Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 02:32

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 261 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 28. 06. 2004. 01:12 
Offline
User avatar

Joined: 01. 04. 2003. 21:38
Posts: 750
Location: GB
Agonize_Lady wrote:
EddieGunner wrote:
Agonize_Lady wrote:
Black§Moon wrote:
meni skroz drag bend, stvarno imaju dobrih balada...
e paige , slusala sam ja mary-lou, odlicna pjesma
a jel iko sluso obradu 'still loving you' ??? :pusac:

noup.na sta lici to? :D


na still loving you :wink: :twisted:


i ja sam to kontala nesto... 8)
al ozbiljno, jel dobra obrada?nekad su obrade bolje od originala...



pa nak i nije losa
mislim da moze da se nade i na kazaa pa pokusaj posto ja vise neam tu pesmu :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 06. 2004. 01:17 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
Hehhehe, ja Gunneru mogu zahvaliti na "Letter To Dana" 8) :wink: Dobri su. Neko spomenu Replicu, jest dobra pjesma fakat.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 06. 2004. 15:37 
Offline
User avatar

Joined: 18. 04. 2004. 17:53
Posts: 1046
Agonize_Lady wrote:
noup.na sta lici to? :D

ma obrada da ne moze biti bolja, meni skroz super...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 06. 2004. 02:10 
Offline
User avatar

Joined: 01. 04. 2004. 00:44
Posts: 815
Location: on my throne in Minas Morgul
obrada 'still loving you'...naravno da sam slusala,haus zvuci...tony se bas potrudio.....ja se ISKRENO nadam da ce im next album biti wow,jer ih fakat volim,ne bih podnijela razocarenje...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 06. 2004. 10:54 
Offline
User avatar

Joined: 18. 11. 2003. 14:53
Posts: 3446
Location: 21.02.2009
Ja posluso samo par stvari ovog benda...UPS VIDI JA NA POWER METAL TOPICU :lol: :lol:
uglavnom, kao sto rekoh, samo nekoliko stvari ali ono sto cuh...ja uzasa majko mila!!! mozda i nije sve tako odvratno, neznam, volio bih cuti jedan cijeli album i onda suditi..no sumnjam da cu imati to od koga nabaviti.

uglavnom hocu reci kako me fakat cudi, da ovakvi bendovi dobiju ovoliko postova a neki thrash klasici u rubrici thrash nemaju ni po jedan odgovor! What the Fuck? Oh well, ocigledno sam ja stari prdonja cije je vrijeme proslo, zajedno sa thrashom. :( Ali eto, ponovo mi krivo jebiga, sta cu...gledam Heathen topic sa jednim odgovorm i Sonatu sa dvaest. I kontam koji se kurac desava u metal svijetu...ljudi znate sta je Heathen za Sonatu...Ko Bec za Cajnice!!

No hard feelings....samo reko malo da se osvrnem na ovo. A vi slusajte sto vam volja...mozda su i mene tako gledali oni hard rockeri kad sam pocinjo slusati metallicu, voivod i anthrax..i kontali ja kretena a ne zna koliko je dobar Judas i ac/dc! Samo jebemu mater ja se danas pravo naslusam oba benda i postujem te stare rokere.

Eto zivjela Sonata Arctica i slicni bendovi!! :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 06. 2004. 11:34 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
O Uriel, da te ne znam, rekla bih da imas 50 i kusur godina :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 06. 2004. 11:41 
Offline
User avatar

Joined: 18. 11. 2003. 14:53
Posts: 3446
Location: 21.02.2009
kad ono tinejdzer koji se lozi na brutal death metal sa milijon pristica po licu i tek izraslom bradom!! :lol: :lol:

Arijo moja thrash metal je moja Sonata Arctica, thrash metal je moj Korn i thrash metal je moj Killswitch Engage! kuzis? Ne moram imati 50 za to, neslusam jebene Bitlse, ali biti blize tridesetim je vec dovoljno. kuzis? :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 06. 2004. 11:55 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2002. 12:13
Posts: 1309
Location: Sanctuary
Ma taj komentar se uopce nije odnosio na ono sto ti slusas, imas zajebane djece koja slusaju sve sto i stariji metalci, kao i "velikih metalaca" koji slusaju brutal death pa na prvoj narodnjackoj svirci odu da gledaju kako pjevaljka vrti guzom :) Ali nacin na koji ti govoris je onaj tipa "imam toliko godina da sam vidio SVE sto postoji i izabrao sam jedino ispravno, a ova djeca ce tek da uce". That's it, isto k'o da si dedo od 100 godina pa savjetujes unuke. (vidis, sad smo s 50 skocili na 100 :lol: :wink: )


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 06. 2004. 13:32 
Offline
User avatar

Joined: 18. 11. 2003. 14:53
Posts: 3446
Location: 21.02.2009
aha ok onda. Eto ja sam onda Dedo! mrak ideja za novi nick!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 06. 2004. 21:49 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2004. 22:00
Posts: 1095
Location: dark water
Uriel wrote:
Ja posluso samo par stvari ovog benda...UPS VIDI JA NA POWER METAL TOPICU :lol: :lol:
uglavnom, kao sto rekoh, samo nekoliko stvari ali ono sto cuh...ja uzasa majko mila!!! mozda i nije sve tako odvratno, neznam, volio bih cuti jedan cijeli album i onda suditi..no sumnjam da cu imati to od koga nabaviti.

uglavnom hocu reci kako me fakat cudi, da ovakvi bendovi dobiju ovoliko postova a neki thrash klasici u rubrici thrash nemaju ni po jedan odgovor! What the Fuck? Oh well, ocigledno sam ja stari prdonja cije je vrijeme proslo, zajedno sa thrashom. :( Ali eto, ponovo mi krivo jebiga, sta cu...gledam Heathen topic sa jednim odgovorm i Sonatu sa dvaest. I kontam koji se kurac desava u metal svijetu...ljudi znate sta je Heathen za Sonatu...Ko Bec za Cajnice!!

