Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 09:00

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 401 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 06. 04. 2004. 03:44 
Offline
User avatar

Joined: 03. 04. 2004. 04:50
Posts: 870
Slazem se s Mr. Brownstoneom! :)

Svi smo mi sminkerske ofce! :P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 04. 2004. 04:47 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
Mr. Brownstone wrote:
Quote:
Ako ti smatras folk muziku inteligentnom onda ne znam... nema ni potrebe da ti kazem ista na to.



hm, procitaj ponovo moj post pa kazi gde sam to napisao


Pa o tome i nije rijec. Ja sam govorio o intelektu i vrsti muzike koju pojedinac slusa. Cini mi se da si napisao kako metalac nije pametniji ako slusa metal a ne folk. Ja mislim da jeste pametniji i to nemjerljivo.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 04. 2004. 11:12 
Offline
User avatar

Joined: 08. 12. 2002. 10:47
Posts: 589
Location: Kragujevac, Srbija i Crna Gora
Quote:
Ja sam govorio o intelektu i vrsti muzike koju pojedinac slusa. Cini mi se da si napisao kako metalac nije pametniji ako slusa metal a ne folk. Ja mislim da jeste pametniji i to nemjerljivo.


e vidis, sasvim je verovatno da ima mnogo vise pametnih metalaca nego folkera. i sasvim je moguce da sto je neko inteligentniji da ce pre slusati metal nego nesto drugo. ali, to je samo procenat. to je ona fora - brazilci dobro igraju fudbal. ja sam brazilac. znaci ja dobro igram fudbal. - teorija koja iako postoji verovatnoca da je tacna ipak uopste ne mora to biti. ja poznajem licno dosta pametnih ljudi koji slusaju razna sranja od muzike. i sto je jos vaznije treba uspostaviti razliku izmedju pametnog i dobrog coveka. neki metalci mozda imaju vecu inteligenciju ali se zato ponasaju kao ovnovi. kad dodje u pitanje to kakav je covek onda, znam iz licnog iskustva, nema nikakve razlike izmedju metalaca i drugih.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 04. 2004. 14:19 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
Mr. Brownstone wrote:
Quote:
Ja sam govorio o intelektu i vrsti muzike koju pojedinac slusa. Cini mi se da si napisao kako metalac nije pametniji ako slusa metal a ne folk. Ja mislim da jeste pametniji i to nemjerljivo.


e vidis, sasvim je verovatno da ima mnogo vise pametnih metalaca nego folkera. i sasvim je moguce da sto je neko inteligentniji da ce pre slusati metal nego nesto drugo. ali, to je samo procenat. to je ona fora - brazilci dobro igraju fudbal. ja sam brazilac. znaci ja dobro igram fudbal. - teorija koja iako postoji verovatnoca da je tacna ipak uopste ne mora to biti. ja poznajem licno dosta pametnih ljudi koji slusaju razna sranja od muzike. i sto je jos vaznije treba uspostaviti razliku izmedju pametnog i dobrog coveka. neki metalci mozda imaju vecu inteligenciju ali se zato ponasaju kao ovnovi. kad dodje u pitanje to kakav je covek onda, znam iz licnog iskustva, nema nikakve razlike izmedju metalaca i drugih.


Ne kazem nista za druge vrste muzike, ali folk poprilicno odredjuje karakter osobe. Ne kazem da su ti ljudi losi ali ne kazem ni da su nesto narocito pametni.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 04. 2004. 14:46 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
mislim da ne mozes generalizovat ljude na osnovu muzike jer uvijek ima izuzetaka


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 04. 2004. 15:31 
Offline
User avatar

Joined: 13. 07. 2002. 12:12
Posts: 327
acronian wrote:
Pa o tome i nije rijec. Ja sam govorio o intelektu i vrsti muzike koju pojedinac slusa. Cini mi se da si napisao kako metalac nije pametniji ako slusa metal a ne folk. Ja mislim da jeste pametniji i to nemjerljivo.


ovakvu glupost vec dugo vremena nisam cuo.

sto bi ti rekao na tvrdnju da su oni koji slusaju klasiku pametniji od metalaca? a za to ima isto toliko dokaza kao i za ovo sto si ti izjavio.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 04. 2004. 17:55 
Offline
User avatar

Joined: 29. 09. 2003. 18:32
Posts: 587
Location: HighLand
Nex wrote:
acronian wrote:
Pa o tome i nije rijec. Ja sam govorio o intelektu i vrsti muzike koju pojedinac slusa. Cini mi se da si napisao kako metalac nije pametniji ako slusa metal a ne folk. Ja mislim da jeste pametniji i to nemjerljivo.


