Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 15:19

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 365 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 19. 09. 2002. 23:08 
Offline

Joined: 17. 09. 2002. 05:10
Posts: 6
Uh.Meni se sve više sviđa rammstein,mada on u nekom strožem smislu i nije metal.pravo mi se sviđa i Iron maiden,Metallika iz ranih dana i Nightwish(ženska pored super glasa fino i izgleda).Ne volim one baš totalne brutalce tipa Cannibal corpse,sepultura.itd


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 09. 2002. 12:10 
Offline

Joined: 11. 07. 2002. 14:30
Posts: 64
ma bjeeeaaazi ba krajcek 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 09. 2002. 04:55 
Offline
User avatar

Joined: 18. 09. 2002. 06:56
Posts: 518
Location: Soba
KoRn pa onda tu dolaze:Pantera,Six Feat Under,Soulfly,Sepultura,CC....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 09. 2002. 23:03 
Offline
User avatar

Joined: 27. 09. 2002. 00:28
Posts: 15
Location: BG
Hmmmm
Legendarni IM na prvom mestu.Zatim Rhapsody,Nightwish,Dark moor,Within temptation,Therion..........ma ima ih mnogo...mrzi me da ih najbrajam :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 10. 2002. 23:42 
Offline
User avatar

Joined: 14. 10. 2002. 21:47
Posts: 5
Location: Tuzla
Za mene naj bolji su Maiden a odma poslje njih Kamelot


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 12. 2002. 23:40 
Offline
User avatar

Joined: 23. 11. 2002. 21:29
Posts: 24
Location: Sarajevo
DREAM THEATER, CHILDREN OF BODOM, SYMPHONY X, ICED EARTH, NEVERMORE, MEZARKABUL


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 12. 2002. 02:09 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Elysian wrote:
..., MEZARKABUL

E nek je vec jednom i Mezarkabul neko spomenuo. Odlican bend, poznat od ranije nekima i pod nazivom Pentagram. Mezarkabul je zakon 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 12. 2002. 12:11 
heavy - IRON MAIDEN
black - CRADLE OF FILTH
doom - TYPE O NEGATIVE
gothic death - THEATRE OF TRAGEDY
progressive - DREAM THEATER
melodic death - IN FLAMES

ovo su samo vladari. imaju jos puno sljedbenika koji su takoder kul.


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 12. 2002. 12:47 
Offline

Joined: 11. 07. 2002. 14:30
Posts: 64
ma jebo vas COF i ta neka sranja od Black metala. nek se ne uvrijede fanovi CoF-a, ali Mayhem, Burzum...to je pravi BLACK!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 12. 2002. 13:35 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 06. 2002. 00:23
Posts: 1711
Location: Visoko, BiH
Slazem se Mayhem je najjaci black metal bend a album De Mysteriis Dom Sathanas vec 3-4 mjeseca neprestano slusam.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 12. 2002. 22:37 
A gdje je taj vas Mayhem bio kada su CoF poceli harati metalskom black scenom? Fakat pratite modu, sto ce slijedece biti IN? Ovdje je rijec o onima koji su zaceli tu vrstu muzike, a ne o onima koji su najjaci... Najlakse se isfurati na nesto sto vec postoji. Ajde stvori nesto originalno. E onda si faca i totalno rulas. Neka seronje briju da je CoF komercijaliziran i da imaju glupu briju, ali oni su UMJETNICI i to im je dovoljno da budu priznati od strane onih koji znaju sto je kvalitetna muzika. Jebiga, oni su ipak PRVI.

Let us hunt together the lambs of Christ to snatch their blood... farewell


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 12. 2002. 23:34 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 06. 2002. 00:23
Posts: 1711
Location: Visoko, BiH
Mayhem su jedni od zacetnika black metala iz 80ih kad su oni harali COF nije ni postojao. A meni je i COF veoma drag bend.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 12. 2002. 00:32 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Venom, Bathory i Celtic Frost su pravi zacetnici black metala, i predstavljaju prvi val black metala(jos se ukljucuje i Mayhem s pravom). A sto se tice Burzuma, tom bendu mozete zahvaliti zasto je dosta dugo black metal bio odbijan od stane javnosti pa i od ostalih metal fanova. Podosta su odgovorni i za opsti stav javnosti kad je u pitanju jedan black metal bend, svi su ih odmah povezivali s terorizmom (Crni krug) i ubistvima, nacizmom. Koliko je to uopste naudilo metalu, ne treba covjek imati nesto puno mozga pa da skonta. Eto samo opet da napisem kako je taj "fini" Varg Vikerns iz Burzuma onako bez nekih problema zabio svom prijatelju Euronymousu (iz Mayhema) 16 puta u ledja i 7 puta u vrat i glavu. E svaka cast ko se na ovo lozi. Ima tako genijalnih bendova i mimo Burzuma pa i Mayhemana (oba u zadnje vrijeme zvuce vise industrial i skrnenuli s pravca, ali slazem se da je De Mysteriis Dom Sathanas fenomenalan i to je cinjenica), eto vam genijalnih Emperor, Enslaved, Satyricon, Immortal, Darkthrone, Dark Funeral... ako vam se vec Dimmu Borgir i COF ne svidjaju. Uostalom imate medju clancima detaljnije o black metalu pa tu mozete citati, a i temu na forumu o COF-u (koji i nije bas toliko vise mlad bend, tamo od '93 cini mi se postoje) i posebno o blacku, da se sad ovdje ne raspravljamo. Ne kaze se djaba da ne valja se previse upustati u diskusiju oko muzickih ukusa, narocito ako su totalno razliciti...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 12. 2002. 02:59 
Offline