No hard feelings....samo reko malo da se osvrnem na ovo. A vi slusajte sto vam volja...mozda su i mene tako gledali oni hard rockeri kad sam pocinjo slusati metallicu, voivod i anthrax..i kontali ja kretena a ne zna koliko je dobar Judas i ac/dc! Samo jebemu mater ja se danas pravo naslusam oba benda i postujem te stare rokere.

Eto zivjela Sonata Arctica i slicni bendovi!! :oops:


Da li si ikada cuo za onu "o ukusima se ne raspravlja"
Ok, ne gotivis power, ok tvoje misljenje je da je Sonata fuj, ALI mrvica tolerancije bi dobro dosla. Ne moras ni slusati ni voljeti Sonatu, ali postuj to sto je drugi vole i slusaju. Zasto su svi poklonici deatha i trasha kivni na poklonike powera i progressive??? Cisto sumnjam da je iko od raje koja slusa power dosao i pljuvao po npr. Morbid Angel. MUzika je subjektivna stvar, ali postujmo tudje ukuse :roll: :roll: :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 06. 2004. 10:22 
Offline
User avatar

Joined: 18. 11. 2003. 14:53
Posts: 3446
Location: 21.02.2009
Ma u pravu si totalno, svakom njegovo, nek slusaju raja sta ih volja. Gledaj, i ja isto volim cuti puno power metal grupa, ali eto sonata me bas nesto nije odusevila, jebiga. No ko sto svi vole reci ne raspravlja se o tome. Hajd dobro. Jeidni trn u oku mi je progresiva...koju ja nikada necu ni trpati u metal, jer 50% prog bendova nije vidilo metala!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 06. 2004. 13:55 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Pa jest to tacno za progresivu, pola ovih prog 'metal' bendova ide vise na prog rock nego na metal (tu bi ja cak svrsto i Dream Theater), al sto ne znaci da ne valjaju :) al hocu samo da kazem da ime mozda nije prikladno muzici, iako je to najmanje bitno :) A tu su uvijek pravi prog metal bendovi tipa symphony x, evergrey ili artension zbog kojih i postoji ovaj zanr :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 06. 2004. 14:10 
Offline
User avatar

Joined: 18. 11. 2003. 14:53
Posts: 3446
Location: 21.02.2009
Elektron wrote:
Pa jest to tacno za progresivu, pola ovih prog 'metal' bendova ide vise na prog rock nego na metal (tu bi ja cak svrsto i Dream Theater), al sto ne znaci da ne valjaju :) al hocu samo da kazem da ime mozda nije prikladno muzici, iako je to najmanje bitno :) A tu su uvijek pravi prog metal bendovi tipa symphony x, evergrey ili artension zbog kojih i postoji ovaj zanr :)


Bravo!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 06. 2004. 14:10 
Offline
User avatar

Joined: 18. 11. 2003. 14:53
Posts: 3446
Location: 21.02.2009
No ovo je ipak tema o sonati...ja je negumo i vozdra!!!

Proljev sine?
Ne hvala!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 06. 2004. 14:52 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Quote:
Pa jest to tacno za progresivu, pola ovih prog 'metal' bendova ide vise na prog rock nego na metal (tu bi ja cak svrsto i Dream Theater), al sto ne znaci da ne valjaju al hocu samo da kazem da ime mozda nije prikladno muzici, iako je to najmanje bitno A tu su uvijek pravi prog metal bendovi tipa symphony x, evergrey ili artension zbog kojih i postoji ovaj zanr

U sustini se slazem. Kljuc je u tome da naziv zanra nije adekvatan. Death je bio triput progresivnij band od evergrey-a, al kao sto vec rece, nije bitno. Sredinom osamedsetih par bandova je oslanjajuci se na NWOBHM i par prog rock bandova unijelo nesto novo u zvuk i time dobili epitet progressive i definisali ono sto ce se kasnije tako nazivati. Malo ih je koji konstantno mjenjaju zvuk(recimo DT al oni postaju regressive :p ) i opravdavaju naziv mada meni ne smeta nedostatak orginalnosti ukoliko je konacni produkt slusljiv.


Sonata? Ma nije lose al nekako previse sladunjavo za moj ukus. Ne sjecam se kad sam zadnji put slusao.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 07. 2004. 04:16 
Offline
User avatar

Joined: 16. 05. 2003. 14:17
Posts: 318
Location: In your strange and misty eyes
Sonata je predobar bend..Naj albumi:Silence,Succesor...a pjesme: The power of one,The end of this chapter,I want out (helloween cover), Still loving you (scorpions cover)...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 07. 2004. 18:32 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
skinuo sam jednu stvar s neta...
i požalio, šteta impulsa i vremena utrošenih za taj škart. bajata roba.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 07. 2004. 00:11 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
El Foxinho wrote:
skinuo sam jednu stvar s neta...
i požalio, šteta impulsa i vremena utrošenih za taj škart. bajata roba.


kakve krvnicke rijeci za takav bend.no dobro, svako ima svoj ukus...koju si pjesmu skinuo?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 07. 2004. 11:35 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
nemam pojma, neki wolf se spominjao.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 07. 2004. 16:03 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 06. 2002. 10:38
Posts: 1218
Location: Visoko, BiH
sad u augustu izlazi novi sonatin album.. reckoning night se zove cini mi se..


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 261 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group