Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 17:15

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 138 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next
Author Message
 Post subject: metal muzicari i imidz
PostPosted: 16. 06. 2003. 12:35 
Offline
User avatar

Joined: 20. 05. 2003. 17:53
Posts: 54
sve mi se vise cini da bi bio cijenjen muzicar moras imati hrpu tetovaza, pirsinga i drugih vragova, obavezno ofarban u crno. jos ako si u ekstremnijim vodama, onda je tu i neizostavni pentagram, tacnije hrpa njih. a dobro dodju i obrnuti krstovi.
meni su ovi ljudi robovi imidza, a sto je gore ljudima su cool zbog toga. mnogi fanovi tek u drugi plan stavljaju sposobnost i znanje tog muzicara, nek on samo metalski izgleda morbidno.
prvenstveno gledam na to sta taj covjek zna i moze. a to da li je u crnom, bijelom ili nekoj drugoj boji apsolutno me ne zanima. istina, prirodnost vise cijenim, a ne neko tamo pretvaranje na stageu
sta vi mislite po ovom pitanju?
da li je stvarno danasnjim muzicarima i "muzicarima" prvenstveno stalo da "cool" izgledaju? i koliko daju paznje imidz? po meni previse, a premalo rade na muzici...
zar im nije bolje da daju lovu na instrumente i opremu da bi bili sto bolji i kvalitetniji, nego na gluposti kao sto su specijalna heavy odjeca, farbanja, tetovaze i ostale gluposti? dobro, mozda neki imaju viska para :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 06. 2003. 13:20 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 06. 2002. 00:23
Posts: 1711
Location: Visoko, BiH
Naravno vaznije je kako oni pjevaju i sviraju, ali mi je draze vidjeti bendove kad su nasminakni, ofarbani, tetovirani, nose razne pojaseve, narukvice, lance itd...

Naprimjer In Flames su se obukli u bijelo i cover albuma je bijel. Prva zapazanj dosta metalaca "vidi ih obuli se u bijelo sad su nu-metal".
A ustvari su izdali dosad svoj najbolji album bar meni je Reroute To Remain fenomenalan album.

Tu je i Lost Horizno imaju odlicnu muziku a i image im je jedan od boljih u metalu pogledajte njihove slike.

Posebno bih izdvojio Dimmu Borgir kako se oblace na sceni odlicno izgledaju.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 06. 2003. 14:02 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
istina, mnogo tofga se pridodaje imidžu. u black metal sceni je u uobičajea pojava šminkanja u bijelo s crnim segmenitma jer je to dio filozofije black metala prema kojoj ti ljudi žele imati čim manje sličnosti sa čovječanstvom jer ga mrze...

ipak, neka isfuravanja s obrnutim križevima itd. su glupa. ona su ok ako ljudi zbilja slijede tu filozofiju/religiju sotonizma, ali nisu ako nose obrnuti križ a u sljedećem trenutku (npr. pred prijateljima/roditeljima/tkoznakjim) ga skidaju.

da zaključim, puno je šminke i u metal sceni... zato je najbolje slušati glazbu i pustiti imidže da idu svojim putevima...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 06. 2003. 14:51 
Offline
User avatar

Joined: 05. 06. 2003. 01:00
Posts: 28
Location: BIH, Mostar
ona su ok ako ljudi zbilja slijede tu filozofiju/religiju sotonizma, ali nisu ako nose obrnuti križ a u sljedeæem trenutku (npr. pred prijateljima/roditeljima/tkoznakjim) ga skidaju.



zar je to religija?! Bibliju napisao neki kreten iz San Francisca ako se ne varam... Za mene je religija krscanstvo, islam, budizam i ostale velike religije a ne ovo... cuj religija


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 06. 2003. 15:01 
Offline
User avatar

Joined: 01. 05. 2003. 02:34
Posts: 1667
ispravak netočnog navoda: sekta. zadovoljan?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 06. 2003. 15:27 
Offline