Joined: 11. 07. 2002. 14:30
Posts: 64
sqo wrote:
A gdje je taj vas Mayhem bio kada su CoF poceli harati metalskom black scenom? Fakat pratite modu, sto ce slijedece biti IN? Ovdje je rijec o onima koji su zaceli tu vrstu muzike, a ne o onima koji su najjaci... Najlakse se isfurati na nesto sto vec postoji. Ajde stvori nesto originalno. E onda si faca i totalno rulas. Neka seronje briju da je CoF komercijaliziran i da imaju glupu briju, ali oni su UMJETNICI i to im je dovoljno da budu priznati od strane onih koji znaju sto je kvalitetna muzika. Jebiga, oni su ipak PRVI.

Let us hunt together the lambs of Christ to snatch their blood... farewell


e ba sqo, ne provaljuj se!!! :evil: kad je Mayhem "HARAO" oni kreteni iz COF-a su puzali u rikverc! vidi se da nemas pojam o blacku, zato suti i slusaj te komercijalne "umjetnike". sto se tice Varga, ne kazem da je ok to sto je unakazio Euronymousa, al' boli me kurac...iskreno. dok je muzika ok, to mi ne smeta... :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 12. 2002. 03:03 
Offline

Joined: 11. 07. 2002. 14:30
Posts: 64
cu COF prvi!........ova ti je dobra stvarno... :lol: svaka cast!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 12. 2002. 05:50 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 07. 2002. 06:39
Posts: 886
Location: Sarajevo
sqo wrote:
heavy - IRON MAIDEN
black - CRADLE OF FILTH
doom - TYPE O NEGATIVE
gothic death - THEATRE OF TRAGEDY
progressive - DREAM THEATER
melodic death - IN FLAMES


Fali ti predstavnik Power Metala!!! :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 12. 2002. 17:03 
Moja jedina pogreska je bila u tome sto sam se uopce upustila u diskusiju s pojedincima koji pljuju po onome sto valja. To sto sam ja napisala da su CoF PRVI ne znaci istodobno da su stvorili black metal ili da su metalski black bogovi. Na pocetku ovog foruma je bilo jasno postavljeno pitanje koji su nam najbolji bendovi. I meni su CoF u black metalu PRVI. I to je moj osobni ukus. A oni koji su me pohvalili komentarima da se ne provaljujem i da nemam pojma o black sceni su samo jedna iskompleksirana djecica koja se svojim ukusom zele nametnuti drugima. Onak, fakat ste se ponizili i to je jadno. Jesam li ja kaj srala o vasim blackerima da ne valjaju i da su bezvezni? Dajte pokazite malo postovanja i prema tudem misljenju.
A sto se tice power metala, zbog izrazito nedovoljne istrazenosti tog podrucja ne zelim navoditi predstavnike. Ima par bendova koji su ok, ali drugi pravci mi vise odgovaraju pa se vise njima posvecujem.


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 12. 2002. 01:22 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Ma pusti ti ove netolerantne. Sta je toliko cudno ako neko ima najdrazi bend, i ako taj bend nije medju zacetnicima tog pravca (ali je zasluzan za popularizaciju istog) i ne svira taj cisti pravac, nego je inovativan i pokusava svoj stil izgraditi. Sasvim je normalno da neko vise simpatice jedan bend od drugog. Mogu se kladiti da bi bile nenadmasne legende i svima naj da su se medjusobno poubijali i bavili teroristickim aktima. To je valjda vise vazno...
Nego nemoj previse zapostavljati power metal bendove, ima genijalnih predstavnika koji ne zasluzuje da se mimoidju. Daj im sanse.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 12. 2002. 02:17 
Offline

Joined: 11. 07. 2002. 14:30
Posts: 64
sqo wrote:
Onak, fakat ste se ponizili i to je jadno. Jesam li ja kaj srala o vasim blackerima da ne valjaju i da su bezvezni?


mhm! ovaj, napisala si da kad je Cof harao, kao, gdje je bio "nas" Mayhem...mislim, ono, JEBIGA! dalje si napisala da nije tu rijec o najjacim nego o onim koji su zaceli tu vrstu muzike....eej, razmisli malo...
btw, ko ti namece svoj ukus? slusaj sta hoces, boli me... ja samo kazem da nije tacno ono sta si rekla... a nisam reko nista lose o Cof-u (i ja ih poslusam), reko sam samo da su bendovi kao sto cu Mayhem i Burzum pravi Black metal.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 12. 2002. 14:13 
Offline
User avatar

Joined: 08. 12. 2002. 10:47
Posts: 589
Location: Kragujevac, Srbija i Crna Gora
Paradise Lost i Nightwish su najbolji uz naravno Maiden i Black Sabbath. Da ne zaboravim Stratovarius, Blind Guardian, Halloween itd.
Jel` slusao neko Heavenly? Oni su noviji bend imaju samo dva albuma. Ja imam prvi i mogu da kazem da je sjajan. Sviraju neku vrst power metala a cini mi se da je i Kai Hansen gostovao na njihovom albumu. Ako znate nesto vise o njima javite se.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 365 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group