ne odnosi na metalce niti metal bendove. A ja da slusham samo metal i da me samo to zanima ne bi ovo sve ni pisao. Vec 12 godina se bavim muzikom i sreca pa sam stao na nizoj muzickoj skoli prije 7 godina jer bi me dalje skolovanje definitivno ogranicilo. Garantujem ti da bi ti se samo 10 posto gradiva svidjelo kao i svima ostalima u muzickoj skoli jer si tamo primoran da radis po nekim pravilima.. i da radis kompozicije koje ti se apsolutno ne svidjaju ali ih ti moras raditi jer je to neko zadao i zato stoje to "umjetnost". Na kraju pola muzicke skole svira narodnjake po kafanama. Toliko unistava ta skola !

Zasmetalo mi je sto govoris da ima "kvalitetnije " muzike od metala. Opet mi nisi odgovorio "Po cemu to ti mjeris kvalitet muzike?".

Mislim da se preko metala moze reci puno vishe nego preko nekih drugih vrsta muzike.
Puno sam razmisljao o ovome i smeta mi kad neko omalovazava metal (80% slucajeva death metal) a ne ti josh koji slusas to dugi niz godina i onda pricas kako je metal manje kvalitetan od ne znam ni ja cega sta ti je vec na umu.
BTW. metal je sirok pojam... Neki metal bendovi sviraju klasicnesimfonije.. al to na ovim prostorima nije priznato kao "metal".

I metal je vishe od muzike.. Nacin zivota i razmisljanja

"A hocel jedna metal pjesma izazvati iste emocije i kod mene i kod tebe i kod nekog treceg?" naravno da nece .. u tome je i ljepota muzike.. ne samo metal pjesma nego bilo koja pjesma..


Muzicka skola ogranicava? Mozda se ti tvoji iz kafane nisu dovoljno interesovali za muziku, mozda su ljudi zeljni para a ne napretka u muzici. Mozda su oni natjerani, a mozda su dosli do granice gdje nisu mogli istrazivati dalje! Kako mozes govoriti protiv klasicnih kompozicija:). Kompozicije radis da bi napredovao,da bi shvatio nesto - jbg neki ne shvate!! Slazem se da ima ljudi koji i bez skole znaju svirati (Sevdah 1.)!! Ali da bi nesto pravio i mijenjao pravila, ta pravila koja su ti oni ''nametnuli'' moras znati, da bi ih koristio ili da bi ih rusio!! Ako srusis i jedno, ti si Veliki!!! Ja ne omalovazavam metal niti cu ikad :), samo govorim kako ima kvalitetnije muzike!! A zar jedan muzicar nije uspio ako izazove jednaku emociju kod vecine ljudi koji razumiju to djelo, uspio je prenijeti ono sto je on osjecao!!
Sta je umjetnost i sta je cilj umjetnosti?
METAL JE RAT:) sto bi nadimaci rekli, ali ogranicava vjeruj!!! METAL je SUPER MUZIKA
Rado cu popricati sa tobom o ovome cim se vidimo!! et...probaj svirati Jazz pa ces da vidis koliko ti mogućnosti otvara :)VOLIM te :) pusa...necemo se prepirati ipak smo metalci sto kaze ovaj delegat iz Konjica sto slusa DEFEATED SANITY, vec cemo popricati kad se vidimo, a vidjet cemo se:)I upravo smo usrali temu na forumu!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: KEEP OF KALESSIN u finalu norveÅ¡kog izbora za pjesmu euroviz
PostPosted: 12. 01. 2010. 02:00 
Offline
User avatar

Joined: 21. 09. 2009. 12:49
Posts: 1034
Location: Konjic
Ja donosim mir :mrgreen: sve vas znam,a niko mene ne zna,to se zove true stalker :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: KEEP OF KALESSIN u finalu norveÅ¡kog izbora za pjesmu euroviz
PostPosted: 12. 01. 2010. 02:17 
ste vidli ko nas predstavlja 2010.? :lol:


Top
  
 
 Post subject: Re: KEEP OF KALESSIN u finalu norveÅ¡kog izbora za pjesmu euroviz
PostPosted: 12. 01. 2010. 02:19 
Offline
User avatar

Joined: 21. 09. 2009. 12:49
Posts: 1034
Location: Konjic
Ko?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: KEEP OF KALESSIN u finalu norveÅ¡kog izbora za pjesmu euroviz
PostPosted: 12. 01. 2010. 02:20 
vukasin sa operacije trijumfail :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: KEEP OF KALESSIN u finalu norveÅ¡kog izbora za pjesmu euroviz
PostPosted: 12. 01. 2010. 02:21 
Offline
User avatar

Joined: 25. 11. 2008. 14:27
Posts: 108
Location: LUKAVAC-MOSTAR
Brutal Thruth


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: KEEP OF KALESSIN u finalu norveÅ¡kog izbora za pjesmu euroviz
PostPosted: 12. 01. 2010. 02:22 
Offline
User avatar

Joined: 21. 09. 2009. 12:49
Posts: 1034
Location: Konjic
XD jebemu...
http://www.youtube.com/watch?v=wchPoG3IMb4


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: KEEP OF KALESSIN u finalu norveÅ¡kog izbora za pjesmu euroviz
PostPosted: 12. 01. 2010. 02:24 
Medieval wrote:


eh eh ta
dino saran mu pisao pjesmu sad za euroshit :mrgreen:

http://www.sarajevo-x.com/showtime/muzi ... /100111139


Top
  
 
 Post subject: Re: KEEP OF KALESSIN u finalu norveÅ¡kog izbora za pjesmu euroviz
PostPosted: 12. 01. 2010. 02:25 
necu da gledam dok ne odu Sateliti


Top
  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 74 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group