Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 12:07

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 49 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Angra
PostPosted: 27. 03. 2003. 23:19 
Offline
User avatar

Joined: 08. 12. 2002. 10:47
Posts: 589
Location: Kragujevac, Srbija i Crna Gora
Fantastican Brazilski power bend u kome je pevao jedan od najboljih vokala danasnjice André Matos (nazalost posle Fireworks je otisao iz grupe)

Jeste li culi?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 03. 2003. 12:22 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
cuo sam samo fireworks pa nisam previse upoznat ali ako su im ostali albumi kao ovo smece onda stvarno jebo vas ovaj bend :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Angra
PostPosted: 28. 03. 2003. 23:03 
Offline
User avatar

Joined: 13. 07. 2002. 08:30
Posts: 959
Location: Krapina, Hrvatska
Mr. Brownstone wrote:
Fantastican Brazilski power bend u kome je pevao jedan od najboljih vokala danasnjice André Matos (nazalost posle Fireworks je otisao iz grupe)

Jeste li culi?


Nedavno sam dobio album Angels Cry pa nisam puno slušao, ali za ono što sam čuo mogu reći da je dosta dobro.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 03. 2003. 18:31 
Offline
User avatar

Joined: 08. 12. 2002. 10:47
Posts: 589
Location: Kragujevac, Srbija i Crna Gora
Quote:
cuo sam samo fireworks pa nisam previse upoznat ali ako su im ostali albumi kao ovo smece onda stvarno jebo vas ovaj bend


Sta fali Fireworksu? Meni je to najdrazi njihov album (mada verovatno ne i najbolji).


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 04. 2003. 20:11 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
Mr. Brownstone wrote:
Quote:
cuo sam samo fireworks pa nisam previse upoznat ali ako su im ostali albumi kao ovo smece onda stvarno jebo vas ovaj bend


Sta fali Fireworksu? Meni je to najdrazi njihov album (mada verovatno ne i najbolji).


kao sto rekoh pored ovog albuma slusao sam mozda jos svega 5-6 mp3-ica pa nisam bas upucen u cijeli njihov rad ali mogu fireworks ima toooooliko mana
na albumu nema autorskih pjesama da valjaju, gitarski duo je fantastican (bukvalno jedina stvar sto pohvaljujem) ali ostatak benda (ukljucujuci i pjevaca) je kriza, produkcija je uzas
ako vec nisi slusao "Return To Heaven Denied" od Labyrinth-a preporucujem ti ga. I oni se furaju na slican melodicni power\progressive ali razlika izmedju ova dva albuma je nebo i zemlja.
Pa kad presulusas rthd objektivno uporedi albume
uskoro trebam dobiti "Rebirth" pa cu nadam se dobiti nesto siru sliku, ali ako im je i ovaj album govnjiv kao i fireworks onda stvarno vise nemaju nikakvih sansi kod mene


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 04. 2003. 21:52 
Offline
User avatar

Joined: 08. 12. 2002. 10:47
Posts: 589
Location: Kragujevac, Srbija i Crna Gora
Quote:
kao sto rekoh pored ovog albuma slusao sam mozda jos svega 5-6 mp3-ica pa nisam bas upucen u cijeli njihov rad ali mogu fireworks ima toooooliko mana
na albumu nema autorskih pjesama da valjaju, gitarski duo je fantastican (bukvalno jedina stvar sto pohvaljujem) ali ostatak benda (ukljucujuci i pjevaca) je kriza, produkcija je uzas
ako vec nisi slusao "Return To Heaven Denied" od Labyrinth-a preporucujem ti ga. I oni se furaju na slican melodicni power\progressive ali razlika izmedju ova dva albuma je nebo i zemlja.
Pa kad presulusas rthd objektivno uporedi albume
uskoro trebam dobiti "Rebirth" pa cu nadam se dobiti nesto siru sliku, ali ako im je i ovaj album govnjiv kao i fireworks onda stvarno vise nemaju nikakvih sansi kod mene


Mislim da ti Rebirth nije bas pogodan album za ocenjivanje benda jer na njemu nema Matosa i cini mi se jednog gitariste (nisam bas siguran u ovo). OK album, ali jedan od losijih njihovih.
Od Labyrintha sam cuo samo Sons of Thunder i nije los a probacu da nabavim i taj sto si ti pomenuo.
A ako ti se vokal ne svidja onda verovatno i ne mozes mnogo ocekivati od njih jer im je to najjaci deo benda. Ma covek je fenomenalan pevac.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 04. 2003. 22:22 
Offline
User avatar

Joined: 01. 04. 2003. 21:38
Posts: 750
Location: GB
ANGRA je super band imam dosta njihovih stvari na mp3 i nekoliko mpge stvari

stvarno su jedan od najboljih brazilskih bnadova


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 04. 2003. 15:18 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
Mr. Brownstone wrote:
Quote:
kao sto rekoh pored ovog albuma slusao sam mozda jos svega 5-6 mp3-ica pa nisam bas upucen u cijeli njihov rad ali mogu fireworks ima toooooliko mana
na albumu nema autorskih pjesama da valjaju, gitarski duo je fantastican (bukvalno jedina stvar sto pohvaljujem) ali ostatak benda (ukljucujuci i pjevaca) je kriza, produkcija je uzas
ako vec nisi slusao "Return To Heaven Denied" od Labyrinth-a preporucujem ti ga. I oni se furaju na slican melodicni power\progressive ali razlika izmedju ova dva albuma je nebo i zemlja.
Pa kad presulusas rthd objektivno uporedi albume
uskoro trebam dobiti "Rebirth" pa cu nadam se dobiti nesto siru sliku, ali ako im je i ovaj album govnjiv kao i fireworks onda stvarno vise nemaju nikakvih sansi kod mene