ovakvu glupost vec dugo vremena nisam cuo.

sto bi ti rekao na tvrdnju da su oni koji slusaju klasiku pametniji od metalaca? a za to ima isto toliko dokaza kao i za ovo sto si ti izjavio.
Da da...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 04. 2004. 18:02 
Offline
User avatar

Joined: 09. 10. 2003. 18:31
Posts: 998
Location: Mosh pit
[quote="acronianNe kazem nista za druge vrste muzike, ali folk poprilicno odredjuje karakter osobe. Ne kazem da su ti ljudi losi ali ne kazem ni da su nesto narocito pametni.[/quote]
joj tebe covjece,pa nigdje veze!
Sve je to stvar izbora i to nema nikakve veze s pamecu. :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 04. 2004. 20:27 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
Lena_Rose wrote:
Mr. Brownstone wrote:
bar ovde u kragujevcu, a verujem i na drugim mestima metalci (oni ortodoxni) prave zid izmedju sebe i ostalih ljudi. a to ne valja.

Zanimljivo. Oni makar prave zid između sebe i drugih ljudi. U Sarajevu grupe metalaca međusobno prave zidove. :?


Hmmm... Nazalost, i meni se tako cini.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 04. 2004. 20:33 
Offline
User avatar

Joined: 16. 04. 2003. 10:07
Posts: 1154
Location: Istanbul
Bathory Aria wrote:
Lena_Rose wrote:
Mr. Brownstone wrote:
bar ovde u kragujevcu, a verujem i na drugim mestima metalci (oni ortodoxni) prave zid izmedju sebe i ostalih ljudi. a to ne valja.

Zanimljivo. Oni makar prave zid izmeðu sebe i drugih ljudi. U Sarajevu grupe metalaca meðusobno prave zidove. :?


Hmmm... Nazalost, i meni se tako cini.

Nije samo u Sarajevu tako... :|


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2004. 00:55 
Offline

Joined: 25. 05. 2003. 21:48
Posts: 103
Location: Zadar
Jedino sto mene zaista nervira u svemu tome je to sto se na ZENSKE metalke gleda sa prezirom! Ja ne trazim nikakvu girl-power i prava, jer znam da vecina tih "metalki" znaju biti, tj. jesu prave tuke koje se samo kurce okolo sa tim metalstvom, nabaci par zakrpa na neki black metal bend, naravno sad su se kao, opametile i uvidjele da je COF premekan, pa su se prebacile na DimmuBorgir......glavno da su tu martice, frizurica sredjena tip-top, njuska namazana ko najvecoj sminkerici, glavno da su guza i cike istaknute i - ajmo, u pohod, misija-->uhvatiti dugokosog tipa metalca........... Cast iznimkama!

Na metalke se uglavnom gleda sa stavom "preserava se" "ona to ne moze shvatiti jer je zensko" i slicna sranja....... :evil: Sve zbog tih preserantica, i onda nas par zenskih koje zaista volimo i zivimo taj metal, ispastamo i u ocima drugih postajemo objekt izrugivanja. Svaki jebeni dan se susrecem sa takvim kretenima, koji me usput i fino pocaste sa "jeli ovo musko ili zensko hahaha" jer se oblacim "musko-metalski" AKA ne isticem odredjene obline jer mi to ide na zivce(uske hlace nosim, ali majice su mi preko *the guzice* ) kosa sva rascupana, kosulja puna zakrpa itd....

Ako pripadas nekom djiru, onda se vec obuci kako taj djir zapovijeda, ili nekako kako ti zelis....ali mrzim kad "so-called-metalke" kupe majicu na neki bend a onda je idu suzavati da naprave "girlie-verziju"....pa ja bi to ubila.... :x :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2004. 02:17 
Offline
User avatar

Joined: 21. 03. 2003. 20:39
Posts: 1443
Location: North of CRO
Krypton wrote:
...
Chime se vi ljudi zamarate. Jebo vas oblacenje. Za mene bi rekli da slusam bilo sto drugo osim metala, pa me ne jebe kaj ko misli... Shvasta... Ja zivim i oblacim se kak ja hocu, ne kak bi se po "stilu" trebao... :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2004. 02:41 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
wicked, ti si ijonak šminker. teški k tome :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2004. 03:04 
Offline
User avatar

Joined: 21. 03. 2003. 20:39
Posts: 1443
Location: North of CRO
ShadowLord wrote:
wicked, ti si ijonak šminker. teški k tome :)
Tak je. Kretelenić je nula prema meni :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2004. 03:07 
Offline
User avatar

