Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 09:01

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 33 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: metallica nastupila u zatvoru
PostPosted: 03. 05. 2003. 01:27 
Offline
User avatar

Joined: 13. 07. 2002. 12:12
Posts: 327
metallica je 1.5. nastupila u zatvoru san quentin gdje su dan ranije snimili spot za pjesmu st. anger, naslovnu stvar novog albuma. jedina publika su bili zatvorenici i cuvari, a jedina stvar po cemu je nastup znacajan je prvi live nastup sa novim basistom, robertom trujilom.

odsvirali su:
1. creeping death
2. for whom the bell tolls
3. seek and destroy
4. fade to black
5. fuel
6. sad but true
7. master of puppets
8. one
9. enter sandman
10. battery

samo jedna pjesma sa reloada! nista sa loada! nadam se da to znaci da nas u buducnosti misle postedjeti live albuma kao sto je cunning stunts koji je pun sranja sa loada :twisted: jedino mi je zao sto nema sanse da se ikada domognem snimke, prvi nastup trujila je vazna stvar. sumnjam da je koji cuvar ili zatvorenik snimao :?

seek and destroy je stvarno prava pjesma za odsvirati pred gomilom osudjenih kriminalaca, sumnjam da je to pomoglo ocuvanju discipline :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: metallica nastupila u zatvoru
PostPosted: 03. 05. 2003. 01:41 
Offline
User avatar

Joined: 22. 04. 2003. 21:44
Posts: 29
Nex wrote:
metallica je 1.5. nastupila u zatvoru san quentin gdje su dan ranije snimili spot za pjesmu st. anger, naslovnu stvar novog albuma. jedina publika su bili zatvorenici i cuvari, a jedina stvar po cemu je nastup znacajan je prvi live nastup sa novim basistom, robertom trujilom.

odsvirali su:
1. creeping death
2. for whom the bell tolls
3. seek and destroy
4. fade to black
5. fuel
6. sad but true
7. master of puppets
8. one
9. enter sandman
10. battery

samo jedna pjesma sa reloada! nista sa loada! nadam se da to znaci da nas u buducnosti misle postedjeti live albuma kao sto je cunning stunts koji je pun sranja sa loada :twisted: jedino mi je zao sto nema sanse da se ikada domognem snimke, prvi nastup trujila je vazna stvar. sumnjam da je koji cuvar ili zatvorenik snimao :?

seek and destroy je stvarno prava pjesma za odsvirati pred gomilom osudjenih kriminalaca, sumnjam da je to pomoglo ocuvanju discipline :wink:



Navodno je "St. Anger", "komercijalno samoubistvo"... a jedan rock-kriticar je rekao da nema gitarskih sola na albumu, James vristi skoro kao da je hardcore album i Lars bubnja kao manijak!!!! Svakako je obecavajuce nakon Suck i Re-Suck albuma ... :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: metallica nastupila u zatvoru
PostPosted: 03. 05. 2003. 01:56 
Offline
User avatar

Joined: 13. 07. 2002. 12:12
Posts: 327
AngelsHolocaust wrote:
Navodno je "St. Anger", "komercijalno samoubistvo"... a jedan rock-kriticar je rekao da nema gitarskih sola na albumu, James vristi skoro kao da je hardcore album i Lars bubnja kao manijak!!!! Svakako je obecavajuce nakon Suck i Re-Suck albuma ... :)


neki mainstream kriticar moze za svasta reci da je komercijalno samubojstvo, npr. kriticari su u pocetku marljivo pljuvali po metallici i slayeru pa to nije sprijecilo albume master of puppets i reign in blood da se prodaju u milijunskim nakladama. ako komercijalno samoubojstvo znaci da nema laganih pjesmica prikladnih mtv-u onda zivjelo samoubojstvo :wink: to da nema solaza je pretjerivanje, onaj svedjanin koji je prvi objavio dojmove o novim pjesmama je rekao da nema tradicionalnih metallicinih soloa, znaci nista od brzih melodicnih soloa. pretpostavljam da nas ocekuje nesto u stilu pantere/nevermorea i slicnih bandova. naravno, ima tu i gorih mogucnosti. u nu-metalu (bolje receno ne-metalu) shitknot tipa takodjer se sve svodi na bezvezno nabijanje bez soloa, valjda ih ne znaju odsvirati :twisted: iako, toliki pesimist ipak nisam.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 05. 2003. 09:18 
Offline
User avatar