Joined: 25. 05. 2003. 21:48
Posts: 103
Location: Zadar
ihti wrote:
Naprimjer In Flames su se obukli u bijelo i cover albuma je bijel. Prva zapazanj dosta metalaca "vidi ih obuli se u bijelo sad su nu-metal"


LOL tako je i vecina mojih prijatelja regirala...kao vidi ih,u bijelom su,koji su to sminkeri...cccc.... :roll:

Meni je isto draze kad clanovi benda imaju sve te svoje accessories na stageu sa sobom,ali nemam nista protiv da sad budu i u nekoj normalnoj robi,pa sto,i oni su samo ljudi. A to neki poput mog decka ne kuze,nego npr kad se neki metalac iz naseg drustva obuce malo ne-metalskije onda on popizdi i prigovara da kakav je to metalac....ma daj.... :|


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 06. 2003. 15:36 
Offline
User avatar

Joined: 04. 05. 2003. 22:49
Posts: 63
Location: The void...
Dobra tema,cestitam mirso,tvoje su najbolje.Meni je sav taj metal imid tako stereotipan.Ako sam metalac moram izgledati tako i tako.Bezveze,totalni off.Zar je bitno kako ko izgleda.Do juce su me raja zajebavala da izgledam vise kao metalac nego kao panker(slusam punk inace,ali preferiram crnu boju odjece) :shock: :x


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 06. 2003. 15:39 
Offline

Joined: 25. 05. 2003. 21:48
Posts: 103
Location: Zadar
Frost wrote:
Do juce su me raja zajebavala da izgledam vise kao metalac nego kao panker(slusam punk inace,ali preferiram crnu boju odjece) :shock: :x


LOL a mene obrnuto,slusam metal ALI kao ono,nemam dugu kosu,vec malo duzu kratku,crvenu i rasucpanu-natapiranu.I ja sam kao punker. :|
(don't get me wrong,slusam ja i punk,samo mi je metal ipak na prvom mjestu)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 06. 2003. 18:17 
Offline
User avatar

Joined: 08. 12. 2002. 10:47
Posts: 589
Location: Kragujevac, Srbija i Crna Gora
Ja volim kad se muzicari oblace u skladu sa onim sto sviraju. Npr. neka metalka peva u zestokom bendu, sviraju brzo, beskompromisno, a ona stoji i peva u roze haljini na tufnice :? . Ili neki punker peva protiv kapitalizma, biznismena itd. i obuce ispeglano odelo sa kravatom itd.
Tj. imidz mora biti u skladu s muzikom.
Naravno muzika je najvaznija i ne treba preterivati sa nekim sminkanjem i opterecivati se izgledom.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 06. 2003. 18:22 
Offline
User avatar

Joined: 01. 04. 2003. 21:38
Posts: 750
Location: GB
imdiz ko imidz jebes to
:twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: metal muzicari i imidz
PostPosted: 16. 06. 2003. 19:30 
Offline

Joined: 08. 07. 2002. 08:38
Posts: 54
Mirso wrote:
sve mi se vise cini da bi bio cijenjen muzicar moras imati hrpu tetovaza, pirsinga i drugih vragova, obavezno ofarban u crno. jos ako si u ekstremnijim vodama, onda je tu i neizostavni pentagram, tacnije hrpa njih. a dobro dodju i obrnuti krstovi.
meni su ovi ljudi robovi imidza, a sto je gore ljudima su cool zbog toga. mnogi fanovi tek u drugi plan stavljaju sposobnost i znanje tog muzicara, nek on samo metalski izgleda morbidno.
prvenstveno gledam na to sta taj covjek zna i moze. a to da li je u crnom, bijelom ili nekoj drugoj boji apsolutno me ne zanima. istina, prirodnost vise cijenim, a ne neko tamo pretvaranje na stageu
sta vi mislite po ovom pitanju?
da li je stvarno danasnjim muzicarima i "muzicarima" prvenstveno stalo da "cool" izgledaju? i koliko daju paznje imidz? po meni previse, a premalo rade na muzici...
zar im nije bolje da daju lovu na instrumente i opremu da bi bili sto bolji i kvalitetniji, nego na gluposti kao sto su specijalna heavy odjeca, farbanja, tetovaze i ostale gluposti? dobro, mozda neki imaju viska para :roll:


Meni jedino sto je dobro vidjeti kod metalca je da ima dugu kosu, to mi ludnica. Najvaznije od svega je to da je on pravi metalac, tj. da se razumije stvarno u tu muziku, zna cijeniti kvalitet neke grupe. Izgled vara! Ja sam se u to stvarno uvjerila. Vidjela sam masu frajera sa recimo dugom kosom, oblacenja kao metalci a ovamo ojha... po mom misljenju uopste nije toliko vazno oblacenje, najvaznije je kao sto rekoh da je ta osoba stvarno dobar muzicar, da znaju svirati itd...

Znam da mnogi smatraju da ako slusas metal, moras odmah i da se drogiras, da si sotonista, da si pun tetovaza, da nemaju nikakvog obrazovanja itd... i ovdje je lista duga. Uopste nije tako.

Vazno je da covjek bude ono sto jeste a ne sto bi drugi zeljeli da budes. Ma koliko god pokusavao biti ono sto nisi, neces uspjeti. Covjek se odaje ne nekim sitnicama koje sam nikako ne moze uociti a koje su u ocima drugih osoba i te kako vidljive, zato ne treba glumiti ono sto se nije.

Ja se licno oblacim i hippie, i kao metalka i normalno, sve zavisi od situacije. Nikad se nisam zamarala time sta ce drugi reci, neka kazu sta hoce.

Isto recimo frajere koji se oblace cudno, koji su previse istetovirani smatraju pojedini ludjacima, nenormalnima a ne znaju da te osobe mogu biti divna stvorenja, pravi prijatelji.

Ja samo mogu reci jedno, nikad ne osudjuj covjeka po izgledu, nego prvo nekoga upoznaj pa sudi. Auuuuuu, jesam ozbiljna :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 06. 2003. 23:08 
Offline
User avatar

Joined: 04. 12. 2002. 17:21
Posts: 1672
Location: naslonjač
eddie gunner wrote:
imdiz ko imidz jebes to
:twisted:


Yap :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: metal muzicari i imidz
PostPosted: 16. 06. 2003. 23:34 
Offline

Joined: 25. 05. 2003. 21:48
Posts: 103
Location: Zadar
Irena wrote:
Znam da mnogi smatraju da ako slusas metal, moras odmah i da se drogiras, da si sotonista, da si pun tetovaza, da nemaju nikakvog obrazovanja itd... i ovdje je lista duga. Uopste nije tako.

Vazno je da covjek bude ono sto jeste a ne sto bi drugi zeljeli da budes. Ma koliko god pokusavao biti ono sto nisi, neces uspjeti. Covjek se odaje ne nekim sitnicama koje sam nikako ne moze uociti a koje su u ocima drugih osoba i te kako vidljive, zato ne treba glumiti ono sto se nije.

Ja samo mogu reci jedno, nikad ne osudjuj covjeka po izgledu, nego prvo nekoga upoznaj pa sudi. Auuuuuu, jesam ozbiljna :wink:


Slazem se 100%! :shock: :D

Najmrze mi je ono,kad mi netko uleti "ti si znaci sotonistica" samo zato jer nosim Borgir/Filth majicu... :? A svasta....

