Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 16:56

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 401 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2004. 12:23 
Offline

Joined: 25. 05. 2003. 21:48
Posts: 103
Location: Zadar
Nightcrawler wrote:
furasice s rascupanom kosom


Molim pojasni....znam da se ne odnosi na mene ali ne kuzim na kakve to rascupane "furasice" mislis? :?

Na ovu temu nemamo vise sto reci, kad smo sve rekli, ali opet, budale ostaju, a mi jedino sto mozemo je ignorirati ih....to bi kao bio zakljucak, right? Jer ja sam tek nakon 5 godina shvatila da NE MOGU promijeniti svijet i da ne mogu ici protiv vecine i da ce mi uvijek srati, kako god se ja obukla, sve dok se ne stopim s njima i postanem sminkerica, onda ce valjda zasutjeti. :|


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2004. 13:27 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
Joooooooooooooj puno ste se zapetljali u ovoj temi, pogotovo oko "definicije" metalca. Nemam fakat zivaca pisati i pokusat raspetljat sve to, ali u vasim postovima ima dosta istine, al' s druge strane i kontradiktornosti.
Mogu se samo sloziti s Krypton oko onih curica i oko gledanja samih VELIKIH metalaca na metalke. Ako je neko toliki metalac da mu je muzika SVE u zivotu (i meni je, dakle mogu shvatiti kada to neko kaze), sto onda svi ti metalci kojima je muzika vaznija od zivota, koji u muzici nalaze filozofiju, koji su tome 100% predani, nalaze sve nekakve ofirne sminkerke? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Mislim, vrlo interesantno kako znaju srati o metalkama a onda im je vrhunac provoda maznut neku sminkericu koja ne da ne zna "zivjeti" to sto "zive" svi ti strashni metalci, nego joj je upoznavanje s nekom pop-folk-papanskom zvijezdom glavni domet u zivotu.

P.S. Ovo nije generaliziranje, niti zelim reci da su sve sminkerice tako povrsne. Ali fakat mi je logicnije ako vam je muzika sve u zivotu da prvenstveno trazite nekoga kome ta muzika isto to znaci. To opet ne znaci da je zlocin ako se igrom slucaja zaljubite u sminkericu. Ima i njih sigurno pametnih i zanimljivih. Ali ovdje govorim o povrsnim vezama.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2004. 13:55 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Brownstone opet svaka cast.

Moze se neko napunit kilerima od glave do pete al ako je picka u dusi takav ostaje. Poenta je bas u tome, u trecem prstu u facu laznim, izmisljenim normama i moralima drustva. Pri tome je imidz krajnje povrsna stvar, ali iz daljine se prvi vidi.

Bathory, jebiga vazda je bilo takvih situacija. Mislim, slazem se sa tvojom konstatacijom donekle, al takodje sam vidio obratne primjere (zajebana diehard metalka nogira lika metalca zbog sminkera i onda proda sve skupe raritete za badava...).

Promiskuitet Sarajevskih muskaraca je nazalost direktno proporcionalan frigidnosti Sarajevskih cura. Eto sad sam vas sve uvrijedio...all happy :D

Salu na stranu svaka cast svakom "metalcu" koji moze hodat po sminka kaficima i slusat one seljacke baljezgarije napirlitanih Bosanskih krava. Triput me proslog ljeta zadesilo da udarim na tramvaj kad balavurdija krene iz srednje skole ka Ilidzi i fakat bih nekad dao i metal i sve da budem gluh samo da takvo nesto iz zenskih usta nemoram cut, da ne bi osto impotentan za ostatak zivota.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2004. 14:31 
Offline
User avatar

Joined: 13. 07. 2002. 12:12
Posts: 327
Mr. Brownstone wrote:
meni je ova izjava neverovatno glupa. mislim, ako je tebi metal samo nesto da ubije tisinu u kuci i onda odes i postupas suprotno onome za sta se bore oni koje slusas onda ti nemas pravo sebe nazivati metalcem. mozda sam ja glup, ali za mene je slusati metal samo zbog fine melodije potpuno isto kao i svaku drugu muziku.