Joined: 27. 10. 2003. 15:26
Posts: 120
Boli me ***** sta neko o meni mislim samo mi jos to treba da se sikiram i da mi se tlak povisi jebes martinke i ostala sranja nek svako oblaci sta voli koga to vise interesuje ali mi isto idu nazivce i furasice s rascupanom kosom Krypton ne odnosi se na tebe ili nekim drugim klincima zajebi to

ova tema postaje vise ubitacna


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2004. 04:13 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Fakat ne znam kud je otiso taj metal u nas. Mene licno i ne interesuje. Nekad mi je bila furka bit okruzen striktno metalcima, mislim i sad mi je 99.99% raje teski underground. Al u biti metalci nisu najpametnija skupina na svjetu, sto se vidi i iz same muzike (dederi koji znaju udarat u tamburu nisu nuklearni fizicari, ko ni blekeri sto su tri put procitali Nietzchea).

Sto se tice Sarajeva, ja u tom gradu kao prave metalce priznam one koji zive tu muziku, na ulici, svaku noc, ispred kioska, standova, u parkovima, sa flasama i dzointima. Ostalo su penzija i djeca cvjeca u crnom.

Cappy nije metal, a nije ni sloga.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2004. 04:26 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
KoldVoid wrote:
Sto se tice Sarajeva, ja u tom gradu kao prave metalce priznam one koji zive tu muziku, na ulici, svaku noc, ispred kioska, standova, u parkovima, sa flasama i dzointima. Ostalo su penzija i djeca cvjeca u crnom.


E jebiga sad, za mene su ti takvi obicni beskucnici, alkoholicari i narkomani (i onda se jos pitate otkud predrasude za takve???), pa to nema veze s muzikom. Ti trebas da slusas muziku koja ti se svidja, a ne sad da zivis nesto u skladu s tom muzikom i da se proseravas.
Dobro, ja sam penzija ili dijete cvijece kako god, znas kako me pogadja sta takvi ko ti misle o meni.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2004. 06:18 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 07. 2002. 06:39
Posts: 886
Location: Sarajevo
Elektron wrote:
KoldVoid wrote:
Sto se tice Sarajeva, ja u tom gradu kao prave metalce priznam one koji zive tu muziku, na ulici, svaku noc, ispred kioska, standova, u parkovima, sa flasama i dzointima. Ostalo su penzija i djeca cvjeca u crnom.


E jebiga sad, za mene su ti takvi obicni beskucnici, alkoholicari i narkomani (i onda se jos pitate otkud predrasude za takve???), pa to nema veze s muzikom. Ti trebas da slusas muziku koja ti se svidja, a ne sad da zivis nesto u skladu s tom muzikom i da se proseravas.
Dobro, ja sam penzija ili dijete cvijece kako god, znas kako me pogadja sta takvi ko ti misle o meni.


Svaka cast Elektronac, slazem se s tobom, a jos i vise poznavajuci sastav tih ljudi koji se opijaju i kuliraju na par poznatih mjesta u SA.
Vise od pola tih ljudi veze nema sa metalom (cast izuzecima) i takvi ce uvijek radije dati 4-5 KM za litar vina, nego sto ce kupiti kakav CD ili otici na neku svirku i podrzati neki domaci bend.

Poznajem ih vecinu i mogu reci da sam sretan sto sam penzija ili dijete cvijeca...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2004. 06:54 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Elektron wrote:
KoldVoid wrote:
Sto se tice Sarajeva, ja u tom gradu kao prave metalce priznam one koji zive tu muziku, na ulici, svaku noc, ispred kioska, standova, u parkovima, sa flasama i dzointima. Ostalo su penzija i djeca cvjeca u crnom.


E jebiga sad, za mene su ti takvi obicni beskucnici, alkoholicari i narkomani (i onda se jos pitate otkud predrasude za takve???), pa to nema veze s muzikom. Ti trebas da slusas muziku koja ti se svidja, a ne sad da zivis nesto u skladu s tom muzikom i da se proseravas.
Dobro, ja sam penzija ili dijete cvijece kako god, znas kako me pogadja sta takvi ko ti misle o meni.