Joined: 03. 05. 2003. 09:13
Posts: 161
Location: Sarajevo
Suvise je rano da kazem bilo sta o njihovom novom albumu.
Ja sam naprotiv procitao kritike gdje se kaze da je ovo nesto najbrutalnije sto je Metallica ikada uradila.
Ostaje nam da sacekamo novi album.
Licno mene zivo interesuje kako sve to zvuci!!!
Jedva cekam da cujem kako starci sada zvuce. :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 05. 2003. 11:16 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2003. 01:02
Posts: 559
Location: Visoko
Undertaker wrote:
Suvise je rano da kazem bilo sta o njihovom novom albumu.
Ja sam naprotiv procitao kritike gdje se kaze da je ovo nesto najbrutalnije sto je Metallica ikada uradila.
Ostaje nam da sacekamo novi album.
Licno mene zivo interesuje kako sve to zvuci!!!
Jedva cekam da cujem kako starci sada zvuce. :twisted:


i ja

to bi bilo nesto novo prvi put poslije Master Of Puppets-a


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 05. 2003. 12:09 
Offline
User avatar

Joined: 21. 03. 2003. 20:39
Posts: 1443
Location: North of CRO
Pa po popisu pjesma koe su izvodili djeluje obećavajuće.Možda me ipak ugodno iznenade,a ne da se komercijaliziraju i dalje,ko zadnjih 10-ak god...Živi bili pa čuli...Kad uopće izlazi novi album?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 05. 2003. 13:21 
Offline
User avatar

Joined: 03. 05. 2003. 09:13
Posts: 161
Location: Sarajevo
Album bi trebao izaci 3 Juna 2003 godine.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 05. 2003. 14:08 
Offline
User avatar

Joined: 13. 07. 2002. 12:12
Posts: 327
9. lipnja u europi, 10. u ostatku svijeta.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 05. 2003. 15:11 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
Nex wrote:
9. lipnja u europi, 10. u ostatku svijeta.



i ja sam našao ovaj podatak,znači pirati bi ga mogli uradit već za nekih 20-ak dana :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: metallica nastupila u zatvoru
PostPosted: 03. 05. 2003. 15:26 
Offline
User avatar

Joined: 22. 04. 2003. 21:44
Posts: 29
Nex wrote:
naravno, ima tu i gorih mogucnosti. u nu-metalu (bolje receno ne-metalu) shitknot tipa takodjer se sve svodi na bezvezno nabijanje bez soloa, valjda ih ne znaju odsvirati :twisted: iako, toliki pesimist ipak nisam.


E tu moram da te ispravim! :D Iako nisam fan Slipknot, njihovi gitaristi su jako dobri iako ne soliraju na albumima... smotao sam jedan video na internetu gdje jedan od gitarista slipknota pici neoklasicni sweep-picking i to poprilicno brzo!!! a i u jednom intervjuu spominje da solaze nemaju mjesta i ne uklapaju se u ono sto Slipknot rade...