(...)

a metalac koji kuci pusti Slayer i onda ode i ljubi dupe profesorima u skoli (kao sto znam primera) ili bilo kom drugom za mene nije metalac. pa slusao on sve ono isto sto i ja, on je mozda slusatelj metala, ali metalac nije.


nekada je mozda bilo tako. danas nije. vecina "metalaca" koje sam upoznao imaju stav ili a) to je samo glazba ili b) hocu biti drugaciji. a nije fora u tome da se prikazes drugacijm od vecine ljudi (zombija bez mozga, neovisno o tome sto slusaju) nego da BUDES drugaciji.

nazalost, metal je danas postao masovni proizvod, samo jos jedan od glazbenih pravaca bez ikakve ideologije i duha. isto se desilo s punkom.

zbog toga je totalno bedasto govoriti o tome jesu li metalci pametniji ili nisu jer vecina metalaca uopce ne razmislja o onome sto slusa. kad su black sabbath snimili war pigs to je bila rukavica u lice svim onima koji su nekriticki gutali sve cime su ljudi na vlasti hranili. kad su darkthrone stavili na album natpis true norsk aryan metal (ili tako nesto) to je imalo neku pozadinu, neku poruku (nije sad bitno tko se slaze s tim ili ne). metalci danasnjice teze tomu da budu rock zvijezde, a to i privlaci takvu publiku. bez ideologije, bez vizije, bez icega osim privremene zabave i nacina da se razljuti roditelje dugom kosom. zbog toga nema smisla pitanje "jesu li metalci pametniji". vecina ih je ovce kao i svi ostali.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2004. 14:33 
Offline
User avatar

Joined: 13. 07. 2002. 12:12
Posts: 327
KoldVoid wrote:
Triput me proslog ljeta zadesilo da udarim na tramvaj kad balavurdija krene iz srednje skole ka Ilidzi i fakat bih nekad dao i metal i sve da budem gluh samo da takvo nesto iz zenskih usta nemoram cut, da ne bi osto impotentan za ostatak zivota.


ja sam razvio razne tehnike ignoriranja gluposti koje mozes u tramvaju inace bih vec odavno poludio :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2004. 16:21 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Quote:
vecina ih je ovce kao i svi ostali

od ovih sto ih ja poznajem, nije :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2004. 16:54 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
AdVers wrote:
od ovih sto ih ja poznajem, nije :)


Ista stvar, a poznajem ih dosta. 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2004. 21:59 
Offline
User avatar

Joined: 27. 10. 2003. 15:26
Posts: 120
Krypton wrote:
Nightcrawler wrote:
furasice s rascupanom kosom


Molim pojasni....znam da se ne odnosi na mene ali ne kuzim na kakve to rascupane "furasice" mislis? :?

Na ovu temu nemamo vise sto reci, kad smo sve rekli, ali opet, budale ostaju, a mi jedino sto mozemo je ignorirati ih....to bi kao bio zakljucak, right? Jer ja sam tek nakon 5 godina shvatila da NE MOGU promijeniti svijet i da ne mogu ici protiv vecine i da ce mi uvijek srati, kako god se ja obukla, sve dok se ne stopim s njima i postanem sminkerica, onda ce valjda zasutjeti. :|


pa i ima tih metalki :roll: ( bolje receno furasica koje slusaju mansona i misle da je to metal :roll: ma piculadije koja se furaju prave da su ko neki metalci :roll: ili sta ja znam ) ono bas rascupaju kosu killeri i eto ga fina fasada :!: :!:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 04. 2004. 22:42 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Mr. Brownstone wrote:
Quote:
Ti trebas da slusas muziku koja ti se svidja, a ne sad da zivis nesto u skladu s tom muzikom i da se proseravas.


meni je ova izjava neverovatno glupa. mislim, ako je tebi metal samo nesto da ubije tisinu u kuci i onda odes i postupas suprotno onome za sta se bore oni koje slusas onda ti nemas pravo sebe nazivati metalcem. mozda sam ja glup, ali za mene je slusati metal samo zbog fine melodije potpuno isto kao i svaku drugu muziku. mislim da metal znaci mnogo vise od same muzike, vec i nacin zivota.

treba biti metalac i pred drugima a ne samo u svojoj kuci. a metalac koji kuci pusti Slayer i onda ode i ljubi dupe profesorima u skoli (kao sto znam primera) ili bilo kom drugom za mene nije metalac. pa slusao on sve ono isto sto i ja, on je mozda slusatelj metala, ali metalac nije.


Metal je za mene upravo ko i svaka druga vrsta muzike, razlika je samo u tome sto se ljepse osjecam kad to slusam nego nesto drugo. Muzika je bitna stvar u mom zivotu, al ne toliko bitna da cu ja njoj podredit svoj nacin zivota, znaci kao sto ti rece ja samo samo slusatelj metala a ne i metalac.
Meni ustvari smetato to sto danas taj pojam "metalaca" predstavlja vrstu neke mode, nesto po cemu ces se istaci od drugih a ne ono sto si ti naveo (tebi i takvima ko sto si ti svaka cast, al moje misljenje je da je malo ljudi koji to dozivljavaju na taj nacin). To "furanje" metala mi smeta isto kolko mi smetaju i oni glumci po kaficima, nafurane cure, hip-hoper ili raveri jer mislim da ni jedna krajnost nije dobra jer vecina tih grupa stvara one zidove, koje si spominjo, izmedju sebe i drugih ljudi ili grupa.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 04. 2004. 00:35 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Quote:
Metal je za mene upravo ko i svaka druga vrsta muzike, razlika je samo u tome sto se ljepse osjecam kad to slusam nego nesto drugo. Muzika je bitna stvar u mom zivotu, al ne toliko bitna da cu ja njoj podredit svoj nacin zivota


