Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 19. 04. 2024. 20:20

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 106 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: ROK TRAJANJA METALA
PostPosted: 13. 12. 2006. 16:21 
Offline
User avatar

Joined: 08. 11. 2006. 01:42
Posts: 597
Location: Belpaese
Nesto kontam, da li vi mislite da ce metal uvijek biti dio vaseg zivota?
Ono:dolazi vam sin kuci, sav veseo, kaze: “Babo, babo dobio sam 5 iz matematike!” A vi njemu: “Ama jebo ga Bog, jesam li ti fino rek’o da skines prve 3 stvari sa Leprosy-ja?! Sta ti mislis da sam platio hiljadarku za onu gitaru da bi ti ucio matematiku?!” Pa udri po glavi... :lol:
Ili ipak mislite da to sve nekad mora da izblijedi? :?
Ja licno smatram da cu uvijek ovu muziku furat’, jer adrenalin koji mi daju neke pjesme ili emocije koje me preplave kad slusam neke druge ne moze nista zamjeniti. Naravno mora se insan nekad i uozbiljiti, nece vise biti tol’ko hodanja po koncertima, spavanja po zeljeznickim stanicama, pijancenja i slicno, ali uprkos tome muzicki ukusi mogu ostati isti kao i u mladim danima.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 12. 2006. 17:51 
Offline
User avatar

Joined: 18. 03. 2006. 22:43
Posts: 453
Location: Wien/Brcko/Delta Quadrant
slusat cu metal dok cujem...... a da bi vjecno sluso metal, moras slusat malo i neke druge stvari, jer bilo je mnogo, mnogo slucajeva gdje se pojavi metalac koji odjednom pocne slusat techno ili rap i kaze da je metal-faza iza njega...... naravno, ako svaki dan godinama slusas iskljucivo samo death metal, dozivjet ces neprijatan rezultat.

i kad slusas metal trebas slusat razne vrste metala. ja poznajem ovdje jednog svabu (nije jedini) koji samo slusa black metal i nista vise. vec imam sliku sta ce otprilike slusat za 5 godina.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 12. 2006. 17:56 
Offline
User avatar

Joined: 04. 08. 2006. 13:43
Posts: 69
Location: Bihac
da treba raznolikog metala slusati.
ja slusam od folk blacka,power,progresive,heavy,djelimicno death.

kako se kome svidja.
mada ja nerazumijem ljude koji slusaju samo 1 tip metala.
meni bi to postalo dosadno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ROK TRAJANJA METALA
PostPosted: 13. 12. 2006. 18:13 
Offline

Joined: 26. 07. 2004. 12:54
Posts: 2790
Hapa wrote:
Nesto kontam, da li vi mislite da ce metal uvijek biti dio vaseg zivota?
Ono:dolazi vam sin kuci, sav veseo, kaze: “Babo, babo dobio sam 5 iz matematike!” A vi njemu: “Ama jebo ga Bog, jesam li ti fino rek’o da skines prve 3 stvari sa Leprosy-ja?! Sta ti mislis da sam platio hiljadarku za onu gitaru da bi ti ucio matematiku?!” Pa udri po glavi... :lol:
Ili ipak mislite da to sve nekad mora da izblijedi? :?


ako je ovo metal odma mogu rec da nikad i nisam bio dio toga i drago mi je da nisam metalac nit cu ikad biti...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 12. 2006. 19:15 
Offline
User avatar

Joined: 16. 06. 2004. 15:27
Posts: 770
boli me kurac za metal...da ima sta bolje ne bi ga ni sluso


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 12. 2006. 19:21 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 15:20
Posts: 505
Location: kraljevina Bosna
mah... tako i ja kombinujem
najvise slusam black

E da,.... slusajte i sevdah da malo odmorite usi :D ;) (ozbiljno vam kazem)


Last edited by nachTar on 13. 02. 2008. 03:52, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 12. 2006. 20:03 
Offline
User avatar

Joined: 08. 11. 2006. 01:42
Posts: 597
Location: Belpaese
DoMa wrote:
boli me kurac za metal...da ima sta bolje ne bi ga ni sluso


Daleko najbolji odgovor koji sam procitao u mjesec dana postojanja na forumu.. :lol:
@khasma: e jebi ga sad, valjda si skont'o da je zajebancija... Kad bi se neko stvarno ponasao kak' sam ja napisao trebalo bi ga odmah u zatvor. I to u celiju zajedno sa 2 crnca koji obozavaju raju kojoj ispada sapun...

I slazem se da treba svasta slusati, kod mene je glavno da je rock, ostale pravce bas i ne volim, ali srecom ovaj je dovoljno sirok, tako da se uvijek moze cuti nesto novo...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 12. 2006. 20:59 
vise od polovice metalaca to za nekoliko yahrova nece biti.ja sam jos uvijek klinac ali ipak mislim da me je metal zauvijek uzeo k sebi.ja mislim da niko ne moze slusat jedan pravac metala i ostat metalac zauvijek.ja slusam najvise thrash ali za sebe volim rec da slusam od Rammsteina do Vital remainsa.dakle jako puno zanrova (sve osim goth i black).velike su sanse da ces zauvijek ostati metalac ako osnujes neki bend.kontate sta hocu rec.


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 12. 2006. 21:08 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
DoMa wrote:
boli me kurac za metal...da ima sta bolje ne bi ga ni sluso


Hapa was right - daleko najbolji odgovor, nakon jebeš metal 8)


SODOM wrote:
vise od polovice metalaca to za nekoliko yahrova nece biti.ja sam jos uvijek klinac ali ipak mislim da me je metal zauvijek uzeo k sebi.ja mislim da niko ne moze slusat jedan pravac metala i ostat metalac zauvijek.ja slusam najvise thrash ali za sebe volim rec da slusam od Rammsteina do Vital remainsa.dakle jako puno zanrova (sve osim goth i black).velike su sanse da ces zauvijek ostati metalac ako osnujes neki bend.kontate sta hocu rec.


nadaj se da će te dragi bog uzet sebi.


