Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 07:46

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 183 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Next
Author Message
 Post subject: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 04. 02. 2008. 11:46 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Ja sam cesto bio ponosan na svoju sposobnost da jednako uzivam u odredjenim uradcima 50 Centa, Boyda Ricea, Mayhema i Howlin' Wolfa, ali dok nisam sjeo jednom i pustio plejlistu osobi koja je diplomirala muzikologiju i koja mi je rekla da je u biti to sve isti, molski troakordni kurac (II, III, VI ili II, III, V, ubaci dizonantnosti po potrebi) probacen kroz razne ritmove i poliritmove nisam teoretski shvatao zasto zaista ne podnosim jako puno jazza, tehnickog metala i ostalih kerefeka...onda mi je ista rekla da bi ocito bilo bolje da nikad ne proucavam muzicku teoriju duboko jer bi mi ista mogla zgaditi jako puno dragih stvari...mnoge meni relevantne stvari bi postale jednostavno predvidive...

I koliko zaista ovisi u produkciji i izvedbi...cuo sam genijalnih bendova koji jednostavno nisu imali pojma o egzekuciji i produkciji (rani Absurd), i jos uvjek cejfim u strasno puno osnovnih bendova koji su imali srecu da budu isproducirani na nacin gdje njihova preprosta muzika poprima monumentalne karakteristike (JD na Unknown Pleasures)...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 04. 02. 2008. 13:59 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Ne znam jesi li ti to rekao ..al cini mi se da jesi..kazes opeth smor bend...ok tebi je smor bend al kada malo bolje poslusas shvatis da je to odlicna muzika...
kazes rekao ti je da ne proucavas puno muziku koju slusas jer ce ti se zgaditi zato sto ima puno slicnosti sa ostalim vrstama muzike?
uzmi sepulturu za primjer... kad bi neki kriticar klasicne muzike to analizirao rekao bi da je sepultura katastrofa...ja inache trazim u bendovima koje slusam malo vishe MUZIKE takoda mi je sepultura ok ali nije to to..
opeth sa druge strane kad pazljivo slusas i proucis sve..vrlo komplikovana muzika i genijalna..
ono neces cuti u hip hopu...
zato ja mogu puno jazza i tehnickog metala jer se izdvajaju iz mase...i vecinom je to vrlo kvalitetna muzika...
pola brutal death metal, black metal bendova je karina sto se tice muzike...ali imaju tu potrebnu energiju...mada im je muzika pravo siromasna i skromna...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 04. 02. 2008. 17:39 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2003. 17:43
Posts: 1245
Location: Infuriated Heaven
da budem iskrena, meni je sve u atmosferi, ako me taj bend u trenutku 'digne' meni valja. U sustini mogu da slusam 'sve', od odvratno lose produkcije /ekipice LLN-a/, preko muzicki relativno dobro potkovanih kompozicija /eh, ovdje necu staviti primjer, najvise ih je/, do preseravanja i preciste produkcije tipa spiral arch. Elem, ne mogu objasniti, jednostavno me pukne neki feeling...u biti mislim da ne treba shvatati muziku samo po kompleksnosti jer razlicito shvatanje muzike diktira razlicit pristup istoj, razlicitu formu ekspresije, razlicite osjecaje. Znaci ok, znamo da su Bach, Mozart, Chopin itd. bili genijalci, da jedan Denis Chambers nije normalan - i mnogi drugi, sto ne znaci da sva ostala muzika nema vrijednost /pod navodnicima/, kad bi poredili, fakat sva druga muzika bi bila karina u odnosu na njih.

Feeling, meni je to to.


Last edited by Black_Rose_Oara on 05. 02. 2008. 15:58, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 04. 02. 2008. 20:06 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2005. 22:05
Posts: 1695
Location: badlands
Slusam iskreno metal svih pravaca uz koje sam odrastao i koji su me dojmili, u posljednje vrijeme pretezno black metal jer isti i sviram, u metal vodama sam 14 god i tako ce i ostati, eto toliko!

Black_Rose_Oara wrote:
Feeling, meni je to to.
e to


Vozdrica!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 04. 02. 2008. 20:12 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
ruku na srce, meni živo puca kurac od čega se glazba sastoji, ako paše, paše boli me kurac.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 04. 02. 2008. 20:57 
Offline
User avatar