Mozda su i Metallica odlucili da prave brze, kratke pjesme, bez solaza (ili sa jako kratkim solazama k'o sto kazes, nu-metal) - nadam se samo da je Kirk ponovo naucio svirati i da nece vise sakrivati rupe u svom sviranju sa pre-drkanjem wah-waha... :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 05. 2003. 15:28 
Offline
User avatar

Joined: 13. 07. 2002. 12:12
Posts: 327
BOMBER wrote:
i ja sam našao ovaj podatak,znači pirati bi ga mogli uradit već za nekih 20-ak dana :twisted:


citas mi misli :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: metallica nastupila u zatvoru
PostPosted: 03. 05. 2003. 15:42 
Offline
User avatar

Joined: 13. 07. 2002. 12:12
Posts: 327
AngelsHolocaust wrote:
Iako nisam fan Slipknot, njihovi gitaristi su jako dobri iako ne soliraju na albumima... smotao sam jedan video na internetu gdje jedan od gitarista slipknota pici neoklasicni sweep-picking i to poprilicno brzo!!!


mogu biti oni i najbolji gitaristi na svijetu (u sto sam siguran da nisu :twisted: ), ali slipknot je cisto smece.

AngelsHolocaust wrote:
Mozda su i Metallica odlucili da prave brze, kratke pjesme, bez solaza (ili sa jako kratkim solazama k'o sto kazes, nu-metal)


ni jedna nova pjesma nije kraca od 5 minuta, a dosta ih ima od preko 7 minuta. 7 minuta bez solaze - bljak! nu-metal sam spomenuo samo zato jer mi se to prema dosadasnjim recenzijama cini kao najgora mogucnost.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 05. 2003. 16:10 
Offline
User avatar

Joined: 04. 12. 2002. 17:21
Posts: 1672
Location: naslonjač
Obecavajuce.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 05. 2003. 16:22 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
ma ljudi sto posto će bit nešto u fazonu slipknot-soad-ny/hc,nema od thrash albuma ništa


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 05. 2003. 17:54 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
thrash ili trash, pitanje je sad 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 05. 2003. 18:57 
Offline
User avatar

Joined: 21. 03. 2003. 20:39
Posts: 1443
Location: North of CRO
BOMBER wrote:
ma ljudi sto posto će bit nešto u fazonu slipknot-soad-ny/hc,nema od thrash albuma ništa

Vjerojatno...sumnjam da će ih taj novi basista neznam koliko promijeniti..Ali,uvijek se možemo nadati...Ono,ako im je ovaj koncert bio neki ponovni početak po kojem bi trebali raditi,onda bi moglo biti dobro.A ako je bilo samo da malo razj... zatvorenike,a tinejđerima će smiksat neko nju metal sranje onda organiziram javno spaljivanje svih njihovih cd-a nakon blacka... :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 05. 2003. 19:15 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2003. 17:54
Posts: 728
Location: PRIJEDOR
razmrdaće ih sigurno samo u kom pravcu,čovjek je svirao u SUICIDAL TENDENCIES,a oni su ipak HC bend


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 05. 2003. 19:30 
Offline
User avatar

Joined: 13. 07. 2002. 12:12
Posts: 327
sve pjesme za novi album su napisane i snimljene (da, ono sto cemo cuti kad album izadje nije trujilo na basu nego bob rock) prije nego je trujilo dosao u band. osim toga ni njegov prethodnik newstead nije imao neki utjecaj na zvuk banda, ako se ne varam jedina pjesma kojoj je on barem djelomicno autor je blackend (sa ajfa albuma). trujilo ce, kao i newstead, biti samo placeni basist, bez velike mogucnosti da ista promjeni.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 05. 2003. 18:17 
Offline
User avatar

Joined: 22. 04. 2003. 21:44
Posts: 29
BOMBER wrote:
razmrdaće ih sigurno samo u kom pravcu,čovjek je svirao u SUICIDAL TENDENCIES,a oni su ipak HC bend


ali je isto tako svirao i sa Jerry Cantrell-om koji je u malo sporijem zanru ... tako da ti argument pada u vodu :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 05. 2003. 21:50 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
Album izlazi 4 dana nakon mog rodjendana.. to cu obavezno uzeti.... evo sada random na winampu prebaci na orion instrumentalu.. :twisted:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 33 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 24 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group