Ej raja, jebo vas metal :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ROK TRAJANJA METALA
PostPosted: 13. 12. 2006. 21:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
Khasma wrote:
Hapa wrote:
Nesto kontam, da li vi mislite da ce metal uvijek biti dio vaseg zivota?
Ono:dolazi vam sin kuci, sav veseo, kaze: “Babo, babo dobio sam 5 iz matematike!” A vi njemu: “Ama jebo ga Bog, jesam li ti fino rek’o da skines prve 3 stvari sa Leprosy-ja?! Sta ti mislis da sam platio hiljadarku za onu gitaru da bi ti ucio matematiku?!” Pa udri po glavi... :lol:
Ili ipak mislite da to sve nekad mora da izblijedi? :?


ako je ovo metal odma mogu rec da nikad i nisam bio dio toga i drago mi je da nisam metalac nit cu ikad biti...



8)


Neka te Allah nagradi najvećom mogućom nagradom sine :D

Al metal ti je uistinu biti gluplji i naivniji od većine ljudi i to nazivati nonkomformizmom, misliti da razmišljaš drugačije od ostalih, misliti da se ponašaš drugačije, i misliti da si drugačiji od ostalih, ilitiga bolji. dakle, metalac samo u mislima postoji :D

a Å¡to volim ovu logiku :P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 12. 2006. 22:00 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Pitanje je plafon 8)
Nemam pojma koliko dugo ce me ovo picit, al pretpostavljam sto vise pricam o toj svojoj ljubavi brze ce me proci. Zato drzim jezik za zubima i slusam dok mi usi podnose :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 12. 2006. 22:02 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
sto se mene tice, slusacu ga dok mi ne dojadi......


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 12. 2006. 18:25 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2003. 17:43
Posts: 1245
Location: Infuriated Heaven
kao prvo - ne slusam samo metal - uglavnom da, ali nikad samo metal - ima tu i klasicne muzike, stari rock, neki psihodelinci /ajmo reci/ tehno, i da ne duljim sve ono sto smatram dobrom muzikom - a posto kvalitet ne moze da izblijedi /barem ne kako ja to shvatam/ onda mislim da cu ostati dosljedna sebi...stvar je u tome da svako na razlicit nacin percipira metal - svako 'zivi svoj metal' i u skladu sa tim ce 'taj metal da umre'...nekome za par godina - nekome kada i on sam umre hehe :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 12. 2006. 20:15 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Odgovorila sam u odnosu na metal, nismo ulazili u to sta se slusa. Inace, ne slusam ni ja iskljucivo metal, ali ne ni puno drugacije stvari. Uglavnom one srodne :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ROK TRAJANJA METALA
PostPosted: 15. 12. 2006. 00:54 
Offline
User avatar

Joined: 25. 01. 2005. 04:20
Posts: 716
Location: Zrenjanin,Srbija
Hapa wrote:
Nesto kontam, da li vi mislite da ce metal uvijek biti dio vaseg zivota?

Mog 'oce :)

('cause) Metal is forever (and ever,and ever...) :D
(by Primal Fear) 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 12. 2006. 14:00 
Offline
User avatar

Joined: 09. 10. 2003. 18:31
Posts: 998
Location: Mosh pit
SODOM wrote:
vise od polovice metalaca to za nekoliko yahrova nece biti.ja sam jos uvijek klinac ali ipak mislim da me je metal zauvijek uzeo k sebi.ja mislim da niko ne moze slusat jedan pravac metala i ostat metalac zauvijek.ja slusam najvise thrash ali za sebe volim rec da slusam od Rammsteina do Vital remainsa.dakle jako puno zanrova (sve osim goth i black).velike su sanse da ces zauvijek ostati metalac ako osnujes neki bend.kontate sta hocu rec.

drago dijete... :lol:

Kod mene nema nekog roka. ne tvrdim da cu ga slusat cijeli zivot, a mozda i hocu, ne znam. sve to zavisi.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 12. 2006. 14:44 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
klasika je zakon zivio PAGANINI i ostala gamad


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 12. 2006. 16:02 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ovisi, kolko je otporan na koroziju. pravi metal se ne da ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 12. 2006. 01:18 
Offline
User avatar

Joined: 27. 09. 2006. 13:19
Posts: 20
Location: At The Heart Of Winter
ma sta ja znam, mogu slusat sve (to jest jer moram u jebenim kaficima glupim) ali metal mi se uvuko pod kožu.
planiram vec kako cu josh nerodjenom djetetu kupit prve martinke i odvest ga na prvu svirku.
a vec trazim neki staracki dom gdje cu biti okruzen metalcima (valjda ima negdje u norveskoj).
zamislite ono metal svirka dolazi grupica penzionera u koznjacima, corpse paintom na facama i urlaju"brutal till death!!!" a smrtovnice im vire iz dzepa.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 02. 2007. 02:52 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2006. 01:00
Posts: 100
Location: Huaca Del Sol
Pa dobro metal mi nije prva stvar u zivotu ,pa vjerovatno ce se u mom zivotu zadrzat jos barem 20-tak godina ili dok ne dobijem dijete( sto bi moglo jebote bit uskoro :lol: ).Al metal je jedina muzika koja ima prave fanove ,pa ko slusa metal vjerovatno ga slusa dok moze uzivaz zj. dok ne ostari....
(jesam li za nobelovca) :twisted: :twisted:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 106 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group