Mislim da ti Rebirth nije bas pogodan album za ocenjivanje benda jer na njemu nema Matosa i cini mi se jednog gitariste (nisam bas siguran u ovo). OK album, ali jedan od losijih njihovih.
Od Labyrintha sam cuo samo Sons of Thunder i nije los a probacu da nabavim i taj sto si ti pomenuo.
A ako ti se vokal ne svidja onda verovatno i ne mozes mnogo ocekivati od njih jer im je to najjaci deo benda. Ma covek je fenomenalan pevac.



ma pusti "Sons Of Thunder" - to im je najlosiji materijal
"Return To Heaven Denied" je prava stvar 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 04. 2003. 22:57 
Offline
User avatar

Joined: 08. 12. 2002. 10:47
Posts: 589
Location: Kragujevac, Srbija i Crna Gora
Quote:
ma pusti "Sons Of Thunder" - to im je najlosiji materijal


A jebi ga to mi prvo palo pod ruku. Svideo mi se naziv :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Angra - Hunters And Prey
PostPosted: 18. 04. 2003. 14:11 
Offline
User avatar

Joined: 15. 04. 2003. 23:45
Posts: 13
Location: Mostar
Odlican album , sve pjesme su zakon. Obradili su Genesis - Mama , matos fenomalno doziva mamu :). Svakako jedan od najboljih njihovih albuma , a svaki mi je dobar :) ANGRA RULES !!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 04. 2003. 16:35 
Offline
User avatar

Joined: 08. 12. 2002. 10:47
Posts: 589
Location: Kragujevac, Srbija i Crna Gora
Nisam ga jos nabavio. Verujem da je dobar samo te moram ispraviti. Pevac Angre je sada Edu Falaschi posto je André Matos napustio bend posle Fireworks-a


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 04. 2003. 16:49 
Offline
User avatar

Joined: 15. 04. 2003. 23:45
Posts: 13
Location: Mostar
Moja greska sa Matosom :) Al zato covjek razara u grupi Shaman , svakako i to nabavi ako budesh bio u prilici ...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 06. 2004. 05:25 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
angra je odlicna a angels cry mi je sjajan pogotovo prve dvije...unfinished allegro i carry on se tako dobe uklapaju...najezim se kad ovo poslusam...:D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 06. 2004. 16:51 
Offline
User avatar

Joined: 29. 12. 2002. 20:30
Posts: 2373
Location: Tuzla
angra je rica za sebe.
mislim, odlican bend u svakom pogledu :).
nekad imam osjecaj da slusam theater od njih, al to nije lose, to je jako dobro... :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 06. 2004. 13:10 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Odlican band....imam 6 albuma.Nekako mi najvise lezi Angels Cry.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 06. 2004. 19:03 
Offline
User avatar

Joined: 01. 04. 2003. 21:38
Posts: 750
Location: GB
he eh takodze mi se svida i shamanov band tj njegov solo projekt :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 07. 2004. 16:07 
Offline
User avatar

Joined: 16. 06. 2004. 15:27
Posts: 770
predobar bend
fireworks daleko najgori
angels cry, holy land, rebirth to bi bio moj redosljed


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 07. 2004. 20:51 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
Sta ja znam, meni ova nova postava puno vise lezi, tako da mi je rebirth najbolji album a et trenutno sam u iscekivanju ovog novog 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Angra
PostPosted: 26. 08. 2004. 12:50 
Offline
User avatar

Joined: 30. 01. 2004. 15:10
Posts: 1737
Location: Tuzla
E znam da su bile nekad prije teme vezane za angru al et reko da otvorim novu :)

'Nova' Angra mi je jedan od drazih power/prog bendova koji postoje i stvarno obozavam album Rebirth, koji je jedini full album u ovom sastavu, al postoji jos i onaj ko EP: Hunters and Prey, koji je isto solidan album.
Temu sam ustvari postavio posto sam cuo da je zavrsen sa snimanjem i novi album, Temple of Shadows i treba da bude izdat uskoro i jedva cekam da to cujem 8)

p.s. stara angra mi nije nista posebno, postoji par pjesama koje nisu lose, al me najcesce iritiro glas Matos-a, novi pjevac mi vise odgovara iako i on ima relativno visok glas, koje najcesce ne podnosim...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 08. 2004. 12:53 
Offline

Joined: 03. 08. 2004. 15:13
Posts: 1045
Location: The Tuzla
Neznam sta da ti kazem al mislim da je tema bila, al nisam siguran. A angra mi nako nije losa, imam od njih holy land i angels cry, najbolja mi je pjesma nothing to say. Fini su to muzicari :wink:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 49 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group