ovo potpisujem. ne dopustam da mi muzika ogranicava poglede i razmisljanje. uostalom, tekstovi i furke vecine metal bandova nisu specijalno inteligentni i ne otkrivaju toplu vodu.
ne vidim zasto bih sad bio nesto pametniji il vrijedniji od nekoga ko slusa jazz, rock, blues il klasiku. kao da metal ima monopol na neslaganje sa modernim nacinom zivljenja i kritiku trenutnog svijetskog poretka. :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 04. 2004. 01:24 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
Metal-Girl wrote:
[quote="acronian]Ne kazem nista za druge vrste muzike, ali folk poprilicno odredjuje karakter osobe. Ne kazem da su ti ljudi losi ali ne kazem ni da su nesto narocito pametni.

joj tebe covjece,pa nigdje veze!
Sve je to stvar izbora i to nema nikakve veze s pamecu. :evil: [/quote]

Pa jeste, to i ja govorim, ali ako si primitivan i glup uvijek ces izabrati folk.
To je moje misljenje, a svi oni koji slusaju folk i sl. za mene su totalni primtivci i seljacine. Ta muzika je ustvari takvim i namjenjena, ne znam sta je tu tako nejasno.

Da se razumijemo, govorim o dzigeri a ne o sevdahu i sl.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 04. 2004. 02:13 
Offline
User avatar

Joined: 29. 08. 2003. 18:54
Posts: 2133
Location: Moulin Rouge
AdVers wrote:
Elektron wrote:
Metal je za mene upravo ko i svaka druga vrsta muzike, razlika je samo u tome sto se ljepse osjecam kad to slusam nego nesto drugo. Muzika je bitna stvar u mom zivotu, al ne toliko bitna da cu ja njoj podredit svoj nacin zivota


ovo potpisujem. ne dopustam da mi muzika ogranicava poglede i razmisljanje. uostalom, tekstovi i furke vecine metal bandova nisu specijalno inteligentni i ne otkrivaju toplu vodu.
ne vidim zasto bih sad bio nesto pametniji il vrijedniji od nekoga ko slusa jazz, rock, blues il klasiku. kao da metal ima monopol na neslaganje sa modernim nacinom zivljenja i kritiku trenutnog svijetskog poretka. :roll:

E da, to je to!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 04. 2004. 20:03 
Offline
User avatar

Joined: 16. 04. 2003. 10:07
Posts: 1154
Location: Istanbul
Bathory Aria wrote:
P.S. Ovo nije generaliziranje, niti zelim reci da su sve sminkerice tako povrsne. Ali fakat mi je logicnije ako vam je muzika sve u zivotu da prvenstveno trazite nekoga kome ta muzika isto to znaci. To opet ne znaci da je zlocin ako se igrom slucaja zaljubite u sminkericu. Ima i njih sigurno pametnih i zanimljivih. Ali ovdje govorim o povrsnim vezama.

Kad bi isla kombinacija Metalac & Metalka pola bi metalaca ostalo bez metalke :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 04. 2004. 19:59 
Offline

Joined: 09. 04. 2004. 19:49
Posts: 3
Evo vec duze vrijeme pratim forum, otprilike 1 god. a nikako da se reg.
Ova tema me ponukala da se konacno registrujem i da napishem i ja stagod.
Recite Vi meni, da li je moguce i dali znate nekoga od svojih prijatelja, ili ex. prijatelja da se slusao rock ili metal nekih 10-ak godina, a onda mu sve to dukurcilo :?: Da li je moguce da se jedan stari metalac koji je furao maximalno metal(po njegovoj prici), odjednom, preko noci, osisao svoju kosu, koja je bila extra lijepa, duga do guzice, i da bi preso u furace, iliti sminkere :?:
Poslije meni sere kako je profurao to, kako mu je dokurcilo i kako je altrenativa zakon i jebeni tehno :?:
Radi se o tipu iz Tuzle, koji je radio u net klubu Asterix, zvani Nota...
Ako ga neko ovdje na forumu dobro poznaje, volio bih nesto vise saznati o njemu, jer mi ide strasno na racku i bojim se da cu ga morat ubit.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 04. 2004. 21:36 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 12. 2003. 23:21
Posts: 1599
Location: Burning Pits Of The Duat
K1ngN0th1ng wrote:
Recite Vi meni, da li je moguce i dali znate nekoga od svojih prijatelja, ili ex. prijatelja da se slusao rock ili metal nekih 10-ak godina, a onda mu sve to dukurcilo :?:

tako je s mojim rodjakom bilo(preko kojeg sam i poceo metal slusat)slusao metal,zivio za njega,a sada narodnjake slusa,promijenio se za manje od pola godine.sad ima 20 god,a slusao je metal od jedno 12-13 godine pa do 19-te godine.ne znam sta mu bi,al et,da njega ne bi,ni mene ovdje ne bi bilo :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 04. 2004. 23:23 
Offline
User avatar

Joined: 08. 12. 2002. 10:47
Posts: 589
Location: Kragujevac, Srbija i Crna Gora
Quote:
Muzika je bitna stvar u mom zivotu, al ne toliko bitna da cu ja njoj podredit svoj nacin zivota


pa i ne treba da joj podredis nacin zivota. nije fora u tome. fora je u tome da budes svoj i da nikome ne podredjujes svoj zivot. to je ono po cemu je metal (u stvari rock sa svim svojim podvrstama) poseban.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 04. 2004. 01:44 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
K1ngN0th1ng wrote:
Evo vec duze vrijeme pratim forum, otprilike 1 god. a nikako da se reg.
Ova tema me ponukala da se konacno registrujem i da napishem i ja stagod.
Recite Vi meni, da li je moguce i dali znate nekoga od svojih prijatelja, ili ex. prijatelja da se slusao rock ili metal nekih 10-ak godina, a onda mu sve to dukurcilo :?: Da li je moguce da se jedan stari metalac koji je furao maximalno metal(po njegovoj prici), odjednom, preko noci, osisao svoju kosu, koja je bila extra lijepa, duga do guzice, i da bi preso u furace, iliti sminkere :?:
Poslije meni sere kako je profurao to, kako mu je dokurcilo i kako je altrenativa zakon i jebeni tehno :?:
Radi se o tipu iz Tuzle, koji je radio u net klubu Asterix, zvani Nota...
Ako ga neko ovdje na forumu dobro poznaje, volio bih nesto vise saznati o njemu, jer mi ide strasno na racku i bojim se da cu ga morat ubit.


Cuo sam za tog tipa, ne znam sto te uopste boli k...c za njega i sto je uopste vrijedan pomena? Ako se tako brzo promijenio sasvim je jasno da je to furo zbog drustva i da je kao i mnogi glupani koje ja poznajem naglo "odrasto". To su obicni kreteni koji se furaju na druge i vole vise poslusati tudji savjet nego razmisljati vlastitom glavom. Taj Nota ti je samo primjer...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 04. 2004. 02:33 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Takih ko taj "nota" po Rajvosa ja znam vise neg metalaca


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 04. 2004. 02:44 
Offline
User avatar

Joined: 29. 08. 2003. 18:54
Posts: 2133
Location: Moulin Rouge
K1ngN0th1ng wrote:
...

Jebo njega, što te to toliko tangira? Živi svoj život, be what you are i boli te qrac za ostalo. BTW, dobrodošao na forum i piši češće ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 04. 2004. 02:47 
Offline
User avatar

Joined: 13. 07. 2002. 12:12
Posts: 327
K1ngN0th1ng wrote:
Recite Vi meni, da li je moguce i dali znate nekoga od svojih prijatelja, ili ex. prijatelja da se slusao rock ili metal nekih 10-ak godina, a onda mu sve to dukurcilo :?: Da li je moguce da se jedan stari metalac koji je furao maximalno metal(po njegovoj prici), odjednom, preko noci, osisao svoju kosu, koja je bila extra lijepa, duga do guzice, i da bi preso u furace, iliti sminkere :?:


to je razlika izmedju nekoga kome je metal bio (ili jos jest) samo donekle dobra mjuza i metalca. nije nuzno rijec o pravom slucaju pozera koji se fura na nesto zbog nekog blesavog razloga, moze biti da mu je metal stvarno bio dobra mjuza, mozda se i poistovjetio sa metalcima, mozda je i sam sebe uvjerio da je metalac. kad je nasao nesto drugo sto ga je privuklo prestao je biti metalac. zato jer nikada nije ni bio.

zbog tog razloga bih bas htio za nekih 10 god vidjeti sto ce biti sa onima koji su sada veliki metalci.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 401 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group