1. Tebi beskucnici, alkosi, narkomani...i otkud predrasude za takve...

Vjeruj mi, ne bi niko od te omladine i ljudi po na ulici da ne mora platit da mu seljober pusta Irinu i VI i onda da mu jos rekne kako mu je pustio "metalike u kafani". Narkofil nije Narkoman, a i sam termin "Narkofil" je malo pretezak za konzumaciju trave. Narkofili su zalizani momci za rave party-e sto gutaju jeftine bobe. Beskucnici? U Bosni je skuplje bit doslijedan metalac nego najveci sminker. Ako ti na Metal kao kredo gledas sa ugla proletarijata, ja ti ne mogu niti zelim nametati drugacije. Sebi si, ne meni. Da nema veze s muzikom...jel to neko ovdje pustio haru radi isusa i muhameda il radi jebenog slayera i maidena? Nekima je ta muzika malo bitnija, jebiga...a to se cijeni, tome se ne ruga. Kao i svaka druga pod-kultura, i Metal mora imati svoju hierarhiju. Ko to ne zeli da postuje i misli da zna bolje od svih ostalih...(ovdje stavite komentar po cejfu, svakom njegovo, a mene libo taki)

2. Za slusanje muzike a ne zivot u skladu sa njom i proseravanju.

Ja ne znam koliko tebi Metal znaci, i koliko ti je bitan. Nekima je muzika periferni hobi, nekima nesto sto samo ubija tisinu, meni nije. Meni je Metal sve. Jesam glup? mozda. Znas kako me to tangira? Bolje da u to ne ulazim. Ne vjerujem da iko ima pravo da mi kaze sta treba i sta ne treba da radim ako ne krsim zakon i ustav. A najmanje tzv. Metalci. Mislim da ti je teza hipokriticna do bola, il fakat ne kontas "kako ima budala koje se mogu furat na takvu zajebanciju". Meni je licno cejf kad vidim hrpu ljudi u motorkama i bend majcama sa dugim harama, kilerima, metcima. Zasto? zato sto ih nije sram ni stid da pokazu malogradjanima sta im je cejf i da izgledaju onako kako im je cejf. Zato sto se trude da pokazu koliko im je stalo do metala, zato sto na neki nacin drze do svog licnog integriteta, sad im treba objasnit kako ne kontaju...Mislim sluso sam tu retoriku milijardu puta (od ljudi koji blage veze s metalom nemaju i isfuranata, starijih uglavnom) o tome kako treba biti iznad nekih stvari, kao sto su imidz i ponasanje, ali samo u Bosni, u kojoj estetski teror i "biti najpametniji" sluze kao najbolje oruzije u odbrani svoje slabosti i potpadanja konformizmu, je takva ideologija jos uvjek ekserima zakucana u glavu pola metalaca.

A zato sto te zaboli sta taki ko ja misle o tebi...osjecaj je uzajaman, jer da nije, garant nebi bio vakav.

HAIL METAL


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2004. 11:07 
Offline
User avatar

Joined: 08. 12. 2002. 10:47
Posts: 589
Location: Kragujevac, Srbija i Crna Gora
Quote:
Ti trebas da slusas muziku koja ti se svidja, a ne sad da zivis nesto u skladu s tom muzikom i da se proseravas.


meni je ova izjava neverovatno glupa. mislim, ako je tebi metal samo nesto da ubije tisinu u kuci i onda odes i postupas suprotno onome za sta se bore oni koje slusas onda ti nemas pravo sebe nazivati metalcem. mozda sam ja glup, ali za mene je slusati metal samo zbog fine melodije potpuno isto kao i svaku drugu muziku. mislim da metal znaci mnogo vise od same muzike, vec i nacin zivota. sad, ne racunam u to metal modu i tako neke stvari jer svako moze obuci koznu jaknu i obuti martinke, vec pod nacinom zivota smatram zivot u skladu sa principima metala. verovatno zvuci debilno, ali ne znam kako to drugacije reci. Kao sto Koldvoid rece
Quote:
...zato sto ih nije sram ni stid da pokazu malogradjanima sta im je cejf i da izgledaju onako kako im je cejf. Zato sto se trude da pokazu koliko im je stalo do metala, zato sto na neki nacin drze do svog licnog integriteta...

treba biti metalac i pred drugima a ne samo u svojoj kuci. i jedna od osnovnih stvari koje mi je najvise metal pomogao da shvatim je da uvek treba biti svoj i ponasati se u skladu sa sobom. ja ne nosim ni kozne jakne ni ostale rekvizite, prvenstveno zato sto mi ne lezi svo to gvozdje. nije u mom stilu. ali ako mi se svidja sva ta furka onda cu se tako i obuci, jer me nije stid da drugima pokazem ko sam. mozda nisam metalac po odeci ali po ponasanju sigurno jesam. a metalac koji kuci pusti Slayer i onda ode i ljubi dupe profesorima u skoli (kao sto znam primera) ili bilo kom drugom za mene nije metalac. pa slusao on sve ono isto sto i ja, on je mozda slusatelj metala, ali metalac nije.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 401 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 24 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group