Joined: 18. 02. 2006. 11:55
Posts: 42
Location: Tuzlae
Negdje na pocetku "metalisanja" slusao sam uglavnom Death i Black Metal uz malo Thrash Metala jer sam imao mozda nekih 4 do 5 bendova, dok nisam poceo masovno da trazim Thrash Metal i naravno da ga slusam, i to je to uglavnom, Thrash i malo Death- a.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 04. 02. 2008. 21:46 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 21:17
Posts: 991
Location: in the Wasteland...
klasika je klasika.. bez sumnje, nesto najkvalitetnije..
ali kad slusam hXc ne mogu opisati onaj osjecaj.. nacin na koji mi srce zatreperi uz svaki beatdown i dobar riff... znam da muzicki gledano, to nema neke kvalitete, ali to je ono sto mi pase i ne treba mi vise.. meni dovoljan razlog da nesto volim..
postujem klasiku (stavise, slusam puuuuno), i dosta drugih stvari, ali srce lupa jace kad cuje hXc i ja happy :D

hXc


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 04. 02. 2008. 23:02 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Jao, dragi Libijac, sta 'vo pises :shock: Najvise oko ovog dijela, parafraziram - da poznajes teoriju muzike (to je bas sirok pojam - solfedjo, melodika, harmonija, bruka svega, a ovo o cemu napisa potpada samo pod jedno od nabrojanog, al' nebitno sad) mnogo toga sto ti je sad relevantno postalo bi predvidljivo... Jao, jao, meni je, druze, predvidljivo 90% mjuze koju smatram relevantnom kad je cujem na I TO NA PRVU, jos i tijelo dobro reaguje zbog jebenog baleta... Trebalo bi da je svim relativno naslusanim ljudima isto, sad se sa tim opterecivati, jao, jao... To je, na silu, furanje na izume, ne ide to tako, ne ide to tako nikako...

@Striker: jest, Opeth nije predvidljiv jer se ubise da to ne budu, pa onda (NE SVU u svojoj diskografiji) UBISE MUZIKU!!!, naravno da je smor covjece, na silu zajebani, k'o i bruka tehnical metal bandova...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 05. 02. 2008. 00:16 
Offline
User avatar

Joined: 14. 11. 2006. 02:17
Posts: 337
Location: Tuzla
Veoma zanimljiva tema,... hm jebiga ne znam, volim sve sto mi daje energiju i sto me najezi kad slusam. Ono, klasiku obozavam, jazz i blues isto (ako mi sjeda, ne mogu svaki), u metalu od burzuma do brodequina. Nemam neke kriterije u smislu tehnike i sl. nego jednostavno ako ima određenu atmosferu i osjecaj koji me "diraju" onda slusam. Volim bendove i sa jakom tehnikom (al opet ne sve) kao sto volim i jednostavne, nekomplicirane bendove koji sa "malo nota", da tako kazem, docaraju atmosferu koja je zamisljena pri stvaranju. Bitno je da postoji i da se osjeti neka forma, da to ne budu samo odsvirani instrumenti, nego zajedno jedna cjelina. Gitariste tipa Malmsteem ne mogu organski, svjestan sam tehnike i znanja, ali jednostavno to ne mogu slusat. MTVijevski pop i hiphop mrzim iz dubina duse :lol: ono fakat to je zapadni turbo folk :razz:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 05. 02. 2008. 02:33 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
~°~ wrote:
@Striker: jest, Opeth nije predvidljiv jer se ubise da to ne budu, pa onda (NE SVU u svojoj diskografiji) UBISE MUZIKU!!!, naravno da je smor covjece, na silu zajebani, k'o i bruka tehnical metal bandova...


apsolutno ne dijelim misljenje :D

kad sam ih vidio live.. ono je neopisivo..vrh! pjevac savki ton pogodi u bobu ni sekunda falsa..a sama muzika..meni je genijalnost..

cuj na silu zajebani... ljudi ne mogu biti opusteniji..zaista se vidi da uzimaju u onome sto sviraju i da je njihova muzika iskrena..

u biti jeste najvazniji filing.. ali libija je ja mislim htio da kaze ako malo bolje analiziras muziku koju slusas mozda se razocaras...jer je vrlo povrsna i skromna...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 05. 02. 2008. 03:49 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
Black_Rose_Oara wrote:
...znamo da su Bach, Mozart, Chopen itd. bili genijalci...


Chopin, Lelo, Chopin... :roll: :lol: :lol: :lol:
mrš nazad u osnvnu školu :mrgreen:


OFF: Opeth jesu smor od benda, IMO, ne moš ih sa guštom slušat, nemaju meni ništa u čemu se može uživati. svega sam se naslušao, i baš tražio neke elemente i momente koji bi valjali, al' likovi jednostavno ne znaju napisati cijelu pjesmu da valja. po meni su jedan drugorazredni bend, sa prvorazrednim sviračkim umijeće.