Mene skoro uvijek osudjuju po izgledu,damn,a nemaju pojma kako sam dobra osoba....i jos preosjetljiva,kad mi netko nesto prigovori na racun imidza,kao,vidi ovu kakva je,zar je to zensko,itd. onda se oneraspolozim umjesto da samo odjebem tog kretena i zaboravim sto je rekao. :cry:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 06. 2003. 02:12 
Offline
User avatar

Joined: 30. 05. 2003. 00:37
Posts: 65
Location: Sarajevo/Lukavac
Oponasati druge je totalno bezveze, cak i neke popularne licnosti.Kako se neko moze osjecati opusteno ako se nalazi u tudoj kozi?Nikako.Imidz je dominatna stvar u svakoj umjetnsoti, tako i u muzici jer muzicari uvijek traze sto vise nacina da bi se razlikovali od drugih i da bi izgledali sto originalnije, no to nije uvijek ispravno.Tako su neki svojim imidzom dali totalno pogresnu sliku o metalu, posebno blackeri.Nemam nista protiv bilo kakvog nacina odijevanja, samo ponekad me takve stvari nerviraju i cine mi se smijesnim, jer uvijek nakon nekog vremena svako sebi kaze:"Pa sta sam je zaista time htio?"Ma nije to nista strasno sve dok se odnosi na odijevanje, ali na ponasanje mi ne ide bas u glavu.Ponasati se destruktivno i trovati se nikako nije pokazatelj posebnosti i originalnosti nego slabosti i neosvijestenosti.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: metal muzicari i imidz
PostPosted: 17. 06. 2003. 12:20 
Offline

Joined: 08. 07. 2002. 08:38
Posts: 54
Krypton wrote:
Irena wrote:
Znam da mnogi smatraju da ako slusas metal, moras odmah i da se drogiras, da si sotonista, da si pun tetovaza, da nemaju nikakvog obrazovanja itd... i ovdje je lista duga. Uopste nije tako.

Vazno je da covjek bude ono sto jeste a ne sto bi drugi zeljeli da budes. Ma koliko god pokusavao biti ono sto nisi, neces uspjeti. Covjek se odaje ne nekim sitnicama koje sam nikako ne moze uociti a koje su u ocima drugih osoba i te kako vidljive, zato ne treba glumiti ono sto se nije.

Ja samo mogu reci jedno, nikad ne osudjuj covjeka po izgledu, nego prvo nekoga upoznaj pa sudi. Auuuuuu, jesam ozbiljna :wink:


Slazem se 100%! :shock: :D

Najmrze mi je ono,kad mi netko uleti "ti si znaci sotonistica" samo zato jer nosim Borgir/Filth majicu... :? A svasta....

Mene skoro uvijek osudjuju po izgledu,damn,a nemaju pojma kako sam dobra osoba....i jos preosjetljiva,kad mi netko nesto prigovori na racun imidza,kao,vidi ovu kakva je,zar je to zensko,itd. onda se oneraspolozim umjesto da samo odjebem tog kretena i zaboravim sto je rekao. :cry:


Ma boli te briga. Ti imas svoj stil, ko te voli, voli a ko ne, ne zna sta gubi!! :wink:

Cuvaj se i nedaj se!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: metal muzicari i imidz
PostPosted: 08. 03. 2009. 15:30 
joj kinderluka :lol: :lol:


Top
  
 
 Post subject: Re: metal muzicari i imidz
PostPosted: 08. 03. 2009. 16:54 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
Iskopa temu iz naftalina, hahaha.
A vidim da nisam ni ja ostavila nikakav komentar ovdje. :mrgreen:
Džaba sve, ja volim vidjet corpse-paint, killere, džidže-midže, Dimmu Borgir :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: metal muzicari i imidz
PostPosted: 08. 03. 2009. 18:01 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
Kad smo kod imidža,Pero Defformero ima najjjači stil :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: metal muzicari i imidz
PostPosted: 08. 03. 2009. 18:25 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Imidz ide uz muziku, nacin zivota, kako god hoces vec..

Mrzim bendove koji sviraju metal pa kakav god on bio, a da likovi izgledom veze nemaju s tim..isto i za punk, hc, rock, ebm, etc. mislim..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: metal muzicari i imidz
PostPosted: 09. 03. 2009. 21:04 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
neznam, men nebitno, al slazem se za PERU, to se zove imidj :mrgreen:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 138 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group