@Striker: površna i skromna muzika često sadrži esenciju muzike. ona ne mora biti komplikovana i zahtjevna, važno je da izražava nešto. čak Burzumov minimalizam izražava nešto. muzika je subjektivna stvar, nju ne možeš objektivno analizirati. Repulsion (Rotten Sound, Napalm Deathm, Nasum, Bolt Thrower) tri riffa su općenito rekla više nego Spawnov Noctambulant... 8) nema se u muzici šta komplicirati da bi nešto bolje reko, uzmeš i uradiš stvar, et voilat :D

i nema tog muzikologa i studija koji bi mi mogo zgadit muziku!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 05. 02. 2008. 11:21 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
slusam metal, ne biram zanrove, ne gledam tehniku, osjetljiv sam na catchy, pa ne volim nepotrebna preseravanja...isto tako uvijek volim cut dobar hard core, madball i merauder su moji all time favoriti,
sad..dobar hip hop cesto furam da me opusti, 2Pac-a obozavam
u autu brijem techno, trance, emb pizdarije...
ne volim jazz i to..sport


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 05. 02. 2008. 11:39 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
.::Grind Bastard::. wrote:
Black_Rose_Oara wrote:
...znamo da su Bach, Mozart, Chopen itd. bili genijalci...





OFF: Opeth jesu smor od benda, IMO, ne moš ih sa guštom slušat, nemaju meni ništa u čemu se može uživati. svega sam se naslušao, i baš tražio neke elemente i momente koji bi valjali, al' likovi jednostavno ne znaju napisati cijelu pjesmu da valja. po meni su jedan drugorazredni bend, sa prvorazrednim sviračkim umijeće.

@Striker: površna i skromna muzika često sadrži esenciju muzike. ona ne mora biti komplikovana i zahtjevna, važno je da izražava nešto. čak Burzumov minimalizam izražava nešto. muzika je subjektivna stvar, nju ne možeš objektivno analizirati. Repulsion (Rotten Sound, Napalm Deathm, Nasum, Bolt Thrower) tri riffa su općenito rekla više nego Spawnov Noctambulant... 8) nema se u muzici šta komplicirati da bi nešto bolje reko, uzmeš i uradiš stvar, et voilat :D

i nema tog muzikologa i studija koji bi mi mogo zgadit muziku!


OFF: Opeth..dinamika..

Nisam ja rekao da pjesme od 3 riffa ne valjaju. Normalno da se puno kaze sa tri riffa a i sam znas da je u samom death metalu milion takvih bendova. Medjutim to nije bitno za ovu temu.

Poenta je da metal koji slusas kad bi se analizirao ima puno slicnosti sa ostalim vrstama muzike koje mozda i ne volis.


stari serator wrote:
onda mi je ista rekla da bi ocito bilo bolje da nikad ne proucavam muzicku teoriju duboko jer bi mi ista mogla zgaditi jako puno dragih stvari...mnoge meni relevantne stvari bi postale jednostavno predvidive...


o tome se radi


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 05. 02. 2008. 13:55 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
neam pojma...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 05. 02. 2008. 14:12 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
zaista slusam death metal i punk
ono,to najvise,a volim cuti i dobar hc,black,grind,hard rock....
e jedino onaj power ,gothic i doom nemogu svarit nikako..
previse monotono,pickasto,bas zenska muzika


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 05. 02. 2008. 15:52 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2003. 17:43
Posts: 1245
Location: Infuriated Heaven
.::Grind Bastard::. wrote:
Black_Rose_Oara wrote:
...znamo da su Bach, Mozart, Chopen itd. bili genijalci...


Chopin, Lelo, Chopin... :roll: :lol: :lol: :lol:
mrš nazad u osnvnu školu :mrgreen:




lapsus 8)

ajd majketi rjesi se tog stava.

btw. muzika se moze objektivno analizirati, cuj ne moze...


Last edited by Black_Rose_Oara on 05. 02. 2008. 17:54, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 05. 02. 2008. 15:54 
Offline
User avatar

Joined: 30. 08. 2007. 19:01
Posts: 361
Location: sisak,hrvatska
slušam metal,ali u sve i jednom žanru postoji barem jedna kvalitetna pjesma.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 05. 02. 2008. 17:20 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
Black_Rose_Oara wrote:
.::Grind Bastard::. wrote:
Black_Rose_Oara wrote:
...znamo da su Bach, Mozart, Chopen itd. bili genijalci...


Chopin, Lelo, Chopin... :roll: :lol: :lol: :lol:
mrš nazad u osnvnu školu :mrgreen:




lapsus 8)

ajd majketi rjesi se tog stava.

btw. muzika se moze objektivno analizati, cuj ne moze...


nešto te hoće ovi lapsusi :)

objektivno ne možeš reći da nešto valja/ne valja, jer neko drugi može imati potpuno suprotno mišljenje. na to sam mislio.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 05. 02. 2008. 17:54 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2003. 17:43
Posts: 1245
Location: Infuriated Heaven
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

fakat.


a jebga rece ti

'muzika je subjektivna stvar, nju ne možeš objektivno analizirati.'

pa reko sta to ti pricas :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kakvu muziku zaista slusate?
PostPosted: 05. 02. 2008. 17:57 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
uglavnom, razumijemo se ;)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 183 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group